Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
WithdrawnWater:
lovrenandrijana:

mozes slobodno da se seksas, nemas problema, koristite kondom obzirom na tvoj nalaz i eventualne bakterije. Sve ostalo deluje manje vise ok, sto se grlica tice nema nista posebno. Nalaz je upala vaginalne sluznice (sekret definitivno neka grupa, videcemo koja i bris na bakterije, videcemo koje ce biti izolovane. Tvoj doktor deluje kao jedno razlozno i razumno bice po pristupu, saradjuj sa njim i budi odgovorna prema sebi i partneru i koristi zastitu. POzdrav

:p Hvala puno WdW na Vasem brzom odgovoru! Iskreno ovaj doktor mi zaista deluje Ok (temeljan i pun razumevanja...a i gleda u oci kad mu pricate,sto je slozicete se retkost danas! P.S. Svaka cast izuzetcima!)No, videcemo kako ce se ubuduce postaviti i pokazati.Kondom "glavu cuva", naravno da koristimo i koristicemo i ubuduce (do momenta donosenja odluke da ostanem u drugom stanju...nadam se uskoro,ali samo kad sve bude OK!)!!!
Pozdrav i pisacu ponovo kad stignu nalazi za 7-10 dana!
 
Upravo sam bila na sistematskom pregledu kod ginekologa i imam nekoliko pitanja za vas.
Ultrazvuk mi je u redu, papa je II grupa, a sekret III. Lekarka mi je rekla da je sve u redu, mada vidim iz teksta s pocetka teme da III grupa sekreta treba da se dalje ispita, sto mi ona nije predlozila. Takodje mi je rekla da iam sa spoljne strane vagine "kondilomatske promene", da povrsina izgleda kao da je prevucena sedefom i da mozemo da pratimo ili da odem u Front i da mi to "predju" laserom. Naravno da nisam luda da idem pod laser bez izricite potrebe, pa sam prihvatila drugu opciju. Dala mi je aciklovir i rekla da sve zavisi od mog imuniteta i da didjem za 3 meseca. Pitala sam je da li imam kondilome, rekla je NE, ali imam tendenciju ka nastajanju, sta god to znacilo.
E sad, moja pitanja:
1. Da li treba na svoju ruku da u makrobioloskoj laboratoriji kontrolisem sekret tj. uzrok III grupe ili nije potrebno
2. Da li mislite da je Ok koristiti aciklovir za ovo sto sam napisala ili da trazim drugog lekara. Inace, za aciklovir pise da se koristi za genitalni hepres, koji ja naravno nemam, pa se pitam i da li je ta terapija uopste odgovarajuca.
Izvinjavam se zbog duzeg posta, ali ne je lekarka skroz zbunila.
 
Ali poenta je da je ona rekla da ja NEMAM kondilome vec da vidi neke virusne promene koje mogu da predju u kondilome, zavisi od imuniteta. Zato i jesam najvise zbunjena. A i time da mi je rekla da je III grupa sekreta Ok. Nije htela ni da mi kaze koja je grupa, samo je rekla da su nalazu u redu, tek kad sam je ja pitala rekla mi je koja su grupa papa i sekret. Mozda bi trebalo da nadjem drugog lekara?
 
