Evropsko prvenstvo u košarci - Slovenija 2013.

Ko će biti evropski prvak u košarci 2013.

  • Slovenija

  • Francuska

  • Litvanija

  • Rusija

  • Španija

  • Hrvatska

  • Crna Gora

  • Srbija

  • Turska

  • Nemačka

  • Italija

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A Turkogluu ce dozvoliti da igra, i posle one doping afere?

Favoriti su Spanija i Francuska.

I naravno da treba skroz prekonstruisati i pojam reprezentacije i reprezentativna takmicenja, ovo je globalno drustvo. Jedno svetsko svake godine koje organizuje NBA je dovoljno, a Evropsko ostaviti na nivou polu-amaterizma. FIBA-u ismejati i potpuno joj oduzeti bilo koji autoritet za bilo sta. Da strance dovodimo u reprezentaciju Srbije- bilo bi pozeljno, jer cemo ionako biti sve jadniji i jadniji sa domicilnim igracima.

- - - - - - - - - -



Da nisu dosli hriscanski koljaci i ubice, mi bi bili pagani. A tek sta bi bilo da moja baba ima muda...

A pošto tvoja baba nema muda oni su Turci...
 
Zašto? Nije to loša reprezentacija.
Jel to Francuska sinoć dobila 30 razlike? Nisam gledao, samo sam negde video statistiku francuskih igrača.

Da. Danas Njemačka dobila 10 razlike, na poluvremenu vodila 20. Doduše na turnir nije došao Šarić, nije igrao Žorić, Tomas. Ali svejedno prilično brukanje.
Ja ne spadam u red tolikih pesimista i mislim da se stignemo dobro posložiti.
Ukić - Bogdanović - Tomas (Simon) - Šarić - Tomić (Žorić) dosta solidno. Ostalo gotovo neupotrebljivo.
 
Prva zlatna generacija jugoslovenske košarke okupiće se u nedelju u Ljubljani, u čast Iva Daneua.

Šampionat sveta 1970. igran je širom Jugoslavije (Sarajevo, Split, Karlovac, Skoplje, Ljubljana). Našu selekciju činili su: Rato Tvrdić, Ljubodrag Simonović, Vinko Jelovac, Trajko Rajković, Aljoša Žorga, Dragan Kapičić, Ivo Daneu, Krešimir Ćosić, Damir Šolman, Nikola Plećaš, Dragutin Čermak, Petar Skansi. Godinu dana ranije u saobraćajnoj nesreći poginuo je najbolji strelac generacije Radivoj Korać.
Očekuje se da na okupljanju budu selektor Ranko Žeravica, njegov pomoćnik Lazar Lečić, a uz kapitena Daneua dolaze i Dragutin Čermak, Nikola Plećaš, Petar Skansi, Damir Šolman, Rato Tvrdić, Željko Jerkov i jedan od glavnih organizatora Boris Kristančič.
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2013&mm=08&dd=14&nav_id=742644

Sjajna je to bila ekipa. Mogli bi mladi dosta da nauce o igri iz tog vremena. Kosarka se igrala srcem,rekao bih.
 
Nema potrebe da otvaras temu zbog samo jedne utakmice. Ubacio sam je ovde jer se igra u Sloveniji.

Pa to se i odrzava kao uvertira za ovogodisnje EP.
Bolje onda da gledaju Boba Cousyja koji je jos i iz ranijih vremena. Znas li ti koliko je evropska kosarka tog vremena bila udaljena od americke kosarke?
Po kom kriterijumu? Jel si odgledao mozda ovo finale? To moze samo da nam bude dobro secanje na jednu skolu iz koje su izlazili vrsni kosarkasi ali sto je i posebno vazno dobri ljudi.
 
Slovenci isto tako nisu imali jake rivale, a Španci su se taj dan prvi put okupili. Oni uopšte nemaju spektakularne pripreme kao mi i Turci recimo, koji se tetošimo od priprema. Španci su razbili Nemce preksinoć, inače.
Ali da, pošto izostaje mnogo zvezda i nosilaca igre kod najjačih i osrednjih, trebalo bi biti dosta izjednačeno.
 
Slovenci isto tako nisu imali jake rivale, a Španci su se taj dan prvi put okupili. Oni uopšte nemaju spektakularne pripreme kao mi i Turci recimo, koji se tetošimo od priprema. Španci su razbili Nemce preksinoć, inače.
Ali da, pošto izostaje mnogo zvezda i nosilaca igre kod najjačih i osrednjih, trebalo bi biti dosta izjednačeno.

