Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pijem pilule vec 14 dana, pocela sam od prvog dana menstruacije kako i pise u uputstvu i do sad je sve bilo ok nisam imala nikakve tegobe(inace prvi put ih uzimam), medjutim danas mi se pojavila krv, ni malo ni mnogo, taman toliko da sam morala da stavim ulozak.rekao mi je ginekolog da je to moguce, ali mi je sumnjivo posto je to prvi put, prethodnih dana nije bilo krvi.Da je to mozda povezano sa tim sto ih nisam uzimala bas uvek na vreme, kasnila sam maksimum dva sata i onda uzela kao sto pise u upustvu?Imam jos jedno pitanje.Nesto sam i bolesna, imam neku malu temperaturu i malaksalost i interesuje me da li je moguce da je i to od pilule?A trebalo bi sutra da dam urin, bas zbog tih problema sa temperaturom a ne znam sa sta da radim, znam da se ne daje urin dok traje menstruacija, al ovo ipak nije menstruacije, tako da ne znam ni za to sta da radim?Da dam urin ili da sacekam par dana?Sta moze da se pokaze u urinu ako bih ipak odnela?Volela bih da mi na ovo odgovori neko strucno lice...Hvala
 
disney_girl:
Pijem pilule vec 14 dana, pocela sam od prvog dana menstruacije kako i pise u uputstvu i do sad je sve bilo ok nisam imala nikakve tegobe(inace prvi put ih uzimam), medjutim danas mi se pojavila krv, ni malo ni mnogo, taman toliko da sam morala da stavim ulozak.rekao mi je ginekolog da je to moguce, ali mi je sumnjivo posto je to prvi put, prethodnih dana nije bilo krvi.Da je to mozda povezano sa tim sto ih nisam uzimala bas uvek na vreme, kasnila sam maksimum dva sata i onda uzela kao sto pise u upustvu?Imam jos jedno pitanje.Nesto sam i bolesna, imam neku malu temperaturu i malaksalost i interesuje me da li je moguce da je i to od pilule?A trebalo bi sutra da dam urin, bas zbog tih problema sa temperaturom a ne znam sa sta da radim, znam da se ne daje urin dok traje menstruacija, al ovo ipak nije menstruacije, tako da ne znam ni za to sta da radim?Da dam urin ili da sacekam par dana?Sta moze da se pokaze u urinu ako bih ipak odnela?Volela bih da mi na ovo odgovori neko strucno lice...Hvala
Normalna reakcija organizma na kontraceptive.Nema veze trenutno opste stanje organizma sa njihovim uzimanjem.
Sto se tice urina moze da pokaze prisustvo svezih eritrocita, vidi ujutro da li uopste ima krvarenja ili se sve svelo na danasnjih par kapi.Ako se sumnja na urinarnu infekciju, na nalaz bakterija nece uticati par svezih eritrocita ali kod tumacenja rezultata napomeni doktoru kakva je bila situacija u trenutku uzimanja urina.
 
Evo par pitanja:
Da li je pregled obavezan, ili se pilule mogu jednostavno kupiti u apoteci(i cena, otprilike)?
Ako je obavezan (pretpostavljam da jeste) koliko pregled kosta?
Da li sme da se pije alkohol dok se uzimaju pilule?
Ja apsolutno pojma nemam o tome, vec duze vreme me te stvari zanimaju...

Hvala unapred za sve korisne informacije...
 
No comment.
To sto radis je glupo ,da ne govorim koliko je opasno, HPV je kontaktna infekcija, kondilom je samo manifestacija prisustva virusa u organizmu.
Stvarno, pokusavam da nadjem prave reci ali mi ne polazi za rukom.
Molim te za tvoje dobro, ne leci samu sebe.
 
Zdravo
Me interesuje koji su ti kliniki u Beogradu gdje se vrshi profesionalna dijagnostifikacija na embrionalnih anomalija?
Molim vas za odgovor (adresa, telefon, email...), puno mi je vazno, poshto ovdje u makedoniju mnogu slabo e razviena ova oblast!

Pozdrav
 
Pretpostavljam da mislite na amniocentezu, rade ih sve ginekolosko akuserske klinike u Beogradu.2 najvece su Klinicko bolnickog centra Visegradska (Visegradska ) i Gak Narodni front (Narodnog fronta 62, 644 955, 361-33-39, 361-33-47, 644-955, 361-08-63 )
 
Mogu li dobijem kratak opis prvog ginekoloskog pregleda? Zelela bih da izvrsim sto vise testova da bih bila sigurna u svoje zdravlje pogotovo zbog toga sto imam cini mi se neke ginekoloske probleme kao sto je bol pri odnosu, ali ne uvek a i povremen svrab.
Oticicu naravno sto pre, u ponedeljak vec ali molim vas zelela bih da znam sta da ocekujem. Ipak je prvi pregled pomalo stresan.:)
I da li se neki testovi placaju u drzavnim tj. studentskim ambulantama? Cisto da znam....heh..studenti i pare...:)
I trazila sam po datim sajtovima i po forumu al nazalost nisam nasla nista.
Hvala unapred
 
