Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi potrebni nalazi znace:
- kompletni nalazi krvi, urina
- statuse hormona
- ultrazvuk testisa
- spermogram i spermokultura
- bakteriolaski brisevi
Spermogram i spermokulturu su uradjeni na Sudskoj Medicini. U nalazima pise, citiram " Nadjen odredjeni broj ZIVIH ERITROCITA".
Posto mi nije jasan pojam interesovalo me je misljenje.
Svakako da nisam ocekivala da mi kazete da cemo iduceg juna dobiti bebu i da cemo ziveti srecno i zadovoljno do kraja zivota.
P.S. Malo ljubaznosti postovana dr. nije vam na odmet.
 
Ah, da. . . i jos jedna stvar!
Ukoliko ste zaista lekar, naravno, i ovako svim svojim pacijentima razresavate dileme, svaka vam cast. Zdravstvo je onda u Srbiji definitivno propalo. Mislim da su vas na fakultetu ucili etici i pristupu pacijentu, pogotovu ako vam postavlja pitanje neko ko nije zdravstveni radnik ili jednostavnije receno ko nije potkovan znanjem iz ove oblasti.
 
Angi7:
Poštovani,

Imam dva pitanja za vas.
Otprilike od 10tog dana ciklusa do skoro 20tog imam pojacan sekret, providan i sluzav. Znam da je to normalno za period ovulacije, ali nervira me sto ga ima dosta i sto moram da koristim dnevne uloske, i da ih menjam cesto. Brisevi su mi u redu. Ginekolog kaze da je to normalno i kao, sta ce mi dnevni ulosci?! Pa bila bih kompletno mokra! Kakvo je Vase misljenje o ovome?

Na jednom pregledu ginekolog (inace poznati strucnjak) rekao mi je da mi je grlic oblika, tj. otvoren, kao da sam imala abortus i cudio se da nisam imala abortus. Dalje se nisam raspitivala. Posto planiram dete, interesuje me da li mogu da imam problema zbog toga, tj. da li ce zbog toga morati da se radi serklaz? Mozda paranoisem, ali cisto me interesuje, da se ne bih time opterecivala.
Hvala unapred.
Pod broj jedan, to je normalno, nisi ni prva ni poslednja, nemoj date to opterecuje.
Pod broj 2, to kakvog ti je oblika grlic nema nikakve veze sa ostajanjem u drugom stanju ,niti sa serklazom,Postoje i devojke koje su imale abortus a po njihovom grlicu se to ne bi reklo.
Ni to ne treba da te opterecuje.
 
broj:
Imam tu dijagnozu, upucena sam na onkologiju, za sada ne znam o kakvom e hirurskom zahvatu radi. Interesuje me sta ta dijagnoza znaci na srpskom, kako sa dobija i kakva je prognoza. Unapred zahvalna.
Dijagnoza su kondilomi, jedan oblik,tu ne pise na kakav si zahvat upucena.Ja ne mogu da znam kojom ce ti metodom uklanjati iste, jer postoji vise metoda.
O kondilomima imas sve na prvoj strani ove teme.
 
nivea_soft:
Imala sam decka te tri godine sa kojim se vise ne vidjam,i s njim nisam koroitila kondome svega par puta i to u toku poslednjih godinu dana.Sa sadasnjim se vidjam vec neko vreme i jednom se desilo da smo oboje bili pripiti i nismo pazili pa se desio taj jedan put bez kondoma,pre nekih nedelju dana.Od tada strepim da ga nisam izlozila opasnosti,mislim da ne bi mogla sebi da oprostim...Kondilome sam imala pre 3 godine,tacnije javili su mi se u septembru 2004.i skidala sam ih tri puta da bi se terapija zavrsila negde oko proleca sledece godine.Svejedno nisam imala nezasticene odnose sledecih godinu i nesto preko.Decku sa kojim sam tada bila nije bilo nista,onosno nisu mu se pojavili niti je imao neke tegobe,sto znam da ne mora nista da znaci,ali ni meni se nisu vracali.Uklanjala sam ih prvi put strujom,zatim laserom i treci put su ih uklanjali nekim "makazama" da tako kazem.Tipizacija mislim da nije radjena,ali znam da su mi radili bjiopiju koja nije bila ok,imala sam "ranu" na grlicu koja je sanirana laserom.Sad,kao sto sam rekla,se vidjam s drugom osobom i stvarno ne zelim da ga ugrozim ni na koji nacin pa zato pitam da li postoji neki nacin ili test da proverim da li je bezbedno da imamo nezasticene odnose?Do toga ce doci kad-tad ako ostanemo zajedno,a sve izgleda kao tako,ali sada bi da osiguram nekako i sebe i njega ako je moguce?
Kod kondiloma se uklanjaju manifestacije na kozi, za virus lek ne postoji, znaci tvoj organizam se bori ili se izborio sa virusom.
E sad ako nemas vec duze vreme manifestacija recimo da si sad ok ,samim tim i decko ce biti ok.
I sama si rekla kako je bilo u prethodnoj vezi, ti si imala manifestaciju, on nije...
Nema pravila.
 
