Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam utisak ovih dana gde kod se okrenem prica o kondilomima.Dragi goste,sta si?Musko ili zensko?Gde se nalaze?
Kondilomi ili siljate bradavice u vurusnog porekla.Izaziva ih HPV.Prenose se seksualnim putem,ali i ne mora jer kod nas trenutno vlada epidemija toga tako da zene cesce imaju a njihovi partneri ne.Za to se optuzuju ulosci,tamponi,tanga i ostali ves koji nije pamucan...Nisu svi ali izvestan broj tipova HPV(humanog papiloma virusa) je kancerogen zato se kondilomi moraju ukloniti.Moguce je da se vrate jer naravno virus je u pitanju.Uklanjaju se tecnim azotom,rado talasima,laserom.Sve zavisi sta ginekolog predlozi a to zavisi od njegovog licnog iskustva.Najmanje bolna varijanta je tecni azot.Oko mesec dana nakon skidanja kondiloma nemas odnose.Naravno posle toga moras da ides na redovne kontrole.Nisu svi kondilomi virusnog porekla,mogu biti i posledica recimo cesceg pojacanog sekreta i u tom slucaju nastaju zbog stalne iritacije i nalaze se na spoljnim genitalijama.Ako pretpostavim da si zensko,dobro je koristiti na smenu vaginalete povidon joda i vaginalete na bazi kantariona.To neguje sluzokozu vagine.Nadam se da sam ti pomogla.Pozdrav!
 
LJUDI SKIDAM IH VEC 4 PUT ELEKTROKOGULACIJOM I NE VIDE SE GOLIM OKOM VEC POD KOLPOSKOPOM SEKRET MI POJACAN NE ZNAM STA DA PIJEM DA IH IZNUTRA UNISTIM U KRVI NPR ALOJU STA!!!!!!!!????? MISLIM NA LASER ILI ULTRA ZVUCNE TALASE A DR SVE STO SI NAPISALA ZNAM I SAMA ALI TREBA MI NESTO JACE WEB SAJT NATURAL MEDICINE O TOME. PAPA TEST MI JE U REDU. GRLIC CIST. NA POSLEDJEM SPLJIVANJU BILO IH JE SAMO SPOLJA A RECIMO DA IH JEDNOM NIJE BILO PA SU SE VRATILI. DA ZLO BUDE VECE SA PRVIM PARTNEROM MI SE TO I I DESILO. STVARNO SAM BAKSUZ. KOD NJEGA SU BILA 2 KOMADA I POJAVILO MU SE I PRE NEGO SMO POCELI SPAVATI ALI JE ON REKAO DA TO NIJE NISTA.NJEMU SU PROSLI 6 MESECI I NISU SE VRATILI A JA BIH ISLA I KOD VRACARE.
 
E pa ti si baksuz.Mani se tog cudotvornog dejstva aloe i slicnih stvari.U pitanju je virus a mi da znamo kako da se borimo sa svim virusima prvo bi nasli lek za sidu.Mogu samo da ti kazem da probas da se javis prof.dr Kesic na GAK Visegradska.Zena je prijatna,odlican ginekolog i ne vidi kondilome tamo gde ih nema.Najbolja je u gradu.Nazalost,izvinjavam se kolegama ginekolozima ne gledaju svi kolposkopski nalaz bas kako treba.Ne znam sta vise da ti kazem.Zelim ti puno srece!
 
Stvarno ne znam ali sta ti fali da odes u Visegradsku,uzmes uput od svog ginekologa.Jedino ako nisi zdravstveno osigurana ali mislim da i u tom slucaju postoji procedura u kojoj mozes da platis taj pregled.
 
Hvala,
upravo sam zavrsila citanje. Tamo uglavnom pisu o tome da li ih i koliko cesto treba piti, mnogo manje se obraca paznja na posledice. Da li to znaci da je njihova primena zaista toliko masovna?
 
Zelim saznati kakva su iskustva zena kojima je poslije operacije dojke, kemoterapije i zracenja izvrsena rekonstrukcija;koji od nacina je primijenjen,koliko su imale godina kad je to uradjeno i da li su zadovoljne rezultatima rekonstrukcije.Hvala
 
Na B. kosi su mi rekli da ne treba da radim mastektomiju i rekonstrukciju u jednom zahvatu zato što:
-to nije politika njihove kuće
-implant će smetati zračenju
onda sam ja na IORS-u uradila sve u jednom zahvatu jer je to tamo rutinska stvar i naravno da ne smeta ničemu.
Posle toga je bilo 6 meseci hemoterapije i 30 zračenja bez ikakvih posebnih problema.
Veoma sam zadovoljna estetskim efektom i mislim da je to veoma uticalo na moj brz oporavak i dobro podnosenje celokupnog mučnog lečenja.
Operacija je bila prošle godine u maju, imala sam 34 godine.
Ako te zanima još nešto pitaj slobodno.
 
