Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zavisi kad daješ krv na analizu. Ako radiš u vreme očekivane menstruacije vrednost je manja, ako daješ deset dana nakon kašnjenja vrednost je veća. Stručnjaci kažu da je sve preko pet trudnoća. Pozdrav i javni nam kolika ti je teta beta!

U pitanju je trudnoca i to ne neplanirana,srecna sto je sa covekom koga volim i za koga sam uvek mislila da ce jedino on biti otac mojoj deci!Pozdrav svima!
 
Radila sam bris vag.i cerv. i rezultat je sledeći: Kulturom vag. i cerv. brisa izolovan je Enterococcus (Streptococcus feacalis) u čistoj kulturi. Gljiivce iz roda Candida nisu izolovane. Trich.vag. nije nađen. Mikroskopski nalaz direktnog preparata :ep. ćelije Gram(+) bacili. Rezultati na klamidiju, ureoplazmu i mikoplazmu su negativni.
Šta znači da je Enteroccocus izolovan u cistoj kulturi? Da li je to u velikom broju, 100%? Koliko je ovo zabrinjavajuce, obzirom da je bakterija normalni stanovnik crevne flore? Imali uticaja na zacece?

Hvala. Pozdrav

Prvih 10 postova se posebno odobravaju, strpljenja malo.
Bakterija jeste normalni stanovnik creva ali nije cerviksa, dakle cerviklani bris mora da bude sterilan.
Da li moze da ima uticaja na zacece... savet je da se prvo infekcija sanira pa onda misli na trudnocu.Potrebno je i da partner uradi uretralni bris.
 
DIJAGNOSTIKA POLIPA

Kako mogu da 100% znam da li imam ili nemam polipe u materici?
Bila sam na nekoliko ultrazvucnih pregleda kod nekoliko lekara.Rezultat je sledeci:

1 kaze da 100 % imam
3 kazu da 100% nemam
1 kaze mozda

Kako ja sad tu da budem pametna:think:?Ima li neki ultrazvuk koji moze potpuno da otkloni tu dilemu ili je jedini nacin histeroskopija?Ne bih da idem na nepotrebnu intervenciju.
Polipi me brinu zbog ostvarivanja trudnoce,naravno.Laparaskopiju sam vec uradila.

Hvala unapred!
 
Imam 26 god i u vezi sam 6 god, decko i ja radimo na bebi vec par meseci. Ovaj mesec nisam jos dobila,trebala sam da dobijem 16. sto znaci da mi kasni 6 dana. Mislila sam da sacekam jos par dana pa da uradim test, ali vec dva dana mi se desava da osecam povremeno neko peckanje u donjem delu stomaka a jutros sam imala i neki jedva primetan bol u istom predelu kao kad treba da dobijem pa somak pocinje da me boli s tim sto me onda boli mnogo jace. Molim vas da mi odgovorite da li to moze biti neki znak vezan za trudnocu ili nesto drugo? Do sada nisam imala nikakvih problema i dobijala sam na 29 dana.
 
Moze biti i ne mora...
Nemojte da se ljutite drage forumasice, zivimo u 2008. godini, testovi za trudnocu su veoma pouzdani, apoteka ima na svakom koraku, davno smo prestali da dijagnostikujemo trudnocu na osnovu verovatnih, sigurnih simptoma iste.
Uradi test i znaces na cemu si.
 
dr:
Moze biti i ne mora...
Nemojte da se ljutite drage forumasice, zivimo u 2008. godini, testovi za trudnocu su veoma pouzdani, apoteka ima na svakom koraku, davno smo prestali da dijagnostikujemo trudnocu na osnovu verovatnih, sigurnih simptoma iste.
Uradi test i znaces na cemu si.

Naravno da cu uraditi, vec sam htela da sacekam da prodje 10 dana od izostanka pa da uradim test iz krvi. A to peckanje i bol me malo uplasilo. Hvala
 
`Samo` 36.Poslednji ultrazvuk je bio u oktobru `07,pred laparaskopiju(operisana mi je cista zutog tela na desnom jajniku).Hirurg je rekao da na ultrazvuku ne vidi polipe.Do trudnoce jos ne dolazi:confused:.
 
