Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pilule ne mozes da pijes kad ti hoces nego odredjenog dana u odredjeno vreme.
Ne uzimaj nista dok te ne pregleda ginekolog.Mozda i nisi kandidat za pilule, nije to tek tako, uzimacu pilule...ako vec koristis kondom kao zastitu, koristi ga i dalje, uostalom on te jedini cuva od seksualno prenosivih bolesti.I ako sad imas takvu naviku bilo bi lepo da je zadrzis i u narednim godinama. Mlada si a reproduktivne organe treba sacuvati do vremena kada trudnoca bude zeljena.
 
Kondom smo do sad koristili, ali te stvari cesto pucaju i ne mogu vise da trpim pritisak na kraju meseca, jer je do sad svakog meseca bar jednom pukao i to oko plodnih dana...
Racunala sam da ima smisla da predjem na pilule, jer sam u vezi, a decku sam prva bila, pa ne moram da brinem oko polno prenosivih bolesti...
 
jednom je pukao i posle sam skontala da nije dobro stavio, to je bilo u pocetku, jednom ih je ponestalo, jednom je spao, a verovatno se i ja tripujem vise nego sto treba...
u svakom slucaju zastita putem tableta zavisi samo od mene, i tako se osecam sigurnije...
 
EKVK:
Na poslednja dva pregleda (godinu dana razlike izmedju pregleda) ginekolog mi je rekao da u nivou introiutusa imam diskretnu papilomatozu sluzokoze ali da to nema potrebe leciti.
Da li je stvarno tako, iako sam procitala da to moze da dovede do kondiloma?

Takodje, oba putu je kolposkopski nalaz: oko OEU uska REE (prosle godine REE otvorenog tipa)
Sta to znaci?

Hvala!

Bila bih zahvalna na odgovoru ako moze.
 
Da, papilomatoza ne zahteva lecenje i nije direktno povezana sa kondilomima ali ne bi bilo lose izbegnuti sve iritirajuce faktore.
Pod broj jedan ukloniti problem pojacanog sekreta(ukoliko postoji), vrlo cesto se papilomatoza srece udruzena sa infekcijama hlamidijom i ureaplazmom(o brisevima na pocetku teme),stalno pojacan sekret je jedan od glavnih uzroka nastanka papilomatoze, nositi pamucan ves, izbegavati nosenje uskih stvari.Izbaciti ili svesti na minimum upotrebu ulozaka narocito dnevnih.
I ici na redovne kontrole.
Sto se tice ovih skracenica, na grlicu se nalazi reepitelizacija, uska zona, sve se vraca na svoje mesto ( odgovarajuci tip epitela se nalazi upravo tamo gde mu je i mesto).
 
Pre sest meseci sam bila na pregledu i dr mi je konstatovala sekret izmedju I i II stadijuma, dal mi je da koristm Povidin jod ili Gyno Dactanol po potrebi, i Lactovag ili Hiperal posle svake menstruacije. Jos, rekla mi je da mi nesto u vagini nije jos uvek zaraslo koliko treba i kako treba. I imam 2 ili 3 sitne bradavice. Sad je trebalo nakon manstruacije da odem na pregled, ali meni kasni vec 10 dana. Da li postoji mogucnost da kasni zbog koriscenja vaginaleta? Zadnj put sam koristila Gyno dactanol do pre 9, 10 dana?
 
poslednjih 6 meseci mi se u pms-u javljaju bolovi u grudima (10-ak dana pre nego sto dobijem) s`tim da me poslednjih 2 meseca grudi bole stalno. bol se smanjuje za vreme ciklusa, ali ne prestaje. grudi su mi nadute konstantno. ako moze neki savet-pomoc? hvala
 
Vec 5 dana imam svrab u vagini i oko nje.Da napomenem da sam vece pre isla na depilaciju nogu,pa ne znam da li se tim putem mogla preneti neka infekcija?Inace i na penisu partnera(ispod kozice) se pojavilo crvenilo i svrab koji vec prestaje.Ginekologa nisam posetila zbog praznika,ali cu sutra.Da li je neko bio u slicnoj situaciji?
 
Potpuno razumem da ces se sigurnije osecati uz pilule. Kondomi itekako pucaju, spadaju, isl, i ja sam iz istih razloga bila na pilulama.

Sa Logestom sam bila prilicno zadovoljna, lice mi se "smirilio", menstruacije su mnogo manje bolele, krace trajale, bile su tacne kao sat. Jedini nezeljeni efekat koji sam ja licno imala su bile promene raspolozenja i cini mi se da sam bila nekako, cesce tugaljiva...

Ali ipak, prednosti su bile jace od mana, tako da - zelim ti sve najbolje sa pilulama!
 
coeur:
Sta sve moze da utice na kasnjenje odnosno izostanak menstruacije? Ako moze i komentar mali. Zasto dolazi do toga, da li je normalno isl.
Trudnoca, stres, hormonski disbalans, gladovanje, dijete,izmena vremenskih prilika...
Sto se tice komentara ne znam sta bih rekla, sve zavisi i od godina i od prethodnog zdravstvenog stanja.
 
20godina, trudnoca nije 90% (onih 10% za svaki slucaj), nisam na dijetama, pod stresom manje- vise, a zanima me samo hormonski disbalans je u stvari...
da jos da dodam imam neko zapaljenje ne znam tacno naziv na srpskom, ali pise Cervicitis chr. Colpitis Echopron, lecim vec sest meseci, bezuspesno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top