Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam dugo problem sa hlamidijom.Pila am hemomocin,dovicin,ciprofloxacin,eritromicin....i nista...poslednje dve terapije su mi bile hemomicin i eritromicin.Cula sam da spadaju u istu grupu lekova i da mogu da stvore rezistenciju.Mozda sam sada rezistentna na ove lekove...i ko zna na koje,jer su bili u pogresnoj grupi.Koje lekove preporucujete i da li mogu negde da uradim antibiogram,jer ih nijedna laboratorija ne radi.Hvala
 
Nije retko da lecenje hlamidije traje dugo i da se vise puta ponavljaju terapije.
Kojoj grupi lekova pripadaju nema veze sa dejstvom leka na bakteriju.To su antibiotici kojima se leci hlamidija.
Pitanje je da li se istovremeno lecio i parner, da li se za vreme terapije koristio kondom i na kraju krajeva u kojoj laboratoriji su radjeni brisevi?
 
Brisevi su radjeni u privatnoj laboratoriji Biomedikal,poslednji bris sam odnela u laboratoriju Akva lab i kada sam trazila antibiogram tada mi je doktorka koja tamo radi rekla za ovu grupu lekova (hemomicin i eritromicin) da se njihovom kombinacijom stvara rezistencija,jer se u terapiji prepisuju nekoliko razlicitih lekova u slucaju da neki od njih ne deluje.Moja najkraca terapija je trajala od 10 do 14 dana,a neki kazu da je potrebno 21 dan,Koliko dugo se pije terapija?Sa partnerom imam zasticene odnose.Jos uvek cekam rezultat poslednjeg brisa,ali se ne osecam dobro,imam jako peckanje,takodje cekam rezultat i cervikalnog brisa.
 
Toplo preporucujem institut za mikrobiologiju, na medicinskom fakultetu, provereno dobro rade.
Sve briseve uradi u jednom aktu, znaci ne mozes da das bris na hlamidiju pa da pijes terapiju pa da radis cervikalni bris.
 
Referentna ustanova je mikrobioloska laboratorija na Institutu za mikrobiologiju Medicinskog fakulteta; samo njihovim nalazima verujem. Nije tacno da se antibiogram ne radi - idiotski je davati antibiotsku terapiju bez uradjenog antibiograma: utvrdjivanje uzrocnika bez utvrdjivanja na sta je od opntibiotika osetljiv cista je medicinska greska i alkavo odradjen posao na stetu pacijenta!
 
dr:
Zasto niko ne govori koliko ima godina? :shock: To mi nikad nece biti jasno.
I kakve tegobe sa srcem imas?I koji dan ciklusa je bio kada si uzela lek, i koji su dani ciklusa kada su se javile naknadne tegobe...Nije zgoreg procitati lepljivu temu, pre postavljanja pitanja obavezno procitati...
I ne, mislim da jedna tableta nije mogla da izazove to.
Imam 25 godina. Pijem Concor zbog aritmija i visokog pulsa. Inace, bio je 22. dan ciklusa kada sam uzela Orgametril, a bolovi i krvarenje su se javili 28. dana. Ovo je specificno, nisam pronasla pretragom nesto slicno.
 
Imam 35 god,pre dva dana imala sam eksplorativnu kiretazu mioma koji je izlazio iz grlica materice.Sada imam neznatno povisenu temperaturu od 37,3,da li je to mozda posledica
intervencije i da li bi trebalo da se obratim lekaru?
 
Imam 40 god.Koliki bi bio rizik po trudnocu u tim godinama,tj. po mene i bebu? Inace imam dvoje zdrave prave i velike dece iz dve normalne trudnoce sa normalnim porodjajem i ne bolujem ni od cega. Hvala!
 
snezna:
Molim vas za kratak komentar. Unapred hvala na vasem vremenu.
Posto imam veoma bolne menstruacije, a poslednja 2 meseca javljaju mi se i jaki bolovi uz curenje prozirne tecnosti iz vagine (poput nekontrolisanog mokrenja), javila sam se ginekologu. Uradjena je kolposkopija, pregled i vaginalni ultrazvuk, kao i PA i VS.
Sve je u redu, sem sledeceg: Na desnom ovarijumu perzistirajuci folikul 33 mm i folikul 21 mm.
Dg. Adnexitis 1.dex., Folicul persistens ovarii dextri, a terapija Orgametril tablete 10 dana, a zatim Orgametril 16-25 dana menstrualnog ciklusa jos dva meseca. Terapija je data bez odredjivanja hormonskog statusa.
Posto imam problema sa srcem popila sam samo jednu tabletu Orgametrila, a onda se konsultovala sa kardiologom. Nakon te tablete javila mi se povisena temperatura oko 37C.
Nakon nedelju dana javili su mi se bolovi i samo par kapi krvi, a sutradan nesto sto bih mogla nazvati trenutnim odlivom. Sledecih dana menstruacija je oskudna. Takodje, osecam jaci bol u dojkama i ispod pazuha.
Da li je jedna tableta mogla da izazove ove probleme?
Tvoj ginekoloski nalaz je sasvim ok osim te ciste na desnom jajniku.
Jedna tableta nije mogla da izazove tegobe koje navodis ali uobicajeni ciklus jeste.
Zasto si popila samo jednu tabletu a ne onako kako ti je ordinirao ginekolog?
 