Odlazak kod ginekologa podrazumeva,kratak razgovor sa ginekologom, uzimanje anamneze, davanje podataka o prvom ciklusu, datumu poslednje menstruacije, tegobama na koje se zalis...
Nakon toga sledi pregled koji podrazumeva skidanje odece od struka na nize, savetuje se da se na pregled dodje u suknji, dakle skinu se gacice i pridje se stolu na koji se popnes guzom i postoje drzaci u koje se stave noge.
Ginekolog nakon pregleda izgleda spoljnih genitalija pristupa pregledu unutrasnjih, koristi instrument koji se zove spekulum i sluzi za otvaranje vagine da bi se video grlic materice.
Veliki broj zena jako tesko dozivljava pregled i time otezava pregled i sebi i lekaru.
Vrlo je bitno biti opusten, pogotovo misici karlice i guze, savetuje se tehnika disanja gde dises stomakom,( kad legnes uvece u krevet disi tako da ti se odize stomak), to opusta misice i pregled nije bolan.
Prilikom pregleda uzima se vaginalni sekret i papa test, vaginalni bris daje podatak o eventualnim infekcijama , papa test trazi izmenjenje celije.
O grupama vaginalnog sekreta i papa imas medju postojecim linkovima.
Sve ovo sto sam navela se ne placa, medjutim pravi brisevi koji govore o uzrokovacima infekcija se ne rade u ginekoloskim ordinacijama nego u mikrobioloskim laboratorijama i to se placa.
Dakle za prvi pregled mozes dobiti osnovne podatke o stanju svog reproduktivnog sistema, za detaljne analize potencijalnih uzrocnika infekcije, na linkovima gore navedene, treba ti novac za laboratoriju.
Sto se tice bola pri odnosu, najcesce kod mladih zena na pocetku aktivnog seksualnog zivota znaci nedovoljnu opustenost,spremnost za seks u tom trenutku, i sama kazes da nemas uvek bol pa eto razmisli o tome malo.
 
Poslednja izmena:
Da li lecenje infekcija vaginaletama nije bas pozeljno u trudnoci?Npr.povidon jod i koliko infekcije mogu uticati na plod kao i velika ranica na materici? Sekret mi je treca grupa, papanikolau druga, imam upalu zbog cega je i ranica iritirana na materici? Unapred hvala na odgovoru.
 
Zavisi od vaginaleta, povidon jod je potpuno bezbedan, to je obican dezificijens, sto se tga tice nemate razloga za brugu.
Ranica na grlicu ne moze uticati na plod ali infekcija moze.
Konsultujte se sa svojim ginekologom, ako do sad niste radili briseve na bakterije,gljivice,hlamidiju,mikoplazmu,mikoplazmu pravo je vreme za to.
Vec sam vam rekla, grlic mora biti apsolutno sterilan!!!
 
Procitala sam neki link gore i po svemu sudeci imam neku gljuvicnu infekciju. Maloletna sam a ja bih kod ginekologa. Moj decko je punoletan i ici ce samnom. Da li ce mi dozvoliti pregled bez prisustva roditelja? Znam da u drzavnim ustanovama nece. A u privatnim? Hvala unapred!
 
Ja sad ne znam tacnu adresu, mislim da je negde u Pasterovoj ulici ginekoloska ambulanta za decu i omladinu, naravno da ce pregled biti bez prisustva roditelja, pa ne ides na prekid trudnoce da bi ti trebala saglasnost roditelja.
U svom maticnom domu zdravlja, javi se ginekologu koji ukoliko te ne primi ce te uputiti na gore pomenutu ustanovu.
Sve infekcije manje vise lice jedna na drugu, tek brisevima se moze otkriti pravi uzrocnik infekcije.
 
dr:
Ja sad ne znam tacnu adresu, mislim da je negde u Pasterovoj ulici ginekoloska ambulanta za decu i omladinu, naravno da ce pregled biti bez prisustva roditelja, pa ne ides na prekid trudnoce da bi ti trebala saglasnost roditelja.
U svom maticnom domu zdravlja, javi se ginekologu koji ukoliko te ne primi ce te uputiti na gore pomenutu ustanovu.
Sve infekcije manje vise lice jedna na drugu, tek brisevima se moze otkriti pravi uzrocnik infekcije.
U Institutu za majku i dete postoji i deciji ginekolog i ginekolog za mlade. I super su, tamo je najbolje otici. Dr Sedlecki Katarina je ok
 
Hormonska spirala "mirena"kolko je dobra tj losa?Da li je normalno da se krvari posle postavljanja te spirale?Imam je skoro dva mjeseca jos uvek krvarim a postavljena mi je da bi mi smanjila mengu i krvarenje.Bila sam kod dr.al ovima ovamo gdje sam ja je sve normalno i ok pa bih molila i vase misljenje,sta vi mislite o tome dal da je maknem il da cekam jos??
HVALA UNAPRED!!!
 
E ovako!! Porodila sam se pre 8 meseci , indukcijom je sve bilo gotovo za tri sata i popoucao mi je grlic, ne znam tacno koliko je bilo savova nije mnogo u svakom slucaju! Ono sto mene zanima jeste da li to predstavlja opasnost za sledecu trudnocu i da li se stanje grlica moze pogorsati drugim vaginalnim porodjajem!
Hvala unapred na odgovoru!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top