Rezervisti tuze Srbiju- Sud presudio odstetu

Napisao sam jer je tako bilo i jer tako mislim .... A ko za sebe smatra da je neki veliki heroj i da je prosao gore nego drugi slobodno moze da na druge ucesnike rata gleda sa visine , niko mu ne brani ... ja ne spadam u takve - jer mnogi su prosli jos gore ,, igranke ,, od mene ... i njima skidam kapu ....

Polozaj RVI i lica sa PTST je takodje jedna strasna sramota ove drzave ...

lepotance nemoj suze da mi ronis,nisu svi nosili isti teret pa da imaju svi iste "povlastice",iz tog razloga i visina dnevnica je varirala od jedinice do jedinice.Sad bi jos neki dziberi mogli da traze vece dnevnice jer "oni"tamo su imali duplo vece:lol:
Svako ko je pozvan u rezervu dobio je placeno od dana dolaska u jedinicu do demobilisanja.U bukvici stoji datum od do ,potpis staresine sluzbeni pecat i tu je kraj diskusije.
Ako postoji neki razlog za neke extra dnevnice zakon je tu jasan,ali da neke extra prihode ostvaruju oni koji nisu ni osetili rat mislim da je to samo sramota tih koji su tuzili.Sacuvao si glavu,nisi bio izlozen nekom riziku,placeno ti je za period u kome si bio mobilisan ,zaboravi na sve ipevaj od srece.Neki su zaista bili tada u ratu i dnevnice im nisu apsolutno nista znacile,kad pogledas te "ratnike" i one sa Prokletija dobijes zelju samo da pustis Zandarmeriju na te sto se bune
Umesto da se tuzakate pred Strazburom pamet u glavu na sledecim izborima.Umesto da podrzavate neke tamo "rezerviste" solidariste se bolje sa ljudima u strajku koji se sa pravom bune
 
Једино што имам то је војна књижица и у њу уписан ратни стаж...
Ономад у фирми тражили су од запослених на увид војну књижицу, и орган задужен за ОНО је приметио да ми се адреса у војној књижици разликује од адресе коју сам пријавио фирми.
Речено ми је да морам у најскорије време да се пријавим у војни одсек свог пребивалишта, на шта сам му ја рекао да ме баш заболе питон за то, и да сам решио да убудуће будем дезертер.

Pa vojska vise ne postoji. Sada je profesionalna vojska. Kakvi dezerteri kakvi vojni odseci?
 
lepotance nemoj suze da mi ronis,nisu svi nosili isti teret pa da imaju svi iste "povlastice",iz tog razloga i visina dnevnica je varirala od jedinice do jedinice.Sad bi jos neki dziberi mogli da traze vece dnevnice jer "oni"tamo su imali duplo vece:lol:
Svako ko je pozvan u rezervu dobio je placeno od dana dolaska u jedinicu do demobilisanja.U bukvici stoji datum od do ,potpis staresine sluzbeni pecat i tu je kraj diskusije.
Ako postoji neki razlog za neke extra dnevnice zakon je tu jasan,ali da neke extra prihode ostvaruju oni koji nisu ni osetili rat mislim da je to samo sramota tih koji su tuzili.Sacuvao si glavu,nisi bio izlozen nekom riziku,placeno ti je za period u kome si bio mobilisan ,zaboravi na sve ipevaj od srece.Neki su zaista bili tada u ratu i dnevnice im nisu apsolutno nista znacile,kad pogledas te "ratnike" i one sa Prokletija dobijes zelju samo da pustis Zandarmeriju na te sto se bune
Umesto da se tuzakate pred Strazburom pamet u glavu na sledecim izborima.Umesto da podrzavate neke tamo "rezerviste" solidariste se bolje sa ljudima u strajku koji se sa pravom bune

Ништа ми није јасно у твом посту.

1. Да ли ти мислиш да је рат био само на граници са Албанијом, или је можда био и у Приштини, а ако је био у Приштини да ли је био у Лепосавићу у коме нема ниједног Шиптара ни данас. Ако је био у Лепосавићу да ли је онда био и у Војводини где је све праштало од рушења мостова и где су пале прве бомбе, на центар за обуку ЈСО код Куле.