medeni medoks:
Svi potrebni nalazi znace:
- kompletni nalazi krvi, urina
- statuse hormona
- ultrazvuk testisa
- spermogram i spermokultura
- bakteriolaski brisevi
Spermogram i spermokulturu su uradjeni na Sudskoj Medicini. U nalazima pise, citiram " Nadjen odredjeni broj ZIVIH ERITROCITA".
Posto mi nije jasan pojam interesovalo me je misljenje.
Svakako da nisam ocekivala da mi kazete da cemo iduceg juna dobiti bebu i da cemo ziveti srecno i zadovoljno do kraja zivota.
P.S. Malo ljubaznosti postovana dr. nije vam na odmet.
Ja sam maksimalno ljubazna ali vidovita nisam. A nisam ni sveznalica, rekoh da se nisam susretala sa pojmom zivi eritrocit.
Isto tako, vise puta sam ponovila da nisam ginekolog a ni urolog, nego lekar opste medicine.
Zaista nema mesta Vasem komentaru.
 
Zelim pitati dr.koja je normalna doza folne kiseline koju trebam uzimati.Juce sam kupila folnu kiselinu u obliku tablete od 5 mg.U uputstvu pise da zene bez ikakvih problema treba piti 2-4 mcg.Ja ne razumem sta znaci mcg?!Dali je doza 5 mg velika ili ne daj boze stetna? Juce mi je poceo ciklus a nameravam da ostanem u drugom stanju nakon toga kad da pocnem da pijem?
 
Ukoliko zena skine kondilome,a muskarcu se pojave posle godinu dana,da li je obavezno da ce se i njoj pojaviti ukoliko je odnos ne zasticen?
I koliko vremena treba da prodje od skidanja kondiloma da bi se donekle smatralo da je problem resen?
Koji je metod najbolji skidanja kondiloma kod muskarca?
 
Pozdrav
zbog razlicitih misljenja koja sam cula, pitala bih vas. pila sam prvu kutiju yasmina sve redovno, prestala da uzimam na dan utorak. sledecu sam po uputstvu svoje doktorice pocela piti iduci utorak (7dana pauze).
ova druga se kutija zavrsila u ponedeljak. da li iducu uzimam s pocetkom u ponedeljak ili utorak? nejasna mi je pauza 7 dana, osmog dana...
da li da nastavim po istom rezimu ili da pocnem drugacije od ovog meseca?
 
majnets3s:
Zelim pitati dr.koja je normalna doza folne kiseline koju trebam uzimati.Juce sam kupila folnu kiselinu u obliku tablete od 5 mg.U uputstvu pise da zene bez ikakvih problema treba piti 2-4 mcg.Ja ne razumem sta znaci mcg?!Dali je doza 5 mg velika ili ne daj boze stetna? Juce mi je poceo ciklus a nameravam da ostanem u drugom stanju nakon toga kad da pocnem da pijem?
Najbolje bi bilo da se posavetujes sa svojim ginekologom pre planiranja trudnoce kako i sta raditi.
 
viktorijabg:
Ukoliko zena skine kondilome,a muskarcu se pojave posle godinu dana,da li je obavezno da ce se i njoj pojaviti ukoliko je odnos ne zasticen?
I koliko vremena treba da prodje od skidanja kondiloma da bi se donekle smatralo da je problem resen?
Koji je metod najbolji skidanja kondiloma kod muskarca?
Ne mora da znaci, u velikoj meri zavisi od samog imuniteta.
I pojava novih koznim manifestacija, kondiloma, zavisi od borbe tela sam samim virusom.
Sto se tice metoda, isto kao i kod zene, umesnost lekara je na prvom mestu a onda metoda.
 
MalaLala:
Pozdrav
zbog razlicitih misljenja koja sam cula, pitala bih vas. pila sam prvu kutiju yasmina sve redovno, prestala da uzimam na dan utorak. sledecu sam po uputstvu svoje doktorice pocela piti iduci utorak (7dana pauze).
ova druga se kutija zavrsila u ponedeljak. da li iducu uzimam s pocetkom u ponedeljak ili utorak? nejasna mi je pauza 7 dana, osmog dana...
da li da nastavim po istom rezimu ili da pocnem drugacije od ovog meseca?
Prvi dan je onaj kad ne pijes tabletu, i brojis 1,2....7, i onda narednog dana uzimas tabletu.
 
Sa deckom imam polne odnose skoro godinu dana,ali svaki put osetim bol,nije jak ali dovoljan sa se ne osecam prijatno.Na pregledu su mi samo rekli da imam pojacan sekret treca grupa,da li to ima neke veze sa tim ili ako nema da li imate neku ideju sta to moze biti?
 
O sekretu III grupe stvarno nemam nameru vise da pisem, prvi post na ovoj temi, izvolite citajte...
A na temu bola, nedovoljna predriga, manja vlaznost vagine, retki seksualni odnosi, psihicka nespremnost na seksualni odnos...
 
