Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne postoje najbolje ili najgore, postoje samo dobri i losi lekari u bolnicama, a bolnice su svuda iste (manje ili vise zavisno od ekonomskih uslova). U Beogradu postoje tri velike drzavne klinike za ginekologiju i akuserstvo: Univerzitetska klinika (GAK) pri Medicinskom Fakultetu kod Klinickog Centra Srbije, GAK 'NArodni Front' u ulici Narodnog Fronta, i GAK Zvezdara pri KBC Zvezdara na Zvezdari. Na podforumu "Dom i porodica' postoji nekoliko tema o porodjaju, ginekoloskim klinikama, trudnoci, tamo se spominju i iskustva korisnica kao i imena lekara (dobrih, losih) pa ti predlazem da posetis taj podforum i koristis pretrazivac.
 
Postovana dr,
spomenula si u jednom od postova da ranice nakon skidanja kondiloma nisu nikakve zive i otvorene rane... Pa posto smo mi pravnici najgora sorta, sve bi da znamo sta i kako i u kakvoj je vezi:) kakve su to ranice (u mom slucaju metod skidanja je radioekcizija), kako zarastaju i pogotovu ono sto mene brine - da li je normalno da na nekim mestima postoji belicasta obojenost ili je ne daj Boze u pitanju infekcija i gnoj:(
Hvalaaaaa
 
Ma prestani da se zagledas dole! :)
Radiotalasi su bar prema statistici najbolji metod za skidanje kondiloma, sa najmanjom mogucom incidencom infekcije, najmanje bolnim stanjem i najvecim uspehom.
Nema tu gnoja, to je verovatno skvamica koja se stvara, samo se ispiraj, pamucan vesic i ne diraj nista, i mani se ogledala.
 
Hihihi, hvala dr:) trebalo je to da mi se kaze. Al mi pravnici bolujemo od toga da izigravamo znalce iz svih mogucih oblasti, umesto da se pridrzavamo prepisanog bez da mnogo razmisljamo, a jos manje gledamo na sta to sad lici:)
Necu vise da se pravim pametna, bicu poslusna i drzacu se onoga sto mi kazu strucniji od mene:) Obecavam:)
Hvala, puno si me utesila:) Divno je imati te na forumu!
 
Moj problem traje vec nekoliko godina,a u poslednje vreme je sve izrazeniji.
Svaki put posle odnosa sa partnerom osetim jako "peckanje" i potrebu za mokrenjem pri cemu se to peckanje pojacava.Sve analize,koje mi je ginekolog preporucio da uradim ,nisu pokazale nista .U urinu mi je pronadjen veliki broj bakterija,medjutim urino kultura je ostala negativna na prisustvo bilo kakvih bakterija.Zaista ne znam sta to moze biti,ali akcenat stavljam na to da se "peckanje" javlja iskljucivo posle sex.odnosa(odmah,ili nekoliko sati kasnije).U poslednje vreme sa dosta razmisljala o mogucnosti da mozda imam klamidiju posto sam se prepoznala u nekim od simptoma ,ali se jos uvek nisam tstirala(ginekolog mi to nije sugerisao).Imam 25 godina i u dugoj sam vezi.Ovaj problem pocinje sve vise da me muci,i to ne samo zbog toga sto sam pocela da izbegavam sex i da se bojim onoga sto me ceka posle,vec i zbog svog zdravlja i skore buducnosti u kojoj bih zelela bebu.
Unapred zahvalna…
 
Ponovi urin i urinokulturu i otidji lepo da se testiras na sve one vise hiljada puta pomenute bakterije od prve strane ove teme pa na dalje.
Da li koristis kondom i koji tip?Mozda ti ne prija ako ima nonoxyol-9 na sebi pa to izaziva reakciju?
U svakom slucaju nemas sta vise da cekas, proveri svoje zdravlje.
 
I jos nesto, drage moje ja odoh na dugo ocekivani i zasluzeni godisnji odmor.
S vremena na vreme cu baciti pogled sta radite, ali nemojte da mi ljutite Wdw, budite dobre!
Veliki pozdrav za sve!
 
Porodila sam se pre godinu dana.Za mesec dana sam otisla na redovan pregled,koji je blago receno,krajnje povrsno odradjen (samo ginekoloski!).Sta bi sve trebala da odradim od pretraga za jedan KOMPLETAN ginekoloski pregled posto nameravam da odem kod privatnika.
 
