Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gordana, dobro je sto si obratila mami.
Moja preporuka je da abortus uradis u drzavnoj klinici bilo na gaku ili u frontu.Sto se tice posledica po buduce potomstvo tu ti ne mogu dati utesnu informaciju, rizik postoji ali nazalost kod nas je abortus ocigledno jedino sredstvo kontracepcije.
Stvarno mi je zao sto tako mlada moras da prolazis kroz takav psihicki i fizicki stres kao sto je prekid trudnoce. Za medikamentozni prekid nazovi gak i pitaj, informacija koju sam ja imala je od davnih dana, ne znam kako sad stoje stvari na klinici.
Seks mozes sad da imas.
 
Rezultati mog pregleda su sledeći :
Pod spekulima znaci cervicita.
Na donjoj usni desno postoji ovula na bothi 0,3x0,3 cm.
Uterus u RVF, normalne velicine.
Leva adneksa skraćena zadebljala.
Desna adneksa b.o.
Papanikolau test: PA II, masa granulocita.

Da li neko moze malo da mi to rastumaci !!!
 
Spekulum je ona spravica kojom se siri vagina, cervicit moze biti skracenica od cervicitisa,upale cervixa(grlica materice). Ovula Nabothi je nakupina sluzi.
Ostali deo nalaza je onako kako izgleda tvoja materica, tj u kom se polozaju nalazi i levi i desni jajovod sa jajnikom.Papa je ok, u vaginalnom sekretu ima znakova infekcije...prvi post na temi.
 
Bila sam kod ginekologa. Rekla je da je rezultat brisa normalan, dala mi da stavljam Polygynax 6 dana i rekla da za 10 dana dodjem na kontrolu. Kada sam je pitala za ostale briseve koje ste vi pomenuli rekla je da prvo ovo stavljam a kad dodjem na kontrolu da cemo se dogovoriti za briseve. Da li se vi slazete sa dijagnozom i terapijom? Znam da ste rekli da ne stavljam nista dok ne uradim ostale briseve, ali meni je nesto stvarno potrebno jer ne mogu vise da izdrzim simptome. Drugo, nisu mi jasni rezultati, ako su stvarno u redu, zasto imam simptome i zasto je vaginalni sekret VI grupa, a citala sam da je to najcesce kandida u velikom broju. A ja imam u malom, po nalazu. Zasto mi je dala vaginalete ako je rezultat brisa u redu? Zar onda ne bi trebalo i sekret da pokaze da je sve u redu, ako nemam kandidu? Kad sam je pitala rekla mi je da su vaginalete za grupu, ali nije mi tada na pamet pala ova nelogicnost-sekret VI grupa a bris u redu.Da li sve to znaci da ja u stvari imam neku drugu gljivicu/bakteriju? Izvinjavam se na konfuznom postu ali stvarno sam zbunjena...
 
belcici:
Bila sam kod ginekologa. Rekla je da je rezultat brisa normalan, dala mi da stavljam Polygynax 6 dana i rekla da za 10 dana dodjem na kontrolu. Kada sam je pitala za ostale briseve koje ste vi pomenuli rekla je da prvo ovo stavljam a kad dodjem na kontrolu da cemo se dogovoriti za briseve. Da li se vi slazete sa dijagnozom i terapijom? Znam da ste rekli da ne stavljam nista dok ne uradim ostale briseve, ali meni je nesto stvarno potrebno jer ne mogu vise da izdrzim simptome. Drugo, nisu mi jasni rezultati, ako su stvarno u redu, zasto imam simptome i zasto je vaginalni sekret VI grupa, a citala sam da je to najcesce kandida u velikom broju. A ja imam u malom, po nalazu. Zasto mi je dala vaginalete ako je rezultat brisa u redu? Zar onda ne bi trebalo i sekret da pokaze da je sve u redu, ako nemam kandidu? Kad sam je pitala rekla mi je da su vaginalete za grupu, ali nije mi tada na pamet pala ova nelogicnost-sekret VI grupa a bris u redu.Da li sve to znaci da ja u stvari imam neku drugu gljivicu/bakteriju? Izvinjavam se na konfuznom postu ali stvarno sam zbunjena...
Ja znam da je finansijska situacija vrlo teska i da nije mala stavka izdvojiti pare za brriseve ali sam ti rekla upravo sa namerom da treba da ih uradis bas kad su simptomi jako izrazeni.
Sta je tu je, stavi vaginalete, to su vagnalete 3 u 1, delovace u nekoj meri bar toliko da ti umanje tegobe.
 