To nam je i najveca greska.
 
Sinoc sam gledao Spanija-Francuska.........Igralo se u Spaniji, francuzi su do zadnjih 5 minuta bili potpuuno egal, iako su igrali bez Parkera.
Tragedija je kako dobru ekipu imaju i kako lose vodjenje sa klupe.
Onaj Batum jede zivu decu covek.........
Milim da bi prosecan srpskoligaski trener ekipu Francuske lagano doveo do zlata na ovom prvenstvu.
 
Batum je fenomenalan igrac, kosarci je potrebno vise takvih igraca.

Ma imaju Francuzi tu liniju Parker-Batum-Diao, koju nema nijedna ekipa u Evropi, ukljucujuci i igrace koji su otkazali svojim ekipama......
Mozda se moze porediti sa Kalderon-Navaro-Pol Gasol, ali bih ja dao opet prednost toj francuskoj trojci........
I opet nista.........Treba pod hitno da uvezu trenera.
Ako im je rukomet stvorio Mile Isakovic, ne treba da ih bude sramota da uvezu nekog normalnog trenera.
 
Ma imaju Francuzi tu liniju Parker-Batum-Diao, koju nema nijedna ekipa u Evropi, ukljucujuci i igrace koji su otkazali svojim ekipama......
Mozda se moze porediti sa Kalderon-Navaro-Pol Gasol, ali bih ja dao opet prednost toj francuskoj trojci........
I opet nista.........Treba pod hitno da uvezu trenera.
Ako im je rukomet stvorio Mile Isakovic, ne treba da ih bude sramota da uvezu nekog normalnog trenera.

I ja bih dao prednost Francuzima cak i u odnosu na tu spansku (koja je sigurno najbolja evropska nacionalna trojka protekle decenije), samo sto kod Francuza ocigledno treneri to slabije mogu da ukomponuju, sa time se potpuno slazem.
 
I ja bih dao prednost Francuzima cak i u odnosu na tu spansku (koja je sigurno najbolja evropska nacionalna trojka protekle decenije), samo sto kod Francuza ocigledno treneri to slabije mogu da ukomponuju, sa time se potpuno slazem.

Za razliku od Spanije, Francuska ima tu komparativnu prednost da imaju i "crnacke" teritorije(nije bas receno politicki korektno ali j.b.g), odakle mogu da crpe fizicki dominantne kosarkase, sto bi uz neki minimalno organizovan kosarkaski savez garantovao ogroman broj kvalitetnog "materijala" koji bi morao da bude neprikosnoven, bar za Evropu.
Nema u Evropi nijedna zemlja sa takvim komparativnim prednostima, sa jedne strane fizicke snage a sa druge maste i imaginacije jednog romanskog naroda.
Njima je u rukometu osnove postavio Mile Isakovic kada je otisao da radi u Kretej, i sa njima osvojio Kup Kupova.
Jednostavno je na pravi nacin spojio te dve prednosti.
U kosarci su imali tu nesrecu da im evropsku titulu donese jedan realno retrogradan trener(Boza Maljkovic sa Limozom), te nisu iskoristili priliku da zavladaju Evropom.
 
Nacionalni sport?
Mozda one 2-3 godine sto je igrao Drazen..

Pa yebemu mater jesmo li dio iste države bili koja je rasturala i davala svjetske i europske prvake reprezentativno i klupski ili je to sad samo vaše? Reprezentacije su činili podjednako Hrvati i Srbi (da sad ne važem jer je glupo i nebitno) i uvijek je to talentom i kvalitetom bilo tu negdje.

E sad vi ste imali bolje trenere i bolje iskoristili stare kadrove iz jugo košarke pa uzeli 4,5 zlata, a mi smo uboli 4 medalje na prva 4 prvenstva, a onda raspad.
Naša košarka ne postoji i tako će biti sve dok naši klubovi budu klepali momčadi sa 4,5 crnih plaćenika ili preplaćenih veterana koji su u karijeri promijenili 20 klubova.
Klinci i dalje uzimaju medalje uredno svako ljeto, ali yebeš to, kad seniorskom košarkom vlada Danko Radić, grobar naše košarke.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top