Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije bris, nego brisevi, mnozina!
Institut mikrobiologije medicinskog fakulteta u Beogradu (ja licno u njih imam najvise poverenja),moze se uraditi u svakoj privatnoj laboratoriji ukoliko nisi iz Beograda.
Sto se tice cena , za sve potrebne briseve (hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, bakterijska vaginoza, bakterioloski i mikoloski cervikalni i vaginalni bris, trichomanas vaginalis) cena je negde oko 3000 dinara.
 
Poshtovana-e,
U nalazu urine mi je konstatirano da imam proteina, kristala, retkih bakterija i sluz. Juche sam opet radila labaratoriju, t.j. urinokulturu i ochekujem sutra rezultate sa antibiogramom. Ono shto mene zanima je sledece: s obzirom da nemam visok krvni pritisak, imam povremeno ubrzanje pulsa koje je ritmichno - ako se neshto uzbudim, iznerviram (nekad se desi da je 97) ali pritisak je i dalje normalan (120-70 ili 120-80 konstantno u trudnoci), i u kombinaciji sa proteinima, shta to znachi? Znam da visok pritisak i proteini su loshi u zadnjim mesecima trudnoce - ne znam zashto tachno, ali po onome shto sam chitala..., ali kod mene nije takav sluchaj. Krvna slika mi je odlichna (je relativno, odlichna kao za trudnicu u 24 nedelji, shecer kako treba, gvozhdje sam popravila od proshlog meseca i opet je u normali), na zadnjem UZV-u je sve bilo kako treba, beba je po JUS-u ;-) (mislim, razvija se sve kako treba za sada), ali eto, urina je sa loshim rezultatima.
Svakako da cu chekati rezultate od juche i da cu sa antibiogramom i urinokulturom imati vishe uvida u svemu, ali me zanima shta znache proteini i normalan krvni pritisak? Doktorka mi nije zabranila da putujem, s obzirom da putujem kroz dva dana u Makedoniju.
Hvala unapred!
 
dr:
Doktorka se verovatno plasi preeklampsije i eklampsije, sacekajmo nalaz urinokulture.
Poshtovana,
Nalaz urinokulture mi je uredan, t.j. nema bakterija.
Mene sada bash sve ovo zbunjuje....doktorka mi ne preporuchuje da putujem ukoliko ne moram, da bi mogla da pijem uvin chaj, Prolom vodu i za nedelju dana da pravim opet urinu. S obzirom da putujem u Makedoniji, odakle i jesam, ja sve te nalaze mogu uraditi i tamo - a i sve ostalo mogu tamo raditi, i ona je odobrila, ali da joj javim kakvi su nalazi...
Mene zanima, kako je moguce da je uredna urinokultura, a na nalazu urine da se pojave ti proteini? :sad:
 
Sta da ti kazem(mozemo na ti?), moguce je, nekad je i do laboranta, uradi pregled urina u dva dana , mozes dobiti 2 potpuno razlicita nalaza.
Mislim da nemas razloga za preveliku zabrinutost, pij dosta tecnosti, ponovi nalaz urina i ako nije tajna kojim prevoznim sredstvom planiras da putujes?
 
Postovana Dr,
jel' mozete da objasnite sta znaci mozaik -fini ? Da li imam razloga za brigu. Vec 3 godine idem kod istog ginekologa i velicina mozaika je ista na sta doktorka kaze da je u redu,jel moze da se promeni ili poveca!
Sta mislite o tabletama "Mamavit"?
Da li na penisu mogu da imaju bradavice (dve) a da to nisu kondilomi?
 
