Srbiji ponuditi EU i deo Kosova

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Ovo je predlog jednog od dvojice američkih analitičara na nedVašington -- Srbiji treba ponuditi mali deo teritorije Kosova i ubrzani ulazak u EU, da bi zauzvrat prihvatila nezavisnost pokrajine. Ovo je predlog jednog od dvojice američkih analitičara na nedavno održanoj panel diskusiji na čikaškom Univerzitetu. Kako prenose lokalni mediji, Džon Meršhajmer, profesor političkih nauka iz Čikaga i Januš Bugajski, direktor Istočnoevropskih studija u Centru za strateške i međunarodne studije u Vašingtonu, govorili su studentima Univerziteta u Čikagu o perspektivama budućnosti Kosova.

Januš Bugajski je izrazio uverenje da je nezavisnost Kosova neizbežna i ukazao na težinu pronalaženja rešenja koje bi zadovoljilo Srbiju. On je upozorio na to da bi, zbog rastuće frustracije albanske populacije, situacija u pokrajini mogla eskalirati ako međunarodna zajednica uskoro ne reaguje.
rat prihvatila nezavisnost pokrajine.

Da li je ovo pravo resenje da i mi i siptari dobijemo po nesto ?!
 
С обзиром да су се та двојица до пре месец дана борили за независност Косова по било коју цену и без икаквог дељења територије Србији, можемо да закључимо да се глобална политика по питању Косова мења у нашу корист. Да ли су наше дипломате и лобисти заслужни за то, видећемо...

Једино решење је више од аутономије, мање од независности, јер ако Косово узму Шиптари у своје руке, не гине нам рат у року од десет година, јер ће после независности полако али сигурно цео регион постати нестабилан.

Замислите да главни трговци дрогом, оружјем и људима имају своју државу. Па јел знате шта би то представљало не само за Балкан, него и за целу Европу??
 
crni djordje:
jA OPET KAZEM:INVAZIJA ALBATROSA SPREMA SE ZA MESEC JUN.DOLE NA GRANICI VOJSKA SE OKUPLJA.TOLIKO O TOME

Па што не пошаљеш мејл председнику Србије Б.Т. или владе В.К. или министру одбране Д.,
мрдни се, учини нешто - немој после да испадне ДА ОНИ НИСУ ЗНАЛИ... ЈЕР, ДА СУ ЗНАЛИ,
ОНИ БИ... ИХ...ИХ...
 
Ako cemo vec o kompromisima,danas je T.Nikolic izjavio da mu je Kostunica licno obecao da dok je on u vladi nece potpisati nista sto bi znacilo nezavisnost Kosova.A ako Kosovo postane nezavisno ide najgori moguci scenario za ove prostore i to:
Republika Srpska se pripaja matici Srbiji,muslimanski lobi ulaze ostar protest Savetu Bezbednosti.Tu ne bi bile iskljucene ni teroristicke akcije sa jedene i vojne intervencije,kako Srpske vojske tako i snaga SFORA i KFORA.Znaci siguran rat verujte mi.Tu se dize i Sandzak,jedva cekaju muslimani odatle da se tako nesto dogodi.Pa Crna Gora postaje nezavisna ali i ona gubi deo teritorija od strane Siptara.Tu i Hrvatska trazi svoj deo kolaca,jer svi znate da je Hrvatskoj neophodna Hercegovina da bi zacepili svoju stratesku rupu.Pogledajte samo kartu Hrvatske,negde na polovini lijepe njihove od granice do granice ima nekih 100km...
Ne ne,nema nista od nezavisnog Kosova,to ceo svet zna ali je Siptarski lobi uzasno jak i imaju ljude u gotovo svim zapadnim vladama,pocev od Amerike,pa preko Nemacke,Turske,Velike Britanije.Uostalom,ovo je moje vidjenje i jedino resenje je autonomija za Kosovo ali da ostane u sastavu Srbije.
Nece Evropa dozvoliti novi rat na ovim prostorima tako da od nezavisnosti Kosova nema nista
 
panther:
BodoniuS:
Слоба је најмање заслужан што су нас 10 година звали кољачима.
Ma sto posto si u pravu :roll: najveci krivci su prle tihi i mrki :roll: (koliko su oni nemaca poklali.strasno) :oops:

Ја стварно не знам ко је овде луд??
Ма да, Слоба је крив што су на највећим светским медијима пласирали тезу да су Срби кољачи у генима? Ма дааааај...
 
Nexus 6:
BodoniuS:
Слоба је најмање заслужан што су нас 10 година звали кољачима.

gresis, ali nije to sustina...

sustina je da vise nemaju izgovor da nas nazivaju koljacima...sada je "demokratija"...

Веруј ми, да желе да га имају, имали би га. Али сад се води другачија политика према Балкану, јер ником више није интерес да ово буде нестабилно подручје.