Sta je tu je, moracu novac da izdvojim, jer zdravlje mora da mi bude na prvom mestu. Valjda vaginalete nece potisnuti to sto mi stvara probleme. Niste mi odgovorili bas na sva pitanja, ali razumem da ste zauzeti. Sacekacu da uradim briseve pa cu videti sta cu dalje. U svakom slucaju puno vam hvala sto ste odvojili vreme da me posavetujete.
 
Ne radi se o nemanju vremena nego o nemanju odgovora.
Drzim se onoga da prvo moram da znam sta lecim da bih ga lecila kako treba.
Bojim se kad bih usla u pojasnjavanje svega onoga sto si me pitala da bih ponavljala mnogo postova koje sam vec napisala.
Prvi post na ovoj temi daje sve odgovore na tvoja pitanja.
 
Cica80: stres leci psihijatar a ne endokrinolog, a svakako ne 20mg Demetrina dnevno (kad me slog nije udario na neverovatnu glupost - Boze zasto svi misle da mogu za sve da ordiniraju terapiju, stvarno SVASTA!).

dakle, tvoj ginekolog te je sa razlogom uputio endokrinologu NA PREGLED, ako je endokrinolog NAKON razgovora i PREGLEDA zakljucio da se radi o stresu trebalo je da te uputi kod nadleznog psihijatra jer samo psihijatar moze da proceni koje lekove i u kojim dozama moze i treba da da i o kom se problemu zapravo radi.

Ja bih na tvom mestu poslusala ginekologa (posebno obzirom na bolne cikluse i povisene vrednosti androgena te pojacanu maljavost koji nikako, za razliku od povisenog prolaktina nisu znak reakcije na stres). Ukoliko zaista jesi pod velikim stresom i u nekom psiholoskom problemu obrati se psihijatru. POzdrav
 
Ja se unapred izvinjavam ako cu biti preopsirna, ali zaista mi je potrebnan odgovor na neke moje nedoumice.
Pre 10 dana dozivela sam strasno iskustvo, spontani pobacaj u 15.oj nedelji trudnoce. Tome su predhodile strahovite mucnine i povracanja oko mesec i po dana, u proseku 3 do 4 puta dnevno, dok poslednjih 5 dana sam povracala i na najmanju kap vode,neprekidno.
Da napomenem da zivim u Holandiji, i da su me strucne osobe ovde bukvalno ignorisale sa recenicom "Prirodno je najbolje. i Proci ce samo." dok nisam toliko dehidrilala da sam pocela da padam u nesvest i tada su me tek smestili u bolnicu na infuziju, gde su i kosntatovali da je nestala plodova voda ali da je beba jos ziva.
U roku od 24h primanja infuzije( non-stop) stomak je poceo ponovo da raste( dan pre primanja u bolnicu je skoro sasvim nestao) i na UZ sam primetila da se ponovo vraca plodova voda i da se moze prepoznati beba koja je jos bila ziva posle 2 dana.
4. dana u bolnici desio se spontani kome nisu predhodili ama bas nikakvi simptomi, niti bolovi niti krvarenje.
Sutradan sam otputovala za Bg na nedelju dana, na svoje insistriranje uradila TORCH i svi rezultati su OK, a po misljenju nekoliko nasih ginekologa, dehidacija je uzrokovala nestanak plodove vode a to je dovelo do spontanog.
Juce sam bila na kontroli ovde u Holandiji, gde kategoricki odbijaju mogucnost da je dehidracija uzrok spontanog, kazu to nije dokazano da utice. Navode kao mogucnosti gubitak plodove vode, koji ja nisam primetila a po njima je moguce da se ne primeti, kontrakcije, koje ja nisam osetila, cak ni najmanju bol, a po njima je i to moguce, opcija da nesto nije OK sa bebom, sto ce pokazati rezultati patologije na koje se ceka, mada je dubble test bio "savrsen" samo 10ak dana pre spontanog i nema vidljivih deformacija na bebi, zatim mogucnost odlubljivanja placenta sa objasnjenjem da je moguce da ni to nisam osetila... A kao najverovatnije da nece pronaci uzrok, nego da je to peh koji nema uzroka nego se jednostavno desi.
Zelela bih da cujem i vase misljenje na ovo, jer pocinjem da se pitam da li sam ja luda ili samo zele na me naprave ludom da bi pokrili svoje greske. Znam da nista ne moze da mi vrati ovu bebu, ali zelim da saznam sta je bio uzrok tome zbog sledece trudnoce. U dilemi sam da sledeci put u momentu kad saznam ad sam u drugom stanju bez obzira na preporuke da se ne putuje u prvih 12. nedelja, ipak momentalno odem za Beograd, ako je u pitanju ipak nemarnost Holandskih doktora.
Hvala vam unapred na strpljenju za ovako opsiran post i odgovor.
 
