Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Menstruacije su mi na svakih 30 dana,zadnja je bila 15.01.Pre 5 dana mi je poceo PMS i tada sam primetila braonkasti iscedak u obliku tkiva, (nalik onom u menstruaciji).Da napomenem da su me malo i jajnici boleli.Da li je neko imao slicnu pojavu?
 
Da,znamo da je to pilula za dan posle.Sta znaci to da li vremenom gubi dejstvo?To nije antibebi pilula da se koristi cesto, zapravo sto redje to je bolje, sto znaci ne danas, pa za 3 dana, pa onda ups opet rizican odnos za dva dana...
Ljudi ne zezajte se sa tim.
 
Sta se tacno radi tokom kolposkopije i papa testa (znam sta se njima utvrdjuje) Interesuje me zasto posle imam bolove jedan dan , i kakva to tecnost iscuri posle? I moju drugaricu takodje to interesuje.
 
Kolposkop je vrsta hladnog mikroskopa kojim se uvecava slika grlica materice, ajde da tako objasnim i od njega ne mozes imati bolove jer te doktor gleda kroz njega sa udaljenosti od 20cm, ne dodiruje tvoje telo uopste.
Papa test se uzima na identican nacin kao i vaginalni sekret tako da ni to ne boli.
Bolove mozes da imas ako si napeta tokom pregleda pa ti je pregled neprijatan.A kakvu tecnost spominjes stvarno ne znam.
 
pa i ja i drugarica isti simptomi...inace nebi ni pisala...mislila bi da je nesto specificno...
...bol je bas na grlicu materice,valjda,tako je duboko...tu je ona dugo necim nesto kao...grebala,ja stvarno ne znam...
...od 'kasike' nemam bolove...
...i posle toga obema je eto iscurela prilicna kolicina bezbojne tecnosti...i bolelo me unutra bas na tom mestu gde je to ''grebala''...i nju takodje...
Naravno da nije od mikroskopa,a i pre su mi uzimali bris grlica,i sve je bilo ok...
 
Da,grebala, zapravo uzimala obris grlica materice stapicem na kome je vatica.
Zaista nista zbog cega bi trebala da budes zabrinuta,kada se papa uzima mora malo da se zagrebe.
 
Zanima me koliko moze da se skrati vreme trajanja menstruacije kao i obilnost krvarenja usled uzimanja pilula za kontracepciju? Imam 23 god. uzimam Yasmin dva meseca, nisam imala probleme sa ciklusom, jedini razlog zbog kojih ih uzimam je kontracepcija. Pre njih su krvarenja trajala 5 dana, a sad samo tri, a pri tom su jako oskudna. Hvala unapred!
 
U vezi onoga sto je pisala Zafirra... Kada je meni doktorka uzimala papa test nisam sigurna da li je radila i kolposkopiju, nije mi nista rekla. Osetila sam da mi stavlja nesto hladno a kad sam dosla kuci na gacicama sam imala dosta neke braon tecnosti, na sta me doktorka prethodno i upozorila rekavsi da je to jod. Posto sam na internetu nasla da se za uzimanje papa testa ne koristi nikakav instrument i ne maze jod, cini mi se da je uradila i kolposkopiju. Da li sam u pravu?
 
Hvala dr. :) Samo bih jos htela da pitam da li da prekinem da pijem pilule, tj. da ne pocinjem sa novom kutijom, jer postoji sansa da za desetak dana dobijem varicele? I ako bi trebalo da prekinem, kada bih mogla da nastavim da ih pijem? Da li virus i pilule nakako reaguju jedno na drugo?
 
belcici:
U vezi onoga sto je pisala Zafirra... Kada je meni doktorka uzimala papa test nisam sigurna da li je radila i kolposkopiju, nije mi nista rekla. Osetila sam da mi stavlja nesto hladno a kad sam dosla kuci na gacicama sam imala dosta neke braon tecnosti, na sta me doktorka prethodno i upozorila rekavsi da je to jod. Posto sam na internetu nasla da se za uzimanje papa testa ne koristi nikakav instrument i ne maze jod, cini mi se da je uradila i kolposkopiju. Da li sam u pravu?
Da, uradjena je kolposkopija.
 
hari hari:
Hvala dr. :) Samo bih jos htela da pitam da li da prekinem da pijem pilule, tj. da ne pocinjem sa novom kutijom, jer postoji sansa da za desetak dana dobijem varicele? I ako bi trebalo da prekinem, kada bih mogla da nastavim da ih pijem? Da li virus i pilule nakako reaguju jedno na drugo?
Ne vidim zasto bi prekidala uzimanje kontraceptiva.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top