Rezervisti tuze Srbiju- Sud presudio odstetu

rekoh tu ima posla za odgovorne u drzavi a ne za sud u Strazburu.Ratna dnevnica za rezervni sastav je iznosila nesto preko dvadeset DM po danu mobilisanja u jedinicu, ko i kako je dodeljivao pare treba nadlezni da utvrde.Izgleda da su mahinacije koje su izmakle kontroli zaveli kao "socijalnu pomoc"i gurnuli pod tepih,ali to nije razlog da svi krenu tim stopama
ovo prvi put čujem...i misliš da bi se neko bunio da je dobio te dnevnice? Možeš da mi veruješ i ne moraš...dobio sam samo vojničku platu koja ja bila neka smešna suma. Ko je maznuo te pare ja to ne znam
 
Poslednja izmena:
Krivi su i jedni i drugi. Sada tek nadjoh tacno o tim sudijama iz Kursumlije i nije bas tako kako je neko ovde pisao.
Naime,tamo je isplaceno 200 ( znaci dvesta) rezervista dobilo je od 400.000 - 500.000 dinara po coveku.
Pa gde bre to ima? Ej dobili su vise para nego sto profesor univerziteta dobije za pola godine!!!

U to vreme su mogli da kupe 6000 evra za tu sumu. Znaci 6000 evra je kostao drzavu rezervista koji je proveo 70 dana
negde na terenu? Pa za te pare u Kursumliji moze i stan da se kupi, sa centralnim grejanjem.

Ja bih na stubu srama objavila imena ovih rezervista, ali i sudija.

"Da podsetimo, već 13 dana nekoliko stotina učesnika rata na Kosmetu iz Kuršumlije, Prokuplja, Brusa, Leskovca i drugih mesta juga Srbije protestuje zbog toga što su saznali da je oko 200 njihovih saboraca preko suda uspelo da naplati "ratne dnevnice od 400.000 do 500.000 dinara". Kad su i drugi počeli da se na isti način obraćaju sudovima, odbijani su. U Kuršumliji je jedna grupa rezervista počela štrajk glađu, intervenisala je i hitna služba, onda je održan veliki miting na kojem je, tvrdi se, više od dve hiljade protestovalo protiv "selektivne pravde", blokirane su zgrade suda i opštine. Onda je u petak, uz pomoć policije, skinuta blokada da bi se omogućio, kako je saopšteno, normalan rad lokalne samouprave, što je tražio predsednik opštine.
ja sam pisao nešto o tome i baš tako kako si i našla...prvo su sudije naplatile za sebe i rođake a onda i par stotina rezervista koji su bili prvi. nakon toga su počeli da tuže svi ali je zaustavljeno iz vrha. A što se tiče sume...verovatno su primenjivali isti sistem obračuna kamate kao što je i država primenjivala kad nekoga utuži
 
ovo prvi put čujem...i misliš da bi se neko bunio da je dobio te dnevnice? Možeš da mi veruješ i ne moraš...dobio sam samo vojničku platu koja ja bila neka smešna suma. Ko je maznuo te pare ja to ne znam

Moje prve dnevnice sam dobio 1991.isplata je isla na svake 2-3 nedelje nekih dvesta maraka u dinarima ,kasnije sve i jedan poziv podrazumevao je isplate dnevnica bez ikakvih problema.Staresina zaduzen za blagajnu proziva u kancelariju, potpis, pare na ruke.Donosene su pare u kesama, citavi buntovi para,a mozda mi nismo bili u istoj vojsci:lol:
 
Poslednja izmena:
upravo tako ,dnevnice su dobijali svi i sigurno da je moglo doci do manipulisanja ipak su milionske sume u pitanju,gde je kamara para tu je i motiv.Jedino mi nisu jasni sabani koji podrzavaju ovakav rasplet neshvatajuci da ce se eventualna isplata prebiti preko ledja poreskih obveznika.
Veruj mi da nikakve dnevnice nisam dobio za učestvovanje u rezervnom sastavu za vreme bombrardovanja.A znam da ih niko nije ni dobio.Makar ovde u Novom Sadu.
 
