Zasto vecina ne koristi pretragu???

gost 13024

Domaćin
Poruka
3.927
Rijesio sam da otvorim ovu temu iz vise razloga..

1. Vecina pitanja koje sam zadnjih dana citao su gdje da nadjem ovo ili ono....??

2. Vecina osoba koja postavlja pitanje nije ni pokusala da upotrebi www.google.com niti neki drugi pretrazivac

3. Vecina onih koji traze informaciju nije ni pokusala da je potrazi kako na ovom tako ni na drugim mjestima niti se trudila okolo...

Pa sve Vas pitam

Ima li smisla ovo i da li da ubuduce trazim rjesenja i linkove za takve i da li takvima treba pomagati..???

Sad Vas sve molim da date svoje komentare i prijedloge sta dalje ciniti jer mnogi su izgleda i malo previse razmazeni..

Pozdrav.
 
za google se slazem...
ali recimo pretraga krstarice je uradjena...
na primer, trazis neki pojam, i krstarica ga nadje u jednom postu u temo od recimo 20 stranica. I u cecmu je problem, em postovi nemaju 'preview' tako da moras na svaki da kliknes da vidis o cemu se radi, em kada otvaras tu temu od 20 postova, moras da ides stranicu po stranicu, jer te prtraga uputi samo na temu, a ne na poruku...
 
Ha pazi ovako,

Prvo sam mnogo ogorčen na ovaj pretrayivac foruma krstarice :x Pa preko njega ne mozes da nadjes nista.
Evo pre neki dan sam ukucao DC++ jer znam da je ta tema negde bila i on mi izbacio da nema rezultata :evil:
Drugi put sam trazio neki pojam u vezi kompijutera i on mi izbacio tamo neke teme iz ljubav i sex pa iz astrologije, a nijedna nema veze sa onim sto ja trazim.
Tako da je to jedan veliki minus a i moderatori kad postaviš neku temu a ta tema bila pre sto godina oni je zakljucaju.Pa sta ja treba da kopam po celo forumu danima da bi dobio odgovor na neko pitanje.Zasto je zakljucavaju pa mozda ima neko nesto novo da doda.Uostalom mislim da tu malo zloupotrebljavaju svoju moc.
A ima stvarno i kretena koji se nisu potrudili ni da razmisle o onome sto traze pa prvo postavljaju pitanje na ovom forumu a nisu se ni potrudili da potraze resenje preko nekog pretrazivaca.
Njima samo odgovori www.gooogle.co.yu i stavi ovaj smajli pored :x
Pozdrav :wink:
 
Da, pretraga na Krstarici je katastrofalno lose odradjena. Nikada jos nisam uspeo elegantno da nadjem sta mi treba. Pojavi se milion tema, od koje 90% nemaju veze sa onim sto sam trazio a i to sto sam trazio, "zakopano" u jednoj od stotine tema koje mi izbaci. Lakse mi je i da ne trazim, jer onda sledi traznje u trazenom/nadjenom :)

Inace za google, trebalo bi stvarno sto vise to forsirati ljudma koji poneki puta pitaju nebuloze, koje postoje na svakom bogovetnom mestu na internetu. Koliko puta mi se desilo da neko pita "pojavio mi se virus "xxxyyy" sta je to? Odem na google i izbaci mi stotine objasnjenja, saveta, resenja... Pa sta sad, treba ja da googlam za nekoga?

NAravno retko ko ovde dodje da trazi pomoz "iz besa" ali mnogi zaboravljaju da ima efikasnijih nacina da se nesto sazna.
Bilo bi lkepo da se napravi mnooogo bolji pretrazivac za krstaricu, ne samo da se ne bi teme ponavljale, vec da i nadjemo nesto sto znamo da je bilo, da ne trazimo predugo i resimo problem efikasnije.
 
Ova pretraga na krstarici je ista kao i na svakom phpbb forumu....
Radi sasvim lepo, samo treba iskoristiti i opcije koje postoje vezane za pretragu a ne samo ukucati neku rec i ocekivati da je prvi rezultat ono sto je vama potrebno...
Jedina mana, i to OGROMNA je, sto neki puta baza jednostavno zataji...Jednostavno, ne mozes da se povezes sa bazom i kraj price...Doduse, to traje vrlo kratko, ali neki puta ume da iritira...
 
C...
Ljude jednostavno treba NATERATI ( ako treba i motkom ) da SAMI nesto pronadju na netu, a ne da dodju na neki forum i pitaju "Gde da skinem Total Commander"
Licno sam u fazonu da iskuliram takva pitanja, ne zato sto necu ili me mrzi da nekom pronadjem nesto, vec iz prostog razloga sto taj neko mora da ukljuci mozak i logicno razmisli gde bi mogao da nadje Total Comander tj jednom recju sam da ga pronadje.
Ako neko ume da ukuca u pretrazivac-Krstarica_, klikne na prvi link iz liste rezultat, onda isto tako, u taj isti pretrazivac ume da ukuca Total Comander ili sta god drugo da mu treba i da krene u potragu....
Nazalost, ovde veliki broj ljudi koristi racunar samo da bi slushali muziku, gledali filmove, drobili na chatu....I to je jedino sto ih zanima, a ako im kojim slucajem nesto zatreba, sto bi se oni cimali i trazili kad to neko moze da uradi mesto njih i servira im na gotovo...Uopste me ne bi chudilo da se pojavi neki post sa pitanjem "Ne znam kako se instalira ACDSee, pa ako neko moze da dodje da mi instalira"

:roll:
 
O.K. u redu je to sto ti pricas ali kod mene se desilo da postavim temu "Mogu li ja to sam?" i da tu zatrazim objasnjenje o prebacivanju sa VHS u DVD a moderator mi da dva vrlo malo korisna linka i zakljuca temu :x Pa mozda je izasao neki noviji i bolji software od kako se tema poslednji put pojavila, ili mozda neki novi clan moze da pomogne.
Samo hocu da kazem da ne treba sve teme zakljucavati zbog toga sto su vec pre toga bile.Pa i taj moderator koliko li potrosi vremena dok iskpa ta dva linka na kojima je samo po jedan odgovor :?
 
Ne mogu da verujem da neki koji koriste forum mesecima nisu znali za tu pretragu.
Pretrazivac ima i napredne opcije tako da se u njemu moze veoma lako snaci i za ono za sta sluzi je pouzdan.
Neko je pomenuo zar nije lakse odgovoriti na temu nego traziti temu.
Ako tebe interesuje nesto novo u vezi toga ti pitaj na toj temi koja je vec bila.
Mnogo je bolje kad na jednoj temi imas veeeeliku iu kvalitetnu diskusiju i sve sto ti treba je tu, nego kas imas 10 otvorenih tema sa po jednim ili dva odgovora.
 
E sad ga odvali samo tako.
Ne tako davno internet prostorima harao je Yahoo, Google se razvio (kao i mnoge vodece svetske firme IT industrije) iz garaze i veoma, veoma brzo dospeo onde gde je sada.
Istina, trenutno je po broju upita najposeceniji (a samim tim i najbolji) ali daleko od toga da je Yahoo ili MSN lose pretrazivac.
Svi se oni kolju za vodecu poziciju, pa otuda Google uvodi i besplatan mail od dva GB, a Yahoo verovatno slucajno u isto to vreme lagano povecava sa skromnih 4MB na glomaznih 1GB.

A sto se samih pretrazivaca pise mnogo gresis.
Koriste oni razlicite principe, ali ni Yahoo ni MSN ne kasne toliko za Googlom.
 

Back
Top