Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Molim Vas da mi pomognete! Bila sam u procesu vantelesne oplodnje i nije mi uspelo. Sad smo dobili rezultat, koji je radjen na uroloskoj klinici, zove se ~DFI~ i on je 33% (sperme). Zanima me sta je to i kolika bi trebala da bude vrednost. Suprug ima bakterije stalno i svaki put drugu, da li mozete da me posavetujete gde da se obrati za pomoc!
 
Ja imam jedan problem po ovom pitanju... Izostaje mi menstruacija, imam je na 3 meseca uredno, pa izostane 2 meseca i tako stalno. Ponekad se javi i svrab, a nekad i belo pranje. Imam fobiju od ginekologa, nikada nisam bila, jak me je strah da odem (a znam da stetim samoj sebi). Recite mi da li su ovi simptomi opasni? Sta da radim? Imam menstruaciju vec 6 godina (dobila sam je krajem 12 godine).
 
Fobija je bezrazlozan strah, zasto imas fobiju od ginekologa a sama kazes da nikad nisi bila kod istog.
Ne budi detinjasta, odlazak kod ginekologa je deo zdravstvenog vaspitanja svake zene i licne kulture.
 
antispermatozoidna tela referentna vrednost je do 60 a meni je 87 jeli to velika razlika da bi mogla da utiče na moju plodnost i ako utiče u kojoj meri i kakva su vaša i iskustva vaših kolega po tom pitanju ako mi je sve drugo u redu kao što jeste koliko može potraati lečenje da se ta antitela dovedu u granicu normale
 
Prije godinu dana izgubila sam nevinost, nisam imala neku pretjeranu bol, ali imala sam jako obilno krvarenje, neprestalno sam krvarila 6 sati te sam uvidjevsi da ne prestaje obratila se ljekaru i objasnila mu da mi krvarenje ne prestaje a na sto mi je on rekao da je to nemoguce??? Pri ustajanju sa ginekoloskog stola iz mene je pocela da curi krv te je ljekar rekao da ce morati da me ''malo usije'' i nista mi vise nije pojasnio? Od tada nemam seksualne odnose jer se bojim da se opet isto ne ponovi, mozete li mi bar povrsno pojasniti o cemu bi mogla biti rijec , da li je moguce da sam ponovo zasivena i da cu ponovo morati probiti nesto kao himen i da li postoji mogucnost da ce mi se ponovo desiti to s krvarenjem ?
 
heretica:
daobar dan/noc. Interesuje li me da li postoji mogucnost da trudnoca stara tek nekoliko dana "ode ili izadje" sa dobijenom menstruacijom. Hvala
Ako se dobro prihvatila ne mora to da se desi..Nije retka situacija da je zena trudna a da prvi ciklus ne izostane vec da postoji krvarenje.
No,ipak sve zavisi od slucaja do slucaja.
 
lady_21:
Prije godinu dana izgubila sam nevinost, nisam imala neku pretjeranu bol, ali imala sam jako obilno krvarenje, neprestalno sam krvarila 6 sati te sam uvidjevsi da ne prestaje obratila se ljekaru i objasnila mu da mi krvarenje ne prestaje a na sto mi je on rekao da je to nemoguce??? Pri ustajanju sa ginekoloskog stola iz mene je pocela da curi krv te je ljekar rekao da ce morati da me ''malo usije'' i nista mi vise nije pojasnio? Od tada nemam seksualne odnose jer se bojim da se opet isto ne ponovi, mozete li mi bar povrsno pojasniti o cemu bi mogla biti rijec , da li je moguce da sam ponovo zasivena i da cu ponovo morati probiti nesto kao himen i da li postoji mogucnost da ce mi se ponovo desiti to s krvarenjem ?
Moraces da se javis ginekologu ,pregledom se moze utvrditi sta je zapravo uradjeno.
Moguce da je doslo do povrede...ne znam stvarno.
Morate nauciti da pitate sve sta vam nije jasno dok ste u samoj ordinaciji.
 
piljari:
antispermatozoidna tela referentna vrednost je do 60 a meni je 87 jeli to velika razlika da bi mogla da utiče na moju plodnost i ako utiče u kojoj meri i kakva su vaša i iskustva vaših kolega po tom pitanju ako mi je sve drugo u redu kao što jeste koliko može potraati lečenje da se ta antitela dovedu u granicu normale
Citava grana medicine se bavi time i bojim se da odgovor nije bas jednostavan.Problem je na molekulskom nivou.
Nadam se da ce ovaj tekst malo pojasniti o cemu se radi.

http://www.doktor.co.yu/ib-neplodnost.php

http://www.mama-mami.com/archive/index.php?t1853.htm
 
Da li je moguce da sam trudna buduci da sam dobila proslog cetvrtka ali je bilo slabog intenziteta, a radila sam kucni test na urin koji je negativan, a grudi su mi i dalje jako natecene i bolne?
 
Pimbli:
Da li je moguce da sam trudna buduci da sam dobila proslog cetvrtka ali je bilo slabog intenziteta, a radila sam kucni test na urin koji je negativan, a grudi su mi i dalje jako natecene i bolne?
Ne znam.
Ja vas sve molim da ne postavljate ovakva pitanja.
Trudnoca se potvrdjuje kucnim testom, testom iz krvi ili ultrazvukom.Stvarno ne volim da se bavim "sta bi bilo kad bi bilo" prognoziranjem, ajde malo da budete ozbiljni ,ovo je forum a ne ordinacija, i da je ordinacija ne bih ti dala odgovor pa moguce je nego bih te poslala da uradis test iz krvi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top