Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
veoma_zabrinuta:
Vrlo verovatno da se odgovori na pitanja koja cu postaviti vec negde nalaze u ovih 90 strana, pa se unapred izvinjavam ako nesto ponavljam.
Pitanja su:
1.Moze li neko da mi preporuci dobrog ginekologa za mlade(20 godina) i to po mogucnosti nekog kod koga ne mora da se zakaze mnogo unapred(cula sam da je dr. Sedlecki ok)
Ja licno nisam bila zadovoljna- ona je savrseno strucna ali je u velikoj guzvi i cesto se desavalo da cekam pa ne docekam ili da me na brzinu pregleda pa ne stignem da pitam sve sto hocu i sl. Moja naj drugarica je isla kod Stankovica, on je takodje na Institutu i kaze da je OK.
 
da li neko stručan može tačno da protumači nalaz papa koji glasi :
Masa leukocita i eritrocita
ćelije svih slojeva skvamoznog epitela.
Pojedina jedra površnih i parabazalnih ćelija uvećana,sa haloom ali urednog hromatina.
Masa ogoljenih jedara.
Ovo je nalaz nekoga ko boluje od endometrioze(operisana 2003.) ima ranu na grliću materice,kondilome i čeka nalaz tipizacije hpv virusa.Sve znam i znam čemu sve ovo vodi ali bi volela ako bi neko mogao da mi protumači srpski ovaj zadnji nalaz.Unapred hvala!!!
 
i2i:
da li neko stručan može tačno da protumači nalaz papa koji glasi :
Masa leukocita i eritrocita
ćelije svih slojeva skvamoznog epitela.
Pojedina jedra površnih i parabazalnih ćelija uvećana,sa haloom ali urednog hromatina.
Masa ogoljenih jedara.
Ovo je nalaz nekoga ko boluje od endometrioze(operisana 2003.) ima ranu na grliću materice,kondilome i čeka nalaz tipizacije hpv virusa.Sve znam i znam čemu sve ovo vodi ali bi volela ako bi neko mogao da mi protumači srpski ovaj zadnji nalaz.Unapred hvala!!!
Ne mogu da ti protumacim nalaz ali ako ce ti pomoci ja sam 2004 imala ocajne rezultate papa testa i kolposkopije isla sam cak i na biopsiju, 3 lekara su konstatovala rak da bi posle konizacije stigao rezultat sa patologije da je sve u najboljem redu.
 
Imam problem.Vec cetiri mjeseca pijem pilule Diane 35.Popila sam zadnju kutiju i sad mi se pojavio smedji iscjedak ponekad malo crven ali ne previse,i ne izlucuje se u velikim kolicinama...a posto ja trebam dobiti menstruaciju u roku deset dana a tom izlucivanju nema kraja...ja sam mislila da sam dobila menstruaciju pa sam pocela piti ponovo tablete sad neznam da li ovo dodje kao menstruacija ili sta???Sumnjam da mozda nisam trudna ali minimalna je mogucnost jer pijem pilule a i on ne svrsava u mene////Ako nesto znate pomozite.....pozzz :-(
 
Ginekolog mi je prepisao Gino-daktanol vaginalete 7 dana.
U uputstvu pise da se preporucuje istovremeno lecenje partnera dva puta dnevno 2% kremom.
Da li on zaista treba to da koristi s obzirom da nema nikakve tegobe?
Hvala unapred!
 
Nikolina__:
Imam problem.Vec cetiri mjeseca pijem pilule Diane 35.Popila sam zadnju kutiju i sad mi se pojavio smedji iscjedak ponekad malo crven ali ne previse,i ne izlucuje se u velikim kolicinama...a posto ja trebam dobiti menstruaciju u roku deset dana a tom izlucivanju nema kraja...ja sam mislila da sam dobila menstruaciju pa sam pocela piti ponovo tablete sad neznam da li ovo dodje kao menstruacija ili sta???Sumnjam da mozda nisam trudna ali minimalna je mogucnost jer pijem pilule a i on ne svrsava u mene////Ako nesto znate pomozite.....pozzz :-(
Ja koliko sam obavestena mali iscedak crvene ili braon boje ne znaci menstruaciju (tako je meni pre godinu dana rekao moj ginekolog).
 
Celine:
Ginekolog mi je prepisao Gino-daktanol vaginalete 7 dana.
U uputstvu pise da se preporucuje istovremeno lecenje partnera dva puta dnevno 2% kremom.
Da li on zaista treba to da koristi s obzirom da nema nikakve tegobe?
Hvala unapred!
Treba da koristi ili u suprotnom da nemate odnose sve dok se ti ne izlecis. Odlucite sami.
 
Da ne bude zabune, uz vaginalete OBAVEZNO nema odnosa! A sada bas ne znam da li se ginodaktanol koristi za kandidu jer samo u tom slucaju ne treba (ali moze) terapija za partnera, u svakom drugom treba. A da si Celine navela tacno sta je problem, lakse bi bilo da se da savet.
 