Ako te zanima još nešto pitaj slobodno.[/quote]

Hvala puno na odgovoru, vec sam mislila da se nece niko javiti i da na forumu nema nasih "sapatnica"!
Masektomija je uradjena prije godinu i po, a ovdje se rekonstrukcija moze uraditi godinu dana poslije operacije.To bih uradila preko ljeta, ali sam lani odgodila zbog jednog zanimljivog putovanja.Citala sam da citav zahvat traje oko 3 mjeseca.Da li imas inplatant ili ti je uradjeno na onaj drugi nacin, premjestanjem tkiva?
Da li se placa i koliko?
Pratim forum o ugradjivanju silikona u zdrave dojke i mislim -koje lude zene!
Pozdrav!
 
Ja sam kupila "Mentorov" implant.
Doktor mi je pre operacije uzeo mere i preporučio određene dimenzije (da bi obe dojke bile iste). To naravno nije nabudženi silikon kao kod pevaljki, već fin anatomski prirodni oblik.
Pošto je meni sve urađeno u jednom zahvatu, ne znam kako idu naknadne procedure, sećam se da mi je dr. pričao da tu ima više posla.
Videla sam slike žena koje su radile naknadnu rekonstrukciju i mogu ti reći da to sasvim dobro izgleda.
Metoda sa sopstvenim masnim tkivom se radi u Bgd ali ja to nisam mogla jer nemam viška masnog tkiva.
Inače rekonstruisana dojka nije nešto preterano osetljiva, ali funkcija joj je ionako samo da bude tu.
Koliko ti imaš godina i gde ćeš raditi taj zahvat?
 
[Koliko ti imaš godina i gde ćeš raditi taj zahvat?[/quote]
Draga Vesna,hvala na odgovoru.Imam 51 god. i jos se nisam odlucila ,skupljam informacije jer licno ne poznajem nikoga ko je to uradio, a licna iskustva su mi najuvjerljivija.Kad sam na operacionom stolu cekala nalaz, i onda mi rekli da moram na operaciju, tjesili su me sa "rekonstrukcijom".Ovdje(u Sarajevu) uglavnom se pacijentice ne odlucuju na taj zahvat zbog straha od recidiva,i zbog toga sto im je dosta terapija, mada ljekar koji me "vodi" kaze da nije tacno da ima opasnosti u tom smislu.Znam da nema osjetljivosti, u pravu si, to i nije bitno, jer osjetljivosti ionako nema na zracenoj povrsini.Dobro ti je ono sa "pevaljkama"!
Da li cu to uraditi ovdje, u Beogradu ili Zagrebu, ne znam jos.Ovdje je sa presadjivanjem tkiva sve besplatno, a kod ugradjivanja implanta se placa samo taj implant.Da li si ti placala i ako jesi, koliko?
 
Implant je koštao 780 eura i mislim da je to najskuplji koji je bio, ostali su bili od 550 pa naviše.
Meni je rekonstrukcija mnogo značila, tako da sam mogla da nastavim da živim normalno , kao da se ništa nije promenilo.
Inače ni ovde sam zahvat nije ništa koštao. Zašto Vama nisu uradili rekonstrukciju u jednom zahvatu?
Šta su Vama rekli koje su prednosti naknadne rekonstrukcije?
Potpuno Vas razumem što više nebiste pod nož, ali sigurno ćete se osećati mnogo sigurnije kad budete "kompletni".
Mislim da pojava recidiva nema nikakve veze sa rekonstrukcijom.
Uzimate li Nolvadix i jeste li uradili RO kastraciju?
 
[.,
Uzimate li Nolvadix i jeste li uradili RO kastraciju?[/quote]
Mozes mi se i dalje obracati sa "ti", blize smo nego sa vecinom iz nasih generacija.Ovdje ne rade istovremenu rekonstrukciju i nisu ni objasnjavali prednosti.Nisu na osnovu mamografskog i UZ bili sigurni da li je maligni ili benigni tumor, uradili su patoloski nalaz "ex tempora", znaci prvo su izvadili tumor,cekala sam u sali na stolu, odmah uradili patoloski nalaz, rekli rezultat i odmah me operisali.
To je bilo ljeti za vrijeme odmora, i, mada sam mogla, kao i svi ,biti na bolovanju, namjerno ga nisam ga koristila (na opste cudjenje okoline) - izasli su mi u susret na klinici pa sam kemoterapiju primala petkom a kasnije zracenje uvece tako da mi je rad pomogao da i pored teskoca (gubitak kose i ostalo, znas i sama) zivim normalno.Bavila sam se uobicajenim aktivnostima,sve me to okupiralo pa sam manje mislila na ono sto me snaslo.Vise sam se odmarala.Vjerujem da bih bila vise depresivna da nisam radila.Rekonstrukciju vrse tek poslije godinu dana ako neko zeli.
Pojma nemam sta je Nolvadix i RO kastracija.Neda mi se sad traziti po internetu,a trazila sam i nalazila razne stvari na svjetskim sajtivima, primam i novosti americkih organizacija koji se ovim bave, pa se nesto ne sjecam tih pojmova.Mozda oralni citostatici ili nesto u vezi sa hormonima?Da nije to "tamoxifen" koji neki primaju, ali na mene ne bi djelovao.Radili su mi "hormonalne receptore"i nalaz HER.
Tvoje informacije su mi vrlo korisne, hvala ti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top