Кажи ми, који су то изговор имали кад је Слоба био на власти? Једина срања је Слоба радио према свом народу. Оптужбе да је он одговоран за Босну и Косово је чиста глупост. Крив је што није схватао нову концепцију политике после рушења Берлинског зида. Да је давао кеша америчким плаћеницима тј. лобистима у конгресу, много би нам било лакше. Мада опет, велика је машинерија била покренута против нас, а сигуран сам да би до срања дошло и са Слобом и без Слобе...
 
BodoniuS:
Nexus 6:
BodoniuS:
Слоба је најмање заслужан што су нас 10 година звали кољачима.

gresis, ali nije to sustina...

sustina je da vise nemaju izgovor da nas nazivaju koljacima...sada je "demokratija"...

Веруј ми, да желе да га имају, имали би га. Али сад се води другачија политика према Балкану, јер ником више није интерес да ово буде нестабилно подручје.

Кажи ми, који су то изговор имали кад је Слоба био на власти? Једина срања је Слоба радио према свом народу. Оптужбе да је он одговоран за Босну и Косово је чиста глупост. Крив је што није схватао нову концепцију политике после рушења Берлинског зида. Да је давао кеша америчким плаћеницима тј. лобистима у конгресу, много би нам било лакше. Мада опет, велика је машинерија била покренута против нас, а сигуран сам да би до срања дошло и са Слобом и без Слобе...
Potpisujem...

Nema veze s mozgom da su nas zbog Slobe nazivali koljacima i svakakvim drugim glupostima...
To je jednostavno bila medijska propaganda, kroz koju su potpomogli ispunjenje svojih interesa na Balkanu.
 
urospo:
BodoniuS:
Nexus 6:
BodoniuS:
Слоба је најмање заслужан што су нас 10 година звали кољачима.

gresis, ali nije to sustina...

sustina je da vise nemaju izgovor da nas nazivaju koljacima...sada je "demokratija"...

Веруј ми, да желе да га имају, имали би га. Али сад се води другачија политика према Балкану, јер ником више није интерес да ово буде нестабилно подручје.

Кажи ми, који су то изговор имали кад је Слоба био на власти? Једина срања је Слоба радио према свом народу. Оптужбе да је он одговоран за Босну и Косово је чиста глупост. Крив је што није схватао нову концепцију политике после рушења Берлинског зида. Да је давао кеша америчким плаћеницима тј. лобистима у конгресу, много би нам било лакше. Мада опет, велика је машинерија била покренута против нас, а сигуран сам да би до срања дошло и са Слобом и без Слобе...
Potpisujem...

Nema veze s mozgom da su nas zbog Slobe nazivali koljacima i svakakvim drugim glupostima...
To je jednostavno bila medijska propaganda, kroz koju su potpomogli ispunjenje svojih interesa na Balkanu.

То је тако једноставно разумети, да мени стварно није јасно како неко НЕ КАПИРА те ствари :?:
 
Nexus 6:
da je Sloba prihvatio njihovu igru, i isao im niz dlaku...zapad bi Hrvate i Muslimane proglasio za "badguys" i sve bi bilo drugacije...

ali, ne...gospodin je hteo Veliku Srbiju...i ku*cio se...

vidim nije on jedini...

А када си Ти чуо и од кога и где да је Слободан М. желео или правио "велику Србију", то
је обична неистина и флоскула. Од '90.године у Србији је на сцени монструозна и
бескомпромисна БОРБА ФРАКЦИЈА ЈЕДНЕ ТЕ ИСТЕ СМРДЉИВЕ СКЈ. Када су "југославени"
изгубили онда су преко НВО прикачили Милошевићу "национализам", "фашизам" и сличне глупости. Њега уопште не браним - али ЧОВЕК ЈЕ ОБИЧАН КОМУНИСТА - а багра у Србији
жели да прво ЊЕГА прогласи НЕГАТИВЦЕМ, НАЦИОНАЛИСТОМ, ВЕЛИКОСРБИНОМ И СЛ. а ЗАТИМ ДА СВЕ ПРАВЕ СРБЕ ПРОГЛАСИ МИЛОШЕВИЋЕВИМ
СЛЕДБЕНИЦИМА. И тако би другови и другарице волели да о једном трошку удаље све Србе
из живота и сваке теме која се тиче њих лично.

Еееееее........ то неће моћи.......... :lol:
 
Nexus 6:
da je Sloba prihvatio njihovu igru, i isao im niz dlaku...zapad bi Hrvate i Muslimane proglasio za "badguys" i sve bi bilo drugacije...

ali, ne...gospodin je hteo Veliku Srbiju...i ku*cio se...

vidim nije on jedini...