Polipi su jedna stvar a nemogucnost ostajanja u drugom stanju je nesto sasvim drugo.
Postavljaju se razna pitanja, od ucestalosti odnosa, redovnosti ciklusa, kvaliteta sperme (spermogram i spermokultura), utvrdjivanja ovulacija, citavog niza mikrobioloskih briseva....
 
Pitanje za ginekologa.Decko me je oralno zadovoljavao i zanima me kolika je mogucnost da mi,eventualno nesto prenese na taj nacin.Inace,poslednji odnos sam imala 2.1.2008.,a testirala sam se na aids 21.3.2008!Rezultat je bio negativan.Zanima me koliko je trezultat pouzdan i ako mozete da mi odgovorite na ono prvo pitanje?Hvala Vam najlepse...
 
Trudnoca mi je zavrsena carskim rezom,dijagnoza"amniotic fluid band". Napominjem da je sve proslo u najboljem redu,beba dobila 10.,carski radjen pod epiduralom. medjutim uprkos mom brzom oporavku,imala sam problema sa grudnim kosem koji nije do kraja razjasnjen jer sam se po otpustu setala od je dnog do drugog dr.,ultrazvuk stomaka cist, da bi mi rekli da imam nagnjecenje rebara(najverovatnije)jer bi bol usledila pri pokusaju da legnem ili se savijem ali ne i dok stojim . To je proslo za 3,4 nedelje kao i infekcija izazvana kateterom.Interesuje me mozete li vi da mi objasnit malo vise o toj amnionskoj traci jer je vidjena na 4D UZ pa mi dr iz DZ nije znao objasniti i da li moze da se ponovi u narednoj trudnoci?Hvala
 
Pitanje za ginekologa.Decko me je oralno zadovoljavao i zanima me kolika je mogucnost da mi,eventualno nesto prenese na taj nacin.Inace,poslednji odnos sam imala 2.1.2008.,a testirala sam se na aids 21.3.2008!Rezultat je bio negativan.Zanima me koliko je trezultat pouzdan i ako mozete da mi odgovorite na ono prvo pitanje?Hvala Vam najlepse...

Ogruglo pa na cose, e tako ja zovem ovakva pitanja.
Eventualno, nesto...sta nesto?
O cemu tacno govorimo?O bakterijama, o virusima, parazitima...
Hiv virus ima tzv. prozor odnosno period od 6 meseci nakon rizicnog odnosa kada se ne moze sa sigurnoscu tvrditi da je negativan rezultat negativan, savetuje se da se test ponovi nakon tih 6 meseci.
 
Trudnoca mi je zavrsena carskim rezom,dijagnoza"amniotic fluid band". Napominjem da je sve proslo u najboljem redu,beba dobila 10.,carski radjen pod epiduralom. medjutim uprkos mom brzom oporavku,imala sam problema sa grudnim kosem koji nije do kraja razjasnjen jer sam se po otpustu setala od je dnog do drugog dr.,ultrazvuk stomaka cist, da bi mi rekli da imam nagnjecenje rebara(najverovatnije)jer bi bol usledila pri pokusaju da legnem ili se savijem ali ne i dok stojim . To je proslo za 3,4 nedelje kao i infekcija izazvana kateterom.Interesuje me mozete li vi da mi objasnit malo vise o toj amnionskoj traci jer je vidjena na 4D UZ pa mi dr iz DZ nije znao objasniti i da li moze da se ponovi u narednoj trudnoci?Hvala

http://fetus.ucsfmedicalcenter.org/amniotic/learn_more.asp
Nadam se engleski nije problem, stavila sam link jer ima dobru slicicu za pojasnjenje.
 
dr:
Ogruglo pa na cose, e tako ja zovem ovakva pitanja.
Eventualno, nesto...sta nesto?
O cemu tacno govorimo?O bakterijama, o virusima, parazitima...
Hiv virus ima tzv. prozor odnosno period od 6 meseci nakon rizicnog odnosa kada se ne moze sa sigurnoscu tvrditi da je negativan rezultat negativan, savetuje se da se test ponovi nakon tih 6 meseci.

Pa recimo,konkretno pitanje(bez coseta:))koliko je velika mogucnost da se na taj nacin prenese hiv?Malo sam zabrinuta...Hvala...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top