Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ata:
Interesuje me,posto planiram trudnocu a ovog meseca ce mi plodni dani biti 24.02-2.03, a dan ovulacije 28.02, da li smem ovog meseca da "radim na bebi", s'obzirom na to da mi je rezultat vaginalnog brisa III grupa i preporucene su mi Polygynax vaginalete koje sam planirala od sutra uvece da pocnem da koristim, sto znaci od 22.02-27.02 a to mi se poklapa sa plodnim danima.Pitanje: da li vaginalete mogu da uticu na uspeh oplodnje i u slucaju eventualne oplodnje da li mogu negativno da uticu na plod?
Hoce li se nesto strasno desiti ako se na bebi poradi sledeci mesec?
Jeli ti ginekolog rekao da dok koristis vaginalete nemas odnose?
 
dr:
Ajmo opet na pocetak teme i prvi post polako procitaj,natanane.
Nije ti radjen bris nego sekret.Sve dok na nalazu ne dobijes tacan uzrocnik infekcije ili izolovana je fizioloska mikroflora to nije bris.I takve bakterije se nikada ne lece samo vaginaletama.
Sve sto ima grupu u svom nazivu nije bris nego sekret, i ne radi se kod ginekologa nego u laboratoriji.
Dakle...prvi post!

Mislim da nisam bila dovoljno jasna.
Kao sto rekoh, imam problem sa tim "od kad znam za sebe", tj. maltene od desete godine zivota, a od kada sam seksualno aktivna barem nekoliko puta godisnje. Dakle, isla sam mnooogo puta kod ginekologa i ponekad se radi samo sekret, i dobijem cuvenu i milu mi i dragu VI grupicu. Medjutim, pre oko godinu dana (mozda koji mesec vise) radjen mi je BRIS i da, odredjen je tacan uzrocnik infekcije, izolovana mikroflora, i tacno je odredjeno na sta su bakterije osetljive.Bile su u pitanju neke od Stafilokoka, ali ne znam tacno koje. Posle TE terapije, bila sam mirna bogami malo duze nego obicno, ali su se kasnije problemi ponovo javili.

Eto, u tome je problem. Rekla sam vam i sta moj ginekolog tj. ginekolozi (jer sam ih za devet godina promenila tri) kazu- "to nije nista, samo je dosadno!" Mozda nije nista, i znam da je dosadno, ali kao sto sam rekla vec mi je dosadilo ovako. Glavni cilj mog pitanja je bio da li mozda postoji neki konkretan razlog zasto sam tako osetljiva na kandidu (ili, ukoliko je ona posledica bakterijske infekcije- zasto sam tako osetljiv ana bakterije "dole"), kada generalno imam dobar imunitet, nisam seceras i sl. Kao sto sam rekla, vec pomalo paranoisem da imam neki urodjeni problem sa vaginom, pa sam htela da pitam da li tako nesto postoji, ne bih htela da fantaziram kojesta.

Ovo moje pitanje jeste pre svega upuceno lekarima sa foruma, ali mozda bi mogle da mi odgovore i neke zene ukoliko su imale slicnih problema, da znam da nisam jedina.

U svakom slucaju veliki pozdrav i izvinjavam se ako sam bila nejasna u svojim postovima!
 
Ata:

ono sto moze negativno da utice na plod jeste sto ne znas sta lecis a nesto lecis, sto je stvarno besmisleno: III grupa obuhvata niz raznih bakterija i sasvim sigurno se ne leci sve i samo vaginaletama (2 posta iznad, i post na prvoj strani prvi, crvena slova). Ako ne znas koje bakterije tacno imas, dakle nije ti radjen vaginalni mikrobioloski bris vec samo grupa sekreta, NEMOJ PRAVITI BEBU pre nego sto saznas, a kad saznas znaces i na koje lekove su osetljive i cime da se lecis......Neophodno je da nemas nikakav nalaz, tj. da nemas nikakve bakterije niti sekret iznad II grupe, da bi bila sigurna kad pocnes da pravis bebu.

(Po mali milijarditi put molim vas da na prvoj strani prvi posta crvenim slovima naucite razliku izmedju vaginalnog i mikrobioloskog brisa. Zao mi je sto vam to ginekolozi ocigledno ne govore, a trebalo bi, ali ajde bar sami pokusajte da se naucite ako su vam vec lekari neozbiljni......)
 
