Ideje za biznis u Srbiji

Ali danas se sve radi bas da se porodica unisti, sa svih strana smo bombardovani raznim glupostima koji udaraju najpre na porodicu.

Branicemo se... Naravno neki ce propasti, neki će opstati. A ako potpnemo, da ne bude bez borbe.... Ja tri sina imam. rastu, i vaspitavam ih da budu domacini... pa nared, Svako po troje, i mir Bpžiji. Ako ja mogu, može svak. A> ja sam jedan prosečan čovek, Ništa posebno.
 
Ali danas se sve radi bas da se porodica unisti, sa svih strana smo bombardovani raznim glupostima koji udaraju najpre na porodicu.

Ne, gluposti koje razaraju porodicu vidimo mi, a to vidjenje prenosimo deci.
Svako je sazdan iz dva dela, genetskog i stečenog, naučenog.
Genetski kod, ako je loš, neka karakterno loša osobina, samo roditelj može videti na vreme i preusmeriti učeći naslednika drugačijem vidjenju. Takodje, dobru osobinu podsticati i usmeravati na što više frontova. To je posao koji ne zahteva radno vreme već roditelja i porodicu. Učiti decu zajedništvu, učiti ih da govore, vrednostima koje su trajne, učiti ih da rade, da misle o drugima, da misle o posledicama svojih postupaka, da misle domaćinski. Pokazivati sopstvenim primerom, zajedno raditi, zajedno tugovati i radovati se. Svako od tih "zajedno" može trajati po par minuta, pa onda mnogo tih minuta čini učenje koje ostaje trajno u detetu i čini zajednoštvo i snagu porodice, sigurnost i ljubav.
Znam, umorni su, nezadovoljni roditelji, besparica, muka, previše vremena na poslu, nervozni, isijavaju negativnost, nemaju kad da pogledaju u dete pa samo puste...greška jer dete gleda i uči od roditelja, pa i ono pušta roditelja..... Ali oduvek je tako....i kada su moji bili mali bilo je tako. Nije bilo ništa lakše nego sad biti roditelj, samo je bilo malo drugačije.
Najveći uspeh nije zadržati dobar posao, već sačuvati porodicu i duh zajedništva. Samo tako, kada dodju loša vremena, naš porod ima šanse da u borbi preživi i dočeka neko bolje vreme zdrav i prav.
 
Da, baš tako. Od malena mama i tata uče porod da su deo celine :)
Dobro i jako teško, ali ne i nemoguće, samo treba videti prave stvari na vreme i učiti porod da se bori i radi ali i da ostane uz porodicu.
Pri tom, ostati uz porodicu ne mislim pod obavezno živeti sa njom, jer život našu ždrebad odnosi kojekuda.
Mi smo tu da ih do odlaska naučimo, hrabro ispratimo, tiho pratimo, za savet i mišljenje ponekad pitamo čak i kad nam ne treba, jer ljudi su to, i uvek dočekamo kad umorni dodju...da znaju, da imaju porodicu oko sebe uvek...šta god da se desi, nikada ne smeju ni da pomisle da će ostati sami. Samo tada su jaki, a od njih, svi su jaki.
Čovek nije stvoren da živi sam već u čoporu. Čopor nikada ne ostavlja svoje članove. Čopor ima svoje zakone koji od rodjenja uče svaku jedinku duhu čopora. Priroda je to uredila jednostavno, a ljudi nadmeno na prirodu zaboravili. Ni jednom čoporu nije lako, ali je činjenica da opstaju samo skupa.

Tako su Srbi oduvek opstajali.....samo su se sad malo pogubili u svim ino zahtevima i novitetima.
 
Zaiista sam uveren da je spas Srbije u povratku i pružanju stimulacija za porodice koje se nasele u sela .

Omogućiti programe za beskamatne kredite za izgradnju poljoprivrednih i prerađivačkih objekata i nabavku mašina, za samozapošljavanje u porodičnim seoskim gazdinstvima.
 
To nije tacno. I te kako se moze registrovati samo i iskljucivo izvozno preduzeće, bez ikakvih problema. Preduzece u kom radim je 100 zvozno. Forumasi iz inostranstva ne bi bas mogli da kazu sta Srbijea treba da izvozi, jer nemaju uvid u to šta Srbija moze da proizvede u izvoznom kvalitetu... srbija jeizrazito proizvodna zemlja. Uvoz ne samo da tgreba smanjiti na minimum, nego je to i logicno.... Nase potrebe su daleko manje , nego sto su proizvodne mogudcnosti....

