Rezervisti tuze Srbiju- Sud presudio odstetu

Не знам, ваљало би да се удружимо да разменимо информације, мада колико ја знам, то је застарело за 10 година, тиме би требало и неки адвокат да се позабави.
ne znam da li je zastarelo...ja sam ovlašćenje za tužbu potpisivao pre 3-4 godine. mislim da je još tada podneta tužba
 
sve su sudije i pokrenule...ne znam dal su samo sudije jos uvek...
dakle--neke sudije su bile mobilisane--pa su sebi nakon rata presudili nepojmljive stvari...pored dnevnica dodeljivali su i odstete...jedan od njih ako se dobro secam je dosudio svojoj tasti 800.000 na ime pretrpljenog straha..---valjda se plasila mnogo za zeta...
--sve ovo oko dnevnica je tako blesavo napravljeno da je cudo...ja u opste nikad nisam cuo da se u ratu dele dnevnice...jos jedna apsurnost srbije...
i sad treba zamisliti da ta ista ratna dnevnica sleduje onog sto je bio na kosarama i onog sto se opijao do besvesti negde recimo na bugarskoj ili rumunskoj granici...

Prvo, pravo da ti kazem , ja i ne razumem cemu ova mobilizacija?
A ako nekome daju dnevnice, onda to moraju svima. Sud u Strazburgu je bas to uzeo kao veliku gresku drzave jer je to diskriminacija
i na osnovu toga i doneo tu odluku.
 
A oni Srbi što su se odazivali na mobilizaciju protiv austrougara su odbranili državu da bi njihovi potomci tražili par iljada dinara za istu stvar.

Svaka drzava placa svoju vojsku u ratu - pa je i Srbija uzimala velike kredite tokom ww1 - postavljao sam cifre kredita ( i pomoci bespovratne ) koje je samo 1915 godine Carska Rusija uputila Srpskoj vladi ... cifre su velike ....
 
ne znam da li je zastarelo...ja sam ovlašćenje za tužbu potpisivao pre 3-4 godine. mislim da je još tada podneta tužba
Ја се сећам да сам можда пре једно 5 година био позван од удружења бораца на мојој општини шатро због тужбе, и, колико се сећам, сам осу наплатили неке силне чланарине уназад, и никад ме више нису звали, то се зове организовање на српски начин у Београду.
 
sve su sudije i pokrenule...ne znam dal su samo sudije jos uvek...
dakle--neke sudije su bile mobilisane--pa su sebi nakon rata presudili nepojmljive stvari...pored dnevnica dodeljivali su i odstete...jedan od njih ako se dobro secam je dosudio svojoj tasti 800.000 na ime pretrpljenog straha..---valjda se plasila mnogo za zeta...
--sve ovo oko dnevnica je tako blesavo napravljeno da je cudo...ja u opste nikad nisam cuo da se u ratu dele dnevnice...jos jedna apsurnost srbije...
i sad treba zamisliti da ta ista ratna dnevnica sleduje onog sto je bio na kosarama i onog sto se opijao do besvesti negde recimo na bugarskoj ili rumunskoj granici...
ni meni nije bilo sve baš jasno u vezi sa tim dnevnicama a ti možda i možeš da mi razjasniš nešto...da li su stalno zaposleni u vojsci tada primali samo platu ili su im isplaćivane i dnevnice za dvadesetčetvoročasovno angažovanje?
 
Svaka drzava placa svoju vojsku u ratu - pa je i Srbija uzimala velike kredite tokom ww1 - postavljao sam cifre kredita ( i pomoci bespovratne ) koje je samo 1915 godine Carska Rusija uputila Srpskoj vladi ... cifre su velike ....

sigurno nije isplacivala dnevnice...vec platu...na kraju krajeva u I sr.je zabranjeno napredovanje srpskim oficirima zbog ustede...
 
sve su sudije i pokrenule...ne znam dal su samo sudije jos uvek...
dakle--neke sudije su bile mobilisane--pa su sebi nakon rata presudili nepojmljive stvari...pored dnevnica dodeljivali su i odstete...jedan od njih ako se dobro secam je dosudio svojoj tasti 800.000 na ime pretrpljenog straha..---valjda se plasila mnogo za zeta...
--sve ovo oko dnevnica je tako blesavo napravljeno da je cudo...ja u opste nikad nisam cuo da se u ratu dele dnevnice...jos jedna apsurnost srbije...
i sad treba zamisliti da ta ista ratna dnevnica sleduje onog sto je bio na kosarama i onog sto se opijao do besvesti negde recimo na bugarskoj ili rumunskoj granici...

Čudno mi da Ti ovako nešto napišeš.