Molim vas za pomoc,

u 9. nedelji trudnoce, nakon tri nedelje ultrazvucnog pracenja upucena sam na kiretazu sa dijagnozom: blighted ovum/missed abortion. Za sve to vreme ginekolog na ultrazvuku nije nijednom uocio plod niti otkucaje srca, samo gestacioni mesak, koji se svaki put uvecavao, a kasnije i zumancisnu kesicu.Zavrsna dijagnoza nakon kiretaze glasi: eventus conceptionis abnormalis alius, missed abortion HBD IX, a histopatoloski nalaz glasi: residua graviditas. Molim Vas da mi pojasnite sta tacno znaci ovakav HP nalaz, tj.da li se podrazumeva da su tu bile prisutne i celije embriona ili je u pitanju samo posteljica, s obzirom na uputnu dijagnozu, jer koliko sam shvatila "blighted ovum",u startu iskljucuje razvice embriona, dok "missed abortion" znaci da je embrion nakon nekog vremena prestao da se razvija. Za sve vreme pracenja trudnoce vrednosti bHCG su blago rasle , ali se nisu udvostrucavale na 72h. Imam 35 godina i ovo mi je prva trudnoca.
 
Nikolina__:
Imam problem.Vec cetiri mjeseca pijem pilule Diane 35.Popila sam zadnju kutiju i sad mi se pojavio smedji iscjedak ponekad malo crven ali ne previse,i ne izlucuje se u velikim kolicinama...a posto ja trebam dobiti menstruaciju u roku deset dana a tom izlucivanju nema kraja...ja sam mislila da sam dobila menstruaciju pa sam pocela piti ponovo tablete sad neznam da li ovo dodje kao menstruacija ili sta???Sumnjam da mozda nisam trudna ali minimalna je mogucnost jer pijem pilule a i on ne svrsava u mene////Ako nesto znate pomozite.....pozzz :-(
Koji dan ciklusa se tacno javio iscedak, koliko vec dana traje i kako to mislis da treba da dobijes za deset dana<Posle koliko dana od zavrsetka kutije si pocela sa novom?
 
Celine:
Ginekolog mi je prepisao Gino-daktanol vaginalete 7 dana.
U uputstvu pise da se preporucuje istovremeno lecenje partnera dva puta dnevno 2% kremom.
Da li on zaista treba to da koristi s obzirom da nema nikakve tegobe?
Hvala unapred!
Ne, ako ginekolog nije rekao drugacije.
 
dilana:
Molim vas za pomoc,

u 9. nedelji trudnoce, nakon tri nedelje ultrazvucnog pracenja upucena sam na kiretazu sa dijagnozom: blighted ovum/missed abortion. Za sve to vreme ginekolog na ultrazvuku nije nijednom uocio plod niti otkucaje srca, samo gestacioni mesak, koji se svaki put uvecavao, a kasnije i zumancisnu kesicu.Zavrsna dijagnoza nakon kiretaze glasi: eventus conceptionis abnormalis alius, missed abortion HBD IX, a histopatoloski nalaz glasi: residua graviditas. Molim Vas da mi pojasnite sta tacno znaci ovakav HP nalaz, tj.da li se podrazumeva da su tu bile prisutne i celije embriona ili je u pitanju samo posteljica, s obzirom na uputnu dijagnozu, jer koliko sam shvatila "blighted ovum",u startu iskljucuje razvice embriona, dok "missed abortion" znaci da je embrion nakon nekog vremena prestao da se razvija. Za sve vreme pracenja trudnoce vrednosti bHCG su blago rasle , ali se nisu udvostrucavale na 72h. Imam 35 godina i ovo mi je prva trudnoca.
Missed abortion znaci da je izostao pobacaj.To je jedini deo koji nisi dobro shvatila.
 
Meni se ponekad u toku seksa desi da mi iz vagine iscuri malo skroz providne tecnosti bez mirisa. Ne bih znala da opisem tacnu kolicinu, npr. na postaljini se pojavi fleka precnika 10cm. Bila sam nakon toga kod lekara koji me je potpuno pregledao, i rekao da ne zna sta je posredi, ali da nalazi ne pokazuju neki problem. Ipak svaki put kad mi se to desi, zabrinem se. Materica mi je dosta zavaljena, ne znam da li to ima neke veze sa ovim problemom. Unapred hvala na odgovoru.
 
Imam jedno pomalo naivno pitanje iz oblasti kontracepcije: desilo mi se da je za vreme neplodnih dana u toku seksa pukao kondom,ali mnogo pre svrsavanja. Primetili smo na vreme i zamenili ga. Ima li razloga za brigu? Hvala unapred.
 
qwerty30:
Meni se ponekad u toku seksa desi da mi iz vagine iscuri malo skroz providne tecnosti bez mirisa. Ne bih znala da opisem tacnu kolicinu, npr. na postaljini se pojavi fleka precnika 10cm. Bila sam nakon toga kod lekara koji me je potpuno pregledao, i rekao da ne zna sta je posredi, ali da nalazi ne pokazuju neki problem. Ipak svaki put kad mi se to desi, zabrinem se. Materica mi je dosta zavaljena, ne znam da li to ima neke veze sa ovim problemom. Unapred hvala na odgovoru.
Bojim se da nisam bas najbolje shvatila pitanje ali pre nego sto mi pojasnis da li ovaj broj u tvom nicku oznacava godine?
 
Radi pojachanog sekreta bele boje obratila sam se ginekologu i dijagnosticirana mi je candida ali u vrlo malom broju t.j. jako slaba infekcija (na pochetku). Dobila sam vaginalete Polygynax. 6 dana po 1 uveche. Uredno sam zavrshila terapiju sinoc, pa me zanima dali je potrebna kontrola sada ili ne? Dali je potrebna terapija i partnera? Dali josh uvek moramo da koristimo kondom?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top