Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo da se zahvalim Dr sto ste mi rekli da su u Domu zdravlja duzni da me prime iako je moj ginekolog na odmoru, bila sam danas i sva sreca nije bilo guzve pa sam primljena bez problema (doduse, bila je druga sestra na salteru). Dobila sam terapiju za enterokok amoksicilin 4x1 (na 6 sati sto je poprilicno nezgodno, ali dobro sta da radim) i da se naprave vaginalete na bazi ampicilina i nistatina. Ne znam koliko ovi antibiotici uticu na pilule za kontracepciju, da li da bih bila sigurna treba da racunam da ce tek od sledece kutije davati punu zastitu ili ce i neposredno posle terapije imati dejstvo?
 
Da li eritromicin deluje na ureaplazmu?

Doktor mi je prepisao terapiju ovim lekom, a na prethodnim stranama sam procitala da je dr napisala da eritromicin ne deluje na ureaplazmu. U specifikaciji leka pise da deluje.

Pa me sada interesuje, da li se ja bezveze kljukam ovim lekovima, ako cu za mesec dana morati ponovo sa nekim drugim da se trujem 7 dana?
 
sovra:
Samo da se zahvalim Dr sto ste mi rekli da su u Domu zdravlja duzni da me prime iako je moj ginekolog na odmoru, bila sam danas i sva sreca nije bilo guzve pa sam primljena bez problema (doduse, bila je druga sestra na salteru). Dobila sam terapiju za enterokok amoksicilin 4x1 (na 6 sati sto je poprilicno nezgodno, ali dobro sta da radim) i da se naprave vaginalete na bazi ampicilina i nistatina. Ne znam koliko ovi antibiotici uticu na pilule za kontracepciju, da li da bih bila sigurna treba da racunam da ce tek od sledece kutije davati punu zastitu ili ce i neposredno posle terapije imati dejstvo?
To znaci da dok traje terapija apstiniras narocito dok koristis vaginalete, sve do sledece kutije pilula upotreba dodatne zastite.
I partner bi trebao da se ispita ,obicno se obe strane lece u isto vreme.
 
dr:
To znaci da dok traje terapija apstiniras narocito dok koristis vaginalete, sve do sledece kutije pilula upotreba dodatne zastite.
I partner bi trebao da se ispita ,obicno se obe strane lece u isto vreme.

To znam da nema odnosa dok traje terpija, nema problema. A inace, u ponedeljak ce biti gotov partnerov bris pa cemo znati kakav je slucaj kod njega. Interesantno je da je ginekolog kod kog sam bila danas rekla da nije morao decko da radi bris jer ovo ne spada u polno prenosive bolesti, ali da nije na odmet.
 
srednje ime panika:
Da li eritromicin deluje na ureaplazmu?

Doktor mi je prepisao terapiju ovim lekom, a na prethodnim stranama sam procitala da je dr napisala da eritromicin ne deluje na ureaplazmu. U specifikaciji leka pise da deluje.

Pa me sada interesuje, da li se ja bezveze kljukam ovim lekovima, ako cu za mesec dana morati ponovo sa nekim drugim da se trujem 7 dana?
Molim dr za odgovor. :)
 
Draga Dr,
Danas sam dobila nalaze ali kod ginekologa idem tek u utorak i puci cu od radoznalosti do tad.Nemam nikakve tegobe, isla sam na provere tek da budem mirna.
Prvo , pise Chlamidia trachomatis / negativ , to mi je jasno, nema je.
Ali drugi... uzorak bris cerviksa/mikro- Mycroplasma hominis:negativ
Ureaplasma urealyticum: positiv 100,000
antibiogram
Doxycilin osetljiv
Roksitromicin osetljiv
Ofloxacin osetljiv
Azitromicin osetljiv\
Ciprofloxacin osetljiv
Sta je to? Da li se prenosi sexualnim odnosom? Pitam zbog decka.I sta to znaci...
Treci nalaz Bris vagine Oskudna mesovita bakterijska flora
Molim vas da mi odgovorite.A ja cu u utorak svakako na zakazan pregled.Hvala unapred.
 
Kako to da je ona dobila antibiogram na ureaplazmu i pise koliko je ima, ja to nisam dobila kad sam radila na Institutu za mikrobiologiju, pisalo je samo pozitivno? Samo sam znatizeljna... mada, antibiogram dosta pomaze kod terapije iako se zna sta deluje na UU u praksi...
 
Zavisi od laboratorije do laboratorije, postoji varijanta pri kojoj se trazi antibiogram, to se vise koristi kada su u pitanju infekcije koje postoje i nakon vise terapija.
 
Nikada nisam videla tu skracenicu na nalazu urina, sta stoji pored nje jos?
Jedino sto mi pada na pamet su neke vrste soli ali je iz nekog razloga laboranta mrzelo da napise pun naziv nego koriste neku internu skracenicu.
 
Ja sam jako uplasena upravo sam procitala da fundus simfiza traba da se poklapa sa nedeljama trudnoce a ja sam 22 nedelja a ta udaljenost je 16 cm!!!!!!!Dr mi je rekao da nisko nosim ali ne zna zasto i poslao me je na test optercenost secerom mada ne znam da li to ima neke veze.Inace sve ostalo je uredu BPd odgovara 22 nedelji trudnoce.Prva trudnoca je u pitanju i do sad nije bilo nikakvih komplikacija.
 
ponovo jedno pitanjce...
da li se moze ugojiti od pilula ? da li se goji od svih pilula ili ako dodje do toga valja ih promeniti ? nije strasno radi se od 3 do 4 kg najvise ali cisto me interesuje, najvise iz straha da se ne nastavi.... iiii po prestanku da li se kilaza moze vratiti na prethodno stanje ili je to vec tesko.......

tnx.
 
U principu da ali se to desava jako retko sa novim generacijama pilula,medjutim niko ne zna kako ce tvoj organizam reagovati na pilule dok ih ne probas.
Postoji razlika medju pilulama ali i tu ako jedne ne daju adekvatne efekte postoji mogucnosta da nece ni druge, s druge strane ne mora da znaci.
I na kraju, kilaza koja se dobije na takav nacin se vrlo brzo gubi nakon prestanka uzimanja pilula.
 
nacafaca:
Ja sam jako uplasena upravo sam procitala da fundus simfiza traba da se poklapa sa nedeljama trudnoce a ja sam 22 nedelja a ta udaljenost je 16 cm!!!!!!!Dr mi je rekao da nisko nosim ali ne zna zasto i poslao me je na test optercenost secerom mada ne znam da li to ima neke veze.Inace sve ostalo je uredu BPd odgovara 22 nedelji trudnoce.Prva trudnoca je u pitanju i do sad nije bilo nikakvih komplikacija.
Da li je radjen ultrazvuk?
 
liberal82:
ponovo jedno pitanjce...
da li se moze ugojiti od pilula ? da li se goji od svih pilula ili ako dodje do toga valja ih promeniti ? nije strasno radi se od 3 do 4 kg najvise ali cisto me interesuje, najvise iz straha da se ne nastavi.... iiii po prestanku da li se kilaza moze vratiti na prethodno stanje ili je to vec tesko.......

tnx.

Meni je moja dr otvoreno rekla da ne goje pilule nego ždranje! Ja sam se jedno vreme malčice ugojila ali to je zato što sam osećala neopisivu potrebu za čokoladom, kao ranije u pms-u. Sreća uspela sam da se savladam i vratila sam kilažu na staro!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top