Klub ljubitelja vina

Groucho_Marx

Zainteresovan član
Poruka
460
Pošto pivopije već imaju temu… Šta mislite o vinu, da li ga pijete, da li je istina u vinu, koji ukus najviše volite, koja je razlika izmedju vinskog pijanstva i ostalih? Cabernet S., Merlot, Pinot noir…? Ili više volite belo? Ili penušava vina? Ili se na kraju sve svede na bambus, špricer ili bevandu :) Ili je potpuno svejedno? Gde ga volite, s kim ga pijete..? Ma, sve… :)
 
Groucho_Marx:
Pošto pivopije već imaju temu… Šta mislite o vinu, da li ga pijete, da li je istina u vinu, koji ukus najviše volite, koja je razlika izmedju vinskog pijanstva i ostalih? Cabernet S., Merlot, Pinot noir…? Ili više volite belo? Ili penušava vina? Ili se na kraju sve svede na bambus, špricer ili bevandu :) Ili je potpuno svejedno? Gde ga volite, s kim ga pijete..? Ma, sve… :)

Well... Koliko pitanja... Crno, jace vino... Retko kada sladje... Kad? U posebnim prilikama. S kim? Sa dragim osobama. Gde? Nije toliko vazno. ;)
 
radije vino nego pivo!
preferiram belo,ali zavisi od prilike,nemam protiv nekog lepog crvenog.
spumante uz slatkise...
ne mesam ih,spriceri i ostalo...jer to unistava ukus.
volim vino i uzivam u njemu :P
...secate li se kada je dell boy pokupio neke cice i odveo ih u pub..i narucio
bužule nuvo...iz 1977 :lol: ...
a zna se da je to vino koje se i zove tako jer se pije odmah, iste jeseni :P
 
Groucho_Marx:
Pošto pivopije već imaju temu… Šta mislite o vinu, da li ga pijete, da li je istina u vinu, koji ukus najviše volite, koja je razlika izmedju vinskog pijanstva i ostalih? Cabernet S., Merlot, Pinot noir…? Ili više volite belo? Ili penušava vina? Ili se na kraju sve svede na bambus, špricer ili bevandu :) Ili je potpuno svejedno? Gde ga volite, s kim ga pijete..? Ma, sve… :)

Pijem, crno - jako, aromaticno, gusto, Merlot, Cabernet, svejedno, samo uz dobru klopu, najvise dve case, sve preko toga.....hmm,.pa lose po mene. A otkrila sam i neko belo, italijansko, mhhhmm, slatko, super je.Njega mogu i bez klope da popijem. Uglavnom sa drustvom, jer moja jaca polovina ne pije alkohol :roll:
 
mmmmmmmmmmmm,

Crno, jako, koje ostavlja trag na čaši,

ali ove godine je moj deka napravio savršeno belo vino od crnog grožđa (limited edition) - podseća na šampanjac, neobičnog ukusa, još kad bi mogao da ga patentira :idea: ali to mu je uspelo prošle godine i pitanje da li će uspeti da ponovi i ove godine
 
klara_m:
mmmmmmmmmmmm,

Crno, jako, koje ostavlja trag na čaši,

ali ove godine je moj deka napravio savršeno belo vino od crnog grožđa (limited edition) - podseća na šampanjac, neobičnog ukusa, još kad bi mogao da ga patentira :idea: ali to mu je uspelo prošle godine i pitanje da li će uspeti da ponovi i ove godine

Da, ostavlja i tragove oko usta, kao da imam žvale :roll: :lol: :oops:

Baš bih probala to iz limited edition. Nikad čula, da se belo pravi od crnog, ali zvuči zanimljivo :)
 
Vranac i ja smo stari drugari, još iz školskih dana.
Inače alkohol konzumiram u skladu sa šta želim: za osveženje pivo, žestinu kaa bih da se razbijem (ili da probudim apetit), a kada hoću da me malo uhvati, ali da ipak budem u stanju da razmišljam, vino.
U poslednje vreme sam primetio da sve češće pijem dok sam na netu, čašu ili dve. Može i neko drugo crno, a od belih samo rizlin, i to za špricer. Roze ne volim.
 