Da li kondilomi mogu da se pojave na preponama ili u predelu venerinog brega? I kako se utvrdjuje da ih nema u ustima? :( Ne znam da li su ovakva pitanja vec bila postavljena jer nisam imala vremena da detaljno citam svih 19 stranica ovog foruma, ali u svakom slucaju molim za malo detaljniji odgovor sto se kondiloma tice!
Hvala!
 
Ma nemam ni para ali ni vremena.Opekla sam se posle prvog porodjaja,isla na kontrole kako su mi zakazivali i odjednom ,na redovnom godisnjem pregledu,jaka upala grlica.Ja simtome nisam imala,mada je doktorka rekla da i ne moram da ih imam,ali sam bila ljuta sto to ranije nisu primetili jer je rekla da se to vuce jos od porodjaja (a tada je proslo vec 2godine i jedno 6pregleda).E da mi se opet ne desi isto a posto su paklene guzve u nasem domu zdravlja (jer rade trenutno samo 2 ginekologa umesto 6) valjda odmori),resila sam da odem do privatnika nadajuci se da ce to detaljnije odraditi (ali ko zna?). Da li treba da stavljam povidon jod vaginalete (i koliko dana) pre kolposkopskog pregleda,jer sam cula oprecna misljenja o tome?
 
AnaipakAna:
Da li kondilomi mogu da se pojave na preponama ili u predelu venerinog brega? I kako se utvrdjuje da ih nema u ustima? :( Ne znam da li su ovakva pitanja vec bila postavljena jer nisam imala vremena da detaljno citam svih 19 stranica ovog foruma, ali u svakom slucaju molim za malo detaljniji odgovor sto se kondiloma tice!
Hvala!
Da!
Ja sam ih imala i na unutrasnjoj strani butina.
 
Imam dva problema, tj. pitanja koja mislim da niko ovde nije postavljao, a ja sam procitala se postove- pitanja i odgovore, tako da nemojte da me kudite ako mi je slucajno negde promakao odgovor na ovo.
Prvi problem: Citajuci o Candidi rekla bih da imam bas te simptome. Nisam odavno bila kod ginekologa, sto je moja velika greska, ali postoje neki razlozi sto nisam uspevala to da obavim, ali se nadam da cu uskoro otici radi detaljnijeg pregleda i ustanovljivanja tacne dijagnoze. Ali ono sto me muci je da se moji simptomi ponavljaju vec skoro godinu dana, da ti simptomi vezani za Candidu. Desava se da su simptomi tu na 3,4 dana( svrab, sitne naprsline na unutrasnjoj strani usmina...) a onda nestanu i nema nikakvih znakova da nesto nije u redu.Vagina izgleda potpuno zdravo. Da li je to moguce kod Candide ili se simptomi javljaju konstantno dok se ne pristupi lecenju?
Drugi problem: Pre vise godina ginekolog mi je ustanovio genitalni herpes. E sada, ja se pitam. Imala sam tada momka prvog u zivotu sa kojim sam bila intimna, i ja sam takodje njemu bila prva partnerka( znam sigurno jer je totalno bio neiskusan). Dugo smo koristili kondome, ali smo posle nekog vremena prekinuli sa koriscenjem. Kada mi je, nakon ginekologove dijagnoze, laboratkinja pregledala sekret rekla je da je doktor pogresio u dijagnozi i da nijeu pitanju genitalni herpes jer je sekret potpuno normalan. Ja sam potpuno bila sokirana jer moj partner tada nije imao nikakve simptome, cak je isao kod urologa i dobio napismeno da je potpuno zdrav. Kada sam to ispricala ginekelogu i pitala ga odakle sam mogla dobiti herpes, on je rekao da se mozda javio zbog pada imuniteta jer svi mi u telu imamo virus herpesa. Da li je to moguce? Posto je DR u jednom postu rekla da "ono dole" nije sluzokoza nego samo koza bez dlaka, da li je moguce da sam ja u stvari imala obican, kozni herpes koji se eto ispoljio u predelu genitalija. I danas mi je to nepoznanica jer ja posle lecenja vise nikada nisam imala te probleme, a poznato je da je herpes infekcija koja ume da se vraca. Da li bi trebalo to da spominjem svom novom ginekologu, za herpes obzirom da ja ne znam da je bio genitalni( laborantkinja je rekla da nije) ili obican kozni? Bila bih cam mnogo zahvalna na odgovorima, hvala lepo.
 