2. Ако је рат био свуда, ко мери те екстра приходе које помињеш и ризике?

Другим речима, твој пост нема никакве логике, рат је био на целој територији државе, или се дневнице исплаћују свима, као што је један део свима и исплаћен, или се не исплаћују никоме.

Ако је суд пресудио, по некој логици ствари, држава ће морати свима који имају уписано учешће у рату у војној књижици, свима ће морати да исплати оно што им није исплатила.
 
Pa vojska vise ne postoji. Sada je profesionalna vojska. Kakvi dezerteri kakvi vojni odseci?

Ма неее, данас млади не служе војску, али ми који смо одслужили смо ти у резерви, имамо ратне распореде и тако то.
Другим речима, неки од 20 кусур година неће имати ни дан у униформи, а ми дупло старији ћемо имати и по пар година., тако су они замислили.

Само не знам да ли су свесни ризика ако ми дају пуне оквире...
 
lepotance nemoj suze da mi ronis,nisu svi nosili isti teret pa da imaju svi iste "povlastice",iz tog razloga i visina dnevnica je varirala od jedinice do jedinice.Sad bi jos neki dziberi mogli da traze vece dnevnice jer "oni"tamo su imali duplo vece:lol:
Svako ko je pozvan u rezervu dobio je placeno od dana dolaska u jedinicu do demobilisanja.U bukvici stoji datum od do ,potpis staresine sluzbeni pecat i tu je kraj diskusije.
Ako postoji neki razlog za neke extra dnevnice zakon je tu jasan,ali da neke extra prihode ostvaruju oni koji nisu ni osetili rat mislim da je to samo sramota tih koji su tuzili.Sacuvao si glavu,nisi bio izlozen nekom riziku,placeno ti je za period u kome si bio mobilisan ,zaboravi na sve ipevaj od srece.Neki su zaista bili tada u ratu i dnevnice im nisu apsolutno nista znacile,kad pogledas te "ratnike" i one sa Prokletija dobijes zelju samo da pustis Zandarmeriju na te sto se bune
Umesto da se tuzakate pred Strazburom pamet u glavu na sledecim izborima.Umesto da podrzavate neke tamo "rezerviste" solidariste se bolje sa ljudima u strajku koji se sa pravom bune

Da .. da ...

Samo se pitam kakve ce utiske i zakljucke posle citanja ovakvih vesti izvuci mladji od nas - oni na koje polako prelazi odgovornost za odbranu Srbije od eventalne agresije ...

I da ponovim kako to rade neke druge drzave :

U Rusiji na Dan ratne slave u ogromnog svecanoj sali gde su okupe ratni veterani svih mogucih ratova predsednika Rusije ( vrhovnog komandanta ) kamera tek s vremena na vreme prikaze , jer sedi negde medju zvanicama u 20 - 30 redu - a u prvim redovima ispred njega su zasluzniji ratnici ....

Da ne pisem ovde o tome da u Rusiji i danas drzava ima fond za kupovinu NOVIH stanova veteranima WW2 - tako je propisano Zakonom o pravima ucesnika WW2 - ( cak i ako stari stanovi nisu neuslovni , a obicno nisu ) ... Novi stan staricama i starcima od 80 i kusur svakako ne treba - ali u pitanju je znak zahvalnosti drzave i drustva za njihovu borbu , a ujedno i poklon za clanove porodice koji ce ih naslediti ...
 
Ja se ne brinem... Za sebe. Za vas, neradne, vucibatine, kreatore dezurnih krivaca i maglovitih Teorija Zavera (svi svi svi osim srbalja) se zaista brinem.... Jer ti, i takvi kao ti, koji znaju svasta o nicemu, i nista o svacemu, svakako vode ProSerbski ludi narod u tandariju! :udriglavu:

_nobody_
 
Poslednja izmena:
Sta? Neprijatelj nas bombardovao osiromasenim uranijumom, a onda nam udelio "sirotinjsku" pomoc od nekih sitnjicavih 15ak meleardi ojra sledecih tuce/tuca godinitza?! I sada smo mi, Srbi, satro ponizeni institucijama onih koji su nas bombardovali?!

