Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam koja je razlika, valjda su oni strucni za to da vide na uputu, a ne ja. Svejedno, zena koja je to uradila je nevidjeno neljubazna, kao da sam joj oca ubila. Nisam joj ja kriva sto radi na takvom mestu. Pa se posle cude i apeluju da devojke retko obavljaju ginekoloske preglede. Ne cudi me vise uopste.

Naravno, svaka cast doktorki. Ona je bila i vise nego prijatna. Ipak je u pitanju jako initmni pregled, a za to je potreban i odgovarajuci odnos prema pacijentu, a ne dreka.

Jos jednom hvala na odgovoru.
 
Micotakis: sad sam tek procitala od pocetka strane. Da li to znaci da ti nemas svog ginekologa? Kod koga si se do sad lecila - da li je moguce da nisi isla kod ginekologa do sad pa sad trazis nekog na poliklinici? Ili je nesto drugo u pitanju? Kolko imas godina?
Sto se ginekologa tice, globalno se studenti ne zale na studentsku polikliniku i njihove sluzbe. Ali naravno da treba imati svog ginekologa i d ato nije nesto sto se menja; kao ni stomatolog.
 
Dacu ti i adresu, pa dodji da me bijes zbog toga.
Ako vec idemo u detalje. Ja nisam iz Beograda. I naravno da sada otkako sam ovde, moram da promenim ginekologa. A posto ste strucne da samo kritikujete, a ne da odgovarate i citate postove, sto si i potvrdila sama, Ginekolog je bila moja tetka koja je nazalost sada pokojna :( I da, NIJE BILO POTREBE DA SE LECIM DO SADA!!!

I da..nisam se zalila na doktore sa poliklinike, kao sto ne citas, vec na zenu iz laboratorije.
 
Ne razumem stvarno cemu taj ton? Odgovor je bio u odnosu na tvoj prvi post (lepo je naglaseno) i pitanje da li neko od nas zna nesto o ginekolozima sa poliklinike? Obzirom da radim sa studentima, i odgovor je bio u tom smislu - da mi se niko od studenata (tkinja) kojih vidjam zaista mnogo do sad nije zalio na ginekolsku sluzbu (a ni druge sluzbe) na poliklinici, pa zakonom verovatnoce i zdrave logike pretpostavljam da im je sluzba pristojna. Interesovalo te je, ili ja gresim?! :shock: Ili mozda ti ne citas vec malko projektujes svoje tripove i animozitet na mene (nas)? Tvoje zalbe recju nigde nisam pomenula, pa ce ipak biti da ti definitivno ne citas vec ti jezik ide ispred....ociju (da ne upotrebim neku tezu rec!).
Dalje, mozda ja nisam na vreme procitala ovu stranu od pocetka ali procitala sam prethodnu i dobro znam da tvoje pitanje ne pocinje sa "Imam toliko godina, nisam iz Beograda, ovde nemam svog ginekologa, lecicu se na studentskoj poliklinici, zna li neko nesto o njihovim ginekolozima?". Kada bi pitanje tako pocinjalo, onda bi i ja mogla znati da nisi iz Beograda, da ovde nemas svog ginekologa jer - nisi odavde, i da ga trazis na studentskoj. Zao mi je sto u nedostatku takvih podataka nisam u stanju da gledam u pasulj i nagadjam iz zvezda.
Obzirom da pomenuto nisam mogla da znam a da jeste vazno kao informacija, i moje pitanje je bilo smisleno, logicno, pristojno i takodje - davalo sansu za tvoje objasnjenje. Nije uopste tako retka stvar da zene nemaju svog ginekologa, ne lece se redovno ili menjaju lekare i seljakaju se od jedne do druge klinike. Mozda nije bilo potrebe da se LECIS do sad (racunala sam takodje na sposobnost zdravorazumskog razmisljanja u kontekstu a ne u odnosu na odredjenu rec!) ali, u odnosu na godine sigurno da je bilo potrebno ako imas preko 18 a upraznajavala si seks da se REDOVNO kontrolises - to je stvar licne higijene i zdravstvene kulture svake zene (ili bi trebalo da bude).
Ideja da te ginekoloski leci (kontrolise, vodi) clan porodice je malo...pa...tesko pronalazim reci koje bi bile prigodne. I - manipulisati mrtvima na ovaj nacin je nivo zaista niskih udaraca, da ne kazem pateticno: ne razumem zaista uvodjenje mrtve zene u celu pricu, niti kako nam je (sem za patetiku samog posta!) ta informacija bila od bitne vaznosti.....Stvarno....

