Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
j210:
Već 6-7 meseci pokušavam da ostanem trudna i ne ide.Po vašem savetu sam uradila papa nikolau-II grupa,kolposkopija-ok,bris na trihomonas-nema,klamidija ,mikoplazma ureaplazma-negativno,cervikalni i vaginalni bris(mikološki i bakteriološki)-negativno,urinokultura-negativno-znači skoro sve super a ipak grupa sekreta je III-nije mi jasno kako to može ako sam sve analize uradila i ništa.Sada idem na praćenje folikula pa bih vas molila i to da mi objasnite jer nikad pre nisam to radila-dr. je rekla da je folikul 10-og dana bio promera 17 a 19-dana 20 i da je to dobro.Da li možete da mi objasnite više o tome i šta još mogu da uradim što je do mene da olakšam taj put do ostajanja u drugom stanju.Puno hvala
A suprug?
 
Suprug nije radio još uvek ništa.Da li biste mogli da mi objasnite šta bi on trebao da uradi i što se tiče folikumetrije da li je kod mene sve ok i zašto imam III grupu sekreta ako su sve analize ok???Unapred hvala
 
Upravo sam saznala rezultat!Dr bili ste u pravu,u pitanju je Candida.Ja vise nemam nikakve tegobe(svrab,crvenilo), a ni momak.Ginekolog mi je rekao da se ispiramTantum rosom,koristim Macmirol mast i pijem Orvagil tablete kao i momak.A ako momak bude imao tegoba da i on koristi Macmirol mast.A vase misljenje?I da ,odnose mozemo da imamo dok traje terapija,ali sa kondomom.Sta utice na to da se Candida vraca?
I da li kod muskaraca ona moze da prodje sama od sebe(bez upotrebe tableta)?
 
merci:
pa sta znam kao na pocetak mestualnog ciklusa. ali sada nema nista. Mislim cudno mi je jer svaki drugi dan mi se to krvarenje pojavi....jel ce to zaista celi mesec da traje???
Stvarno nemam iskustva sa time,zato sam i zabrinuta.
Ali kada se pojavi bude tamno crveno i to po malo,ono poput sekreta ali u boji,malo jace od toga....
Nista ne shvatam,pa rekoh bolje da pitam prvo one koji imaju iskustvo sa time... :confused:


Ja pijem Logest i imala sam kao i ti, malo braonkasto, malo krvavo prvih mesec dana. Ali nisam se time opterecivala jer mi je ginekolog rekao da je moguce da se to desi. Sad dal je trajalo tacno mesec dana ili manje, ne secam se al znam da je bilo prilicno dugo jer sam se nervirala sto moram da nosim uloske toliko :) Moj savet je da sacekas da prodje tih prvih mesec dana posto nemas neko obilno krvarenje, pa tek onda ako se nastavi da se zabrines :-) I naravno posetis cika docu :wink:
 
j210:
Suprug nije radio još uvek ništa.Da li biste mogli da mi objasnite šta bi on trebao da uradi i što se tiče folikumetrije da li je kod mene sve ok i zašto imam III grupu sekreta ako su sve analize ok???Unapred hvala
Suprug bi trebao da uradi spermogram.
A folikulometrija je nista drugo nego ultrazvucno pracenje da li ima ovulacije.Folikul raste dnevno 2 do 4 mm, prska kada dodje na 22 do 24 mm(tad si u ovulaciji) i to je to.
A III grupu sekreta mozes da imas kad se malo poremeti flora. Koliko vidim nije ti radjen bris na bakterijsku vaginozu. U svakom slucaju, svi brisevi su ok i nemas razloga za zabrinutost, tu III grupu saniras sa povidon jod vaginaletama vrlo lako.

Da se razumemo III grupa se ne tretira kao nesto ozbiljno tek kada se mikrobioloski potvrdi da nema nijednog patogenog uzrocnika infekcije ( sto je slucaj kod tebe).
 
viktorijabg:
Upravo sam saznala rezultat!Dr bili ste u pravu,u pitanju je Candida.Ja vise nemam nikakve tegobe(svrab,crvenilo), a ni momak.Ginekolog mi je rekao da se ispiramTantum rosom,koristim Macmirol mast i pijem Orvagil tablete kao i momak.A ako momak bude imao tegoba da i on koristi Macmirol mast.A vase misljenje?I da ,odnose mozemo da imamo dok traje terapija,ali sa kondomom.Sta utice na to da se Candida vraca?
I da li kod muskaraca ona moze da prodje sama od sebe(bez upotrebe tableta)?
Pad imuniteta ,upotreba antibiotika, secer...
Samo mislim da kod tebe nije kandida jer da jeste ne bi dobila antibiotik orvagil.
 
