Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo, jutros sam konacno bila kod ginekologa.Imam pojacan sekret cak pise "obilan",ali na gacicama ne.Doktorka je uzela 2 brisa,u petak ili ponedeljak cu znati rezultate.Za sada terapija je tantum rosa,mast macmiror(mislim da se tako zove) i tablete orvagyl(valjda sam ispravno napisala).Tablete da pijem 7 dana,3x1 i partner takodje.Samo da napomenem da je svrab prestao i kod mene i partnera.
 
Da li mozete da mi preporucite neko sredstvo za kontracepciju( npr.neki gel),koje moze da se koristi u kombinaciji sa kondomima (da nema uljanu osnovu).
Posle duzeg vremena sam se skinula sa hormonske kontracepcije,a kondomi cesto stradaju od noktiju i sl.
Znaci treba mi nesto sto mogu da kupim u apoteci. Moze i neki link da proucavam.
Nisam nasla nista o tome na ovoj temi.
 
To sto ti trazis to ne postoji, bar ne u obliku u kome si ti zamislila.Svojevremeno je postojao ABF ,ne znam da li jos uvek ga ima na trzistu ali dok to upotrebis na pravi nacin prodje te zelja za seksom.
Ja bih najvise volela da demistifikujem tu pricu oko pucanja kondoma, stradanja od noktiju i sl.
Zaista mislim da nema mesta paranoji od nezeljene trudnoce uz upotrebu kondoma.
 
Pa kada se to desi kasno je za demistifikaciju,pitanja da li je nesto upotrebljeno na pravi nacin,ali ostecenja se desavaju,pa zato i pitam.
Bolje i da paranoisem neko ga zanemarim nesto takpo bitno.
Hvala u svakom slucaju.
 
Mislim da pucanje kondoma nije bas tako lako, meni se desilo posle osam godina veze(sad vec bracne), tako da je to prilicno pouzdano. A zanima me vezano za pilule, kako uticu ,ako uopste uticu, na maljavost, volela bih da mi odgovori neko ko ima iskustva sa tim.
 
Dobar dan dr,
Na proslonedeljnom ginekoloskom pregledu radjen je papa test, vaginalni sekret i test na hlamidiju..

Test na hlamidiju negativan, papa test II, ali je pronadjen Trihomonas vaginalis.

Iz poslovnih razloga sam morala da otputujem iz zemlje pa mi je ordinacija rezultate saopstila preko telefona i na taj nacin dala terapiju...

Terapija: Orvagyl (Orvazil, nisam sigurna kako se pise..) 7 dana, ujutru i uvece, i partner i ja,
i iste te vaginalete 7 dana pred spavanje...

Ovde gde se trenutno nalazim ne mogu da nadjem Orvazil, pa sam pokusala preko interneta da nadjem zamenu za isti...i nasla sam Metronidazol ,koji se ovde prodaje kao Entizol, ili mu je to zamena...

Zanima me Vase misljenje , da li je Entizol dobra zamena za Orvazil, ili da sacekam priliku kada cu moci da pocnem sa terapijom Orvazila?

Hvala Vam dr
 
U Ceskoj sam...i ovde nalazim lek pod nazivom Entizol...

Odmah nakon pregleda, lekar mi je prepisao Lomexin od 600 mg, 1 vaginalnu kapsulu, i Polygynax, 6 vaginalnih kapsula..da koristim dok ne budu gotovi rezultati..Jos uvek nisam iskoristila sve vaginalete a vec sam dobila terapiju za Trichomonas...

Da li da prvo dovrsim sa ovim vaginaletama pa onda da zapocnemo partner i ja terapiju Orvagylom( Entizolom,Metronidazolom...)?

Da li je potrebno da napravim par dana pauzu nakon vaginaleta a pre Orvagyla?

Hvala Vam..
 
Koliko sam ja upucena, na smanjenje nikako ne uticu, a na povecanje ne bi trebalo, ranije jeste ali sada su pilule mnogo modernije i mislim da ako se i desava, desava se izuzetno retko.
 
zdravo!Imala sam bolove u jajnicima(povremeno)i pojacan sekret!Otisla sam kod ginekologa na pregled i ona me je uputila da radim bris na hlamidiju,trihomonas vaginalis i ureoplazmu.Rezultati su stigli i sve je negativno...ali sekrat je i dalje pojacan,beo i bez mirisa!Sta moze da bude uzrok???
 
One mogu da izazovu gljivice, a sekret moze (a i ne mora) da se javlja zbog gljivica. Tako da, moj odgovor je da:) Jos ako imas i simptome kao sto je svrab i/ili peckanje, vrlo je moguce da su gljivice. A moguce je i da je nesto drugo. Najbolje da uradis grupu sekreta kod ginekologa
 
ZDRAVO SVIMA....

Prvi put sam pocela da koristim anti. pilule pre 11 dana,kao sto je pisalo u upustvu i sto mi doktor rekao,morala sam sa njima da pocnem da prvi dan menstrualnog ciklusa.
Ciklus mi je trajao 3-4 dana. ali posle 2 dana je pocelo malo da curka,tamno crveno,medjutim to se pojavljivalo svaki drugi dan,ali danas se krvrenje povecalo!!!!!!

Sta moze da bude razlog tome,mislim nemoguce je da te pilule tako deluju prvi put.
Molim vas recite mi svoje misljenje pre nego sto kontaktiram doktora!!!

U napred zahvalna!!!
 
belcici:
Koliko ti se povecalo krvarenje? Pitam posto sam i ja krvarila prvi mesec uzimanja pilula.


pa sta znam kao na pocetak mestualnog ciklusa. ali sada nema nista. Mislim cudno mi je jer svaki drugi dan mi se to krvarenje pojavi....jel ce to zaista celi mesec da traje???
Stvarno nemam iskustva sa time,zato sam i zabrinuta.
Ali kada se pojavi bude tamno crveno i to po malo,ono poput sekreta ali u boji,malo jace od toga....
Nista ne shvatam,pa rekoh bolje da pitam prvo one koji imaju iskustvo sa time... :confused:
 
Već 6-7 meseci pokušavam da ostanem trudna i ne ide.Po vašem savetu sam uradila papa nikolau-II grupa,kolposkopija-ok,bris na trihomonas-nema,klamidija ,mikoplazma ureaplazma-negativno,cervikalni i vaginalni bris(mikološki i bakteriološki)-negativno,urinokultura-negativno-znači skoro sve super a ipak grupa sekreta je III-nije mi jasno kako to može ako sam sve analize uradila i ništa.Sada idem na praćenje folikula pa bih vas molila i to da mi objasnite jer nikad pre nisam to radila-dr. je rekla da je folikul 10-og dana bio promera 17 a 19-dana 20 i da je to dobro.Da li možete da mi objasnite više o tome i šta još mogu da uradim što je do mene da olakšam taj put do ostajanja u drugom stanju.Puno hvala
 
j210, ja mogu da ti dam jedan vazan savet ( iz licnog iskustva ), a to je da se ne opterecuje trudnocom, nego da probas sto manje da razmisljas o tome kada ce da se desi.
6-7 meseci nije mnogo, meni je trebalo skoro 10 meseci da ostanem u drugom stanju i to sve zato sto sam htela sto pre, da ne kazem odmah i samo razmisljala o tome kada ce se desi. Prvi mesec kada sam "digla ruke" i posvetila se nekim drugim stvarima, ostala sam trudna.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top