Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako dr slucajno naidje, zamolila bih je samo da mi protumaci ovo jer ja nista ne kontam :) a do ponedeljka ima jaaako puno vremena.

kokoidne bakterije
neutrofilni granulociti

-inflamatorne promene na plocastim celijama: vakuolizacija, perinuklearni halo, pseudoacidofilija, bubrenje jedra, marginacija hromatina
-inflamatorne promene na endocervikalnim celijama: degeneracija citoplazme, nuklearne varijacije.


Unapred zahvalna
 
Pozdrav svima,

imam jedan problem...Danas sam dobila nalaz urinokulture. Inace sam 5 mjesec trudnoce.
Do sada je sve bilo u redu, ali u nalazu pise sl:

U 1ml urina izolovano je 10 na cetvrtu bakterije identifikovane kao Proteus mirabilis.
Interesuje me da li je to ozbiljno i kako bi to mogla da rijesim najbezbijednije po plod...
Posto idem kod doktora za 10 dana pa bi to prije voljela znati...

Unaprijed zahvalna, zabrinuta...

Hvala...

Pozdrav!
 
Nemas razloga za zabrinutost. Idi kod lekara, dace ti lekove bezbedne za bebu ako misli da je neophodno. U medjuvremenu, pij na litre caja od uve ili persuna, kao i Prolom vodu - sto vise mozes da izdrzis to bolje. I ne brini toliko.
 
Majke ti?! Nisam znala, ustvari bas pre par dana sam pitala drugaricu koja je ginekolog za jednu svoju pacijentkinju, i rece mi nek pije uvin caj......Eto, ko bi ga znao...moze da pita svog ginekologa pa da nam kaze za deset dana. Ali ovo za persun i Prolomku sam sigurna da moze.
 
Imam sledeci problem i zelela bih da mi dr odgovori.
Prilikom poslednjeg odnosa osetila sam bol. Pre dva dana osetila sam blago peckanje u spoljasnjem delu vagine, ali nista alarmantno. Juce se stvar pogorsala, osecam svrab i peckanje, pri tom, sekret mi je bio beo i iz delica, nije bio sluzav. Cini mi se da sam imala iste simtome pre 3 godine, kada sam bila pod jakim antibioticima. Tada dobila vaginalete gino-daktanol, posle kojih mi je bilo dobro. Nisam imala vremena da idem do ginekologa juce, mislim da simtomi ukazuju na gljivicnu infekciju. Plaseci se da mi danas ne bude jos gore, sinoc sam uzela gino-daktanol, misleci da odem kod ginekologa ako budem imala jos vece tegobe. Jedina promena koji danas primecujem je da su se delici sekreta prilicno smanjili i sada je tecniji, ali i dalje nije sluzav, i peckanje se malo smanjilo. Od kad imam ovaj problem ne koristim sapun, nego samo rastvor sode-bikarbone, za ispiranje.
1. Interesuje me, da li sam pogresila sto sam na svoju ruku uzela gino-daktanol, da li on moze da skodi ako se ne radi o Candidi?
2. Treba da dobijem za koji dan, da li da prekinem sa koriscenjem vaginaleta onog dana kada dobijem ili ne i da li se vaginalete smeju koristiti tokom ciklusa, ako se pocelo sa terapijom malo pre ciklusa?
3. Na sta jos mogu da ukazuju ovakvi simptomi?
Hvala unapred!
 
Ja nisam vidovita i ne znam na sta ukazuju ovi simptomi, na infekciju...Nemojte postavljati ovakva pitanja, za Boga miloga!
Vec smo o tome tupili 5000 puta, prica o infekcijama je do detalja ispricana.
Naravno da si pogresila sto su uzela vaginalete na svoju ruku, sebi pravis stetu ali stvarno nemam nameru da drzim predavanja, tvoje je zdravlje u pitanju.
Ginodaktanol se sme koristiti za vreme ciklusa.
 
Hvala u svakom slucaju, a sto se tice simptoma, samo me zanimalo da li mozda znate kod kakvih se infekcija opisani mogu primetiti. Naravno da cu da se posavetujem o tome sa lekarom uzivo, nisam trazila online pregled i dijagnozu, oprostite sto nisam u arhivi potrazila price o infekcijama.
 
Sve infekcije imaju slicne simptome, bez mikrobioloskog brisa se ne moze znati sta je u pitanju, dakle niko pa ni lekar na osnovu izgleda samog sekreta ne moze reci sta je u pitanju.
Zat postoje laboratorije, brisevi, antibiogrami, lekovi...
 
Pitanje koje se odnosi na vaginalni sekret.
Imam 25 god, radovne mestrualne cikluse i pre naki dan sam bila kod ginekologa. Uradjene su sledece analiza: vaginalni sekret, bakterioloski cerviksa i test na hlamidiju.
Rezultati se bili:
VS: III grupa,
Bakterioloski cerviksa i Hlamidija NEGATIVNI.
Mene interesuje da li to sto je VS III grupa ipak znaci da ga treba leciti jer meni doktorka nije nista dala i rakla je da je III grupa uredan nalaz. Od sipmtoma nemam nista, znaci ni zuckastog ni belicastog gusceg sekrata, nema ni crvenila ni svraba, jedino sto mi gacice ostaju malo vise zuckaste nego inace.
 
oprecna misljenja o kombinacija vaginaleta gyno dactanol i sexa: jedan lekar kaze da to muskarcu moze samo da koristi (iako kod njega nema nikakvih simptoma infekcije, a nije isao ni na kakve analize, a zeni, tj meni su prepisane odmah po pregledu, pre rezultata analize sekreta, iako nemam nikakve simptome infekcije, sem upale jajnika); drugi, pak, stav, od farmaceuta, da dok koristim vaginalete NIKAKO ne sme biti sexa.
vase misljenje?
hvala
 
sta su uzrocnici cestih upala jajnika?
usled hronicne upale levog (redovno i stalno lecene) ginekolog mi je pre 3 dana rekao da mi je levi jajovod dosta tvrd, a sad je upala presla na desni, pa zbog mojih 30 godina, nemanja dece, a zelje da se to desi sto pre, prepisao agresivnu terapiju - 5 dana ujutru i uvece po inekcija geramicina.
 
