kultura

S

sanja

Gost
u kancelariji mi je bg davitelj, uzasno dosadan tip koji ume da sedi satima i pali cigarete jednu za drugom. kolegi i meni to smeta, otvorili smo prozor, sedimo u jaknama, i davitelj se obukao ali cigarete ne gasi. i ne shvata koliko nam smeta.
kako mu objasniti??? ja sam za radiklanu metodu zvanu "ovde nema pusenja i smeta nam, izvinite" a kolega me sece pogledom.
ko je u celoj prici nekulturan a ko je u pravu???
kako reagovati?
 
Sa obzirom da sam bio pushach...
On je ipak nekulturan. Ali... dodjite do kompromisa.
Cigara ili dve na sat vremena. To svako moze. Ako ne, onda je bezobrazan i obratite se nekom.

Seljachina.
 
pocni da prduckas i podrigujes... BG Davitelja ce da bude blam, pa ce da ode... a ti svejedno izluftiraj... a on se vise nece vracati... E da! Kolega takodje da prducka sa tobom u horu - polifono... :D :D :D :D :D
 
Ti si u pravu, a on je nekulturan, a svi ste ludi... :) Mislim, sto biste se svi vi gusili zbog njega jednog. Znate kolega, takva i takva je stvar, lakse je vama jednom da izadjete napolje i popusite cigaretu ako zelite, nego svima nama. :? Ma toga jos samo kod nas u Srbiji ima, da pusaci imaju vise prava nego nepusaci. Zar nije zabranjeno pusenje na radnom mestu? :roll:
 
Aphroditi:
Ti si u pravu, a on je nekulturan, a svi ste ludi... :) Mislim, sto biste se svi vi gusili zbog njega jednog. Znate kolega, takva i takva je stvar, lakse je vama jednom da izadjete napolje i popusite cigaretu ako zelite, nego svima nama. :? Ma toga jos samo kod nas u Srbiji ima, da pusaci imaju vise prava nego nepusaci. Zar nije zabranjeno pusenje na radnom mestu? :roll:

Potpuno se slazem, cak i ako sam ja pusac!! mada mogu bez cigara)...i mene nervijaru pusaci koji su sebicni i misle samo na sebe
 
Aphroditi:
Ti si u pravu, a on je nekulturan, a svi ste ludi... :) Mislim, sto biste se svi vi gusili zbog njega jednog. Znate kolega, takva i takva je stvar, lakse je vama jednom da izadjete napolje i popusite cigaretu ako zelite, nego svima nama. :? Ma toga jos samo kod nas u Srbiji ima, da pusaci imaju vise prava nego nepusaci. Zar nije zabranjeno pusenje na radnom mestu? :roll:

Taman htedoh nesto slicno da napisem, uze mi rec ispod prstiju.
 
sanja:
u kancelariji mi je bg davitelj, uzasno dosadan tip koji ume da sedi satima i pali cigarete jednu za drugom. kolegi i meni to smeta, otvorili smo prozor, sedimo u jaknama, i davitelj se obukao ali cigarete ne gasi. i ne shvata koliko nam smeta.
kako mu objasniti??? ja sam za radiklanu metodu zvanu "ovde nema pusenja i smeta nam, izvinite" a kolega me sece pogledom.
ko je u celoj prici nekulturan a ko je u pravu???
kako reagovati?
ovo pitanje totalno nije na mestu!kakvo on ima pravo da pusi u kancelariji?to je bre van pameti!cak i da je kancelarija samo njegova ne bi smeo.e to samo u yugi ima!jednom sam usla u neku kancelariju opstine cukarica malo se nisam onesvestila od zagusljivosti,pocela da kasljem a oni me gledaju u fazonu "sta se foliras"
ma da mu ugasis cigaretu posred nosa! :evil:
 
obzirom da je lik tzv. "poslovni partner" vrlo zaludan i ne izlazi bez 2 sata davljenja, pukao mi je zivac i rekla sam da mi uzasno smeta duvanski dim, da je nekulturno da trudnicu truje i zamolila ga da izadje na hodnik svaki put kad zeli da zapali cigaretu. otisao je sav uvredjen.
hvala za podrsku, tema je zrela za otpis.
 
sanja izvini sto ti prljam temu ali evo bas ima u politici
kako je neka zena u italiji umrla od raka pluca, ali kao PASIVNI pusac, posto je 7 godine bila u kancelariji sa 3 pusaca. i bice joj isplacena neka velika odsteta posthumno. kazu ona se zalila na pusenje ali rekli su joj da ne postoji zakon koji to regulise

ja i nemam nesto protiv sto neko pusi, (jok i nemam aaa) ali na nekim mestima mislim da i nije bas ok, tipa ucionice ili autobusi!! i onda ti treba da budes kreten koji moli ljude da gase cigare. ne kazem da ja necu nikad propusiti, ali prosto..

inace, neka statistika kaze da medju ljudima obolelih od alchajmerove bolesti (senilnost) NIJE bilo pusacha.
 

Back
Top