dr:
Pisano naravno, vise puta...bar par stotina ali ne mari. :)
Ajmo ponovo.
Unapred se izvinjavam ali moram da se sluzim linkovima jer nemam toliko vremena da pisem ali sve sto ne bude jasno nakon citanja sadrzaja odredjenih sajtova tu sam da pojasnim.
Dakle, prilikom kolposkopije razlikujemo benigne kolposkopske slike i sumnjive.
Ono sto se uglavnom naziva ranicom je najcesce eritroplakija, znaci prelazak cilindricnog epitela izvan endocerviksa oko spolajsnjeg usca materice gde se zapaza kao crvenkasta povrsina.
To se javlja kod velikog broja zena u reprodiuktivnom periodu i nije nista opasno, no trebao bi biti signal da se urade brisevi na hlamidiju, mikoplazmu,ureaplazmu, bakterije i gljivice( par hiljada puta pomenuto na ovom forumu, brisevi koji se rade u laboratorijama, ne podlezu pod zdravstveno osiguranje, placaju se i ne rade se u ginekoloskoj ordinaciji i nisu vaginalni sekret niti papa test).
Jedna od sumnjivih kolposkopskih slika je mozaik. Kod ove promene prilikom kolposkopije na sluzokozi vaginalnog dela grlica vide se pregradjene sitne povrsine, nepravilnog oblika koje podsecaju na pcelinje sace i jedna od druge je odvojena neznim crvenim nitima.
Kada se nadje ovakav nalaz postoji mogucnost postojanja pocetne neoplazije ispod mozaicne povrsine i zato se uvek zahteva biopsija grlica materice, no nekad moze biti uzrokovan i zapaljenjem (opet pomenuti mikrogranizmi,bakterije, virusi...)
Evo linkova
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_kolpos.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_koniz.asp
http://www.eccce-cervical-cancer.org/contents/C1_AbnormalPapSmearTest/index.asp?lang=sr
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/07papa.asp
http://www.medicina.hr/clanci/papa_test.htm
http://www.topvita.info/clanak.asp?id=191
Da se ne bih ponavljala moram da citiram samu sebe.
Mozaik spada u sumnjive kolposkopske nalaze i samim tim zahteva biopsiju grlica materice, da li ce se menjati ili ne to Vam ne mogu reci, mogu samo reci da sam ja u pitanju ili neko moj bliznji volela bih da imam histopatolosku potvrdu da je sve ok.
Mamavit bi trebalo da bude direktna paralela preparata koji se zove,odnosno zvao materna za koji nisam sigurna da li je jos prisutan na trzistu ili je izgubio registraciju, mislim da je ok ali nemam nekih detaljinjih informacija o njemu.
Promene na penisu...sta reci, bez pregleda nista, stvarno se ne moze reci da li je kondilom ili nije, najbolje je da poseti dermatolga.
 
Pitanje za Dr.

Molim Vas ako ste u mogucnosti da mi malo pojasnite ovaj moj nalaz. Bila sam kod ginekologa prosle sedmice, posjetila sam je iz razloga sto sam imala povecan veginalni sekret i sto se pojavilo crvenilo na polnom organu. Zaboravila sam navesti da imam 29 god. i da nikad prije nisam imala problema ove vrste, nisam radjala, nisam imala abortus. Evo kako izgleda nalaz:
U speculumu: sekret zuto zelen
Grlic: cilindrican, epitelizovan, SMU ovalno
Uterus u RVF, obicne velicine, slobodan, pokretljiv,
neosjeljivAdnexa i parametrija: b.o.
Cavum Douglass: b.o.

UZ nalaz:
uterus u Rvf, Vel. 54x50x48mm, jasno ogranicen, kruskastog oblika,
Endometrijum: 11mm
L.O. 29x31 mm
D.O. 33X24 mm

Komentar:
Papa test: uzet C.B. Lab.

Dijagnoza:
Vulvovaginitis III/VI th ordinirana
Ja stvarno stojim lose sa svim ovim izrazima, interesuje me da li grlic izgleda normalno, sta je uterus u RFV, sta je neosjetljivadnexa i parametrija, Cavum Douglassi, UZ nalaz da li on izgleda normalno? da li znaci da imam dvije grupe VS? Da li ovo utice na plodnost, da li cu moci nekad posle imati normanu i zdravu djecu?

Za terapiju sam dobila Canesten kremu 2x s polja, Orvagil tablete 400mg 2x1, Orvagil vaginalete 500mg 1x1. Na kontrolu treba da se javim za deset dana.
Ginek. mi je rekla da imam bakterija i gljivica. Ja nisam nista stigla da je pitam, bila sam totalno zbunjena svim nazivima na mom nalazu.

