Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...hvala za odgovor...bilo mi je cudno sto sam tako osetljiva,kad sam osecala bolove od tako jednotavne stvari ceo dan...
...imam josh jedno pitanje...malo bezveze...
...uzimala sam Yasmin oko god dana i dobila sam migrene (obavezno pred menstruaciju i bar jos jednom u toku meseca) zbog toga mi je ginekolog rekla da pauziram 2 meseca , da vidimo da li su bas pilule uzrocnik...
...uopste nisam imala migrene...medjutim odmah mi se kako da kazem 'povratila' jako bolna menstruacija...
...razmisljam da nastavim sa pilulama uprkos migrenama...da li je to pametno?
 
Zavisi koliko su ti jake migrene? Sta ti je lakse da podnosis - migrene ili bolne menstruacije? Zasto ne pokusate sa nekim drugim, niskodozaznim, hormonima? U principu glavobolje i migrene jesu indikacija za obustavu kontraceptiva. Takodje vaznoje znati i sta ti podrazumevas pod migrenom? LJudi svasta proglasavaju migrenama: migrena nije jaka glavobolja, migrena obuhvata citav niz simptoma, od smetnji sa vidom, do fonofobije (nepodnosenja zvukova) i fotofobije (nepodnosenja svetla), mucnine, povracanja, bola lociranog u jednom delu glave......Dakle, imas li migrenu ili imas glavobolje? Ako zaista imas migrene u pravom smislu reci, onda ne bi trebalo d aimas dilemu d ali bolne menstruacije (za koje popijes brufen+kafetin, sto posto ubija svaki bol), ili da imas sve opisano gore kao migrenu, koja onesposobljava coveka satima za zivot, nekada i danima.
Ne znam sta da ti kazem, moraces to da odlucis sama. Ja patim od migrene i mogu ti reci da nikad ne bih pila kontaceptive ako postoji i najmanji rizik da me zaboli glava od njih.....
 
...bol u jednom delu glave pracen mucninom...takodje pocne ujutru i traje ceo dan...pa nekad i do sutra ujutru...:( i cini me potpuno nesposobnom za rad...
...brufen i kafetin ne pomazu...pomaze za sad amigren ali on ne sme da se uzima vise od 2x meseecno...takodje imam cesto i 'normalne' glavobolje...medjutim odkako prestadoh s pilulama,mada sam imala i ispite , i bila je i svadja u kuci i svasta...tj.nervirala sam se na kvadrat...nijednom me nije zabolela glava...
...medjutim menstruacije su izrazito bolne pracene mucninom i jedino sto pomaze su diklofan supozitorije a i one samo ublazavaju bol...
...takodje ostaje mi rizik od nezeljene trudnoce...uvek moze da pukne kondom...
...prilicno sam zaboravna,imam podsetnik za pilule,i nosim ih uvek sa sobom u novcaniku...pa ako zaboravim ipak uzmem pre isteka 'vremena'...
...mini pilule pak treba da se uzimaju svakog dana u isto vreme i kasniti se moze 3-4 sata...nije mi bas pouzdano...
...neka alternativa?
 
Brufen i kafetin u kombinaciji za menstrualne bolove - i to NE KAD VEC DOBIOJES JAKE BOLOVE, vec pre nego sto dobijes. Kondom je sasvim adekvatno sredstvo zastite (uvek moze i pilula da zataji, u krajnjem slucaju, ni jedno sredstvo zastite nije 100% sigurno), naravno da postoji mogucnost da pukne, zato kupuj uvek 'sveze' kondome, proveravaj rok, ne drzi ih na toplom ni previse hladnom mestu, ne izlazi ih mehanickom pritisku (ne nosi u dzepu, novcaniku itd). U slucaju da kondom pukne (sto je zaista ne tako cest slucaj sa adekvatnim izborom i brigom o kondomima) uvek postoji PCC (pilula za dan posle), kondom uz to stiti i od seksualno prenosivih bolesti i AIDSa, od cega pilula ne stiti, i najzad - ne izaziva migrenu! Sto se zastite tice, kondom nema premca. Sto se pilula tice - jedino ti preostaje da pokusas da pronadjes druge niskodozazne hormone koji ti mozda nece izazivati glavobolju, alternative nema.
 
...znam...posavetovacu se josh sa ginekologom...
...nisam sigurna u kondom,zaista,pucaju i durex (adekvatno skladesten iz apoteke_...sigurna sam jedino u kondom+pilule...
...probacu kondom+lokalna kontracepcija...
...brufen i kafetin mi zaista ne pomazu , ni pre ni posle...
...drugi problem je sto zaista ne znam kad cu tacno dobiti...da bih uzela analgetik pre...
...s pilulama i kondomom sam bila zaista opustena...:(
...hvala na savetima...nacicu neko resenje valjda da mi odgovara...
 
Nisam sigurna da li je ovo konkretan problem, ali...