Svasta, Cudne manifestacije i jos cudnija objasnjenja. Ne znam kako vaginalni sekret ima veze sa genitalnim herpesom......Svakako nije bio kozni herpes, on se na genitalijama ne javlja, to sam sigurna. Ako je bio herpes, onda je mogao biti samo genitalni, i to nema veze sa sekretom (vaginalnim). ako nije bio herpes, onda nije bio io to ti je to. Naravno d atreba da spomenes svom novom ginekologu istoriju svih svojih prethodnih smetnji. Sto se Kandide tice, a kako znas da se radi o kandidi kad nisi radila bris? MOzda se radi o prostom svrabu genitalija (pruritus vulvae at vagine) i to uopste ne mora da bude uslovljeno kandidom. U dodatku - volela bih da szanam - ali zaista - kako samo znas da vagina izgleda zdravo???:shock:
Stvarno, mislim, daj.....Ajde fino kod ginekologa da uradis kompletan pregled (sekret, briseve po potrebi, kolposkopiju i papa) pa ce ti sve biti jasno. Pitanja su ovako potpuno besmislena kada zapravo nagadjas a nista pojma nemas.
 
WdW jedno pitanje za vas. Sad sam u 15. nedelji trudnoce, prosle nedelje sam radila krvnu sliku, vaginalni bris i urinokulturu. Prva dva su u redu, ali imam 100.000 eserihije u urinu. Ginekolog mi je dao dve kutije Cefalexina od 500mg, pa da ponovim test. Koliku pauzu moram da napravim nakon ispijanja tableta pa da uradim test? Hvala
 
Molila bih za mali savet.Pre odlaska na more sam imala menstr. normalnu. Nakon 2 nedelje, na moru mi se javio braonkast iscedak koji je trajao skoro 10-ak dana.Kad sam se vratila opet nakon 2 nedelje 1.08. sam "kao" dobila dakle isto braonkasto i po malo.Tada sam bila na ultrazvuku i sve je o.k. Od tada imam neprestano i sve cekam da prodje da bih otisla na analize ali nikako da prestane, a od pre dva dana je crveno ali se ne pojacava.Oduvek sam imala neredovne, sem kad sam bila na Logestu, ali ovoliko dugo nikad!!! A isto toliko me bole i grudi i krsta.Da li da sacekam jos malo ili da idem do doktora?
 
Poshtovana,
Nisam odgovorila kada je trebalo na tvoje pitanje, pa eto, sada je vec red da kazhem shta i kako. S obzirom da sam obecala doktorki - mislim, naravno da nisam mala devojchica pa da samu sebe zeznem neslushanjem doktora - da cu raditi urinu u MKD, i da cu naravno piti sve shto preporuchuje (u principu kupovna voda i uvin chaj), to sam i radila, i tamo sam odradila urinu koja je posle 7 dana od prvog nalaza bila dobra, bez proteina.
Putovala sam kolima, pravila pauze svakih sat-sat i po vremena, da proshetam, da se opustim od dugog sedenja i slichno. Na Ohridu sam se kupala najnormalnije, nisam imala nikakvih problema, iako mnogim ljudima (kako sami kazhu) Ohrid je hladan, ja ne mislim tako. Temperatura vode oko 21-22 stepeni je idealna za plivanje, a i ne bih se svakako kupala kad bi mi bilo hladno.
Sve u svemu, nalaz je bio dobar, odmorila sam se, mislim da je i bebi prijalo kupanje, vec sam u 28 nedelji, i na jucherashnjem redovnom pregledu je bilo sve u redu, razvija se kako treba. Samo me zanima dali tezhina od 1300gr je normalna za ovaj period nerodjene bebe?
Hvala puno na svim tvojim odgovorima! Puno pozdrava!
 
Dali je istina da zhene koje nose naochare sa dioptrijom od -3 pa dalje (-4,-5...) moraju roditi sa carskim rezom??? Upravo sam to prochitala na netu, i ne zhelim da poverujem u to... :???:
 
Pago: Kako mislis kako moze da se vidi? Pa pregledom usne sluzokoze, naravno! Pri svemu, da me ubijes ne mogu da se setim (na sramotu mi!) da li se kondilomi uopste mogu zapatiti na sluzokozi usne duplje, sve mi se cini da ne.

Hopkirk: stvarno ne znam. Pitanje za tvoh ocnog lekara ili tvog ginekologa, mislim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top