Kiki3:
Imam 35 god,pre dva dana imala sam eksplorativnu kiretazu mioma koji je izlazio iz grlica materice.Sada imam neznatno povisenu temperaturu od 37,3,da li je to mozda posledica
intervencije i da li bi trebalo da se obratim lekaru?
Moze biti, ako tempareatura bude rasla ili se odrzavala javi se lekaru.
 
penelopa*:
Imam 40 god.Koliki bi bio rizik po trudnocu u tim godinama,tj. po mene i bebu? Inace imam dvoje zdrave prave i velike dece iz dve normalne trudnoce sa normalnim porodjajem i ne bolujem ni od cega. Hvala!
Zene radjaju sve vise u 40tim godinama, naravno da je procenat anomalija kod trudnoca u tim godinama veci i da se mora vrlo temeljno pratiti takva trudnoca ali ne to ne znaci da zena ne moze ostati u drugom stanju, odrzati trudnocu bez problema i roditi zdravo i pravo dete.
 
WithdrawnWater:
Referentna ustanova je mikrobioloska laboratorija na Institutu za mikrobiologiju Medicinskog fakulteta; samo njihovim nalazima verujem. Nije tacno da se antibiogram ne radi - idiotski je davati antibiotsku terapiju bez uradjenog antibiograma: utvrdjivanje uzrocnika bez utvrdjivanja na sta je od opntibiotika osetljiv cista je medicinska greska i alkavo odradjen posao na stetu pacijenta!

Gde mogu da uradim antibiogram na hlamidiju? Dali rade na medicinskom fakultetu?
 
Otidji na institut za mikrobiologiju, na medicinskom fakultetu, od samog pocetka ove teme se stalno ponavlja jedna ista prica.
Tamo ces dobiti sve potrebne informacije i adekvatnu analizu.
 
Imam 25 godina i studentkinja sam. Prvu menstruaciju imala sam sa 11 godina, od tada su redovne na 31 dan. Nisam bila u trudnoci do sada i u vezi sam sa svoji momkom 7 i po godina.

Na redovnom pregledu dobila sam sledeci nalaz:

Kolposkopski: epitel PVU plocastoslojevit SCH pozitivan, sa znacima cervicita.

Spoljasnja genitalija b.o. U vagini oskudna sekrecija vaginaprolazna za dva pp. elasticnih zidova slobodnih svodova. grlic materice dug 2cm. Cvrst pokretljiv neosetljiv. Uterus u AVF normalnog oblika i velicine, glatke povrsine. Adneksa: obosrtano slobodna neosetljiva. Parametrija b.o.

Postavljena dijagnoza: Cervicitis chr.

Terapija: Ciprocinal tbl 5 dana i Betadine vag. 7 dana. 3 puta sa razmakom od mesec dana.

Nakon toga dobila sam rezultate PAP testa i VS-a, gde su i jedan i drugi II grupa.

Moje pitanje: Da li je ovakva terapija odovarajuca uzevshi u obzir da nije uzet cervikalni bris i da li je on potreban u ovakvom sluchaju?

Izvinjavam se na eventualnoj preopshirnosti i unapred se zahvaljujem na odgovoru.

Pozdrav!
 
DR. IZVINJAVAMO SE STO SMO OTVORILI NOVU TEMU , PRELISTALI SMO OVU TEMU ALI NISMO BAS NASLI SVE ODGOVORE NA NASA PITANJA , MOLIMO POMOZITE - ISTO PITANJE ...



Postovani doktori i prijatelji foruma , zamolio bih Vas ako mozete da mi pomognete oko sledeće stvari ...

Moja devojka je otisla na redovni pregled kod ginekologa Papa test , urino kulturu , urin ... sve... ,rekli su sve je u redu osim ( nasli su Ureaplasm-y urealyticum , doktorka je rekla da to nije ništa opasno , i kaže : „to nije ništa opasno i decko tvoj treba da pije tablete koje sam tebi dala , ili da ode kod svog lekara da mu ih prepise ” inace mojoj devojci dala je da pije DOVICIN naravno ista doktorka je rekla da je gore navedeno nešto normalno što se nalazi u telu muskarca ali ne treba da bude uvecano ...

Naravno i ja sam otisao na pregled , uradio urino kulturu , urin , spermo kulturu , pregled na kalmidiju....rezultat je bio isto kao i kod devojke Ureaplasm-y urealyticum moj doktor mi je isto rekao da pijem DOVICIN samo u malo jacoj dozi da "stignem" devojku 3x1 tableta od 100mg svakog dana ukupno 10 dana!

Posto mi je urolog kod koga sam bio na pregledu prijatelj bojim se da mi nije hteo reci celu istinu da nas ne plasi , ...pitao sam ga da li to moze da ima posledice na plodnost ako se to nosi par godina 4-6 godina ne znamo ni sami ... rekao je da kad odradim terapiju odem ponovno na pregled i ako bude sve u redu uradim SPERMOGRAM ...


POMOGNITE MOLIM VAS.

Ako još nešto zareba od informacija tu sam ...???

Unapred zahvalni i veoma uplaseni cacani.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top