Tute bugari su poznati prevejani lukavci i granica sa njima je uvek bila najugroženija pa i u vreme kada je Jugoslavija bila najstabilnija i najjača .

Na bugarskoj granici su bili postavljeni najbolji kadrovi i ljudstvo u JNA jer je bila i najrizičnija od upada , ubijanja i prelaženja neprijatelja na našu teritoriju .

Bugari su onda kao i danas naši neprijatelji.
 
sve su sudije i pokrenule...ne znam dal su samo sudije jos uvek...
dakle--neke sudije su bile mobilisane--pa su sebi nakon rata presudili nepojmljive stvari...pored dnevnica dodeljivali su i odstete...jedan od njih ako se dobro secam je dosudio svojoj tasti 800.000 na ime pretrpljenog straha..---valjda se plasila mnogo za zeta...
--sve ovo oko dnevnica je tako blesavo napravljeno da je cudo...ja u opste nikad nisam cuo da se u ratu dele dnevnice...jos jedna apsurnost srbije...
i sad treba zamisliti da ta ista ratna dnevnica sleduje onog sto je bio na kosarama i onog sto se opijao do besvesti negde recimo na bugarskoj ili rumunskoj granici...

To se resava na druge nacine - zna se da nije isto biti na Kosarama ili na granici Rumunije - ali Srbija nije resila ni najosnovniju stvar , akamoli da resava te ,, suptilnije ,, stvari .. zato nam je i drzava ovakva .... ebena hrvatska je dala ucesnicima rata 100 privilegija .. o Titu da ne govorimo ....
 
Ја се сећам да сам можда пре једно 5 година био позван од удружења бораца на мојој општини шатро због тужбе, и, колико се сећам, сам осу наплатили неке силне чланарине уназад, и никад ме више нису звали, то се зове организовање на српски начин у Београду.

Isti je slucaj bio i kada su ljudi , ratni zarobljenici u WWII pre desetak godina trazili od Nemacke odstetu za prinudni rad.
Odmah su se nasla neka udruzenja koja su od tih ljudi od 80 godina svake godine kasirala neku lovu, a vec je unapred
bilo jasno da ljudi nece dobiti nista jer je Nemacka ( kasnije i Austrija) obestecivala samo zarobljenike koji su bili na prinudnom
radu.Ratne, ne cak i ako su morali da rade.Medjutim uzimali su svake godine od tih nesrecnih ljudi po 20 evra kao za
neku clanarinu.
 
ni meni nije bilo sve baš jasno u vezi sa tim dnevnicama a ti možda i možeš da mi razjasniš nešto...da li su stalno zaposleni u vojsci tada primali samo platu ili su im isplaćivane i dnevnice za dvadesetčetvoročasovno angažovanje?

to nije nikom jasno...stalno zaposleni u vojsci su imali dnevnice...ali koliko sam ja pokusao da utvrdim---razlicite...pitao sam nekoliko ljudi---i cifre su bile razlicite kod svakog...nisam imao bas vremena da se bavim time....
ono sto me intrigira su pokusaji onih koji nisu postali dezerteri samo zbog policije i oni koji se nisu treznili tih dana--oni su najgrlatiji za te ratne dnevnice,,,cak znam neke koji zale sto ratno stanje nije trajalo duze--kaze nikad nije ziveo lepse...
 
ne znam da li si me razumeo...radno vreme oficira u miru je 8 sati. u ratu je on angažovan 24 sata...da li je plata bila uvećavana zbog toga? ja sam čuo da jeste. i da su po tom osnovu i donošene presude.

Tačno i nije plata bila uvećavana , bar ne legalno i ne ovima odavde.

Šta su bosanski oficiri dobijali i od koga , to ne znam. Znam šta su dobili ovde , većina njih kao i činove i stanove i poslove za širu i bližu familiju , komšiluk i šurnjaje al' to valjda nije tema.
 
Isti je slucaj bio i kada su ljudi , ratni zarobljenici u WWII pre desetak godina trazili od Nemacke odstetu za prinudni rad.
Odmah su se nasla neka udruzenja koja su od tih ljudi od 80 godina svake godine kasirala neku lovu, a vec je unapred
bilo jasno da ljudi nece dobiti nista jer je Nemacka ( kasnije i Austrija) obestecivala samo zarobljenike koji su bili na prinudnom
radu.Ratne, ne cak i ako su morali da rade.Medjutim uzimali su svake godine od tih nesrecnih ljudi po 20 evra kao za
neku clanarinu.
Да, у међувремену сам схватио како ствари функционишу с тим "удруживањем", бар овде у Београду, скоро ми се јавило неко удружење власника акција Телекома, али сад знам за јадац, више се не бих удруживао ни на срање да идем овде...
 