Pisala sam ovde i ranije, ali napisacu ponovo svoju boljku. Vec neko vreme muku mucim sa VI grupom za koju mi je doktorka uvek davala vaginalete-nistatin, daktanol, macmiror...I uvek su se simptomi ponavljali posle odredjenog vremena, nekad duzeg nekad kraceg. Pre 3-4 meseca mi je uradjen prvi put papa test(imam 20 godina), ustanovljena je II grupa i otkrivena mi je ranica na grlicu materice. Dobila sam Hiperol vaginalete. Stavljala sam kako mi je doktorka rekla i posle 3 meseca otisla na kontrolu. Tad nisam imala simptome VI grupe. Doktorka je pregledom ustanovila da je ranica bolje ali jos nije kako treba i rekla je da nece opet da mi uzima papa test vec da treba u privatnoj laboratoriji da uradim vaginalni i cervikalni bris, da bi videla koje bakterije mi prave ranicu.Posle nekoliko dana od posete ginekologu ponovili su mi se ponovo simptomi VI grupe-peckanje, svrab, i osecaj kao da imam neke ranice dole koje me peckaju, iako ih nema. Uzasno mi je neprijatan osecaj cak i kad hodam. Uradila sam pre tri dana briseve i danas sam dobila rezultate, a kako kod doktorke idem tek u ponedeljak, volela bih ako mozete da mi napisete sta znace rezultati.
Cervikalni bakterioloski bris: Zasejane podloge su ostale sterilne.
Direktni preparat: epitelne celije, laktobacili.
Vaginalni bakterioloski bris: Izolovana fizioloska flora
Na KA nadjene su gljivice iz roda Candida u malom broju. Direktni preparat: epitelne celije, Gram + koki Gram-bacili, leukociti, micelska vlakna i
spore gljivica. (Sta uopste znaci "direktni preparat"?)

Shvatam da imam Candidu. Ali imam nekoliko pitanja. Vi dr ste pisali da se nista od toga ne leci vaginaletama, vec antibioticima. Kojim antibioticima se leci Candida? Da li i decko treba da pije? Naravno ovo pitam cisto informativno, necu nista piti pre nego sto odem kod ginekologa, ali da znam ako mi predlozi opet vaginalete, da je pitam za antibiotike.
Drugo pitanje se odnosi na ostale briseve koji se rade na Mikrobiologiji. Da li je moguce da imam jos nesto sto mi izaziva ove simptome-mikoplazma, ureoplazma i ostalo, na to mislim. A ovo pitam s obzirom da moj decko pre mene nije imao ni jednu sexualnu partnerku a ni ja pre njega. Nisam u najboljoj finansijskoj situaciji pa ako nije potrebno raditi te testove da ih ne radim. Dakle, da li se te bolesti prenose iskljucivo sexualnim putem, ako ne onda cu ipak morati da ih uradim.Hvala unapred.
 
Belcici:
Direktan preparat znaci da nije zasejavana podloga i cekao se nalaz izolacije uzrocnika nego je preparat gledan pod mikroskopom.
Da, mislim da je potrebno da uradis analize na ureaplazmu,mikoplazmu,hlamidiju.
Danas svaka treca zena u Srbiji ima hlamidiju, porazavajuce zar ne?
Candida se leci antimikoticima ali ti je nemas u toj kolicini da bi ti pravila takve probleme.
Ne uzimaj nista, nikakve lekove ni vaginalete dok ne uradis ove nalaze.

Andjelka, poslusaj svog lekara.
Pozdrav!
 
Andjelka: mozes slobodno da koristis aciklovir ali pitanje da li ce pomoci ako se promene ne uklone (pitala prijateljicu koja je ginekolog, radi u Londonu trenutno). Dakle, mozes da probas da mazes, pa ako ne bude islo, idi da ti laserom skinu promene PA TEK ONDA kad mazes mozes da budes sigurna da ce aciklovir delovati. Ona kaze - mozda i ovako bude delovao, ali sumnja; ona svojim pacijentima uradi laser, i onda da acikolvir. Probaj, svakako.
 
Izvinite ako sam dosadna, ali da li to znaci da se hlamidija, mikoplazma i ureoplazma ne prenose samo sexualnim putem? Kako se jos prenose?Jer ja sam na netu nasla sajtove gde pise da se prenosi sexualnim putem, ali nigde ne pise da se prenose iskljucivo sexualnim putem. I koja bi terapija po vama bila odgovarajuca za rezultat brisa koji sam dobila?
 