Alo, Krasavec Borislavovic, imam jedan dobar savet za tebe. Batali ta liderstva, ne ide ti ni od ruke, ni od noge, ni od qsog spolovila. Nego ti da zapljunesh dlanove, pa zaFataj drugare ljopatu i motiqu za dugacak vrat, pa sledecih 20+ godinica, udri njima po gruntu... Pa tvoji sinovi jos 20+... Pa tvoji unuci jos 20+...

(pa ce u Srbiji, brale, platice biti i 800 ojra mesecno :ok:)

_nobody_
o dobili smo kao država . . . a ne 15 milijardi , inače procenjena materijalna šteta nato napada se nalazi negde oko 150 milijardi evra od bombardovanja a gde je enmaterijalna šteta i ostalo to nikada neće moći da se izračuna zato kušššššššššš
 
Poslednja izmena od moderatora:
http://www.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/drustvo/837

nešto ne vidim da je to samo srpski problem.
ZAGREB - Bivši pripadnici gardijskih brigada Hrvatske vojske, njih oko 300, preko odvjetnice Katje Mudronje podnijet će tužbe Međunarodnom sudu za ljudska prava u Strasbourgu zbog nepoštivanja obveza iz tzv. Zelenog ugovora koji su 1991. i 1992. godine potpisivali s Ministarstvom obrane.
Kako nam je rekla odvjetnica Mudronja, prve tužbe u Strasbourg odaslala je u prosincu prošle godine nakon što su sve sudske instance, pa tako i Ustavni sud, u jesen prošle godine odbacile potraživanja branitelja kao neosnovana. Prema procjenama, tužbeni zahtjevi iznose između 200 i 700 tisuća kuna bez kamata i sudskih troškova. Ako bi Sud u Strasbourgu usvojio sve ove tužbe, država bi na ime samo 300 tužbi trebala isplatiti 135 milijuna kuna glavnice, a kada se tomu pridodaju i kamate i troškovi suđenja, ukupna suma se vrtoglavo penje.
Oko 15 tisuća tužbi
Državu tuže i branitelji iz Osijeka, Dubrovnika, Zagreba i drugih gradova, a prema nekim neslužbenim informacijama broj tužbi se penje čak do 15 tisuća. Same ugovore potpisalo je oko 40.000 ljudi, no nisu svi podnijeli tužbu. Tzv. Zeleni ugovor, koji je ime dobio po boji papira na kojoj je tiskan, službeno nosi ime Ugovor o službi u Hrvatskoj vojsci - gardijskim brigadama. Člankom 6. tog ugovora potpisnicima, profesionalnim vojnicima, zajamčena je osnovica plaće od tri i pol prosječne mjesečne neto plaće u hrvatskom gopodarstvu. Osim toga, zajamčeno im je stambeno zbrinjavanje i druge povlastice. No to nikada nije ispunjeno.
 
Једино што имам то је војна књижица и у њу уписан ратни стаж...
Ономад у фирми тражили су од запослених на увид војну књижицу, и орган задужен за ОНО је приметио да ми се адреса у војној књижици разликује од адресе коју сам пријавио фирми.
Речено ми је да морам у најскорије време да се пријавим у војни одсек свог пребивалишта, на шта сам му ја рекао да ме баш заболе питон за то, и да сам решио да убудуће будем дезертер.
ja sam 2001. platio kaznu kod sudije za prekršaje upravo zbog adrese koju nisam promenio u vojnom odseku...i stava da se više nikad ne javim na vojnu vežbu
 
ja sam 2001. platio kaznu kod sudije za prekršaje upravo zbog adrese koju nisam promenio u vojnom odseku...i stava da se više nikad ne javim na vojnu vežbu

А ја сам значи сад у прекршају?
А како ће то да дође до суда? Видеће ме неко да примам путнике ван станице па ће да ме пријави?
 
А ја сам значи сад у прекршају?
А како ће то да дође до суда? Видеће ме неко да примам путнике ван станице па ће да ме пријави?
meni je ostala u vojnom odseku stara adresa i do tada je moj otac redovno primao i potpisivao pozive (uključujući i onaj 1999. ) posle sam zabranio da prima i da pozivaru kaže da nisam više na toj adresi. poziv kod sudije za prekršaje mi je regularno stigao na novu adresu
 
Ништа ми није јасно у твом посту.

