Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svako ima razlicita iskustva sa lekarima iz Krunske. Recimo, Nadja je moju koleginicu poslala na sve moguce preglede u neku privatnu kliniku da bi na kraju ustanovila da joj nije nista... da ne pricam o tome koliko je devojka pukla para, a polovini tih analiza je mogla da uradi upravo u Krunskoj. Ne zalazim u njenu strucnost, samo mislim da nije ok isprepadati nekog i odrati ga usput
 
sbuzic:
dali sada posle koriscenja norvaska(amlodipina) mogu da koristim (kao sto su mi prepisali)metildopu jer stalno imam strah da je ona slab lek za pritisak i da ce poceti da skace.
hvala
Ti bese ona trudnica, ako nisam pobrkala... :roll:
Nemas razloga za zabrinutost, metil dopa je sasvim dobar lek i potpuno bezbedan i za tebe i za tvoju bebu.
 
della:
Svi koji ovo prochitaju smatrace me izuzetno zaostalom osobom, ali eto izlazem se vashem sudu. Imam troje djece, a toliko sam ih upravo i htjela da imam. Nakon poslednjeg poroda rekla sam sebi: "Dosta je" i stavila sam spiralu. Nakon mjesec dana bila sam na pregledu, na kojem je ginekolog utvrdio da je sve u redu. Pricha bi trebala da se razvija u smislu redovni pregledi i slichno, ali u mom sluchaju ne. Nakon stavljanja spirale dozivjela sam promjene na bolje: upale koje su me ranije redovno pratile gotovo da su nestale i menstruacija je postala normalna (prethodno sam imala ogromna krvarenja i neredovne cikluse, u rasponu od 15 dana do 2 mjeseca).
Sad "kao fol" dajem opravdanje za izbjegavanje ginekologa: djeca su bila mala (po dvije godine razlike), okupirana sam bila kucom i poslom i da ne nabrajam vishe, evo proshlo je vec citavih 8 godina. Sada se vec bojim odlaska kod ginekologa i onoga shta bi mi mogao reci. Chinjenica je da i danas ne osjecam nikakve probleme, nisu me chak ni boljeli jajnici. Znam da sam zabrljala, medjutim interesuje me da li bi se ginekoloshki problemi, koje sam moguce zaradila svojom neodgovornoshcu, trebali ispoljavati kroz bolove, upale, vanredna krvarenja ili slichno? Ima li uopshte shanse da se izvuchem bez problema?
Znam da cete odgovoriti da trebam hitno ici kod ginekologa i hocu, ali vjerujte treba mi bilo kakva informacija prije toga.
Odlicno je sto nisi imala nikakvih tegoba ali molim te, pod hitno kod ginekologa! :!:
 
stidna:
Treba mi samo rec podrske, jer sam tanka s vremenom, pa bih da mimoidjem doktora u RL ako vam ovo zvuci banalno.
Prvo sexualno iskustvo sam imala pre 5 godina, od tada redovne kontrole, redovni ciklusi (na Logestu sam), normalan i ako moze uredan sexualni zivot,... sve do juce. Kad sam nakon odnosa iskrvarila poprilicno. Nikakva posebna grubost nije bila u pitanju, nikakav bol nisam osetila, nikakvu ranicu ili povredu nisam naknadno nasla. Krvarenje je bilo intenzivno 1-2min, i u toku noci je u potpunosti stalo. Koristeci Logest nikad nisam imala bilo koju od navedenih kontraindikacija, pa ni krvarenje. Da priznam, i ako mi je zadnji pregled bio pre manje od pola godine, UZ je bio pre vise od godinu dana.
Jel' moze bilo kakva sugestija na bazi opisanog?
Iako bih vrlo rado volela da ti pomognem savetom ne znam sta je u pitanju, mozda je krvarenje uzrokovano pilulom, to sto ga nije bilo ne znaci da se u nekom trenutku ne moze javiti.
Koji ti je dan ciklusa bio?
 
dr:
Iako bih vrlo rado volela da ti pomognem savetom ne znam sta je u pitanju, mozda je krvarenje uzrokovano pilulom, to sto ga nije bilo ne znaci da se u nekom trenutku ne moze javiti.
Koji ti je dan ciklusa bio?

