GINEKOLOGIJA - Strana 77
Strana 77 od 286 PrvaPrva ... 276773747576777879808187127177 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1.901 do 1.925 od 7130

Tema: GINEKOLOGIJA

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano Re: LOGEST

Pilule ne mozes da pijes kad ti hoces nego odredjenog dana u odredjeno vreme.
    Ne uzimaj nista dok te ne pregleda ginekolog.Mozda i nisi kandidat za pilule, nije to tek tako, uzimacu pilule...ako vec koristis kondom kao zastitu, koristi ga i dalje, uostalom on te jedini cuva od seksualno prenosivih bolesti.I ako sad imas takvu naviku bilo bi lepo da je zadrzis i u narednim godinama. Mlada si a reproduktivne organe treba sacuvati do vremena kada trudnoca bude zeljena.

Obećava Gimnazijalka Žad (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Kondom smo do sad koristili, ali te stvari cesto pucaju i ne mogu vise da trpim pritisak na kraju meseca, jer je do sad svakog meseca bar jednom pukao i to oko plodnih dana...
    Racunala sam da ima smisla da predjem na pilule, jer sam u vezi, a decku sam prva bila, pa ne moram da brinem oko polno prenosivih bolesti...

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Nesto vas dvoje tu ne radite kako treba, ne moze kondom tek tako da pukne a jos manje da se to desava tako cesto.

Obećava Gimnazijalka Žad (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

jednom je pukao i posle sam skontala da nije dobro stavio, to je bilo u pocetku, jednom ih je ponestalo, jednom je spao, a verovatno se i ja tripujem vise nego sto treba...
    u svakom slucaju zastita putem tableta zavisi samo od mene, i tako se osecam sigurnije...

Nov član
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: GINEKOLOGIJA: sterilitet, brisevi, infekcije,SPB, zastita,trudnoca.....

Citat Original postavio EKVK
    Na poslednja dva pregleda (godinu dana razlike izmedju pregleda) ginekolog mi je rekao da u nivou introiutusa imam diskretnu papilomatozu sluzokoze ali da to nema potrebe leciti.
    Da li je stvarno tako, iako sam procitala da to moze da dovede do kondiloma?

Takodje, oba putu je kolposkopski nalaz: oko OEU uska REE (prosle godine REE otvorenog tipa)
    Sta to znaci?

Hvala!
    Bila bih zahvalna na odgovoru ako moze.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano Re: GINEKOLOGIJA: sterilitet, brisevi, infekcije,SPB, zastita,trudnoca.....

Da, papilomatoza ne zahteva lecenje i nije direktno povezana sa kondilomima ali ne bi bilo lose izbegnuti sve iritirajuce faktore.
    Pod broj jedan ukloniti problem pojacanog sekreta(ukoliko postoji), vrlo cesto se papilomatoza srece udruzena sa infekcijama hlamidijom i ureaplazmom(o brisevima na pocetku teme),stalno pojacan sekret je jedan od glavnih uzroka nastanka papilomatoze, nositi pamucan ves, izbegavati nosenje uskih stvari.Izbaciti ili svesti na minimum upotrebu ulozaka narocito dnevnih.
    I ici na redovne kontrole.
    Sto se tice ovih skracenica, na grlicu se nalazi reepitelizacija, uska zona, sve se vraca na svoje mesto ( odgovarajuci tip epitela se nalazi upravo tamo gde mu je i mesto).

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.04.2006.
    Reputaciona moć
    32

Arrow Re: GINEKOLOGIJA: sterilitet, brisevi, infekcije,SPB, zastita,trudnoca.....

Pre sest meseci sam bila na pregledu i dr mi je konstatovala sekret izmedju I i II stadijuma, dal mi je da koristm Povidin jod ili Gyno Dactanol po potrebi, i Lactovag ili Hiperal posle svake menstruacije. Jos, rekla mi je da mi nesto u vagini nije jos uvek zaraslo koliko treba i kako treba. I imam 2 ili 3 sitne bradavice. Sad je trebalo nakon manstruacije da odem na pregled, ali meni kasni vec 10 dana. Da li postoji mogucnost da kasni zbog koriscenja vaginaleta? Zadnj put sam koristila Gyno dactanol do pre 9, 10 dana?

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Ne, zbog vaginaleta ti ne kasni ciklus.

