Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je opasno po plod ako trudnica koja je prelezala boginje (sve vrste) bude u kontaktu sa zarazenom decom? I da li osoba koja ih je prelezala moze da bude posrednik u prenosenju izmedju dve osobe?
 
Da li se praktikuje odlazak kod drugog ginekologa na ultrazvuk ako je vas lekar na odmoru recimo mesec dana (u Domu zdravlja)? U pitanju je tup povremeni bol u predelu jajnika, kao da treba da dobijem.
 
Meni je pao na pamet UZ zato sto se ne nosi karton u sobu za UZ, samo posle pregleda dobijes papir koji posle nosis ginekologu na redovan pregled pa tada upisuje u karton. Manje je komplikovano, ali ako moze i obican pregled, jos bolje. Hvala!
 
Uzimala sam kontracepcijske pilule pola godine.Sad sam prestala.Zanima me da li je ok poraditi na trudnoci odmah prvi mjesec ili se ipak preporucuje da se saceka odredjeni period(i u tome slucaju koliko)da bi se organizam ocistio od hormona?Hvala za odgovor
 
Sta moze biti urok svraba spoljnjeg dela medjunozja?Svrab sam imala i prosle godine,ginekolog mi je rekao da moze biti alergija od omeksivaca,praska za ves.....Ispirala sam se tantum rosom i mazala sa nekom mascu.
 
Nemoj da nosis sintetiku, donji ves treba da bude iskljucivo pamucan,iskuvan, 2 puta ispran, ispeglan, izbegavaj uske pantalone,tange.
Naravno redovna higijena, blage kupke (decije ili za intimno pranje).
 
Pijem Ciprocinal 2x500mg dnevno protiv E.coli. Od kad sam pocela sa terapijom imam bolove u stomaku, kao kad koristim vaginalete, a cesto osjecam intenzivan jak bol na lijevoj strani ispod lijeve dojke. Da li je uzrok tome koristenje Ciprocinala ili se to slučajno poklopilo? Da nije u pitanju jaka doza? Ovo me stvarno muci. Ili je to znak da tablete deluju?
 
viktorijabg:
Sta moze biti urok svraba spoljnjeg dela medjunozja?Svrab sam imala i prosle godine,ginekolog mi je rekao da moze biti alergija od omeksivaca,praska za ves.....Ispirala sam se tantum rosom i mazala sa nekom mascu.

Ја сам имала сличан проблем пре пар година, ишла код гинеколога сто пута и ништа, излудело ме је. И на крају сам сама схватила да је од омекшивача (мени гинеколог није чак ни поменуо ту могућност).

Иначе, моја мама каже да сам као мала била алергична на омекшивач и зато га никад није користила. А у време тих мојих симптома добила је неки омекшивач на поклон у продавници, и као, хајде да се не баци. Мислила је да ме је та осетљивост можда прошла у детињству, али очигледно није. После тога никад више нисмо користили омекшивач и нисам имала тих проблема.

А најсмешније од свега је било како сам открила. Баш у то време је био дочек Нове године и нисам знала како ћу на дочек са таквом муком. Међутим, само за време прославе нисам имала апсолутно никакве тегобе и закључила сам да је једино могуће да је ствар у вешу. Пошто сам то вече имала веш који није памучни, отпадала је могућност да се иритација јавља због материјала. Али сам се сетила да га неко време нисам носила и да је опран раније, па сам питала маму да није можда купила неки нови детерџент који може бити разлог сврабу. И тако дођемо до омекшивача. :idea:
 
storm cloud:
Ја сам имала сличан проблем пре пар година, ишла код гинеколога сто пута и ништа, излудело ме је. И на крају сам сама схватила да је од омекшивача (мени гинеколог није чак ни поменуо ту могућност).

Иначе, моја мама каже да сам као мала била алергична на омекшивач и зато га никад није користила. А у време тих мојих симптома добила је неки омекшивач на поклон у продавници, и као, хајде да се не баци. Мислила је да ме је та осетљивост можда прошла у детињству, али очигледно није. После тога никад више нисмо користили омекшивач и нисам имала тих проблема.

А најсмешније од свега је било како сам открила. Баш у то време је био дочек Нове године и нисам знала како ћу на дочек са таквом муком. Међутим, само за време прославе нисам имала апсолутно никакве тегобе и закључила сам да је једино могуће да је ствар у вешу. Пошто сам то вече имала веш који није памучни, отпадала је могућност да се иритација јавља због материјала. Али сам се сетила да га неко време нисам носила и да је опран раније, па сам питала маму да није можда купила неки нови детерџент који може бити разлог сврабу. И тако дођемо до омекшивача. :idea:
Bas zbog toga omeksivac vise i ne koristim(mislim sto se tice donjeg vesa).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top