Imam 27 godina i imam vezu od 11 godina, aktivnog seksualnog zivota sa samo jednom partneru t.e moj decko. Idem na ginekoloski pregled jednom godisnjem, do sada kao rezultat pregledam imala sam kandidu i uspesno lecila, pavila sam i pap test koi je bio negativan. Uzimali su mi bris iz vagine za mikroplazmu, ureoplazmu, klamidiju i sve je bilo super.
Ja i moj partner zeleli bi da imamo bebu, dali mozda postoi neki rizik u tome sto imam odnose vec 10 godina aktivno i pazimo se. Ne pije bebi pilule i ne uzimam nisata za kontracepciju.

Hvala Vam puno unapred cekam vas odgovor sa radoscu.
 
Zvezdice, ti u klin ja u plocu.
Tebi je radjen jedan bris, bakterijski.Kapiras?
A postoji jos mikoloski bris(za gljivice), ajde zajedno da brojimo,to je 1. pa onda bris na hlamidiju, to je 2. pa bris na ureaplazmu, to je 3. pa bris na mikoplazmu, to je 4. pa bakterijska vaginoza to je 5. pa bris na trichomona vaginalis, to je 6. bris.
Svaki od njih zahteva posebnu kultivaciju uzrocnika, gotovo svi se uzimaju u mikrobiloskoj laboratoriji.
Jesmo se li se sad razumele?
Bakterijski bris ne iskljucuje postojanje drugih uzrocnika infekcije.

Vib11...bojim se da nisam razumela pitanje,o kakvom riziku govoris?
 
Dobro :) Onda cemo ovako (tj. ja cu ovako)- otici cu kog mog ginekologa i naterati ga da uradimo sve briseve dok se konacno ne nadje neki odgovor. Mozda zaista dugo vucem nesto, i od toga doijam kandidu. Samo se plasim da bi to "nesto" moglo da uzrokuje nepolodnost, a zaista zelim decu...
 
Jos jedna stvar,nemas sta da trazis kod ginekologa jer treba da ides u laboratoriju,mikrobiolosku laboratoriju.Toplo savetujem institut za mikrobiologiju na medicinskom fakultetu.
Sve ove analize se placaju.
Kad budes dobila rezultate onda se javi svom ginekologu.
I da ne zaboravim, ako tebi nesto izoluju i partner mora da se leci.
 
Vib11...bojim se da nisam razumela pitanje,o kakvom riziku govoris?

Rizik da ne ostanem u drugom stanju. Dali ima nekakve veze to sto imamo 10 godina u aktivnog seksa, bez obziru na uredne briseve i povolnu vaginalnu floru i faunu.
Hvala jos jednom
 
Prvo da Vam se zahvalim na brzom odgovoru i da Vam kažem da je stvarno divno što postojite.Moje pitanje za dr.,wdw ili ostale je- pošto planiram drugu trudnoću da li kada izađe iz vagine sekret providne boje(nalik belancetu) da li je to znak da smo tada najplodniji ili da je ovulacija gotova i da je to kraj plodnog razdoblja?Molim za pomoć što pre?Imam i maybe baybe koji mi ne pokazuje paprat kao što bi trebalo kad je ovulacija(uopšte mi se to ne poklapa to da je sekret izašao i skoro da nema paprati na maybe -baybe-u) ???
 
Pitanje za dr. ili WdW....Danas sam bila na kontroli,ali sam ovaj put promenila doktora na VMA. Sve sam lepo objasnila (sto se tice nalaza pre 6 mesci gde mi je dr. rekla da imam pocetne resicaste kondilome, nakon sto mi je na pregledu pre toga rekla da imam papilome i da to nije nista strasno..),dala coveku sve predhodne nalaze kao i skorasnju analizu krvi i urina (dr. opste prakse je sve u referentnim vrednstima) i objasnila mu da zelim da mi uradi biseve na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu (uz napomenu da znam da na VMA imam pravo na to).Nakon pregleda mi je rekao da imam pojacan sekret i da necemo nista raditi dak analize ne budu gotove i rekao jos da on vidi samo papilome,ali ne i kondilome (sto ne znaci da ih nema),jer ne vidi od pojacane sekrecije.Rekao je da je najbolje biti postupan i temeljan...Sto me je jako obradovalo i nekako ulilo poverenje u njega. U nalazu pise sledece:

PM- 11.02.2007. MC uredni na 35 dana.
Ginekoloski nalaz: u vagini obilan belicasti sekret.Grlic valjkast, epitelizovan, pokretan, neosetljiv. Uterus i adneksa uredng palpatornog nalaza.