DisMisaL:
U poslednje vreme sam primetio da sve češće pijem dok sam na netu, čašu ili dve.
To, onda, kao imaš utisak da ne piješ sam, nego u društvu krstaša-forumaša :lol:
7_4_14.gif
 
klara_m:
mmmmmmmmmmmm,

Crno, jako, koje ostavlja trag na čaši,

ali ove godine je moj deka napravio savršeno belo vino od crnog grožđa (limited edition) - podseća na šampanjac, neobičnog ukusa, još kad bi mogao da ga patentira :idea: ali to mu je uspelo prošle godine i pitanje da li će uspeti da ponovi i ove godine


Ma uzivaj dok mozes, posto je limited edition ne verujem da ima vishka ;)
Ja inace obozavam crno vino i skodo da njega jedino i pijem od alkoholnih pica.
 
Vino-pice bogova.

Najvise volim bela.
Mada ono vise idu uz hranu.
Crno vino i sarmantni razgovor.Ili muzika.
Ma , moze bilo koje.Samo da je vino.Stvarno ga volim.
Ali se na razumem u njega.Znam samo da su francuska najbolja.
 

Crna, suva sa "geografskim poreklom" :)
Od domaćih - Pro Corde, makedonska su se nešto pokvarila, Kratošija nije k'o pre, a dobra je i T'ga za jug.
Ona čileanska, argentinska, i sl. koja se mogu naći kod nas, su živa prevara.
U stvari, nemam pojma, ja sam kokakoličar.
 
Koja čaša crnog vina.....vrlo fino mirođija neke posebne trenutke u mom životu. Volim tu blagu razneženost koju rodi vinska letargija.
Crnogorski Vranac Pro Corde ili makedonski Vitač. Sasvim po meri mog ukusa. Doduše, jako davno...pila sam neki suvi briški Rose.....mmmmm, al' biće da je, ipak, zbog naročitih okolnosti tad tako dobro "leglo".
 
uuuu,pa kako sam ja preskocila ovu temu do sada! :shock:
od svega sto se pije-najvise volem CRNO VINO! :P to jedino i pijem :P :P :P ...sem H2O,soka od borovnice i bambusa,of course! manje volim kiselkasta vina :x ,najbolja su mi poluslatka/slatka :D .suva su OK uz klopu :) .dalmatinska su mi institucija,vishi stepen,to nije vino-to je ambrozija,pa necu ovde ni da poredim :wink: .i sangriu konzumiram ponekad,ali bez preteranog odusevljenja :? .belo vino ne volim i ne pijem :( .sampanjac (neki kazu da je i to vino,samo penushavo)pijem,nego sta! moj izbor:vranac,merlot,cabernet i to u domacoj radinosti,ako je moguce :P !
pijem uglavnom u drustvu 8) .od toga zavisi i kolicina,koliko nas ponese atmosfera i razgovor...nemam neke fiziolosko-psiholoske granice :shock: .uglavnom to budu 2-3 vinske case (od 1-1,5dl),zavisi od trenutnog raspolozenja.stanem kad mi se ne pije dalje i u zivotu se nisam od vina napila :wink: .mislim da to nije ni izvodljivo,bar u mom slucaju :roll: .jer,vino mozes dugo da pijuckas i osecas se boemski pripito i lepo ti,polako te oraspolozi i opusti,ima sjajan ukus,ma,kao sokic i uz sve to jos je i zdravo 8) :P :D :!:
e,koliki sam referat napisala,ako ovo drustvo bude biralo najveceg vinopiju,osecam da cu biti kandidat :lol: !
 
Jedini alkohol koji mi se da ponuditi.
Crno...ne volim nista slatko...i ne pijem bevandu (cista voda, cisto vino...zahvaljujem Bregovicu ili ko je vec autor).
Pije se sa prvim polumrakom; moj afrodizijak (na drugi alkohol ni ne reagujem) zato - u strogo kontrolisanom okruzenju.
(.........znate li da se nikad nisam napila; a nemam malo godina!)
A tek u kombinaciji sa maslinama i sirom, negde na Mediteranu.........
 

Back
Top