Poslednja menstruacija je bila 31.07. Na pregledu su mi rekli da sam u sestoj nedelji trudnoce ali meni nije jasno po kom principu se to racuna i kada je moglo doci do oplodnje?
U julu mi je plodni dan bio 24.07. Da li je do oplodnje moglo doci oko 20-og avgusta?
 
neupucena:
Lakše ćemo ti pomoći ako budeš preciznija. "Sve je bilo ok" može da znači mnogo toga.

Jesu li ti odredili grupu sekreta ili si baš radila bris? U prvom postu ove teme je lista svih 6 grupa sekreta i šta koja označava.

Kod brisa se uzorak šalje u laboratoriju a rezultate saznaš tek posle par dana i onda tačno znaš koje su bakterije ili gljivice u pitanju.

Ako si imala II grupu onda jeste ok. Međutim III grupa i kad nema simptoma može da ukaže na neku polno prenosivu infekciju (ovo pišem jer pretpostavljam da pošto koristiš pilule imaš odnose bez kondoma, još ako je tvoj dečko sa ranijim devojkama imao nezaštićene odnose rizik postoji).

Kandida se češće javlja kod devojaka koje koriste pilule, ume da bude dosadna ali se relativno lako leči.

Mozete mi objasniti kakva je razlika izmedju grupe sekreta i brisa?Ono na stapicu,uz to mi je radjen papa,i vaginalni,tako pise,a rekli su mi da je nalaz uredan.U zadnjih godinu dana sam 4x radila to,znam da su mi dva puta bile neke koke,dal stafilo,a poslednji put ta kandida,koju nisam imala do sada,..Mene brine zbog cega su moguce tako ceste infekcije?Dal to moze biti normalno,da uzmemo u obzir da nije preneto od muskarca.I interesuje me jos nesto..Bicu direkta,nemojte mi zameriti..Da li moze na te infekcije da utice to ako muskarac recimo svaki put vrhunac dozivi u vagini a ne napolju?I sta je taj biogram kod brisa?Inache doktorka mi je rekla da nista od toga nije polno prenosivo,i da nema potrebe da decko ima terapiju.Mnogo pitanja ali se izvinjavam,imajte razumevanja..malo sam u frci zbog svega..Imam jos jedan post na jednoj strani ispred,na koji se sad nadovezujem.Unapred hvala na odgovoru..
 
Znam da je tema velika, ali tvoje pitanje nije prvo, ponavlja se od pocetka teme.
Molim te procitaj temu od pocetka!!!
Infekcija ne utice na mesto gde ce muskarac ejakulirati.
 
U 9. sam mesecu trudnoce i imam strahovite bolove u nozi(zadnja loza)a povezeni su sa kicmom.Pila sam i Novangetol i beviplex i nista ne pomaze.Molim Vas da mi pomognete kako da umanjim ovaj uzasan bol
Unapred zahvalna
 
MarkoL:
U 9. sam mesecu trudnoce i imam strahovite bolove u nozi(zadnja loza)a povezeni su sa kicmom.Pila sam i Novangetol i beviplex i nista ne pomaze.Molim Vas da mi pomognete kako da umanjim ovaj uzasan bol
Unapred zahvalna
Pila Novalgetol?!!
Moram da postavim jedno jako glupo pitanje, da li si se javljala svom ginekologu?
 
tatjanaivkovic:
Ma ukapirala sam da se racuna od prvog dana poslednje menstruacije ali me zanima KADA je moglo da dodje do oplodnje???? Da li se jajna celija oplodi tek posle dve nedelje?
Uzmi kalendar, pogledaj kada si imala odnose, ovulacija je na sredini ciklusa, ako se poklapa to je to.
Trudnoca se racuna od prvog dana poslednjeg ciklusa, to ne znaci da si tad ostala u drugom stanju nego kad si imala ovulaciju.
 
molim Vas da mi protumačite:

Kolposkopski pregled:
U prelaznoj zoni uzano polje AW epitela na 12 i REE otvorenog tipa na 6 koje se ne boji jodom.
PA:
II, diskarioza, na razmazima površne i intermedijerne ćelije i sve su urednog nalaza. Na razmazu iz kanala leukociti i detritus, ćelije svih slijeva i diskarioza bazalnih ćelija.
UZ:
uterus u AVF, lako sinistropiran, 58x45x34mm. Endometrijum 15mm, 12 dan ciklusa. Desni ovarijum 26x25mm sa više folikula promera 7mm do 10mm (dobijam na 30-35 dana).
Levi ovarijum 25x20cm. Duglus prazan.
Colpitis trihomonas -triagil i atrican i za mene i za partnera.
usmeno mi je rekla da imam i malo kondiloma koje ne treba dirati već jačati imunitet.
Čekam rezultate biopsije PVu facta na 12, 5 i 6.
Pitam_zašto mi je rađena biopsija ako je Papa test pokazao II?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top