I htela bih jos nesto da vas pitam, posle koliko vremena mogu da planiram novu trudnocu? Holandjani su mi rekli odmah?!, mada nismo to precizno definisali sta znaci odmah jer je razgovor vise bio usmeren na razloge spontanog. A u Beogradu su mi rekli od 3 do 6 meseci. Posto je ova trudnoce bila veoma zeljena , planirana i za moje pojmove dugo ocekivana ( bilo je potrebno oko 8 meseci da zatrudnim ), meni u ovom momentu ta 3 meseca izmedju 3 i 6 deluje dugo, a zelela bih sto pre da ostvarim novu trudnocu, pa sam u dilemi, 3 ili 6 meseci cekati?! Izinite ako je pitanje malo nelogicno, i ja sama sebi delujem prilicno neracionalno ovih dana, sigurno je to i do hormona koji su jos daleko od normale.
 
sd76...ne znam sta da ti kazem, za mene su Holandjani druga planeta, vec sam negde spomenula da je jedna moja poznanica tamo bila trudna i poradjala se.
Moj topli savet je da poslusas nase doktore i da sacekas par meseci sa novom trudnocom, tek da se organizam oporavi od pretrpljenog soka i stresa.
 
dr:
sd76...ne znam sta da ti kazem, za mene su Holandjani druga planeta, vec sam negde spomenula da je jedna moja poznanica tamo bila trudna i poradjala se.
Moj topli savet je da poslusas nase doktore i da sacekas par meseci sa novom trudnocom, tek da se organizam oporavi od pretrpljenog soka i stresa.
Hvala dr na odgovoru.
U svakom slucaju sam nameravala da sacekam minimum 3 meseca.
Mozete li, molim vas, da mi date neki komentar na njihove objasnjenje o mogucim uzrocima spontanog kod mene? Ja jesam laik, ali ta objasnjenja se meni cine nelogicna.
Prvenstveno me to zanima zbog sledece trudnoce, i namece mi se pitanje koliko mogu uopste da imam poverenja u njihovu strucnost?!
npr, samo detalj da je moguce da se ne primeti odlubljivanje placente je suprotno svim saznanjim do kojih sam ja dosla citajuci knjige, casopise i pretrazujuci internet, gde se svuda napominje da je praceno jakim krvarenjem koje ja nisam imala
Hvala!
 
Koliko sam ja shvatila oni navode vise mogucih uzroka spontanog, od svega najlogicnije je smanjenje plodove vode, (oligohidramnion).U knjigama, da se ogradim ,u nasim knjigama, se kao uzroci navode fetalna hipoksija,smanjenje produkcije urina fetusa,kongenitalne anomalije urogenitalnog trakta,poremecaji hromozoma,prevremeno prsnuce plodovih ovojaka, medikamentozna terapija(nesteroidni antiinflamatorni lekovi) i dehitratacija majke.
 