Uradi dodatne briseve i sa nalazima se javi svom ginekologu.
Terapiju preko interneta nismo do sada a necemo ni u buduce davati.
Imam i ja pitanje za tebe>Koliko imate godina, ti i tvoj partner?Ti imas 20 ,a on?
Nazalost mikoplazma i ureaplazma se nemalo puta nalazi i kod devojaka koje nisu imale seksualne odnose.
tako da tvrdnja, to mi je prvi decko,ja sam njemu prva devojka u danasnje vreme nista ne znaci.
 
Idem u ponedeljak kod ginekologa sa ovim brisevima pa cu kad budem imala mogucnosti uraditi ostale briseve. U medjuvremenu cu morati da koristim neku terapiju jer mi je dole stanje katastrofalno. Znam da ne dajete terapije preko interneta, nisam ni mislila da uzimam nesto, samo sam htela savet. Ali razumem vas. U ponedeljak cu vam napisati sta mi je doktorka dala, jer bih htela da cujem vase misljenje, ako ste i dalje voljni:). Vidim da ste ozbiljni i da se razumete, pa imam dosta poverenja u vas. Jos pre nego sto je moja doktorka uvidela neke stvari, vi ste rekli tacno sta je. Sto se godina tice, decko ima 24. Hvala jos jednom
 
Imam 22 godine i vec 2,5 godine imam probleme sa cistama na jajnicima (na izvestajima sa UZ nekad pise policisticni, a nekad mikrocisticni). Ove ciste se nekad povuku (posle terapije), ali se ponovo jave. Od hormonskih poremecaja imam samo nizak progesteron (ne dolazi do ovulacije?), ali mi je testosteron u granicama normale. Ostali hormoni su takodje u redu. Zelim samo da razjasnim da li se ovde radi o sindromu policisticnih jajnika (nemam akne,pojacanu maljavost i slicno) ili policisticni jajnici mogu da se jave i van ovog sindroma (ako dobro shvatam, to sto nemam povisen testosteron me iskljucuje iz ove dijagnoze - ili ne?)? Da li je onda i prognoza bolja?
 
I samo da dodam - procitala sam linkove koje ste postavili o policisticnim jajnicima, ali i dalje mi nije jasno da li spadam u to ili ne. O policisticnim jajnicima bez povisenog testosterona nisam uspela nista da pronadjem!
 
Hvala na odgovoru, probacu onda aciklovir pa cemo videti. lekarka mi je rekla da probam, da zavisi od mog imuniteta, i da dodjem za tri meseca na kontrolu da vidimo da li se nesto pozitivno desilo.
Samo jos jedno pitanje. Posto mi je sekret III grupa, a lekarka mi je rekla da je to Ok, da li to znaci da ne bih smela da ostanem trudna dok ne otkrijem zbog cega mi je III grupa? Mislim, nije da planiram, ali moze li biti problema ako mi se slucajno desi trudnoca?
 
Ne znam, nisam sigurna.Ono sto znam je da terapija mora biti kontinuirana i da treba imati strpljena. U svakom slucaju to je jedini nacin da se ocuvaju jajnici i njihova funkcija , mozda vremenom se neki manji hormonalni disbalansi mogu dovesti u red.
 
vib11:
Hvalati sto iskreno pises, ali znas kako je moja majka vrsi mi najveci pritisak, udaj se pa udaj se i to tako svaki dan. Pro kad sam pocela da hodam sa mojim deckom bilo mi je 17 godina, pa cekali smo da zavrsimo skolu, da se zaposlimo i da stvorimo neke osnovne stvari za zajednicki zivot da nemoramo da zavisimo od nikoga, ali moja majka to ne razume, svaki dan jedno te isto. Udaj se posle ce ti bidi kasno da rodis i tako. A to sto nisam zatrudnela do sada je zato sto ja i moj decko vodimo racuna o tome.
Jos jednom zaista hvala ti, sto si tako izreagirala, nekako otvorila si mi oci.
Iskreno

Pa palo mi je na pamet da je nesto tako- moja koleginica je zbog tih takvih komentara ostala u drugom stanju tek posle dve godine. Ljudi oko tebe zapitkuju, pritiskaju jer bi zeleli da dobijete bebu a nisu svesni koliki je to pritisak. I naravno da nisi ostala u drugom stanju zato sto ste se pazili- nekim ljudima taj koncept iz nekog razloga nije jasan. Nemoj da se brines. Opusti se.
 