1. Да ли ти мислиш да је рат био само на граници са Албанијом, или је можда био и у Приштини, а ако је био у Приштини да ли је био у Лепосавићу у коме нема ниједног Шиптара ни данас. Ако је био у Лепосавићу да ли је онда био и у Војводини где је све праштало од рушења мостова и где су пале прве бомбе, на центар за обуку ЈСО код Куле.

2. Ако је рат био свуда, ко мери те екстра приходе које помињеш и ризике?

Другим речима, твој пост нема никакве логике, рат је био на целој територији државе, или се дневнице исплаћују свима, као што је један део свима и исплаћен, или се не исплаћују никоме.

Ако је суд пресудио, по некој логици ствари, држава ће морати свима који имају уписано учешће у рату у војној књижици, свима ће морати да исплати оно што им није исплатила[QUOTE]
.[/QUOTE]
svima su dnevnice isplacene,svima koima je upisan ratni staz.Mozda ti nisi primetio ali pobunila se grupa rezervista samo iz jednog regiona i koliko daleko je to otislo da se zbog par stotina evra po pojedincu ide pred sud u Strazburu.Imali su strpljenja i raspolozenih advokata kao da se radi o desetinama hiljada evra dugovanja po coveku pa su resili da presaviju tabak i teraju pravdu do kraja, a o kakvoj se sumi zaista radi i sta je pravi razlog tuzbe to je nesto sasvim drugo.Po juznim opstinama je rezervistima podeljeno izvesna suma zavedena kao pomoc.Zasto je to tako ispalo,da li je tu bilo nekih mahinacija to treba da odgovre nadlezni,ali gejaci su odmah pomislili ako moze i njima onda moze i nama mimo redovnih dnevnica.
je8ali bi ste se za dinar,dvanaest godina od prekida bombardovanja ovde neki jos jure milionske dnevnice
Bombardovanje je bilo na citavoj teritoriji ali rat "nije".Nije isto biti rezervista u centralnoj Srbiji ili Vojvodini kao sto nije isto biti rezervista,vojnik na granici prema Albaniji ili tamo gde se cistio teren od terorista .Iz tog i jos nekih razloga policija i rezerva su imali jednu visinu dnevnica,spec.jedinice vojske i policije duplo vece, a aktiva JSO je imala 100DM po danu terena i to je sasvim ispravno.Zna se ko kosi a ko vodu nosi i cija je glava redovno u torbi
Ne bune se ljudi koji su bili u ratu, nego se bune rezervisti iz jednog regiona zato sto su oni iz drugog regiona dobili vise para.
 
Poslednja izmena:
A da ti meni definises karakter i karakterne osobine ljudi koji traze pare da bi branili svoju decu...porodicu..otadzbinu...

Друже, мене забоље она ствар за исплату било чега, био сам у санитету у Митровици '99. и ако иједан динар добијем од Републике Србије (а и црногорски сам држављанин уз то), ја ћу га дати у фонд за обнову Богородице Љевишке. Мене паре не требају !

Само немој заборавити да је југ Србије укључујући Топлички округ, Врање, Власотинце одакле су и били мобилисани резервисти 3. а. о, изузетно сиромашан предио из ког се људи у великом броју исељавају. Ајде што подчовјек _nobody_ и њему слични шире своју пропаганду и сва важна социјална питања изобличавају у идеолошке сврхе, али ми није јасно то како ником од вас није пало на памет да из солидарности осудите овакву државу и власт каква је која својим резервистима не исплаћује ни 13 година после оно што им следује ?!
 
Kakav idiotizam na kub. Oni su vec dobili pare, i sada ce da dobiju jos para zato sto su neki dobili i normalne pare, i plus su pokrali dodatno drzavu. I sada da umesto da ti koji su pokrali vrate to sto su pokrali, ovi ce da daju i ovima onoliko koliko su ovi drugi pokrali, da bi bili jednaki. Srbija je potpuno, ali potpuno retardirana drzava.
 

Back
Top