Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam ginekolog, ni akuser i ne bih da ulazim u spekulaciju oko toga sta bi mogao da bude uzrok toga pa da te jos vise zabrinem.
Racunam da ti je ginekolog dao instrukcije sta treba da cinis i kad ponovo da mu se javis.
 
Evo i ovde cu postaviti ovo pitanje...I meni su preporucene pilule zbog policisticnih jajnika i od sledec meseca nameravam da ih uzimam. Zanima je jedino posto mi je funkcija stitaste zlezde malo smanjena ( samo mi je jod prepisan kao terpija) da li smem da koristim tablete.
Doktoru nista nisam napomenula posto sam mislila da to nema nikakve veze.
 
Trebala si to da kazes svom ginekologu, stavise, mislim da bi bilo jako pametno da ponovo se javis svom lekaru i upoznas ga sa svojim stanjem.
Kada su kontraceptivi u pitanju oprez mora postojati jer postoji citav niz akutnih i hronicnih bolesti kod kojih se isti ne smeju uzimati.
Ne znam koja je tacno tvoja dijagnoza, ali u svakom slucaju na tvom mestu ne bih uzimala pilule dok se ponovo ne vidim sa ginekologom, a ni konsultacija endokrinologa ne bi bila na odmet.
Da li endokrinolog zna za policisticne jajnike kao sto ginekolog ne zna problem sa zlezdom?
Organizam je jedna velika masina, ispadanje iz normalne funkcije jednog dela tela itekako moze imati uticaja na funkciju drugih delova.
Uvek moras bilo kome lekaru navesti sve tegobe i probleme koje imas nevezano satim sto ti mislis da to nije povezano jedno sa drugim.
 
Stigao je danas bris mog decka, i on ima enterokok kao i ja. Sve sreca pa kod njega deluju i drugi antibiotici (kod mene je bio osetljiv samo na penicilin) osim penicilina, tako da ce mu terapija biti uspesna (on je alergican na penicilin).

Antibiotici koji deluju su: eritromicin, gentamicin i ciproflaksacin. Da li se sa ovim nalazom moze obratiti lekaru opste prakse ili ovo spada iskljucivo u domen urologije? Pitam zato sto na studentskoj poliklinici nema odeljenja za urologiju koliko ja znam...
 
dr:
Na studentsku polikliniku, pa uput za urologa jer bojim se da opsta medicina ne bi ordinirala dovoljno dugu terapiju.

A da li je po Vasem misljenju moja terapija dovoljno intenzivna? Enterokok u cervikalnom brisu: amoksicilin 2 kutije 4x1 + vaginalete sa ampicilonom i nistatinom, 10 komada (sve po antibiogramu).

Ginekolog mi je rekla 10 dana treba da mi traje terapija, a ja sam izracunala da je dve kutije amoksicilina ovim tempom dovoljno za 8 dana... mozda je mislila ukupno sve sa vaginaletama...

Hvala.
 
Jedno pitanje: Kupila sam Hiperal vaginalete, doktorka mi ih je prepisala da zalecim ranicu unutar materice, ali kad sam ih otvorila one su bile skroz otopljene, verovatno od ove vrucine i sad pitanje je STA JA DA RADIM SA NJIMA? Da li ce im nesto smetati ako ih stavim u frizider da se stegnu pa da ih uvece stavim?
 
Moja kcerka ima 13 godina i vec pola godine ima menstruaciju. U pochetku je sve bilo u redu. Medjutim, proshli mjesec je jedva imala 3 dana, a ovaj mjesec vec 11 dana ima. Da li je to normalno i kada treba da panicharim?
 
della:
Moja kcerka ima 13 godina i vec pola godine ima menstruaciju. U pochetku je sve bilo u redu. Medjutim, proshli mjesec je jedva imala 3 dana, a ovaj mjesec vec 11 dana ima. Da li je to normalno i kada treba da panicharim?
Naravno da ne, ima 13 godina, sigurno da neke naredne 3 do 4 godine ciklus moze da seta pod uticajem hormona.
 
da li neko zna kako funkcionise placanje pregleda za strance ovde? npr,ja sam placala prosle god pregled kod specijaliste na vma (bilo nesto oko 1000 din),da li moze moj prijatelj iz inostranstva samo da "bane" i plati taj pregled isto koliko i mi,ili postoje neke posebne tarife? ne vidim zasto bi,s'obzirom da ni ja nemam zdravstvenu knjizicu... da li je u privatnim poliklinikama isto tarifiranje za "nas" i "njih"?
 
Draga Dr, imam ranicu na grlicu materice i mozaik, pa su mi radili biopsiju. Rezultat sam dobila ali moj lekar je na odmoru, do njegovog dolaska ziva cu da se pojedem. Molim vas, objasnite mi sta znace sledeci rezultati
Podaci o bolesti: Mosaic PVU. Cervicitis chronica. Biopsio PVU facta est. Curettage canalis cervicis facta est.
Mikroskopski nalaz: Materijal je epitel grlica materice koji pokazuje koilocitozu i parakeratozu. U jednom manjem delu, epitel je u manje od polovine svoje debljine pretrpeo poremecaj stratifikacije i sazrevanja sa prisustvom atipicnih celija. Infiltrat u stromi je povecane gustine.
Pato-histoloska dijagnoza: L SIL. Cervicitis. chronica. Koilocytosis planocellularis epitheli PVU.
Nameravala sam da spalim (uklonim) tu ranicu, sta znace ovi rezultati.
Unapred hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top