Treba mi pomoc! Ne znam da li pitanje spada pod ovu temu ali...
Moja zena je trudna (6-ti mesec) i ovo joj je prva trudnoca. Ima bolest M.Sharcot-Marie-Tooth koja je nasledna. Radjena je amniocinteza i kaze da je verovatnoca da dete nasledi 50-50%. Mene zanima znate li kakve bi komplikacije nase dete moglo da ima ukoliko nasledi tu bolest.
Danas smo prevalili dvesta kilometra da bi dosli do Beograda u Ginekolosku kliniku na Genetsko savetovaliste ali nas nisu primili.
Molim za pomoc
Hvala unapred
 
Da, ali zanima me kako ce se ti simptomi odraziti na dete? Da li ce biti isto, da li ce biti gore? Moja supruga nije tu bolest nasledila nego su se prvi put primetili simptome kad je imala 11 god. E sad, kako ce sve to da bude tek rodjenoj bebi? Postoji li kakve mogucnost, ako dete nasledi, da se to ispravi dok je dete malo, ili kako? Sve me zanima?
 
dr:
Pad imuniteta ,upotreba antibiotika, secer...
Samo mislim da kod tebe nije kandida jer da jeste ne bi dobila antibiotik orvagil.
Dr sad ste me zbunili!Moj ginekolog vazi za jednog og boljih u gradu,a ima i dug radni staz pa ne znam kako je moguce da promasi skroz?!Kada sam prvi put posle simptoma otisla kod nje ona je prepisala Orvagil,da bi juce kada mi je javila rezultat rekla da nastavim da pijem .I niste mi odgovorili da li je moguce da kod muskarca Candida prodje sama od sebe, tj. bez upotrebe lekova?
 
malipapagaj:
samo da se pohvalim da NEMAM vise E. Colli :) ali zato Chlamidia... cekam Th :(
Kako si je izbacila? Ja sam muku mucila od juna prosle godine do pre 2 meseca kada sam je izbacila.Pila sam Odmenjsku vodu i lek Pancef.Ali se vratila posle mesec dana,vise ne mogu da budem pametna kako da je isteram.
Posto si pomenula da imas candidu ,koja terapija ti je prepisana?
 
viktorijabg:
Dr sad ste me zbunili!Moj ginekolog vazi za jednog og boljih u gradu,a ima i dug radni staz pa ne znam kako je moguce da promasi skroz?!Kada sam prvi put posle simptoma otisla kod nje ona je prepisala Orvagil,da bi juce kada mi je javila rezultat rekla da nastavim da pijem .I niste mi odgovorili da li je moguce da kod muskarca Candida prodje sama od sebe, tj. bez upotrebe lekova?
Nisam imala nameru nikoga da zbunjujem nego samo kazem, antibiotik se ne ordinira kod kandide jer bi samo pogorsao stanje stvari.
Orvagil tablete se uzimaju kod infekcije trichomonasom vaginalisom, a macmiror nije antimikotik iako mu je to jedan od sastojaka nego ima i antibiotik u sebi.
I u principu kada se radi o kandidi svako ima svoju kandidu, to je normalni stanovnik organizma i lecenje kandide kod zene ne bi zahtevalo istu primenu kod muskarca...ne znam da li me pratis.To sto tebi nabuja kandida ne mora da odrazi na tvog partnera.
Postoji mogucnost da imas pride i kandidu ali ti potpisujem da orvagil nije terapija za istu.
Ako ti nesto nije jasno nazovi svog ginekologa da ti razjasni sve nejasnoce oko terapije i vrste infekcije.
 
Toshack:
Da, ali zanima me kako ce se ti simptomi odraziti na dete? Da li ce biti isto, da li ce biti gore? Moja supruga nije tu bolest nasledila nego su se prvi put primetili simptome kad je imala 11 god. E sad, kako ce sve to da bude tek rodjenoj bebi? Postoji li kakve mogucnost, ako dete nasledi, da se to ispravi dok je dete malo, ili kako? Sve me zanima?
To je nasledna bolest, samo sto ima vrlo sporu progresiju, dakle tvoja supruga ju je nasledila tako sto se posle ko zna koliko generacija ispoljio kod nje.
Bolesnici dospeju do neurologa zbog jednog od sledećih razloga ili im se javi slabost i atrofija mišića (“rodine noge”, izvrnuta boca šampanjca) ili imaju deformacija stopala i smetnje pri hodu (pes cavus, kandžasti prsti, viseće stopalo). Mogu se naci znaci neuropatije i atrofije mišića otkriveni slučajno tokom lekarskog opšteg pregleda. Hereditarna neuropatija dijagnostikovana u drugog člana porodice i itd.

E sad sto se tice terapije i lecenja to je najbolje da se informises kod neurologa koji vec leci tvoju suprugu.
 
@ viktorijabg
imala sam dve terapije do sada, macmiror, ciprocinal+hemomicin, ciprocinal+dovicin+macmiror
ako zelis, pisi mi na pp, pa cu ti dati ime lekara i ordinaciju, mislim da marketing nije dozvoljen, ovako javno :)
nisam imala candidu, vec hlamidiju

@ dr
da li moze rezultat na hlamidiju da se dobije za 2 dana (posto sam analize radila uvek u privatnoj laboratoriji, uvek stignu za 2 dana, a citala sam nesto da to treba da odstoji nedelju dana..) ..dobro, m ozda ima neka nova tehnologija :) hvala unapred!
 
Da li je neko koristio LACTACYD femina preparate za intimnu higijenu?
Vidim da imaju i one sa 3.5 pH, koje preporucuju osobama koje imaju pojacan sekret. Pa posto spadam u grupu, zanima me da li je neko koristio, da li su dobre isl.
 
Da l moze neko da mi pomogne? Bila sam kod ginekologa i dobila sam rezultate da imam malo bakterija echerichiu coli i candidu, i doktorka mi je rekla da uzmem vaginaletePalitrex sa Nystatinom i da ih stavljam 8 dana. Interesuje me da li je neko imao slican problem? Imam 19 godina i imala sam samo jednog partnera, i zanimam me da li ja mogu njemu da prenesem ove bakterije? Hvala unapred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top