Evo prebrojala. 17ta tabletica uzeta tada (od 21 naravno). Ako se broji od prvog dana prethodnog ciklusa bio mi je 20-21 dan.
Bilo kakva sugestija bi mi znacila. Dan posle toga sam isto imala odnos, normalan, bez bola, krvarenja...i slicnih propratnih efekata.
Hvala na odgovoru :-)
 
Evo jos samo ovo i prestacu. Ako se ovo ne ponovi i ako ne budem imala NIKAKVE probleme (bilo koje vrste -bol, krvarenje, ...),a da mogu da ih uocim, jel' bih mogla dva meseca da ne odem do ginekologa?
Mislim jel' ne zvuci da cu prouzrokovati sebi jos neki jad i cemer?
Izvini, necu vise... hvala!

znam da zvuci vise kao da zelim glas razuma nego dijagnozu da mi uspostavis :-)
 
Mogu, institut za mikrobiologiju medicinskog fakulteta, sve ukupno izadje oko 3000 dinara.Hlamidija, mikoplazma i ureaplazma zajedno su negde oko 1700 dinara.Ostali brisevi su oko 350,400 dinara (po brisu).
 
Na poslednja dva pregleda (godinu dana razlike izmedju pregleda) ginekolog mi je rekao da u nivou introiutusa imam diskretnu papilomatozu sluzokoze ali da to nema potrebe leciti.
Da li je stvarno tako, iako sam procitala da to moze da dovede do kondiloma?

Takodje, oba putu je kolposkopski nalaz: oko OEU uska REE (prosle godine REE otvorenog tipa)
Sta to znaci?

Hvala!
 
Micotakis:
Onog dana se par devojaka zalilo na Slavicu Kazic. Kazu da je odvratna, i da nema nikakav pristup prema pacijantima. E sad , niko nije zalazio u njenu strucnost. To se vec ne zna.

Ali Nadja jeste skroz simpaticna zena. I milion devojaka je cekalo red kod nje.
A generalno za to odeljenje sam na kraju dobila preporuku nekog profesora koji radi u G.A. Klinici u Ulici Narodnog fronta. Neki rodjak mog druga, ne znam tacno ime.

...pa cula sam nesto ya neku lekarku koja ima kilometarske nadogradjene nokte , pa te sa njima izgrebe dok te pregleda...mozda je to ona...
 
UnderworldYu:
Svako ima razlicita iskustva sa lekarima iz Krunske. Recimo, Nadja je moju koleginicu poslala na sve moguce preglede u neku privatnu kliniku da bi na kraju ustanovila da joj nije nista... da ne pricam o tome koliko je devojka pukla para, a polovini tih analiza je mogla da uradi upravo u Krunskoj. Ne zalazim u njenu strucnost, samo mislim da nije ok isprepadati nekog i odrati ga usput
...pa i mene je slala u privatne ordinaceje...medjutim rekla je da oni imaju ipak najbolje nalaze...iskreno malo je diskutabilno sta mogu da ti urade laboranti u krunskoj...

...ja sam isla na rendgen sinusa npr. pa je rendgenolog rekla da imam upalu , medjutim kad sam odnela snimak kod ORL ona je rekla da je sramota kako tako nestrucna osoba radi na rendgenu...nisam imala upalu...nego jednostavno nemam jedan sinus...

...hocu reci...mene je Nadja prvo pitala da li mogu da isfinansiram privatno da mi urade briseve , i smatram da je yaista bolje platiti , pa makar se ispostavilo da nije nista , ali u cilju da imas apsolutno pouydane i sigurne rezultate...
 
