Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kelis:
okej za antibiotike josh i da prihvatim
ali zashto kantarion?
i u kom obliku?
chaj, ulje, vaginalete?


Izvesni antibiotici i hipericin iz kantariona svojim metabolizmom ubrzaju indukciju mikrozomalnih enzima jetre i time ubrzavaju metabolizam oralnih kontraceptivia i hormona uopste. Zapazena je cak i feminizacija osoba koje su koristile testosteron: indukcijom enzima u jetri kod osoba koje su koristile testosteron inj. usled dejstva aromataza na testosteron i njegovog ekspresno brzog pretvaranja u estradiol.
 
Sta SVE moze da oslabi dejstvo pilula?
tek sam krenula da pijem logest tablete-kako treba od prvog dana ciklusa,i trebalo je da mi se zavrsi jos pre par dana,ali jos uvek imam mala krvarenje.Da li je to normalno i jos koliko ce to trajati?
 
Hvala ti dr.
Primjetila sam da moram da jedem cesce , jer kad to ne radim , manta mi se. Gladan bebac :) :D
Ne bih samo da se ugojim kao prvi put.....30kg. Jedva sam ih skinula trebalo mi je par godina za to.
 
Suprugu su nađena antitela na Torlaku,20%.Kako mi je objašnjavao neki imunolog to nije strašno ali neki urolozi bi lečili Prednisonom,a neki uopšte ne.Molim dr ili neku drugu forumašicu koja nešto zna o tome da mi odgovori imali to nekog bitnijeg uticaja na naš infertilitet? Njegov spermogram ima 80 mil i od toga 60% pokretnih,ukratko.Planiram kod urologa!
 
pitanje za eli84,reci mi molim te gde si isla na kontrolu za kondilome i da li mozes da mi preporucis svoju doktorku...dosta prijateljica mi je reklo da proverim jos kod nekog ginekologa jer masa njih tu dijagnozu navodno koristi samo da bi uzeli novac...hvala
 
gaga.aca@beotel.net:
Suprugu su nađena antitela na Torlaku,20%.Kako mi je objašnjavao neki imunolog to nije strašno ali neki urolozi bi lečili Prednisonom,a neki uopšte ne.Molim dr ili neku drugu forumašicu koja nešto zna o tome da mi odgovori imali to nekog bitnijeg uticaja na naš infertilitet? Njegov spermogram ima 80 mil i od toga 60% pokretnih,ukratko.Planiram kod urologa!
To cete morati da vidite sa urologom,stavrno ne znam.
 
Procitah prvih 10 strana, pokusala da pretrazim ali ne naidjoh nigde na nesto sto se zove ectopio PVU. Porodila sam se pre 11 meseci i ginekolog kaze da je to normalna pojava posle porodjaja. Posto bi zelela relativno brzo i drugu bebu, ginekolog mi je predlozio spaljivanje. Volela bih da znam nesto vise o samoj toj promeni kao i procesu spaljivanja, sta se tacno radi, koliko traje oporavak, da li mogu normalno posle te intervencije da nastavim da radim ili cu morati da uzmem bolovanje posto mi porodiljsko istice za koji dan. Koje su posledice ako se to spali a koje ako se ne spali? Da li postoji vise metoda spaljivanja i koja je najbolja?
 
trapavice, to je ranica na grliću materice koju bi trebalo bez odlaganja spaliti. Nisam nikada to radila jer nije bilo potrebe ali iz priča drugih žena znam da nije bolno, možda malko neprijatno. Bolovanje nije potrebno, možda malo blagog krvarenja tog dana i to je sve.Što pre to otkloniš bolje je po tebe jer svaka promena na grliću može posle odredjenog vremena preći u nešto što nije dobro. Ne plašim te samo upozorenje tebi i svim ostalim damama da takve stvari ne odlažu. Lekar nisam ali mislim da je to to,(potvrdiće ili demantovati ovo što sam rekla naše doktorice sa foruma). puno sreće
 
PVU je skracenica za deo grlica na kome se nalazi ektopija, a o tome se pisalo ali ne u prvih deset strana, sam naziv promene je ectopia ili eritroplakija,javlja se u generativnom periodu zivota zene zbog izlaska epitela materice na grlic, moze biti potpuno fizioloski proces ili uzrokovan dugotrajnom infekcijom sto kod tebe ocigledno nije slucaj jer se pojavio nakon poroda.
Spaljivanje traje par minuta, ne treba ti bolovanje,ides kuci odmah, mozes da radis.Vrlo cesto se daju i odredjene vaginalete koje uklone tu ectopiu ali o tome ces morati da razgovaras sa svojim ginekologom jer ne znam sta je imao/la na umu. Ectopia zna i sama od sebe da se smanji i nestane posle nekog vremena. Kao sto rekoh o svim detaljima porazgovaraj sa svojim ginekologom.
 
Nakon nezasticenog odnosa 18.dana ciklusa uzela sam postinor,a potom 23. dana opet sam imala odnos bez zastite. Menstruacije su mi uvek redovne, na 28 dana.Znam da se postinor ne preporucuje kao stalni oblik kontracepcije. Da li je rizicno da opet pijem postinor? Ili da ne pijem, sa obzirom na to da je u pitanju 23.dan ciklusa. Brine me da li je ova prethodna popijena pilula mogla da mi poremeti raspored plodnih i neplodnih dana?
 
Pata:
Nakon nezasticenog odnosa 18.dana ciklusa uzela sam postinor,a potom 23. dana opet sam imala odnos bez zastite. Menstruacije su mi uvek redovne, na 28 dana.Znam da se postinor ne preporucuje kao stalni oblik kontracepcije. Da li je rizicno da opet pijem postinor? Ili da ne pijem, sa obzirom na to da je u pitanju 23.dan ciklusa. Brine me da li je ova prethodna popijena pilula mogla da mi poremeti raspored plodnih i neplodnih dana?
2 postinora u jednom mesecu?!
Pa zar nije bilo dovoljno jednom bez zastite...izvinjavam se ali ne mogu da se suzdrzim a da ne kritikujem.Jeli toliko tesko kupiti par kondoma i nositi ih sa sobom u tasni?Ili bar uzeti pilule pa ih piti svaki dan.
Da,popijen postinor svakako menja raspored plodnih i neplodnih dana,2 postinora u razmaku od 5 dana...bojim se da bi na duze vreme poremetila svoj ciklus.
 
Zasluzila sam svaku kritiku! Hvala puno na odgovoru. Jos jedno pitanje, nakon popijenog postinora, u kom smeru se menja raspored plodnih i neplodnih dana? U svakom slucaju moram da izaberem manje losu varijantu, ili da popijem drugi postinor u roku od 5 dana ili da ne popijem, ali naravno u tom slucaju rizikujem.
 
Tek sam uzela Logest pilule i treba da pocnem da ih pijem. Zanima me, da li je sa njima sve dozvoljeno, da li ce se nesto desiti ako sperma i dospe u mene? Ili sam i tada potpuno bezbedna? Imam samo 18 godina, pa mi je veoma bitno da znam.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top