Uspjela sam da upotrebim samo dvije vaginalete jer sam imala mens.ciklus i nisam mogla da ih koristim. Posle tableta koje pijem osjecam vrtoglavicu i nesvesticu, stomak mi se naduva i podrigujemi se, kao da sam puna vazduha.

Izvinite molim Vas sto Vam ovako opsirno pisem, ali stvarno se osjecam zbunjeno i uzasno lose.
UNAPRIJED VAM PUNO HVALA
 
Postovani Dr, pre 3 god imala sam gin. problem veoma jako peckanje, bez svraba, sa sekretom kao belance,providnim ili belim. Radila sam urin, vaginalni, cervikalni bris, hlamidiju, mikopl, ureapl, grupe sekreta, test za gonokoke, levenstajn test, papa, kolposkopiju, hormoni, UZ ( sve to vise puta), i nikad mi nista nisu nasli ( normalna flora, II ili III grupa). Onda sam u urinu imala mnogo krvi, bez bolova, radjena cistoskopija i urino kultura (sterilna). Ginekolog mi prepisao bromazepan- sve je to na nervnoj bazi, a urolog misli da je krvarenje od peska. Ajde dobro mozda i jesam malo poludela, popijem ja bromazepan, ali se tegobe i dalje nastavljaju. Onda sam sama pocela da koristim lactovag, ali mi ni on nije mnogo pomogao. Vremenom (oko 1.5god) se sve nekako smirilo uz pranje kantarion cajem, sodom bikarbonom i metodom cuti i trpi.
Onda sam zatrudnela i tri meseca posle porodjaja nadjena mi je candida i trihomonas (nisam imala nikakve tegobe), koristila sam atrican tab. i macmiror vag. Tek tada ponovo pocinje moja mora - jako peckanje i sekret. Ponove analize:
normalna flora, i tako nekoliko puta, dugo sam koristila lactovag, ne bi li se primili laktobacili, ali ne pomaze
sledeci bris enterokokus ( ampicilin)
sledeci bris streptokok hem. grupe B (eritromicin)
sledeci bris eserihija koli (gentamicin 10 kom)
sledeci bris eserihija koli ( ciprocinal 10 dana + ciprocinal vaginalete, bactrim 10dana + baktrim vag.)
sve vreme urin sterilan
sada trenutno cekam da prodje ciklus pa da opet dam bris, osecam i dalje neko zarenje i mislim da je e,coli i dalje tu.
1.Da li je moguce da je eserihija bila i ranije uzrok mojih problema a da nije htela da izraste na podlogama ili da je nisu uzeli u obzir zbog malog broja ( a meni taj mali broj pravi problem) ?
2. Kako se ona moze pobediti?
3. Da li mozete napisati nesto o Albothyl vag. i da li bi koristile u mom slucaju?
4. Sta osim laktovaga moze da oporavi normalnu vag floru da bi se ona sama tukla sa e.coli i ostalim neprijateljima?
Izvinjavam se na duzini pisma, pokusala sam da bude sto sazetije.
 
Bijeljina, to su medicinski izrazi, stvarno nema svrhe da sad ovde objasnjavam anatomiju zenskog tela, ukratko nalaz je ok, vaginalna infekcija nije razlog da se nema potomstvo.Orvagil je malo tezak za zeludac.O vaginalnim sekretima, grupama i brisevima je vec sve napisano,samo treba citati temu od pocetka.

majadamjan ,ako se nadje e. coli ona mora da se leci dugotrajnom terapijom, u vaginalnom brisu nije nista laksa za lecenje nego ako se nalazi u urinu.Ne znam koliko ti je poznato da je vrlo cesta, da se vraca i da se tesko leci.
Savet...strpljenja i dugotrajna terapija, albothyl vaginalete nisu namenjene tim tipovima infekcija.
Doduse imam jedno pitanje, da li je suprug radio briseve?da li praktikujes analni seks?
 