Traziti dnevnice zato sto je branio svoju porodicu i svoju drzavu..i to traziti ,,pravdu'' od neprijateljskih zemalja koje nas bombardovase te 99.....obican olos i djubrad nedostojan da zivi.
Zašto da ne traže ono što im pripada.Kad država plaća ogromne pare za kojekakve kriminalce da ih izvuče iz zatvora iz Amerike zašto da ne plati i one koji su je branili i rizikovali svoje živote pogotovo ako ih to sleduje.Svaka ozbiljna država koja drži do sebe visoko ceni svoje ratne veterane i daje im raznorazne povoljnosti.Većina tih ljudi je na rubu egzistencije.Mnogi od njih sa psihičkim problemima.Veliki broj je invalida.Država ih je zaboravila.Zašto?Zar ne bi oni trebali da imaju prednost u oneome što država može da im omogući.Zar treba raznorazni kriminalci da imaju prednost kod države?U državna i gradska preduzeća se zapošljavaju kojekakvi partijski poslušnici koji su se sakrivali u inostranstvu za vreme bombardovanja ili čak i nisu iz Srbije a ratni veterani koji su rizikovali svoje živote žive prosjačkim životom.Ako nam je država takva treba i da plati zato što je takva.
 
Poslednja izmena:
Krivi su i jedni i drugi. Sada tek nadjoh tacno o tim sudijama iz Kursumlije i nije bas tako kako je neko ovde pisao.
Naime,tamo je isplaceno 200 ( znaci dvesta) rezervista dobilo je od 400.000 - 500.000 dinara po coveku.
Pa gde bre to ima? Ej dobili su vise para nego sto profesor univerziteta dobije za pola godine!!!

U to vreme su mogli da kupe 6000 evra za tu sumu. Znaci 6000 evra je kostao drzavu rezervista koji je proveo 70 dana
negde na terenu? Pa za te pare u Kursumliji moze i stan da se kupi, sa centralnim grejanjem.

Ja bih na stubu srama objavila imena ovih rezervista, ali i sudija.
Zasto pricas nesto a nisi informisana o tome ? U svakoj kapitalistickoj zemlji vise ne postoji dobrovoljac, svaki vojnik je placen i to debelo. Ona dobrovoljacka vremena su davno prosla.
Ljudi su izborili prava na svoje posteno zaradjene dnevnice. Sigurno da vise vredi rizikovanje zivota, nego laprdanje po katedri.

Traziti dnevnice zato sto je branio svoju porodicu i svoju drzavu..i to traziti ,,pravdu'' od neprijateljskih zemalja koje nas bombardovase te 99.....obican olos i djubrad nedostojan da zivi.
Ti dodji da ih prosvetlis pametnjakovicu.
Pa doslo im je iz dup--eta u glavu, kad neko profitira milijarde na ratu, mogu oni da traze i popisane dnevnice nebitne, a cak su uspeli da shvate i ko je TATA svima, prvo su krenuli protiv tate, on im je malo izvukao usi, pa su onda shvatili kako stvari funkcionisu.
Takve velike nacionalne dobrovoljce i LAVOVE kao ti, jedva cekaju ljudi 1000x pametniji od tebe, da stave u kazan i kuvaju za dzabe.
 
Ево и оригиналног текста пресуде на енглеском језику:

chrome://newtabhttp//hudoc.echr.coe.int/sites/eng/Pages/search.aspx#{"documentcollectionid":["COMMITTEE","DECISIONS","COMMUNICATEDCASES","CLIN","ADVISORYOPINIONS","REPORTS","RESOLUTIONS"],"itemid":["001-112706"]}

(бем ти google chrome)

Како ствари стоје, држава ће сваком ко је учествовао у рату морати да исплати новац, и то по уједначеном критеријуму, без дискриминације.
 