Tice se Kandide. Kada pogledam unazad, secam se da sam jos kao devojcica od 10 godina imala svrab i neprijatnosti. Ne mogu da tvrdim da su to bile gljivice, ali secam se da je osecaj bio slican. Ovi problemi su me povremeno pratili u pubertetu, a pogorsalo se nakon prvog seksualnog odnosa. Dakle- sve bude u redu neko vreme, ali onda mi naglo seksualni odnos postane neprijatniji, kao da mi je vagina suvlja, iako nemam problema da se uzbudim. Ono sto osecm jeste neprijatno trenje. Redovno nakon toga se javljaju ove gljivice, maltene na svakom ginekoloskom pregledu mi ih nadju. Problem se javlja nezavisno da li je odnos sa kondomom ili bez njega. Stavljam vaginalete i sve bude ok neko vreme, ali ponovo sa ucestalim odnosima se sve vraca. Doslo je do toga da ne mogu da vodim ljubav cesce nego dva puta nedeljno, a zelela bih.

Do skoro sam mislila da je to problem koji vecina zena ima, ali sada sam se setila tih problema jos u detinjstvu- kao da me kandida prati jos od cetvrtog osnovne! (sada imam 26 godina)

Sto se tice imuniteta, znam ponekad da se razblim ali generalno imam dobar imunitet, ne razboljevam se cesto, niti sam u detinjstvu bila podlozna bolestima. Nisam dijabeticar, mada sam jednom imala secer 6.4. Da nisam imala ove probleme vec 16 godina vec bih se plasila da imam neku od ozbiljnih bolesti uz koje se javljaju gljivice (znate na sta mislim). Prosto ne znam sta da radim. Ponekad mi se cini da nesto nije u redu sa mojim polnim organom, da imam tanak zid vagine ili ne znam sta. Molim vas, nemojte mi se smejati na pitanju- da li tako nesto zaista postoji? (vagina koja je izuzetno osetljiva). I sta konkretno da radim?
PS-Trenutno i suprug i ja stavljamo kansen i prethodnih par odnosa su bili savrseni, ali ne znam da li postoji trajnije resenje.
 
Jedino sto nam nisi rekla jeste sta kaze na sve ovo tvoj ginekolog? Pretpostavljam da jesi isla kod ginekologa zbog ovoga, dok stavljas vaginalete? Dakle, sta kaze ginekolog na cinjenicu da imas kandidu (pretpostavljam da je radjen bris, ili gresim) ovako cesto?

Da li si uradila mikrobioloski vaginalni bris ili samo vaginalni sekret (prva strana ove teme, crvenim slovima). Ako nisi mozes imati i neku drugu bakterijsku infekciju koja utice na lokalni imunitet.

Sindrom suve vagine naravno postoji ali ne mora sam po sebi biti povezan sa gjivicnim infekcijama....No naravno, sex ce ti biti daleko ugodniji ukoliko kupis u apoteci neki od vaginalnih lubrikanata. Ako nema kod nas (u sta sumnjam) neka ti neko kupi u inostranstvu. Oni sluze za to sto trebi treba - da sprece trenje kod suve vagine.

No jako je bitno da rascistimo jednu stvar: da li si isla kod ginekologa, radila briseve, izolovala gljivice i dobila kansen po nalogu lekara ili se lecis na svoju ruku? Jer- kandida je prirodna vaginalna flora, ako stalno trpas kansen vaginalete, ili se ne lecis adekvatno, ili suzbijas gljive umesto uzroka koji do njih dovodi, samo ces imati rebound efekat - rezistenciju gljiva i njihovo jacanje i pretvaranje u parazitarnu umesto saprofitnu (normalnu) vaginalnu floru.
 
...imam slican problem kao i ona...
...isla sam na mikrobiologiju i nadjena je samo kandida...
...rekla sam ginekologu da nema vise smisla da samo zbog toga dolazim kod nje...
...uzimajuci u obzir da sam tri meseca ranije zbog mesovite bakterijko-gljivicne uzela celu tablu Neo-penotran...a nakon samo 3 meseca...opet kandida...
...dala mi je mac-miror compleks...uzela sam prvih 6 a sad posle ove menstruacije treba da uzmem zadnjih 6 ...
...ako pomogne na duze staze javicu...:)
...medjutim rekla mi jeda uzrok moze biti i samo pd imuniteta i da ako primetim simptome uzmem sama mac-mirror pa ako ne prodju onda da se obratim njoj...
 
Pozdrav! Imam par pitanja u vezi kontracepcije,postavila sam Mirenu prije 7 dana ali imam konstantno tupe bolove na desnoj strani(u predjelu janika) uz lagano krvarenje.....Dali je neko imao slican problem i zanima me dali su krvarenje i bolovi normalni i koliko bi moglo da traje? :confused:
 