Suprugu je bris i urin negativan, nikada nisam praktikovala analni seks, vodim racuna o higijeni (biomus gel za intimn.hig., pamucni beli ves - nikada tange).
Sada sam pocela da pijem brusnicu, echinaceu, caj solubitrat- mada sumnjam da mi ista od toga moze pomoci posto mi je eserihija vaginalna a ne u urinu. Antibiotici mi ublaze peckanje i sekret, ali se sve posle nastavi. Nije mi jasno kako nisam dobila candidu od silnih antibiotika.
Trazila sam po raznim forumima slicne slucajeve, i uglavnom zene pate od urinarnih infekcija i svi saveti se odnose na cajeve ili druge napitke za urin.
Da li jos neko ima ili je uspesno resio ovakav problem?
 
Odredjen broj zena ima prosto ono sto se zove alergijska reakcija urogenitalnog trakta na....(tange, tj. mehanicku irutaciju, ili sinteticki ves ili mozda uloske ili tampona). Dakle, ako nije u pitanju ves - mozda su u pitanju ulosci ili tamponi: ako koristis tampone prestani, i pokusaj da promenis uloske....Interesantno je da nisi imalia problema dok si bila trudna.......
 
majadamjan:
Suprugu je bris i urin negativan, nikada nisam praktikovala analni seks, vodim racuna o higijeni (biomus gel za intimn.hig., pamucni beli ves - nikada tange).
Sada sam pocela da pijem brusnicu, echinaceu, caj solubitrat- mada sumnjam da mi ista od toga moze pomoci posto mi je eserihija vaginalna a ne u urinu. Antibiotici mi ublaze peckanje i sekret, ali se sve posle nastavi. Nije mi jasno kako nisam dobila candidu od silnih antibiotika.
Trazila sam po raznim forumima slicne slucajeve, i uglavnom zene pate od urinarnih infekcija i svi saveti se odnose na cajeve ili druge napitke za urin.
Da li jos neko ima ili je uspesno resio ovakav problem?
I ja imam E.coli.I to sam na svoj zahtev trazila uput za urinokulturu,iako nisam imala nikakvih tegoba,a nemam ni sada.Popila sam kutiju Ciprocinala i jela narodni lek spravljen od meda ,maslinovog ulja ,persuna i limuna i nisam je isterala, sto mi nikako nije jasno!Moja drugarica je pila caj od brusnice i nalaz joj je sterilan! Ja sam sad presla na brusnicu pa cemo videti rezultat!Mada sam cula sve pohvale za Odmenjsku vodu.Odmenj je inace selo kod Kraljevo,pa ako imas sansu otidji dole i natoci sa izvora.O.voda se flasira,mada je veoma tesko naci je u prodaji(bar u mom mestu).Da li jos neko zna narodni lek ili caj posto ne bih da se trujem antibioticima?!
 
Upale jajnika, priraslice, vanmatericna trudnoca, slepo crevo, upala misica, grub odnos, preveliki ud partnera......mislim, kakvo ti je ovo pitanje, moze da bude bar 20 razlicitih stvari.....A da odes kod ginekologa na pregled? Ako nije nista organski, onda kod nekog psihijatra.....
 
..Deco moja, moze se itekako zatrudneti i od tecnosti koja se javlja pre ejakulata. Od prethodne ejakulacije mogu u kanalicima zaostati spermatozoidi koji se ovom tecnoscu "ispiraju" napolje. Spermatozoidi u povoljnim uslovima (zaostali u semenim kanalicima kod muskarca ili u polnim organima zene) mogu da zive 48 - 72 sata. Pa vi izracunajte. Moze se zatrudneti i ako se ejakulacija dogodi van vagine, samo u blizini spoljasnjih polnih organa zene. Spermatozoidi su pokretne celije, oni plivaju i ako ikako mogu, nadju put i doplivaju tamo gde im je priroda namenila. Nemojte se igrati! Jeste da je verovatnoca da ce zdrava mlada zena zatrudneti 30% prilikom svakog odnosa, ali ako se to bas vama desi, to je za vas svih 100 %. A, sledeci Murphy-ev zakon, bas kad neces da devojka zatrudni, onda se to i desi.


Kolike su sanse da zena ostane trudna bas od tecnosti koja se javlja pre ejakulata?
Moze se zatrudneti i ako se ejakulacija dogodi van vagine, samo u blizini spoljasnjih polnih organa zene?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top