Pile20: prica o vaginalnom sekretu je takodje sto puta ispricana - pretrazivac molim i dobro procitati ginekologiju od pocetka. Naravno da III grupa ne znaci nista bez mikrobioloskog nalaza - bris dakle za mikrobiolosku laboratoriju.
ivona22: razlozi za upalu jajnika mogu biti toliko mnogobrojni da ih sve nemozemo ni pretpostaviti (posebno obzirom da nikakve podatke o tebi nemamo!): slabost jajnika u globalu (genetika urogenitalnog sistema), goli stomaci u mladjem uzrastu (majice do pupka zimi, gola ledja, sedenje na hladnom, bose noge zimi itd), seksualno prenosive bolesti (manifestne i nemanifestne) i jois sto drugih mogucnosti.
Sto se tice prepisivanja terapije bez analize sekreta i brisa, bez simptoma - to je po meni pravi idiotluk i profesionalna neozbiljnost.. Sto se tice sexa, muskarac sa tim nema veze, vec sam seksualni cin uklanja ginodaktanol koji se lokalno aplikuje pa koja mu je svrha? Za to pitanje moraces da sacekas dr i njenu ekspertizu.
 
Da,da, videla sam ranije post-ove i sve sam iscitala, ali sve price o vag. sekretu se zavrsavaju na tome da onaj ko je slao pitanje nije dao dovoljno informacija i nije uradio potrebne analize. Jedine analize za koje ja znam i koje mi je lekar rekao sam uradila, a to su cervikalni bakterioloski bris i test na hlamidiju (noseni u laboratoriju), koji su bili negativni, dakle nije izolovana ni jedna bakterija a i hlamidija je negativna. Moja doktorka nije pominjala nikakav mikrobioloski nalaz (zato i ne znam sta je to i sta on podrazumeva). Mene dakle interesuje sledece. Kako nije izolovana ni jedna bakterija a VS je ipak III grupa da li postoje jos neke analize koje bi trebala da uradim i koje su ili ce se ta treca grupa sama regulisati?
 
hvala.
da, sve sam tako o tim upalama i mislila, ali ne pronalazim se u tim razlozima - 29 godina mi je, do pre 2 nedelje sam nosila potkosulju i do pre mesec i po dana hulahopke, zimi spavam u carapama, ni leti nisam bosa u kuci... nikakvih polnih bolesti nisam imala, svi u familiji zdravi po tom pitanju... bez veze
sto se tice gino daktanola, vidim da je veoma rasprostranjen i kao vaginaleta i kao krema. ko god od mojih prijateljica ode kod ginekologa, makar i na redovnu godisnju kontrolu - dobije te vaginalete. pa, kao, hajde, nije na odmet.
ok, cekam nalaz sekreta nekoliko dana, primam inekcije da me prodje upala, pa cemo videti sta dalje.
hvala jos jednom
 
pile20:
Da,da, videla sam ranije post-ove i sve sam iscitala, ali sve price o vag. sekretu se zavrsavaju na tome da onaj ko je slao pitanje nije dao dovoljno informacija i nije uradio potrebne analize. Jedine analize za koje ja znam i koje mi je lekar rekao sam uradila, a to su cervikalni bakterioloski bris i test na hlamidiju (noseni u laboratoriju), koji su bili negativni, dakle nije izolovana ni jedna bakterija a i hlamidija je negativna. Moja doktorka nije pominjala nikakav mikrobioloski nalaz (zato i ne znam sta je to i sta on podrazumeva). Mene dakle interesuje sledece. Kako nije izolovana ni jedna bakterija a VS je ipak III grupa da li postoje jos neke analize koje bi trebala da uradim i koje su ili ce se ta treca grupa sama regulisati?
Pored bakterioloskog cervikalnog i vaginalnog brisa i brisa na hlamidiju, mikoplazma,ureaplazma, bakterijska vaginoza, mikoloski bris.
Tek ako sve to bude negativno onda si potpuno pregledana, moguce da je doslo do poremecaja flore ali opet ponavljam tek posto ovi brisevi budu negativni.
 
WithdrawnWater:
Sto se tice prepisivanja terapije bez analize sekreta i brisa, bez simptoma - to je po meni pravi idiotluk i profesionalna neozbiljnost.. Sto se tice sexa, muskarac sa tim nema veze, vec sam seksualni cin uklanja ginodaktanol koji se lokalno aplikuje pa koja mu je svrha? Za to pitanje moraces da sacekas dr i njenu ekspertizu.
Wdw sve si rekla.
 
dr:
Wdw sve si rekla.
evo objasnjenja prepisivanja gino daktanola bez analize sekreta: 'agresivna' terapija antibioticima (5 dana ujutru i uvece inekcija gentamicina). a upotreba antibiotika pogoduje prenamnozavanju gljivica (Candida), zar ne?
sto se tice kombinacije gino daktanola i sexa - slazem se.
pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top