dr:
Mogu, institut za mikrobiologiju medicinskog fakulteta, sve ukupno izadje oko 3000 dinara.Hlamidija, mikoplazma i ureaplazma zajedno su negde oko 1700 dinara.Ostali brisevi su oko 350,400 dinara (po brisu).
...evo, info za sve zainteresovane....
...kao sto je dr rekla, u institutu je moguce uraditi sve analize bez uputa, ali samo ponedeljkom, utorkom i sredom.
...za ostale brisove nisam sigurna, ali test za bakterije hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu za pacijente koji dolaze bez uputa, se radi samo za 5 osoba dnevno (i to gore odredjenim danima), pri chemu se dolazak zakazuje telefonom. trenutno su u toku zakazivanja za maj, s obzirom da su svi termini za april puni. cena testa je 2250 dinara. Papa je oko 500, chini mi se.
....koliko sam shvatila, uputom se samo dolazi na red brzze, ali se test placa ionako?
...svejedno.... eto. da znate. :) nadam se da ce ova informacija nekom znachiti.
pozdrav.
 
Imam 36 god. Prije 15 dana sam isla na pregled kod ginekologa - privatnog, koji mi je ustanovio polip na grlicu materije koji je uspjesno otklonjen. Rekao mi je da imam kondilome na vulvi ( "usnama") nekoliko njih i da su se pojavili prije ne vise od godinu dana. Nikakve tegobe , promjene do sada nisam uocila tako da sam bila blago receno zgranuta. Rekao je da se prenose sex. putem ili kada padne imunitet. Vodim uredan sex. zivot sa istim parnerom 7 godina- on nema nista , takodje je bio na pregled.Kako je to moguce, da li se prenose i preko upotrebe zajednichih toaleta, npr. na poslu ili prilikom putovanja ( dosta putujem u inostranstvo ).Kako da sada naucim da zivim sa tim. Kako sam mogla procitati od toga se nikada ne moze u potpunosti izlijeciti. Ovo nije fizicki problem vec i psihicki, ber sto se mene tice ( poludjecu od razmisljanja kako sam ih dobila, potpuno me to poremetilo ).
Napominjem da je PAPA test u redu, stepen cistoce 2 -3 ( dao mi je vaginalete polyginex i palitrex zbog intervencije skidanja polipa ). Da li treba uraditi briseve ako je stepen cistoce 2 -3 .
 
Imam jedno pitanje "tehničke prirode",i bila bih vrlo zahvalna ako bi mi neko odgovorio.

Planiram da odem na ginekološki pregled u Studentsku polikliniku,ali još nikad nisam bila tamo pa ne znam tačno proceduru,kada je bio onaj obavezni sistematski pregled za fakultet nisam otišla već rekla da ću drugi put,pa me interesuje sledeće:
da li imam karton na ginekološkom odeljenju,iako nisam još nijedom bila?
da li mogu odmah dole na ginekološki pregled(bez nekih uputa ili prvo sa konsultovanjem sa lekarom)?
da li na studentskoj postoje određeni dani ili određeno radno vreme kada mogu doći?
da li biste mi preporučili nekog dobrog doktora(doktorku),ako mogu da biram između par njih?
da li se i koliko plaća participacija za pregled?

Hvala puno na odgovorima,i pozdrav.

ps Izvinjavam se ako odgovor na ova pitanja već postoji na forumu,ja ih nisam našla.
 
NEmas karton ako nisi bila na ginekologiji
Moras prvo kod lekara opste prakse
Opet - to ce ti reci dr opste prakse
NEz nam ginekologe tamo ali pominju tu NAdju no mislljenja su ko sto vidis podeljena, raspitaj se medju koleginicama
Ako i placas participaciju placa se 20 dinara.

Pozz
 
monaliza1:
Imam 36 god. Prije 15 dana sam isla na pregled kod ginekologa - privatnog, koji mi je ustanovio polip na grlicu materije koji je uspjesno otklonjen. Rekao mi je da imam kondilome na vulvi ( "usnama") nekoliko njih i da su se pojavili prije ne vise od godinu dana. Nikakve tegobe , promjene do sada nisam uocila tako da sam bila blago receno zgranuta. Rekao je da se prenose sex. putem ili kada padne imunitet. Vodim uredan sex. zivot sa istim parnerom 7 godina- on nema nista , takodje je bio na pregled.Kako je to moguce, da li se prenose i preko upotrebe zajednichih toaleta, npr. na poslu ili prilikom putovanja ( dosta putujem u inostranstvo ).Kako da sada naucim da zivim sa tim. Kako sam mogla procitati od toga se nikada ne moze u potpunosti izlijeciti. Ovo nije fizicki problem vec i psihicki, ber sto se mene tice ( poludjecu od razmisljanja kako sam ih dobila, potpuno me to poremetilo ).
Napominjem da je PAPA test u redu, stepen cistoce 2 -3 ( dao mi je vaginalete polyginex i palitrex zbog intervencije skidanja polipa ). Da li treba uraditi briseve ako je stepen cistoce 2 -3 .