Ево и оригиналног текста пресуде на енглеском језику:

chrome://newtabhttp//hudoc.echr.coe.int/sites/eng/Pages/search.aspx#{"documentcollectionid":["COMMITTEE","DECISIONS","COMMUNICATEDCASES","CLIN","ADVISORYOPINIONS","REPORTS","RESOLUTIONS"],"itemid":["001-112706"]}

(бем ти google chrome)

Како ствари стоје, држава ће сваком ко је учествовао у рату морати да исплати новац, и то по уједначеном критеријуму, без дискриминације.
I treba da isplati ono sto je ljudima po zakonu pripadalo , a neki su i dobijali .Sjecam se da su kod mene razervisti dobijali poprilicne pare .
Dobijalli su i cigarete dzabe . Sjecam se kad su dobijali cigarete ~Jugoslavija ~. Niko nije htio da ih pusi i sebi su kupovali LORD .
Tu Jugoslaviju su ili bacali ili davali nama teritorijalcima . Nas teritorijalce niko nije ebavao ni za suvu sljivu . Nismo dobijali na platu ni dnevnicu .
Rekli su nam i da nam i ne treba jer branimo svoje kuce . Ebo im pas mater !:roll:
 
Zašto da ne traže ono što im pripada.Kad država plaća ogromne pare za kojekakve kriminalce da ih izvuče iz zatvora iz Amerike zašto da ne plati i one koji su je branili i rizikovali svoje živote pogotovo ako ih to sleduje.Svaka ozbiljna država koja drži do sebe visoko ceni svoje ratne veterane i daje im raznorazne povoljnosti.Većina tih ljudi je na rubu egzistencije.Mnogi od njih sa psihičkim problemima.Veliki broj je invalida.Država ih je zaboravila.Zašto?Zar ne bi oni trebali da imaju prednost u oneome što država može da im omogući.Zar treba raznorazni kriminalci da imaju prednost kod države?U državna i gradska preduzeća se zapošljavaju kojekakvi partijski poslušnici koji su se sakrivali u inostranstvu za vreme bombardovanja ili čak i nisu iz Srbije a ratni veterani koji su rizikovali svoje živote žive prosjačkim životom.Ako nam je država takva treba i da plati zato što je takva.

Svaki ratni-vojni invalid prima invalidninu ,mada je to daleko od realne naknade,ali prima je.,a ako nije u stanju da stiti svoju porodicu bez plate,moju bi pobio za pare.. sav taj olos koji trazi platu da bi branio svoju decu bih popisao a zatim pobio.
 
Poslednja izmena:
Zasto pricas nesto a nisi informisana o tome ? U svakoj kapitalistickoj zemlji vise ne postoji dobrovoljac, svaki vojnik je placen i to debelo. Ona dobrovoljacka vremena su davno prosla.
Ljudi su izborili prava na svoje posteno zaradjene dnevnice. Sigurno da vise vredi rizikovanje zivota, nego laprdanje po katedri.


Ti dodji da ih prosvetlis pametnjakovicu.
Pa doslo im je iz dup--eta u glavu, kad neko profitira milijarde na ratu, mogu oni da traze i popisane dnevnice nebitne, a cak su uspeli da shvate i ko je TATA svima, prvo su krenuli protiv tate, on im je malo izvukao usi, pa su onda shvatili kako stvari funkcionisu.
Takve velike nacionalne dobrovoljce i LAVOVE kao ti, jedva cekaju ljudi 1000x pametniji od tebe, da stave u kazan i kuvaju za dzabe.

Ti kurtoncino si jedan od tih kopilana koji su naplacivali da brane svoju porodicu.Bilo bi mi veliko zadovoljstvo da ti smestim ceo okvir u ta govnjiva usta ,phicko lajava.
 
Ti kurtoncino si jedan od tih kopilana koji su naplacivali da brane svoju porodicu.Bilo bi mi veliko zadovoljstvo da ti smestim ceo okvir u ta govnjiva usta ,phicko lajava.

:hahaha:

Evo, ja sam se sve ukenijao od tebe, koliko si samo strašan....

character0029.gif
 

Back
Top