Srbija može da prouzvede mnogo više nego što može da potroši, ali mogućnost je jedno, a uslovi poslovanja nešto sasvim drugo.
Ono što je od prirode – imamo. Ono, što bi trebalo da bude od ljudi, odnosno sistema – nemamo.
Kao da je sve sračunato na favorizovanje nerada ili ozbiljno otežavanje odgovornog, poštenog rada.
Uz to, svet je prilično odmakao u unapređenju uslova poslovanja I povećanju produktivnosti, što im proizvode čini jeftinijim I privlačnijim.
Našu neefikasnost je teško platiti,
 
Poslednja izmena:
Srbija može da prouzvede mnogo više nego što može da potroši, ali mogućnost je jedno, a uslovi poslovanja nešto sasvim drugo.
Ono što je od prirode – imamo. Ono, što bi trebalo da bude od ljudi, odnosno sistema – nemamo.
Kao da je sve sračunato na favorizovanje nerada ili ozbiljno otežavanje odgovornog, poštenog rada.
Uz to, svet je prilično odmakao u unapređenju uslova poslovanja I povećanju produktivnosti, što im proizvode čini jeftinijim I privlačnijim.
Našu neefikasnost je teško platiti,

Ja radim na mestu gde se proizvodi i izvzi, i gde su implemantirani svi takozvani standardi EU, SAD i Japana... u sred Srbije. I firma je 100 posto srpska. Dakle, moze i treba. Jos samo da okupatora razbijemo inema problema. Moras da raazumes, da je vecina stvari koja ovvde ne valja nama i te kako nametnuta.
 
Ja radim na mestu gde se proizvodi i izvzi, i gde su implemantirani svi takozvani standardi EU, SAD i Japana... u sred Srbije. I firma je 100 posto srpska. Dakle, moze i treba. Jos samo da okupatora razbijemo inema problema. Moras da raazumes, da je vecina stvari koja ovvde ne valja nama i te kako nametnuta.

Ti bre ko da radis za UDBU. Sve nesto "izveceri u tajnosti". Sta nam je nametnuto?
Ko nam je sta nametao protiv nase volje?
 
Ti bre ko da radis za UDBU. Sve nesto "izveceri u tajnosti". Sta nam je nametnuto?
Ko nam je sta nametao protiv nase volje?

Namtno nam je sve što se u Srbiji dešava. Apsolutno. Od 1941 , pa do danas. Ne kažem, ima Srba koji rade protiv srpskih interesa, iz neznanja, glposti, il su u pitanju najgori ljudski materijali, kojih ima u svakom društvu, koji to rade jer su korumpitrani. A takve nam upravo i posavljaju po Srbiji od 45 pa na ovam. Posdao koji sam pomenuo, ( radi se o ventilima, i sitnoj galanteriji za polj. mehanizaciju, a koji je trebalo da ide za celu rusiju, preko belorusjije, zabranjen nam je od strane EU, sa cime su se domaci izrodi dmah slozili, tad , pre te dve godine, iz pomenutog razloga, koji glasi da Belorusija, tobože krši ljudska prava, sad su preuzeli Slovenci, koji s tim nemaju nikakvih problema, i na koje niko nije vrspio pritisak. Dakle, nametnuto. Ko što je nama nametnuta druga titova ili hrvaska jugoslavija.
 
Ja radim na mestu gde se proizvodi i izvzi, i gde su implemantirani svi takozvani standardi EU, SAD i Japana... u sred Srbije. I firma je 100 posto srpska. Dakle, moze i treba. Jos samo da okupatora razbijemo inema problema. Moras da raazumes, da je vecina stvari koja ovvde ne valja nama i te kako nametnuta.

Istina, ali priznaćeš da smo mi vrlo pogodni za svakakav uticaj i da često sami sebe sabotiramo.
 
Istina, ali priznaćeš da smo mi vrlo pogodni za svakakav uticaj i da često sami sebe sabotiramo.

Naravno .To mi, se zapravo odnosi na prvom mestu na korisne idiote, koji rede za one koje rede protv nas. A to je isto spolja. Mi imamo, ko i svai narod i šljam i dobre i sposobne lude, Ni manje ni više. Samo što je kod nas Šljam prrvi u drzavnoj administraciji, u kreiranju mejn strima i svuda de je važno. Po nekad mi se čini da u Srbiji i ne postoji nni jedna loš čovek, koji je sklon korupciji ili lak za ucenu, a da negde o nečemu ne odlučuje.
 
Poslednja izmena:
Naravno .To mi, se zapravo odnosi na prvom mestu na korisne idiote, koji rede za one koje rede protv nas. A to je isto spolja. Mi imamo, ko i svai narod i šljam i dobre i sposobne lude, Ni manje ni više. Samo što je kod nas Šljam prrvi u drzavnoj administraciji, u kreiranju mejn strima i svuda de je važno. Po nekad mi se čini da u Srbiji i ne postoji nni jedna loš čovek, koji je sklon korupciji ili lak za ucenu, a da negde o nečemu ne odlučuje.