Početnik
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

poslednjih 6 meseci mi se u pms-u javljaju bolovi u grudima (10-ak dana pre nego sto dobijem) s`tim da me poslednjih 2 meseca grudi bole stalno. bol se smanjuje za vreme ciklusa, ali ne prestaje. grudi su mi nadute konstantno. ako moze neki savet-pomoc? hvala

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Nije retkost da se to desava, jedino pitanje koje imam je koliko imas godina?

Početnik
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

23 godine. i trudnoca je iskljucena.

Nov član
    Učlanjen
    31.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pravena sum konizacija cin 3 i imam adenom na hipofiza.Nemam deca, kolkavi se sansite da zabremenam?

Nov član
    Učlanjen
    31.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

slobodan tesic leci sterilitet.Kolku e uspesen ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Vec 5 dana imam svrab u vagini i oko nje.Da napomenem da sam vece pre isla na depilaciju nogu,pa ne znam da li se tim putem mogla preneti neka infekcija?Inace i na penisu partnera(ispod kozice) se pojavilo crvenilo i svrab koji vec prestaje.Ginekologa nisam posetila zbog praznika,ali cu sutra.Da li je neko bio u slicnoj situaciji?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Ne mogu ici na pregled,upravo sam dobila menstruaciju(poranila 6 dana).

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Lici na kandidu, javi se obavezno ginekologu kad ti prodje ciklus
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Da se javim bez obzira da li cu i tada osecati svrab?Moze li da bude i nesto drugo sem Candide?

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Moze, sve infekcija daju kao dominantan simptom svrab.
    Cim ti prodje ciklus pravac ginekolog.

Početnik
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

dr jel moze neka pomoc oko mog slucaja

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    41

Potpuno razumem da ces se sigurnije osecati uz pilule. Kondomi itekako pucaju, spadaju, isl, i ja sam iz istih razloga bila na pilulama.

Sa Logestom sam bila prilicno zadovoljna, lice mi se "smirilio", menstruacije su mnogo manje bolele, krace trajale, bile su tacne kao sat. Jedini nezeljeni efekat koji sam ja licno imala su bile promene raspolozenja i cini mi se da sam bila nekako, cesce tugaljiva...

Ali ipak, prednosti su bile jace od mana, tako da - zelim ti sve najbolje sa pilulama!
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")_(") your signature to help him gain world domination.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.04.2006.
    Reputaciona moć
    32

Arrow Re: GINEKOLOGIJA: sterilitet, brisevi, infekcije,SPB, zastita,trudnoca.....

Sta sve moze da utice na kasnjenje odnosno izostanak menstruacije? Ako moze i komentar mali. Zasto dolazi do toga, da li je normalno isl.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Citat Original postavio niovdenitamo
    dr jel moze neka pomoc oko mog slucaja
    Kao sto sam vec rekla, desava se.
    Mozes da se javis svom ginekologu pa da probas kontraceptivima da umanjis tu bolnu napetost u grudima ali niko ne moze da ti garantuje da ce se taj simptom pms izgubiti.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Citat Original postavio coeur
    Sta sve moze da utice na kasnjenje odnosno izostanak menstruacije? Ako moze i komentar mali. Zasto dolazi do toga, da li je normalno isl.
    Trudnoca, stres, hormonski disbalans, gladovanje, dijete,izmena vremenskih prilika...
    Sto se tice komentara ne znam sta bih rekla, sve zavisi i od godina i od prethodnog zdravstvenog stanja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.04.2006.
    Reputaciona moć
    32

20godina, trudnoca nije 90% (onih 10% za svaki slucaj), nisam na dijetama, pod stresom manje- vise, a zanima me samo hormonski disbalans je u stvari...
    da jos da dodam imam neko zapaljenje ne znam tacno naziv na srpskom, ali pise Cervicitis chr. Colpitis Echopron, lecim vec sest meseci, bezuspesno
    Poslednji put ažurirao/la coeur : 11.04.2007. u 13:20

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Malo pre sam isla do ginekologa,cisto da se konsultujem,medjutim moja doktorka je na odmoru do pondeljka.Da li bi partner mogao da koristi neku kremu ili mast,ovako napamet?

Slične teme

1. VMA Ginekologija
    Autor olja zvezdara u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 31.01.2008., 13:50
  2. ginekologija
    Autor pago u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.08.2006., 23:18
  3. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.06.2005., 10:01

Pravila za slanje poruka