Prosirenje optuznice:Za „Oluju“ optuženo više od 1.000

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Za „Oluju“ optuženo više od 1.000 ljudi

Branitelji generala Mladena Markača (bivšeg komandanta specijalnih policijskih snaga) i generala Ivana Čermaka (vojnog upravnika u Kninu nakon „Oluje“), koji su od Haškog tužilaštva tražili da pojasni definiciju „zločinačkog poduhvata“ u toj akciji, nisu ni slutili da će Karla del Ponte listu optuženih proširiti na gotovo ceo hrvatski vojni i državni vrh iz 1995. godine.

U tački 12 proširene optužnice, između ostaloga, napisala je:

„Mnoge su osobe s Ivanom Čermakom i Mladenom Markačem sudelovale u tom zločinačkom poduhvatu. Te osobe uključuju: Franju Tuđmana, predsednika Republike Hrvatsk (umro u decembru 1999), Gojka Šuška, ministra odbrane (umro u maju 1998), Janka Bobetka, šega Glavnog stožera Hrvatske vojske do sredine jula 1995. (umro u aprilu 2003), Zvonimira Červenka, šefa Glavnog stožera Hrvatske vojske za vreme i nakon operacije ‘Oluja’ (umro u februaru 2001), Antu Gotovinu, generala Hrvatske vojske, razne oficire, dužnosnike i članove hrvatske Vlade i političkih struktura na svim nivoima (uključujući lokalne vlade i lokalne organizacije), razne lidere i članove Hrvatske demokratske zajednice, razne dužnosnike i članove oružanih snaga Republike Hrvatske, uključujući Hrvatsku vojsku, Hrvatsko ratno zrakoplovstvo, specijalnu policiju, civilnu policiju i druge sigurnosne i obaveštajne službe Republike Hrvatske, kao i ostale osobe, bilo poznate ili nepoznate.“ Optužnica trenutno tereti više od 1.000 ljudi.

Nova, „popravljena“ verzija optužnice protiv generala Čermaka i Markača izazvala je u Hrvatskoj pravi šok. Ante Đapić je u vezi s tim zatražio vanrednu sednicu Hrvatskog sabora.

Mediji spekulišu i ko bi mogli biti i drugi navedeni u sklopu zločinačkog poduhvata.

„Poznato je da je u vreme ‘Oluje’ 1995. godine premijer bio Nikica Valentić, ministar policije, čije su jedinice takođe počinile ratne zločine nad krajinskim Srbima, a predsednik Sabora bio je Neđeljko Mihanović, dok je advokat generala Markača Miroslav Šeparević, koji je juče prvi medijima obznanio proširenje haške optužnice u vrijeme ‘Oluje’, bio ministar pravosuđa“, pišu mediji.

Advokati optuženih generala smatraju da proširenje optužnica „zapravo potvrđuje da Hag nema dokaza za svoje optužbe“.
http://www.blic.co.yu/
 
Ljudi moji, bio sam prošle nedelje u Zagrebu i imao šta da vidim. Na Trgu Bana Jelačića gomila radnji ovakvih i onakvih. I ja se tako šetam i stanem ispred izloga jedne prodavnice lovačke i ribolovačke opreme i vidim u izlogu, ne sredini, istaknut nekakav bodež, bajonet, šta li već, koji na futroli ima veoma istaknutu šahovnicu, a na sečivu ugravirano OLUJA 1995! MISLIM, ŠTA REĆI,....
 
Pjer_Nis:
Sve je to dzabe, oni su sebi zavrsili posao, sad mogu i 2000 ljudi da zrtvuju, to je sve sitno.


Nikako ne mogu da se slozim, nije sve to dzabe....
Prvo, dokazace se pred svetskom javnoscu kakav su zlocin pocinili hrvati proteravsi 600.000 Srba sa vekovnih ognista, a ubijanjima i mucenjima da i ne govorim.
Drugo, pojacace se pritisak MZ da se sto pre obnove sve kuce proteranih Srba, i da se omoguci povratak svim izbeglim licima koja hoce da se vrate, a to je ipak najvaznije.Mnogo ce lakse biti tim proteranim ljudima da se vrate, kad im Hrvatska nadoknadi zaplenjenu ili unistenu imovinu tokom rata.
Pod tim uslovima koji ce se stvoriti kad se navodi optuznice dokazu, sigurno ce se vratiti mnogo veci broj Srba, a nije iskljuceno da Srbi u Hrvatskoj dobiju i neki stepen autonomije, s obzirom da sva desavanja....
 
jomini:
Ljudi moji, bio sam prošle nedelje u Zagrebu i imao šta da vidim. Na Trgu Bana Jelačića gomila radnji ovakvih i onakvih. I ja se tako šetam i stanem ispred izloga jedne prodavnice lovačke i ribolovačke opreme i vidim u izlogu, ne sredini, istaknut nekakav bodež, bajonet, šta li već, koji na futroli ima veoma istaknutu šahovnicu, a na sečivu ugravirano OLUJA 1995! MISLIM, ŠTA REĆI,....

Једино треба рећи овим нашим антисрбима да запуше
помијару и да прекину да више раде
против сопственог народа или сопствене државе!
 

Back
Top