Stigla sam da procitam diskusiju do 17 strane, i kada sam videla da ih ima preko 50 odustala sam.Unapred se izvinjavam ako postavljam pitanje na koje je vec dat odgovor, ali situacija je prilicno hitna.

Imam 17 godina(ove god punim osamnaest), decka vec 7 meseci i jedan veliki problem- trudna sam. Uradila sam test na mokracu i pozitivan je, menstruaciju sam trebala da dobijem pre dve nedelje, a dosada sam je dobijala tacno u dan. Raspitala sam se na internetu i imam sve simptome trudnoce, bolove u ledjima, ucestalo mokrenje, bolove u grudima, koza mi je postala meksa-glatkija, osetljivija sam... definitivno je to to...
Bila sam pre dva dana kod ginekologa i dao mi je uput za kiretazu.
Na moje pitanje gde da izvrsim abortus odgovorio mi je da je najbolje u klinici u Narodnog Fronta.
Moram reci da se strasno svega plasim...danas sam rekla mami, i iznenadjujuce je sto nije imala histericni napad, vec je stala uz mene, i sada to kazem vama svima.
Imam nekoliko pitanja..

Na osmoj strani ove teme ste spomenuli "medikamentozni prekid trudnoce" koji se preporucuje mladim devojkama kojima je reprodukcija tek u planu i koji se izvrsava na Institutu za ginekologiju i akušerstvo Klinickog Centra Srbije.. Mozete mi reci malo vise o ovome jer sam stvarno neupucena i jos vise zbunjena, jer mi moj ginekolog nije spomenuo taj vid abortusa, vec klasicni, kako kaze " daju ti lokalnu ili totalnu anesteziju i za 10 min gotovo".

Interesuje me gde biste vi mi preporucili da izvrsim abortus? U privatnoj klinici ili u nekoj od drzavnih klinika? (cena abortiranja nije bitna)
U kojoj meri abortiranje moze da ostavi negativne posledice na plodnost?
Da li smem da imam seksualne odnose sa partnerom sada?

Izvinite na predugackom pitanju, ali poprilicno sam uzrujana!
Hvala vam unapred
Gordana
 
Obratila sam se ginekologu zbog akni u predelu vilice i pojacane maljavosti (nausnice, brada, grudi, stomak), kao i izuzetno bolnih menstruacija (prva 3 dana od 6, koje prate mucnine, pijem Rapten K na 6 sati). Inace imam 27 god., prva menstruacija sa 11 god., uvek na 30 dana, nisam radjala, nemam policisticne jajnike, ginekoloski nalaz uredan. Prepisan mi je Microgynon koji nisam pila zbog upozorenja drugarica da pilule ne uzimam bez analize hormona.
Obratila sam se drugom ginekologu i uradjena mi je analiza hormona drugog dana ciklusa
LH 7,24 ( 8 - 10,5 )
prolaktion 1120 ( 42 - 542,50 )
testosteron 2,17 ( 0,69 - 2,08 )
androstendion 4,9 ( 0,3 - 3,3 )

ostali hormoni su u redu. Doktorka je odlucila da mi da Diane 35 ali da se pre toga obratim i endokrinologu. Endokrinolog mi je prepisao Demetrin 10 mg 2x1 :neutral: i zakazao kontrolu za mesec dana uz obrazlozenje da mi je to sve od stresa, a na pitanje da li da uzimam i Diane samo je kratko odgovorio "ne treba ti".

Molim Vas za misljenje. Uopste mi nije jasno da li da poslusam ginekologa ili endokrinologa?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top