IGO - nekada se igrao u Novom Sadu

Pa dobro te se neko javio.
Igo(originalni japanski naziv),Go,Go-go( :D bas duhovito),Veici(kineski naziv),Baduk(korejski naziv) sve su to imena za jednu te istu igru.
Imam par pitanja za tebe:
1. Ko ti je pokazao igru?
2. Da li poznajes nekoga koje trenirao u Go Klubu "Novi Sad"( koji je nazalost okoncao rad onda kada je umro njegov osnivac Slavko Miric)?
Ako poznajes nekoga od bivsih igraca tog kluba, znacilo bi mi da me povezes posto planiram na jesen da uradim jednu promociju igre u NS.
A sto se igre tice, ona je mnogo kompleksnija nego sto na prvi pogled izgleda, broj kombinacija je milion puta veci nego u sahu, ako uzme Go na tabli 19 puta 19.
Moj savet tebi i ostalim je da igrate Go na manji tablama 9 puta 9 ili 13 puta 13, jer sto vise kombinacija to vise glavobolje za pocetnike.
Igo mozete da igrate i preko Interneta, ako imate nalog na Yahoo http://games.yahoo.com/go
 
Fensterbrecher:
Pa dobro te se neko javio.
Igo(originalni japanski naziv),Go,Go-go( :D bas duhovito),Veici(kineski naziv),Baduk(korejski naziv) sve su to imena za jednu te istu igru.
Imam par pitanja za tebe:
1. Ko ti je pokazao igru?
2. Da li poznajes nekoga koje trenirao u Go Klubu "Novi Sad"( koji je nazalost okoncao rad onda kada je umro njegov osnivac Slavko Miric)?
Ako poznajes nekoga od bivsih igraca tog kluba, znacilo bi mi da me povezes posto planiram na jesen da uradim jednu promociju igre u NS.
A sto se igre tice, ona je mnogo kompleksnija nego sto na prvi pogled izgleda, broj kombinacija je milion puta veci nego u sahu, ako uzme Go na tabli 19 puta 19.
Moj savet tebi i ostalim je da igrate Go na manji tablama 9 puta 9 ili 13 puta 13, jer sto vise kombinacija to vise glavobolje za pocetnike.
Igo mozete da igrate i preko Interneta, ako imate nalog na Yahoo http://games.yahoo.com/go
Vidi to je bilo jos davno na Radnickom, bila je neka manifestacija...ne secam se sta? I usput je bio jedan lik (ne znam ime) ali je iz "Mense" i on je kao promovisao tu igru, i obucavao onoga ko je zainteresovan da ga slusa. Tako da likove koji to igraju mozes naci u "Mensi". A inace ima i kompjuterska igrica.
Da nisam je puno igrao. A znam da treba imati mozak za nju.
 
Pera_Zdera:
Vidi to je bilo jos davno na Radnickom, bila je neka manifestacija...ne secam se sta? I usput je bio jedan lik (ne znam ime) ali je iz "Mense" i on je kao promovisao tu igru, i obucavao onoga ko je zainteresovan da ga slusa. Tako da likove koji to igraju mozes naci u "Mensi". A inace ima i kompjuterska igrica.
Da nisam je puno igrao. A znam da treba imati mozak za nju.
Taj tip se zove Zoran Jankovic, on je inace predsednik Go Saveza Srbije. Inace, on nije jedini od ljudi koji igraju Igo, a koji su postali clanovi Mense (sto je bas pohvalno biti u takvom drustvu :wink: ), skoro je clan Mense postao jedan decko od 16g. i koji je dogurao do majstorke titule.
A sto se tice Igoa, imam dodatni adut za privlacenje.
http://www.pandanet.co.jp/English/galleryintro.html
Igo je mnogo vise od igre.
 
GoldenLady:
?:
e ovaj fernster oce da me kreshe inace on je moj drug :)

vi to tako cesto - drugarski??? :shock:

Molim admin da obrise zadnje dve replika u mojoj temi, jer nemaju veze sa Igo. Ne bi da ispadnem muski sovinista, ali ovo je jedan od razloga zasto se zene ne snalaze sa Igoom.
Mada ima i izuzetaka, u susednoj nam Madjarskoj trenutno najbolji igrac je zena, 19-godisnja Diana Koszegi.
 
DOKONI UM:
nesons:
IGO ....kad pogledam s marketinske strane ...zvuci lose !
Samim tim nisam ni zainteresovan !

Slušaj "JAPI ŠAPERU" ... pročiataj neće te boleti ako nešto naučiš, jes da to troši kalorije ali obećao sam ti "kilo i po" pljeski u Banjalučkom

Ne mogu na prazan stomak !
Treba neka motivacija - avans ! :lol:
Salim se - nemam zelju za nikakvim igrama !
( igre me ne interesuju )
 

Back
Top