Dg: Colpitis

Uzet VB na kulturu +AB
Uzet CB na CT, MH i UU

Kontrola sa nalazima.

Drage doktorke, zanima me da li je to gore navedeno u ginekoloskom nalazu dobro (vezano za grlic materice)?
Za nedelju dana javljam rezultate briseva!I jos jedno pitanje: Da li smem da imam odnose danas,sutra, prekosutra...imajuci u obzir da sam danas radila pomenute briseve???To pitam jer mi je bio neprijatan pregled, tj. malo me je bolelo (preciznije osecala sam kao da mi trne nesto u stomaku) dok mi je doktor uzimao pomenute briseve sa grlica.
Unapred zahvalna!!!
 
vib11:
Vib11...bojim se da nisam razumela pitanje,o kakvom riziku govoris?

Rizik da ne ostanem u drugom stanju. Dali ima nekakve veze to sto imamo 10 godina u aktivnog seksa, bez obziru na uredne briseve i povolnu vaginalnu floru i faunu.
Hvala jos jednom

Izvinjavam se sto se mesam, ali, naravno da nije razumela pitanje.
Pitanje je za vracaru a ne za lekara. Jer uprevodu to zvuci ovako: ako je sve u redu, postoji li neki razlog zbog kog nebi mogla da ostanem u drugom stanju? Kako da ti odgovori - nit te je videla/ pregledala...mislim zasto uopste razmisljas o mogucim faktorima zbog kojih nebi ostala u drugom stanju ako je sve OK?
Da vas neko nije pitao otkud to da nisi za ovih 10 godina ostala u II stanju?
Ako jeste, napush* tog nekog i opusti se bre, ne nabijaj sebi tenziju za dzabe.
 
Silvie:
Izvinjavam se sto se mesam, ali, naravno da nije razumela pitanje.
Pitanje je za vracaru a ne za lekara. Jer uprevodu to zvuci ovako: ako je sve u redu, postoji li neki razlog zbog kog nebi mogla da ostanem u drugom stanju? Kako da ti odgovori - nit te je videla/ pregledala...mislim zasto uopste razmisljas o mogucim faktorima zbog kojih nebi ostala u drugom stanju ako je sve OK?
Da vas neko nije pitao otkud to da nisi za ovih 10 godina ostala u II stanju?
Ako jeste, napush* tog nekog i opusti se bre, ne nabijaj sebi tenziju za dzabe.

Hvalati sto iskreno pises, ali znas kako je moja majka vrsi mi najveci pritisak, udaj se pa udaj se i to tako svaki dan. Pro kad sam pocela da hodam sa mojim deckom bilo mi je 17 godina, pa cekali smo da zavrsimo skolu, da se zaposlimo i da stvorimo neke osnovne stvari za zajednicki zivot da nemoramo da zavisimo od nikoga, ali moja majka to ne razume, svaki dan jedno te isto. Udaj se posle ce ti bidi kasno da rodis i tako. A to sto nisam zatrudnela do sada je zato sto ja i moj decko vodimo racuna o tome.
Jos jednom zaista hvala ti, sto si tako izreagirala, nekako otvorila si mi oci.
Iskreno
 
dr:
Da, ali ne treba zaboraviti da one ne cuvaju od seksualno prenosivih bolesti.
Koristi kondom, ima i gorih stvari od nezeljene trudnoce.

Kondom je najbolja zastita !!!!.