i do qurca. Izaslo mi neko crvenilo sa strane od pennisa. Ne pece ne svrbi al me brine. Ne bih volio da se prosiri da mi pennis bude odvratan crven, a ne ovako fino braon... Inace ribi mi ponekad, provalio sam najcesce izmedju perioda iz vaginalisa izlazi bijeli sekret, onako gusci nego sto bi trebalo i ponekad praskast, ali veoma rijetko. Najcesce je sasvim normalan, i ne mirise nista lose, tako se meni cini kao amateru za te stvari, mada nisam mnogo zena omirisao da bi znao tacno da kazem dal je miris u redu ili nije. Posto sam joj rekao da me to brine ona ce da ode sutra da vidi sta je ako je ista kod ginekologa. Inace ona redovno ide na kontrole svako 6 mjeseci i zadnji put to je bilo prije 3 mjeseca, i tada je sve bilo ok. Kaze da od tog pregleda do sad samo sa mnom da je spavala. Malo sam zbunjen, malo se tripujem da nije ko zna sta... I sada konkretno pitanje. Ako ona ima kandidu, da li ta kandida moze meni da predje, tj da se kod mene manifestuje kao crvenilo na osjetljivom djelu koze, to je sa strane ispod glaviciusa ? Sacekacu da vidi dal joj je sta, pa cu ja da odem kod urologa da vidim sta mi je. I ako ima neko neku ideju sta bi moglo biti neka mi kaze pa sta god je lakse ce mi biti makar da znam....
 
Stvar je vrlo ozbiljna. Nije sala.....Crvenilo, kazes!? Mislim da se sa tim nije zezati. Prevencije radi - za svaki slucaj, nemoj vise kresati. I nikako - ali NIKAKO!!!!! - nemoj koristiti KONDOM. Od toga moze da ti se osusi i otpadne. Mislim - ona stvar, naravno.
E sad, ako imas sidu...heb'ga onda. A mozda je i triper.....To je tek nezgodno - od side umres pa umres, a od tripera moes i da poludis: ode na mozag i onda prsnes psi'chki - ali totalno! A mozes i da ne znas - tek ono, za triest godina odjednom - odlepis, buraz moj! Pa ti vidi, sta ti je taj sex.... Za'ebancija, velim ti. Batali se, dok je jos vreme, kad ne umes!
 
WithdrawnWater:
Stvar je vrlo ozbiljna. Nije sala.....Crvenilo, kazes?! Mislim da se sa tim nije zezati. Prevencije radi - za svaki slucaj, nemoj vise kresati. I nIkako - ali NIKAKO!!!!! - nemoj koristiti KONDOM. Od toga moze da ti se osusi i otpadne. Mislim - ona stvar, naravno.
E sad, ako imas sidu...heb'ga onda. A mozda je i triper.....To je tek nezgodno - od side umres pa umres, a od tripera moes i da poludis: ode na mozag i onda prsnes psi'chki - ali totalno! A mozes i da ne znas - tek ono, za triest godina odjednom - odlepis, buraz moj! Pa ti vidi, sta ti je taj sex.... Za'ebancija, velim ti. Batali se, dok je jos vreme, kad ne umes!
...e nemoj tako... labo je malo neartikulisan, ali je stvarno fin.... a osim toga, potpuno je iskren. ;)
p.s. svejedno sam se slatko nasmejala....
 
Pa i ja sam na istom neartikulisanom nivo odgovorila da doticni momak moze da me razume, a sve je istina: ko ne ume da se sexa ne treba to da radi - ako je dovoljno zreo za seks dovoljno je zreo i da bude informisan o zastiti od seksualno prenosivih bolesti (o trudnoci i da ne govorim), a trebalo bi da je bar dovoljno zreo, pismen i kulturan da ne pocinje post sa 'e do qurca.'
I sta da mu covek odgovori na takav nevaspitan, nepismen i neartikulisan post, to nije zargon coveka neobrazovanog pa priprostog, vec ulicarski zargon kome na ovoj temi - ma kome NIGDE! - nije mesto. Protivno njegovom i opstem srpskom misljenju: kultura i iskrenost ne moraju se obavezno iskljucivati. Replika uopste nije rebalo da bude smesna. Ako je i zvucalo humoristicno, veruj mi da se radilo o crnom humoru.
 
upravo dodjoh s pregleda.Pre 15 dana imala sam V grupu ( pa II) i kondilome. prvo mi dr. savetovala da izlecim V grupu..( orvagyl tablete i vaginalete) pa onda da radimo kondilome.danas ustanovljena III/VI grupa( kaze da to nije nista opasno), nije mi radila ponovo PA vec samo prepisala polygynax vaginalete i hiperol vaginalete i odmah zakazala za 15 dana lasersku operaciju skidanja kondiloma. zanimame da li je to ok?
 
sve sam ja to iscitala pet puta.....idem na kontrole vec 6 meseca na svakih 15 dana kod dr Papic. prvo ranica na materici pa operacija pa onda problemi sa vag. sekretom.
samo sam htela da proverim terapiju
hvala u svakom slucaju
 
Ja sam pre 4 dana počela da pijem Logest, a inače imam neredovan ciklus pa mi je ginekolog prvenstveno iz tog razloga i preporučio pilule.Problem je u tome sto mi evo 4. dan prava menstruacija jos uvek nije ni krenula (mislim konkretno na krv) kao što bi bilo normalno sledećeg dana od prvog znaka menstruacije, već je kao slaba,retka i rozikasta tečnost.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top