Čudno mi da Ti ovako nešto napišeš.

Tute bugari su poznati prevejani lukavci i granica sa njima je uvek bila najugroženija pa i u vreme kada je Jugoslavija bila najstabilnija i najjača .

Na bugarskoj granici su bili postavljeni najbolji kadrovi i ljudstvo u JNA jer je bila i najrizičnija od upada , ubijanja i prelaženja neprijatelja na našu teritoriju .

Bugari su onda kao i danas naši neprijatelji.

pricam o 99 godini...
 
ne znam da li si me razumeo...radno vreme oficira u miru je 8 sati. u ratu je on angažovan 24 sata...da li je plata bila uvećavana zbog toga? ja sam čuo da jeste. i da su po tom osnovu i donošene presude.

nije bila plata uvecana...vec ratne dnevnice--koje su personalci i finasisti tumacili izgleda kako je ko hteo...i vreme provedeno u ratnim dejstvima racuna se kao dupli radni staz..
 
sigurno nije isplacivala dnevnice...vec platu...na kraju krajeva u I sr.je zabranjeno napredovanje srpskim oficirima zbog ustede...

1. To moye biti isto , treba pogledati arhive iz tog vremena ...

2. Niko od vojnika VJ - ma gde ga razmestili po ratnom rasporedu nije mogao znati planove NATO - tako da ne bih omalovazavao ni one pripadnike koji su bili na granici sa rumunijom , madjarskom , BIH , Bugarskom .... na kraju je zaista i ispalo je da tuda nije pravljen prodor , ali sva ta mesta su potencialno mogla biti nove Kosare , zavisno od toga kako su se mogla odvijati ratna dejstva ( ja licno sam sam trazio da idem na Kosovo - da se razumemo ) ....
 
to nije nikom jasno...stalno zaposleni u vojsci su imali dnevnice...ali koliko sam ja pokusao da utvrdim---razlicite...pitao sam nekoliko ljudi---i cifre su bile razlicite kod svakog...nisam imao bas vremena da se bavim time....
ono sto me intrigira su pokusaji onih koji nisu postali dezerteri samo zbog policije i oni koji se nisu treznili tih dana--oni su najgrlatiji za te ratne dnevnice,,,cak znam neke koji zale sto ratno stanje nije trajalo duze--kaze nikad nije ziveo lepse...
zbog nekih problema sa poreskom upravom a u vezi firme koju nisam stigao da zamrznem kad sam bio mobilisan, morao sam da se obratim vojnom pravobraniocu. Još uvek dobro pamtim njegove reči....rezervista koji je mobilisan je za to vreme zaposlen u vojsci i ima potpuno ista prava kao stalnozaposleni
 
pricam o 99 godini...

Pa i tada ...ja bih tima koji su najviše i rizikovali na bugarskoj granici dala duple dnevnice jer ih realno i zaslužuju.

Uostalom , svima koji su se dohvatli odbrane zemlje pa i samim svojim prisustvom.

Danas više nema takvih i tim pre treba pozdraviti ovu presudu u Strazburu ...istovremeno je i poslednja takve vrste jer danas ne bi navatali ni 10 beskućnika , a da isti ne pobegnu posle sat-dva čim se otrezne. :neutral:
 
Tačno i nije plata bila uvećavana , bar ne legalno i ne ovima odavde.

Šta su bosanski oficiri dobijali i od koga , to ne znam. Znam šta su dobili ovde , većina njih kao i činove i stanove i poslove za širu i bližu familiju , komšiluk i šurnjaje al' to valjda nije tema.
Paja, koji je radio u vosci, napisa malopre nešto drugo. Ko je u pravu?
 
Pa i tada ...ja bih tima koji su najviše i rizikovali na bugarskoj granici dala duple dnevnice jer ih realno i zaslužuju.

Uostalom , svima koji su se dohvatli odbrane zemlje pa i samim svojim prisustvom.

Danas više nema takvih i tim pre treba pozdraviti ovu presudu u Strazburu ...istovremeno je i poslednja takve vrste. :neutral:

Да ниси ти мало бугарофобична?
Колико се ја сећам, у Софији су организовани протести против бомбардовања СРЈ, као и у Скопљу...
 
Оним резервистима који су били на Паштрику и Кошарама ја бих дао по милион евра сваком, и породицама људи који у тамо погинули. Да Србија брине о војим херојима не би било ове бруке и срамоте и развлачења по судовима! Циганима се дају милони , даје се за педер параде, разне аматерске тинејџ порниће, а за оне који су крврили за ову земљу нема?!

 
Poslednja izmena:

Back
Top