A kad na nase trziste dodju zenski kondomi, zenama nece trebati nikakva kontracepcija. To je prava inovacija. To ce doneti revoluciju u seksualnim odnosima. Naime zeni muskarac nece biti potreban, jer ce snojas doziveti sama dok bude stavljala u funkciju kontraceptivnu zastitu.
 
lovrenandrijana:

mozes slobodno da se seksas, nemas problema, koristite kondom obzirom na tvoj nalaz i eventualne bakterije. Sve ostalo deluje manje vise ok, sto se grlica tice nema nista posebno. Nalaz je upala vaginalne sluznice (sekret definitivno neka grupa, videcemo koja i bris na bakterije, videcemo koje ce biti izolovane. Tvoj doktor deluje kao jedno razlozno i razumno bice po pristupu, saradjuj sa njim i budi odgovorna prema sebi i partneru i koristi zastitu. POzdrav

J210:

vaginalni sekret moze biti pojacan pred i tokom ovulacije, apsolutno ne mozemo da ti kazemo sta tvoj sekret znaci: neophodno je da odes kod ginekologa i uradis grupu, a onda ukoliko imas nesto iznad II grupe, odes u laboratoriju i uradis bakterijske briseve. Pozdrav i tebi.

Vib11:

prestani da se pitas gluposti, i konacno odrasti dovoljno da prestane i mama da se pita. To je tvoj zivot, tvoj decko, tvoj odnos, tvoj problem. Odseci jednom za svagda mami oko pritisaka i pocni da zivis svoj zivot u svojim godinama a ne da svaki put kad je mama u blizini (ili cak i nije nego je se samo setis) ti imas 15 godina. Opusti se i uzivaj u seksu, kad pozelite da imate bebu, prestanite da 'pazite' i eto.
 
Nisam se najjasnije izrazila-ja sam sve analize uradila i sve je ok.Mene više zanima u cilju da ostanem u drugom stanju.Čitala sam ali nisam sigurna gde-da kad izađe taj beličasti iscedak nalik belancetu da to znači da je to kraj plodnog razdoblja.Pošto nisam sigurna da je to tako a Vi ste lekari pa sam mislila da možda znate i to.Znači mene zanima da li to znači kraj ovulacije i da je to kraj plodnog razdoblja.Ja bih od sveg srca želela još jednu devojčicu ili dečaka??'
 
I još da dodam da se sve to dešava u periodu kad i treba da mi bude ovulacija 14 dan od prvog dana ciklusa,a na maybe baybe-u ne pokazuje se ništa sem malo tačkica i vrlo malo paprati, a ne jasno paprati(što je znak da je ovulacija u toku)?????
 
Mislim....prvo, maybe baby je glupost i ne moze sa sigurnoscu odrediti ovulaciju. Drugo, zaista, kako zamisljas da ti sad bilo ko kaze o cemu se radi na osnovu opisa da imas 'belicasti iscedak'? Moze da se radi o pojacanom vaginalnom sekretu (kao sto sam lepo rekla javlja se kod nekih zena sa pocetkom ili pred pocetak ovulacije) a moze da bude i infekcija. akoje pitanje da li se kraj plodnog perioda odredjuje po belicastom sekretu iz vagine: naravno da NE. Nista na svetu se ne odredjuje na ovaj nacin i tim simptomom pa ni kraj ovulacije. Pozdravljam sto zelis jos jednu (ili vise) bebu, ali ne razumem sto si se tolko fiksirala za kojekave madjije za odredjivanje ovulacije? Je l' oglavu da ostanes u drugom stanju ovaj mesec? Mislim, sta je problem da vodite ljubav i uzivate u seksu - i radite na tome? Ili postoji neki realan problem koji nam nisi rekla? Opusti se bre i uzivaj sa muzem u dobrom sksu a beba ce se najmanje desiti tako sto ces pazljivo da isplaniras satnicu kada treba da spavate: sta ako on bas ne moze u tom trenutku? sta ako bas tad ti ne mozes? Mislim - opusteno, bre. I ne bacaj pare na te mambo-dzambo metode: potpuno su nepouzdane.
 
Nema razloga da se plasis, obavezno uradi sve preglede pre nego pocnete da radite na toj novoj bebi (vaginalni sekret, bris na bakterije, pregled, kolpo, papa itd). Takodje urinokulturu jer i e.coli moze da ima posledice po trudnocu ili ostajanje u drugom stanju (ureoi mikoplazma takodje ometaju trudnocu i mogu dovesti do spontanog). Takodje, ukoliko imas tzv. zavaljenu matericu, moguce je da ti malo teze ide ostajanje u drugom stanju, ali kako vidis - nije i nemoguce. Dakle,. trebalo bi da imas bar neku informaciju od strane ginekologa sta je otezavalo ostanak u drugom stanju pre i sta je dovelo (ili sta su pretpostavke da je moglo da devede do) spontanog.
Takodje, neka suprug napravi spermogram, da se ustanovi i to da li je on ok.