Po recima nasih ginekologa, najverovatniji uzrok je dehidracija, sto je dovelo do gubitka plodove vode, a to naravno do spontanog. Kao sto rekoh, holandjani odbijaju takvu mogucnost sa objasnjenjem da nije dokazana ta povezanost.
Interesuje me, da li ako patoloski nalaz bebe ne pokaze nikakve anomalije, poremecaje isl, odnosno ako bude OK, da li tada, po vasem misljenju, ostaje jedini logican uzrok dehidracija?!
Izvinjavam se dr na ovolikim pitanjima, i ujedno hvala na strpljenju.
Odavno sam vec skepticna prema Holandskom zdravstvu, a pogotovo sada i prosto mi je nelogicno da plodova voda "ispari" tek tako u 15.oj nedelji trudnoce, a na svim predhodnim pregledima i UZ sve je bilo savrseno ukljucujuci i dubble test. I da napomenem jos jednom, ja nisam primetila nikakvo oticanje vode, i nisam koristila nikakve lekove ni pre trudnoce ni u trudnoci.
Mozda sam previse opsirna, ali to je samo zbog toga da bih vam sto bolje opisala sta se desavalo. U momentu primanja u bolnicu na UZ nisu uopste mogli da se raspoznaju obrisi bebe, i samo po pracenju ( zvuk) srca se utvrdilo da beba jos ziva.Ako se ne varam to ukazuje da je maltene skroz nestala plodova voda. Na sledecem UZ u bolnici, posle dva dana, vec se mogla videti lepo beba, ali nije bilo mnogo "crnog prostora" oko bebe, a meni to kao laiku deluje da se plodova voda posle 48h infuzije pocela obnavljati, pa ne znam da li to mozda iskljucuje mogucnost za prsnuce plodovih ovojaka?!
Hvala vam jos jednom na strpljenju za pojasnjavanje.
 
Da,mislim da je to sasvim moguce.
Povracanje jeste normalno u trudnoci ali se zna sta je normalno a sta ugrozava zivot i majke i bebe.Ne znam sta bih ti rekla da te utesim, sigurno da ce ti trebati vremena da se oporavis od soka.
 
dr:
Da,mislim da je to sasvim moguce.
Povracanje jeste normalno u trudnoci ali se zna sta je normalno a sta ugrozava i zivot majke i bebe.
Hvala jos jednom. Meni se cini da su sva ta "okolna" objasnjenja ustvari "zataskavanje" njihove greske, jer verujem da je medicina kao nauka ista u svim zemljama, pa ako se kod nas uci da dehidracija dovodi do spontanog, verujem da to vazi i za holandiju.
I u pravu ste, prilicno mi tesko pada sve to sto se desilo, jer licno verujem da nemarnost zdravstvenih radnika dovela do toga, a ne anomalije bebe i trudnoca.
Prosto mi je neverovatno da se bilo ko pusti da dehidrira a pogotovo u trudnoci i kao objasnjeje se navodi da ne mogu sve ad prime u bolnicu koji povracaju, dok se ne ukaze potreba za infuzijom ( ili u prevodu dok se ne dehidrira).
U svakom slucaju, hvala dr i ova vasa pomoc mi mnogo znaci.
 
I meni je to neverovatno, nasi pacijenti se zale na stosta ali jos nikoga nismo pustili da dehidrira.
To sto se tebi desilo( nemoj da mi persiras, na forumu smo) je strasno.
Glavu gore, zivot ide dalje, i ako budes imala nekih pitanja tu smo da ti pomognemo, bar ona varijanta sta uciniti u kucnim uslovima.
 
Ja sam jako zimogrožljiva i često kad mi je hladno sedim na ta peći jer mi prija toplo.Međutim čula sam da je to jako štetno za jajnike i uopšte ženske genitalije isto skoro kao kad se sedi na hladnom samo na drugi način.Da li je to istina i ako jeste kakve posledice može da ima?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top