A prozivanje nas da ne citamo postove i ne odgovaramo na pitanja je u najmanju ruku - tezak bezobrazluk sa tvoje strane.

Ugodan dan ti zelim.
 
Ton je verovatno bio reakcija na post koji sadrzi milion pitanja, a nijedan odgovor takoreci.
Naravno da ne zelim da manipulisem mrtvima, kako odvratna recenica napisana od strane jednog doktora, ne mogu da verujem. Napisala sam to, jer si pitala ko je do sad bio moj ginekolog. I ne vidim gresku sto je clan porodice moj lekar. O, boze, svasta, pa u koga cu vise da imam poverenja, ako ne u svoje rodjene? Objasni mi zasto nije adekvatno?

A to sto zene menjaju ginekologe..pa verovatno to ne rade iz besa, nego iz more. Mozda iz finansijskih razloga, mozda zbog nezadovoljstva.. Ne razumem sto vas toliko frapira to u zemlji Srbiji?

Ja sam trazila konkretan odgovor, zasto bih morala da pisem odakle sam, koliko imam godina..i slicno. Moje pitanje je bilo - kakve su kritike pozitivne ili negativne? A ti si krenula sa "atakom na mene", pri tom ne znajuci nista o mojim eventualnim razlozima. Bas zbog toga si mogla da se suzdrzis. Jer i onda nisi gledala u pasulj da bi znala.

Nisam ja prozivala.. ovo je tvoja recenica : "Micotakis: sad sam tek procitala od pocetka strane."

Kad god dodjem na ovaj podforum, a retko dolazim (imam tek 3-5 postova ovde) osecam se kao na streljanju, jer se cesto moja recenica shvati u najgorem kontekstu :(

Jos jednom, hvala puno na odgovoru.
 
...bem ti, chemu sve ovo....

....ginekolozi na studentskoj su kao u na bilo kojoj drugoj ustanovi.... i dosta njih ima svoje privatne prakse ili radi u privatnim ordinacijama....

....ja trenutno, ne znam kakvo je stanje u poliklinici, ali pretpostavljam da je svaki ginekolog tamo kompetentan da reshi tvoj problem.... i nisam bash sigurna, da u okviru sistematskog pregleda mozzesh da birash kod kojeg cesh da ides...
....
u sluchaju, da ti bash taj "spletom okolnosti" odabran ginekolog ne ogovara, ti predji kod drugog - to nije neuobichajena praksa....

...u svakom sluchaju, ono shto mogu zasigurno da ti kazzem je da su njihove laboratorijske analize vrlo tachne i da bi to, ako nishta drugo trebalo da iskoristish.... eto.
 
Pa mnoge koleginice su mi potvrdile da su dr sa studentske poliklinike zaista dobre. A i guzva u hodnicima potvrdjuje to. A zaista bih htela da bar iskoristim taj status studenta, jer nisam u prilici da placam privatne ordinacije. Drugo je to kad sam u svom gradu, tamo imam milion veza i mogucnosti, a Bg je dzungla puna nepoznatih. Kao sto je juce sestra ironicno spelovala ime mog grada, kao i firme ciji sam osiguranik. Da bog sacuva!!!
 
28.03.07. sam bila na kolposkopiji i nalaz je sledeci: oko spoljasneg matericnog usca uzan pojas cilindricnog epitela bez znakova akutne inflamacije ili kontkatnog krvarenja. Citava zona transformacije pokrivena Schiler negativnim epitelom koji se na prednjoj usni na 12 sati pruza skoro do baze.
Terapija: povidon jod 15 dana i preporucena je biopsija
Posle biopsije,dr je preporucio krioterapiju.Sta je krioterapija?Da li je ovo moje stanje opasno?
pozdravcic
 
