Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za vaginalete ne znam. Nisam lekar vec sam negde procitala sta su pisali ginekolozi.
Neko je to ispitivao.
Pa se ne bih zezala sa tim.
Mislim da se pre svega odnosilo na one biljne tablete koje ljudi uzimaju kao za smirenje,a neki piju i ulje.
Svejedno ja kantario zaobilazim,cak i caj.
Posle je kasno da se pitamo da li nesto nismo smele da uzimamo,
ali ako znamo unapred i i dlje to radimo, posle nam niko nije kriv.
 
Kao sto sam rekla ne volim tu varijantu,pijem jedan lek pa daj uz njega preventivno i drugi da uzimam.Pocni sa antibiotikom, i ovako i onako njega ces duse da uzimas nego vaginalete,pred kraj terapije stavi vaginalete ako krene svrab i pojacan sekret.
 
Danas sam bila kod ginekologa i imam povisen vaginalni sekret.Doktorka mi je prepisala mast Macmiror,jer mi je lakse koristiti nego vaginalete.Trenutno pijem antibiotike jer lecim esherihiu, pa pretpostavljam da su oni uzrok pojacanog skreta.Mada doktorka je za to da ako mast ne pomogne uradim bakterioloski bris.Zanima me sta je najbolje za vracanje sekreta u normalu i da li treba da se uzdrzavam od sexa dok koristim mast.
 
Kelis:
ali to je potpuno nelogichno!

Korišćenje preparata koji sadrže kantarion moglo bi da smanji efikasnost kontraceptivne pilule, objavila je švedska Agencija za medicinske preparate, navodeći nekoliko primera neželjene trudnoće. Dve žene u tridesetim godinama koje su duže vreme redovno uzimale kontraceptivne pilule, ostale su u drugom stanju pošto su protiv lake depresije koristile preparate koji sadrže kantarion.

Nije utvrđeno koja je supstanca odgovorna za delovanje kantariona, navodi se u izveštaju Agencije i ispituju se tri grupe - hipericin, flovonoid i hiperflorin. Agencija preporučuje da se više ne koriste preparati na bazi kantariona, ali naglašava da postoji rizik i od njihove interakcije sa drugim lekovima: pored kontraceptivnih pilula, to su, na primer, i antikoagulant varfarin, ciklosporin ili terapija za virus side.

Preparati sa kantarionom veoma često se koriste protiv više vrsta problema, među kojima su nervoza, tenzija, nesanica, glavobolje i neuralgični bolovi. Prema rezultatima više studija, kantarion ima i antidepresivna svojstva, pa se u Švedskoj prepisuje lako depresivnim i anksioznim osobama.

Zato sto je nesto biljka, i sto kazemo da je 'prirodno' nikako ne treba smatrati da je i bezopasno i da nema nikakve kontraindikacije ili nezeljena dejstva. Kantarion verovatno deluje mehanizmom ubrzavanja razgradnje kontraceptivnih pilula odnosno remecenjem njihovog normalnog metabolizma u organizmu, tako da ovim menja i njihovo kompletno dejstvo koje treba da imaju .
 
Molim vas da mi odgovorite-operisala sam endometriozu u junu,posle toga sam 6 meseci pila Danazol kao terapiju i sad mi doktorka preporucuje trudnocu sto pre.Moj problem je u tome sto imam macku u stanu koja je vakcinisana i uopste ne izlazi napolje(tj. muzjaka).Cula sam da je macka opasna u trudnoci zbog Toxoplasmose i da mogu da proverim putem vadjenja krvi da li sam imuna (ili tako nesto?!?).Molim vas, da li postoji ikakva mogucnost da nemoram da odstranim macku iz stana a da ipak ne dovodim trudnocu i bebu u pitanje.P.S.nemam kome da ga dam i neznam sta da radim.Unapred vam hvala.
 
Da, sve sve se trudnice testiraju na toxoplazmu, sto se tice toga da ili ne macka u stanu u trudnoci, licno ne bih prisla macki a ne drzala je u stanu ali to je moje misljenje.
 
a da li je tacno da moze putem tog testa da se utvrdi da sam mozda imuna pa da ne postoji nikakva opasnost?S'obzirom da sam 17 godina zivela sa psom u stanu a sad vec nekoliko meseci sa mackom,cula sam da osobe koje su vec imale kontakt sa ovim parazitom i prebolele to,test moze da bude pozitivan i da kod tih trudnica plod nije ugrozen jer one u cirkulaciji imaju samo tz. IgG antitela.Samo one trudnice kod kojih se nadju IgM antitela su ugrozene.Da li je to tacno?I da li je opasno po bebu da zivi u istom stanu sa mackom?(ako bih eventualno odstranila macku u toku trudnoce pa je posle ponovo vratila)
 
PA ovo je vrlo nova studija, i nije sire radjena, dakle radi se o istrazivackom radu i MOGUCNOSTI da kantarion ima ukrsteno dejstvo sa pilulama, sto nikako nije definitivno dokazano niti opsteprihvaceno. Sto se tice drugih ukrstenih dejstava svaki lek u kutiji sadrzai uputstvo na kome pise da li je i sa kojim supstancama i lekovima taj lek u unakrsnom delovanju ili bilo kakvoj interakciji......
 
Draga dr juce sam dala krv na analizu i rekli su mi da sam 4-5 nedjelja trudna.
Interesuje me da li da idem kod ginekologa, ili je jos rano....jer ne bih da odem i da mi kaze jos je rano, ne vidi se nista dodjite za nedjelju dana.
A opet sam nestrpljiva da vidim jeli sve ok ...jeli sve na mjestu ...ili je to sve ok ako ja nemam nikakvih tegoba , sem malo vrtoglavice i s vremena na vrijeme nekakvo stipkanje ispod stomaka , kao strujica da me prodje... :)
Inace ...presrecna sam , pa bih voljela da sve bude kako treba i da ova prva 3 mjeseca se to formira kako treba .:)
 
Danas sam dobila nalaze papa testa i VS.Papa test je II grupa, a VS III grupa.Doktorka kaze da je nalaz odlican i da je III grupa VS normalan,mada imam malo pojacan sekret.Kakvo je vase misljenje.Na nalazu pise "Masa Le,celije gornjih slojeva bez znakova atipije".Molim Vas da mi objasnite sta to znaci! Hvala unapred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top