А када си Ти чуо и од кога и где да је Слободан М. желео или правио "велику Србију", то
је обична неистина и флоскула. Од '90.године у Србији је на сцени монструозна и
бескомпромисна БОРБА ФРАКЦИЈА ЈЕДНЕ ТЕ ИСТЕ СМРДЉИВЕ СКЈ. Када су "југославени"
изгубили онда су преко НВО прикачили Милошевићу "национализам", "фашизам" и сличне глупости. Њега уопште не браним - али ЧОВЕК ЈЕ ОБИЧАН КОМУНИСТА - а багра у Србији
жели да прво ЊЕГА прогласи НЕГАТИВЦЕМ, НАЦИОНАЛИСТОМ, ВЕЛИКОСРБИНОМ И СЛ. а ЗАТИМ ДА СВЕ ПРАВЕ СРБЕ ПРОГЛАСИ МИЛОШЕВИЋЕВИМ
СЛЕДБЕНИЦИМА. И тако би другови и другарице волели да о једном трошку (осим Милошевића)
удаље све Србе из живота и сваке теме која се тиче њих лично.

Еееееее........ то неће моћи.......... :lol:
 
Није господин хтео Велику Србију. Хтео је да Србима припадне оно што би јој као победничкој сили ионако припало после WW2. Али су комунистичка говна желела да праве још већу Југославију.
Слоба је једино крив према свима нама због унутрашње политике, креирања пандурске државе и због тога што није имао осећаја и није прихватио да да одређене уступке (нпр. базе Американцима).Значи у том државничком, међународном смислу се чак борио за праву ствар, али на жалост, на погрешан начин.
Мало сам одшетао. Поента је да Европа полако увиђа своје грешке (вештачко креирање БиХ је класичан пример), капира да је са независним Косовом само на губитку и да што се ствара већа нестабилност на Балкану, то ће њен утицај и принципи интеграције слабити, а са друге стране јачати утицај САД-а). Катастрофа у виду признавања независности би само могла да се пореди са катастрофом у виду уласка Турске у EU.
Ствари се полако, али сигурно мењају. Сада треба бити паметан и треба искористити позитивну климу.
Звучи парадоксално, али мислим да је у овом тренутку најбитније не истрчавати се јавно, лобирати максимално и чекати да Шиптари направе грешку.
 
Dok je mrtvo pseto Josip Broz sa njegovim sledbenicima krojio Jugoslavensku politiku,Srbiju su naveli na tanak led.
Srpski narod probajuci resiti se Jarma,u Jalti nametnt 1943,uvideli su da politikom sa domacim teroristima,i Zapadnim gangsterima je tesko izici na kraj,pa su probali:kao i uvek oduprt im se Vojno,gde su ih USA-NATO i Al-Qaida pobedili...slicno 1389,April 6,1941 i najzad 1999.
Zivela Srbija!...
 
Kosovo je Srpska teritorije,gde nam lezi citava istorija,a ova dva analiticaram nek se brine sta ce se desiti izmedju Poljske i Germaniju.
Poljska poseduje Germansku teritoriju ,puno-veca nego Kosovo,a otome niko ne prica, jer poljska prvo treba uci u Eu,pa kad Germancima ispadne prilika,poljska ce je izgibiti dizanjem ruku.
Posto Srbija jos nije usla u EU,EU "pljacke radi" kosovo im je No.1...resiti ga politicki ili Vojno,sto Srbija sa ovakvom Vladom,..nemoze pobediti u nijedan slucaj.
Zivela Srbija!...
 
vzeoy7y9:
Kosovo je Srpska teritorije,gde nam lezi citava istorija,a ova dva analiticaram nek se brine sta ce se desiti izmedju Poljske i Germaniju.
Poljska poseduje Germansku teritoriju ,puno-veca nego Kosovo,a otome niko ne prica, jer poljska prvo treba uci u Eu,pa kad Germancima ispadne prilika,poljaci ce je izgibiti dizanjem ruku.
Posto Srbija jos nije usla u EU,EU "placke radi" kosovo im je No.1...resiti ga politicki ili Vojno,sto Srbija sa ovakvom Vladom,..nemoze pobediti u nijedan slucaj.
Zivela Srbija!...
Tako je prijatelju,ti si PRAVI SRBIN! ZIVELA MAJKA SRBIJA!
 
a recimo sta ce da bidne sa jugom srbije gde se viore zastave jedne strane zemlje
i ovaj ma uostalom kako su se tu denuli siptari da nisu pali sa marsa otkuda su se oni tu stvorili to ipak nije teritorija kosmeta kolevke srboslavaca
e ko je tim siptarcinama prodao zemlju kuce imanja u presevu medvedji bujanovcu ...
pa ovaj mislim sta reci nema smisla cmizdriti za necim a istoga ste se svesno retosiljali
e bas me zanima odkude se desnuse siptarcine sade i u srcu ostatka srboslavije da li su vam i za to krivi becki konjusari ugarski kmetovi muslimani
staljinisti komunisti socijalisti antidemokrate
vatikan sandokan ko vas je smirglo po usima da i to rasprodate
 
Ljuba82:
Слоба је једино крив према свима нама због унутрашње политике, креирања пандурске државе и због тога што није имао осећаја и није прихватио да да одређене уступке (нпр. базе Американцима)
Za pandursku drzavu je kriv, ali zasto kriv zbog nedavanja ustupaka??
 

Back
Top