Ako se takav i pojavi brzo proglase za budalu i sklone, mada kadrovska selekcija po strankama je dovedena skoro do savrsenstva pa su takvi slucajevi svedeni na minimum.
 
Naravno .To mi, se zapravo odnosi na prvom mestu na korisne idiote, koji rede za one koje rede protv nas. A to je isto spolja. Mi imamo, ko i svai narod i šljam i dobre i sposobne lude, Ni manje ni više. Samo što je kod nas Šljam prrvi u drzavnoj administraciji, u kreiranju mejn strima i svuda de je važno. Po nekad mi se čini da u Srbiji i ne postoji nni jedna loš čovek, koji je sklon korupciji ili lak za ucenu, a da negde o nečemu ne odlučuje.

Uvek i sve ide od glave.
Zato je najvažnije ko je "na čelu kolone".
Taj određuje ne samo kako, već i kuda se "ide".
Većina prati.

A kad se joše uvere da je lakše i isplativije, s radošću se pridružuju
i bore za osvajanje što bolje pozicije, udvaranjem onima iznad i
"gaženjem" onih ispod.
 
DSCI0003.jpg


Evo travki već obrano spremno za čaj i upakovano.
 
Mladi ljudi sa fakultetom, koji vole svoju zemlju, treba da obrazuju izvozno-uvozna preduzeca i da izvezu sto je moguce vecu kolicinu robe i usluga iz Srbije.U tom cilju treba da rade na organizovanju proizvodnje za izvoz,ali je potrebno i da se poslovno povezu sto bolje sa strancima koji poznaju trziste u svojim drzavama .
Predpostavljam da nisu preteski uslovi za osnivanje napred navedenih preduzeca.

Ne znam sta uzgajas da li je to droga neka ili ne haha ali verujem da bih za krace vremena bio uspesniji od tebe, samo nemoj nikada da se predajes i mozda kada bih ti rekao da otvoris radnju zivotinja bi uspeo da postignes bolji rezultat od mene za koliko si rekao, 3-4 godine?
ps
jbg molim vas moderatori izvinjavam se pogresno sam citirao.
 
Pozdrav svima! Da osvezim temu i vratim je na pravi kolosek.

Osnovni rezoni biznisa po meni su:

1. Kapital jednako profit
2. sto veci kapital manji rizik manji profit
3. svaki ulozeni novac bez rada sa profitom od 10% na godisnjem nivou je odlican.
4. sve je bolje od nekretnina, i para u banci. jer su procenti mnogo manji od toga
5. sve sto pisete kao predloge biznisa nisu biznisi, izvinjavam se ako sam nesto preskocio da procitam
to su sve pokusaji da ljudi budu biznismeni i kapitalisti bez ulaganja sto je nemoguce
i pokusaji nezaposlenih da se zaposle

ne zaboravite sto je manje posla, kvalitetniji je izbor zaposlenih tj ne zaposlenih

ne gradite svoj biznis ka tome da radite sve sami, i da familiju zaposaljavate jer ce vam se obiti o glavu
uvek ima ko to bolje da uradi od vas i pri tom jeftinije, a vi uzmite svoj deo

Najveci Problem malih preduzetnika i privatnika u srbiji jesto pokusavaju biznise za koje je potrebno 15 do 20 hiljada eura da rade za 5000e

i misle da je dovoljno naci nesto malo para i uloziti

mala preduzeca, mala proizvodnja, zahtevaju puno rada i isplate se jer posla nema

na solidnoj lokaciji maloprodajna prodavnica i pored velikih marzi moze da donese 500e mesecno profita

sa 2 radnika tj i jos dve plate minimalne ako bih se vi time zadovoljili

i naravno bar 10000e u robi

a vi dodajte kiriju pa procenite sami da li vam se isplati ulaziti u to.

kafane i kafici nisu toliko isplativi, jer postoje restorani i luxuzni lokali koji mogu da ponude bolji proizvod za manje para

jer peru novac.

Gradjevinarstvo je sjajna vrlo profitabilna privredna grana, ali je u srbiji ne isplativo trenutno jer cene nekretnina nisu u dobrom odnosu sa ocekivanim profitima, cenama materijala, prikljucaka i administrativnih obaveza.
vise niko nema poverenju u finansiranje objekata u izgradnji, jer ni jedna firma u srbiji nema i nece da da bakarsku garanciju.
d.o.o. preduzeca su ogranicene odgovornosti to vrlo dobro znate.

naj vaznije je staviti sve na papir, 5 puta proveriti sve temeljna analiza je kljuc uspeha
ako ne umete sami platite neke mlade talente i strucnjake koji su pri tom i vrlo jeftini.
 

Back
Top