Ako je sve u redu, nemoj da se plasis, nego se opusti i radite na tome, i sve ce biti ok. Kad jednom zatrudnis, obzirom na prethodnu istoriju, mozes se konsultaovati sa lekarom da li je potrebno odrzavanje trudnoce i potpuno mirovanje kako bi se trudnoca zastitila.
Pozdrav i srecan rad! :)
 
prestani da se pitas gluposti, i konacno odrasti dovoljno da prestane i mama da se pita. To je tvoj zivot, tvoj decko, tvoj odnos, tvoj problem. Odseci jednom za svagda mami oko pritisaka i pocni da zivis svoj zivot u svojim godinama a ne da svaki put kad je mama u blizini (ili cak i nije nego je se samo setis) ti imas 15 godina. Opusti se i uzivaj u seksu, kad pozelite da imate bebu, prestanite da 'pazite' i eto.

Prvo iskreno hvala na odgovoru, ali znate kako je ja uzivam u svoim odnosom sa deckom i stvarno nam je divno svih ovih 11 godina koje koracamo zajedno, ali ja imam 27 godina, a ne 15. Mozda si mislila reci nemas 15 godina, pa da slusas mamu. Ako je tako onda je OK.
Ponekad sam jaka aili ponekad zaista nemogu trpeti taj isti razgovor, postala si sebicna ne mislis na nikoga mislis samo na sebe, kaze moja mama, ali ja ipak mislim da sada smo u najboljim godinama i da posle tolike zurbe, skola, adartirati se na poslu, uspeti da je vreme da posvetimo jednom drugom i da uzivamo u svemu.
Zaista hvala vam puno od srca, bas ste krasne.
 
ma batali mamu, nemas 15 godina, nego 27! Skresi joj jednom da ti se skine sa vrata i odbi da saucestvujes u razgovoru koji pocinje ili sadrzi ove pomenute recenice u svom delu - okreni se i napusti prostoriju, jednostavno kazi "Ja stvarno necu da slusam te budalastine!" i prosto otidji.
Kakav debilitet i sebicnost (izvini ti sto ti blatim mamu, a nek izvine i mama ti!): otkud njoj pravo da se poziva na to na koga ti mislis ili ne mislis planirajuci kada ces dete?! Sta tvoja mama misli - d ati treba da joj priustis zabavu i igracku, da ces dete da radjas da bi ona imala cime da se igra?! Mislim - S T R A S N O!!!! Sebicna je tvoja mama, preko svake granice dobrog ukusa, sebicna i dosadna. Ali ona ce biti samo onakva kakva ti dozvolis da bude prema tebi. Ako dozvolis da imas (simbolicno) 15 godina svaki put kad te mama postrojava, onda ce se ona i ponasati tako prema tebi: kao prema maloletnom (i prilicno maloumnom!) detetu. Ako se ti postavis u ulogu nekoga ko ima 27 godina ni ona se vise tako nece ponasati. To ne zavisi UOPSTE od mame vec iskljucivo od tebe.
Odrasti i preuzmi odgovornost. A preuzmi i PRAVO da uzivas u svom zivotu, da nemas raspored i plan koji odgovara DRUGIM ljudima, i da je lepo biti mlad i slobodan isto koliko i biti roditelj. Nemas razloga da se osecas krivom nizasta!
 
j210:
Prvo da Vam se zahvalim na brzom odgovoru i da Vam kažem da je stvarno divno što postojite.Moje pitanje za dr.,wdw ili ostale je- pošto planiram drugu trudnoću da li kada izađe iz vagine sekret providne boje(nalik belancetu) da li je to znak da smo tada najplodniji ili da je ovulacija gotova i da je to kraj plodnog razdoblja?Molim za pomoć što pre?Imam i maybe baybe koji mi ne pokazuje paprat kao što bi trebalo kad je ovulacija(uopšte mi se to ne poklapa to da je sekret izašao i skoro da nema paprati na maybe -baybe-u) ???
Maybe baby je tesko s r a nj e.
Taj sekret koji spominjes,to belance ,a pretpostavljam da ga vidis dok piskis,odnosno zavrsavas sa piskenjem (izvinjavam se sto moram tako objasnjavam) to je upravo znak ovulacije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top