Sve sam procitala o kondilomima,u prethodnom postu sam pisala da ih lecim od avgusta prosle godine i prve cetiri intervencije su bile bas bolne (prve dve laserom druge dve radiotalasima) i bilo ih je dosta,radila sam ih sa mesec dana pauze da se regenerise i da se vidi sta je ostalo,od tada u navratima kroz par dana izadju dva ili tri ..ja odem pa to skinem,za 4-5 dana opet tri ,cetiri izadju opet skinem ..sad se evo broj smanji izlazi po jedan ,dva ..sad ih dr maze podofilinom,(s tim sto me dr ne zavlaci ne uzima mi pare kao sto to obicno biva)masu puta nisam ni platila,a evo bila sam juce kod nje namazala je jedan i kao nema ga a sad je na drugom mestu izasao drugi ..ja sam prstima osecala na tom mestu jos pre dve nedelje da tu ima nesto ali rekoh mozda je oziljak osecam tako jos par mesta pa zar ce svi izaci tako nekad kad im se cefne ..i da napomenem od avgusta nisam imala odnose,i ne znam o cemu se radi ,inace se osecam dobro ,nisam bolesljiva ,imala sam upalu besike i bronhitis od avgusta ..ne znam vise ni sta da mislim ni sta da uradim ....bila sam na imunologiji na vma oni su mi rekli da nije imunitet u pitanju jer kao sto i sama navodim nemam neke ozbiljnije bolesti ,a HPV infekcija je i stvar lokalnog imuniteta,savetovali su me da promenim dr ili metodu ali ja sam sve isprobala sem onog tecnog azota ...a mislim da ni on bas nece biti nesto revolucionaran ...i tako ne znam vise sta da radim a za podizanje imuniteta ne znam vise sta nisam pila ..a osecam se dobro sto je najgore :( zamislite da je najgore da se osecate dobro a oni Vam stalno govore imunitet imunitet kako onda oni ljudi kojima je zaista opao sta oni rade i kako funkcionisu ? :( hvala na odgovoru unapred ako smognete snage da mi odgovorite ..makar da me uputite na jos neke analize ili metode ili ne znam ni ja sta vec ..hvala..
 
@radoznala_bg:
meni su skidani kondilomi elektrokauterizacijom (hmm, ako nisam pobrkala naziv, to se onda tako zove :oops: ). ako hoces, pisi mi na pp, pa cu ti dati ime ginekologa (Novi Sad), ordinaciju, hirursku bolnicu gde je radjena intervencija, ili sta te vec zanima. srecno!
 
Jesam ...na vma 33+ jedino taj a mene sad najvise muce ti spolja dr kaze da nema unutra a koliko znam 33+ daje promene na grlicu a 11,16,18 spolja ne znam ni ja vise ..
malipapagaj: ne znam sta je elektrokauterizacija da li su to radiotalasi ? jedino dr da nam pojasni da to nije laser ili radiotalasi ? da ne radim opet isto..
 
imam jedno pitanje imam 21 god. i radila sam briseve na hlamidiju, miroplazmu i ureaplazmu. Hlamidija je negativna ali ova dva, ima ih u velikom broju. Doktorka mi je prepisala dovicin 2x1 10 dana, za pocetak, da pijemo parter i ja. interesuje me kad ispijem lekove , koliko terbam da sacekam da uradim proveru i da li mogu da imam odnose dok pijemo lekove?
 
Ne znam sta znaci to za pocetak?
Kontrolni brisevi se rade nakon 2 do 3 nedelje, odnose mozes imati sa zastitom.
Terapija miko i ureaplasme traje 2 nedelje(kombinacija dva antibiotika).
 
MALA GARAVA:
moja drugarica koristi pilule orgametril?zanima me da li je to opasno i zbog cega joj ih je dala doktorka?
Stvarno ne znam, orgametril se ordinira za vise razlicitih problema, ne znam koji problem ima tvoja drugarica.
To pitanje je trebala da postavi svom ginekologu.
 
radoznala_bg:
Jesam ...na vma 33+ jedino taj a mene sad najvise muce ti spolja dr kaze da nema unutra a koliko znam 33+ daje promene na grlicu a 11,16,18 spolja ne znam ni ja vise ..
malipapagaj: ne znam sta je elektrokauterizacija da li su to radiotalasi ? jedino dr da nam pojasni da to nije laser ili radiotalasi ? da ne radim opet isto..
http://www.medicicom.com/sr-SP-Latn/default.aspx?tabid=173
http://www.medicicom.com/sr-SP-Latn/default.aspx?tabid=174
http://www.geocities.com/ibubanovic/Ultrazvuk_Noz_cavitron.htm
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/10faq.asp#9
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top