O kondilomima i grupama vaginalnog sekreta te brisevima opsirno se govorilo desetine puta na ovoj temi (posebno s aosvrtom na prvu stranu i ponudjene linkove).
 
Hvala na odgovoru.

Znaci,odem kod lekara opšte, kažem mu da hoću na pregled,i hoću li odmah tog dana moći da odem,odnosno odmah mi otvaraju karton,il opet ima neka procedura?
i jel me onda oni dodeljuju nekoj od doktorki,ili mogu da biram?
 
E to stvarno ne mogu da ti kazem: verovatno ne mozes odma da odes, nego onda kad ti ginekolog zakaze (pretpostavljam da je guzva i da se pregledi zakazuju kao i svuda). Da li biras lekara ili ne - to vec stvarno ne mogu da znam, raspitaj se kod koleginica sa fakulteta, neka sigurno ide na polikliniku pa ce to bolje od mene umeti da ti kaze. POz
 
Draga dr. ,
prvo da se zahvalim za svu dosadasnju pomoc, koja mi je izuzetno znacila. Sjajni ste!

A posto se moje "putesestvije" po raznim lekarima i ustanovama, zbog spontanog, jos nisu zavrsile, evo mene sa novim pitanjima.
Verujem da se secate mog slucaja, da se ne ponavljam i sada. Mislim da ce me ovi holandski lekari definitivno izludeti ( ako vec i nisu ), pa vam se obracam sa novim nedoumicama:
-bila sam kod (novog) kucnog lekara, kome sam trebala da opisem sta mi se desavalo u trudnoci i oko spontanog, te je on izneo svoje sumnje da nije mozda u pitanju HELP SINDROM ( moram da naglasim da taj dr nije imao uvid niti u jedan rezultat pregleda bilo kod babica bilo u bolnici-za sada, jer je ovde prilicno komplikovana procedura oko toga). Sve sto sam ja nasla na internetu o tom sindromu je da on uvek ide sa veoma povisenim pritiskom, i da se obicno desava pri kraju trudnoce ili cak neposredno posle trudnoce.
To su sve bila iskustva trudnica, nisam nasla nikakve informacije koje su dali neki medicinski strucnjaci, pa ne znam da li je to tacno, prvenstveno da mora UVEK da bude veoma visok pritisak ( sto ja nisam imala, moj je bio normalan)

- i drugo, sledece nedelje imam zakazane analize krvi, ginekolog iz bolnice ih je zakazao neposredno posle spontanog, da budu tacno posle 8 nedelja, gde ce izmedju ostalog da proveravaju FSH i LH hormone. Da li za proveru tih hormona, ne treba da bude odredjeni dan ciklusa?! Taj doktor uopste nije obracao paznju na to? I ako su rezultati tih hormona OK, da li znaci da nije doslo do nekog disbalansa kao posledica spontano?
Hvala vam unapred, nadam se da vam ne dosadjujem previse.
 
Hellp sindrom je specificna varijanta hipertenzivne bolesti trudnice, povezana sa hemolizom,povisenim nivoima enzima jetre i smanjenje broja trombocita.
To je vrlo ozbiljno stanje, na svu srecu vrlo retko i ne, nisi ga imala to ti potpisujem.Stvarno ne znam kako neko moze da pomisli da ti se to desilo.
Sto se tice hormona, njihove vrednosti se tumace u odnosu na to koja faza ciklusa je u pitanju.
Ne znam sta je tvoj doktor planirao da kontrolise ali svakako zapamti dan ciklusa kada budes dala krv.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top