Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj prekidati,nastavi sa pilulama, nisi nista poremetila.
Posto dobijas ciklus nakon 3 dana po zavrsetku kutije, ukoliko pravis pauzu 7 dana,to znaci da novu kutiju pocinjes da uzimas 4tog dana ciklusa,u tom slucaju nekoliko dana po pocetku uzimanja pilula koristi dodatnu zastitu.
 
Izostanak ciklusa, bolne i napete grudi,probadanja u donjem delu stomaka, vaginalni iscedak cokoladne boje...Naravno tu su testovi iz urina i iz krvi koji vrlo brzo daju odgovor na pitanje trudna ili ne.
 
Mene zanima da li je skidanje polipa (polipcic, kazala je doktorka) sa materice bolno, da li je on uzrok mojih produzenih krvarenja koja se zaustavljaju injekcijama, da li moze da izazove izostanak mesecnog ciklusa, jer mi se i to prosle godine dogodilo.
 
Imam jedno pitanje! Juce mi se pojavio uzasan svrab na samom ulazu u vaginu,da li mogu da uzmem kansen vaginalete na svoju ruku? Problem je u tome sto sam polomila nogu,u gipsu sam i ne mogu da odem kod svog ginekologa. A inace kad god mi se pojavi svrab,odem kod ginekologa i uglavnom mi uvek prepise kansen.
 
Pitanje za dr. : Da li se HPV test radi preko krvi ili se uzima neki bris? Da li lekar opste prakse moze da mi napise uput za HPV test ili to obavezno mora da napise ginekolog (inace ja sam vojni osiguranik)??? Pozdrav!
 
Evo mene opet, znam da sam vam se popela na glavu!
Stigli su mi rezultati one frakcionirane eksplorativne kiretaze i biopsije, nalaz je sledeci:
Tkivni uzorak cerviksa oblozen skvamoznim epitelom, sa fokalnom papilomatozom i takodje fokalnom koliocitozom ali bez znakova epitelne atipije.
Tracice oljustenog skvamoznog epitela takodje sa retkom ali prisutnom fokalnom koliocitozom i bez drugih znakova epitelne atipije. Uz fragmente prolifierativnog endometrijuma prisutan i u kiretmanu kavuma.
PHDg: Kolyocytosis focalis epithelii squamocellularis cervics.
Phasis proliferationis endometrii.


Hvala na strpljenju i odgovoru!:)
 
lovrenadrijana:
Pitanje za dr. : Da li se HPV test radi preko krvi ili se uzima neki bris? Da li lekar opste prakse moze da mi napise uput za HPV test ili to obavezno mora da napise ginekolog (inace ja sam vojni osiguranik)??? Pozdrav!
Treba ti uput ginekologa.Ne znam sta je sad trenutno od testova na vma dostupno u svakom slucaju sva dalja objasnjenja ces dobiti od svog ginekologa.
 
Pussycat:
Evo mene opet, znam da sam vam se popela na glavu!
Stigli su mi rezultati one frakcionirane eksplorativne kiretaze i biopsije, nalaz je sledeci:
Tkivni uzorak cerviksa oblozen skvamoznim epitelom, sa fokalnom papilomatozom i takodje fokalnom koliocitozom ali bez znakova epitelne atipije.
Tracice oljustenog skvamoznog epitela takodje sa retkom ali prisutnom fokalnom koliocitozom i bez drugih znakova epitelne atipije. Uz fragmente prolifierativnog endometrijuma prisutan i u kiretmanu kavuma.
PHDg: Kolyocytosis focalis epithelii squamocellularis cervics.
Phasis proliferationis endometrii.


Hvala na strpljenju i odgovoru!:)
Vec sam ti u prethodnom odgovoru rekla da nalaz moze ukazivati na hpv infekciju. Sve se vrti oko koilocitoze, to je histopatoloski nalaz, o uzrocima ces morati da razgovaras sa svojim ginekologom.
 
Ja sam u 7 nedelji trudnoce, a s obzirom da je doktor suprugu jutros utvrdio dijagnozu bronhitis interesuje me kako da se zastitim, treba li da se izolujem ili slicno? Moj ginekolog mi je rekao da treba da se cuvam virusa i slicno.
Hvala puno za odgovor.
 
Imam 23 godine, zbog nekih stomatoloskih intervencija zubar mi je rekao da pocnem da pijem antibiotike, moje pitanje je da li ja smem iz preventivnih da razloga koristim kansen vaginalete jer mi se uvek kada pijem antibiotik pojavi VI grupa sekreta?
 
Sta se desava za vreme pauze od 7 dana? Da li sam zasticena to vreme ili ne? Imala sam nezasticeni odnos dva dana pre nego da pocnem da pijem drugo pakovanje pilula (ja uzimam yasmin), a to je bio i treci dan ciklusa, da li postoji sansa da sam u drugom stanju?
 
Meni je ginekolog skoro rekao da po novom pilule smeju da se piju 5 god.bez pauze.
A sto se tice alkohola moze malo da umanji dejstvo pilula dok npr.vitamin C moze da poveca korisnost pilula.
Ali i ja sam pila alkohol(pa ne moze se bez toga godinama sigurno,osim ako nisi leceni alkos :lol: ) i sve je u najboljem redu.
Antibiotici i kantarion mogu da neutralisu dejstvo pilula.
Pazi na to!!
 
Imam 29 god., juce u podne su mi uklonjeni kondilomi i sinoc sam dobila temperaturu 38C. Jutros je vise nemam.

Pitanje:

1. Da li je moguce da sam temperaturu dobila od stresa jer me je davanje anestezije NENORMALNO bolelo? Podlozna sam takvim reakcijama na stres-temperatura pred ispite, putovanja i sl.

Nisam pekmez i bol dobro podnosim (punktirali su mi ciste na stitnoj zlezdi bez anestezije-nisam se mrdnula, 3x su mi cedili cireve na preponama velicine oraha bez anestezije-malo je bolelo, zube i dalje popravljam bez anestezije...), ali bol od ubadanja igle mi je nesto najgore sto sam do sada dozivela. Mislila sam da cu se onesvestiti, potpuno sam se preznojila!

2. Sinoc i jutros mi je curkalo, po par kapi, rozikaste vodene tecnosti. Da li je to normalno?

Inace, doktorka mi je rekla da narednih 15 dana mazem Flogocid i nista vise. Kontrola za mesec dana. Imala sam vise papiloma-kondiloma spolja, na usnama, nego unutra.

3. Koja je razlika izmedju papiloma i kondiloma?

Izvinite ako Vas gnjavim i ako je ovo neko vec pitao. Procitala sam prvih 20-ak strana i nisam nasla slicna.

Unapred zahvalna i veliki pozdrav.
 
Ja sam spaljivala kondilome pre 2 nedelje. ne znam kako bi trebalo da izgleda posoperativni period, ali se i kod mene pojavilo nesto rozikasto, pa crvenkasto, pa braonkasto, i sve je to proslo nakon 10 dana (verovatno kada su rane potpuno zarasle). sada te rane malo svrbe, ali vise ne boli nista. polako pocinjem da sedim u normalni polozaj ;) za par dana idem na kontrolu, pa cu videti kako to napreduje.
sto se tice postoperativne terapije, dobila sam rivanol, koji sam stavljala cesto, sve dok nisu rane potpuno zarasle.
a za temperaturu, ne znam.
ne znam koliko ce ti moje iskustvo pomoci, ali..



Nanu-Nana:
Imam 29 god., juce u podne su mi uklonjeni kondilomi i sinoc sam dobila temperaturu 38C. Jutros je vise nemam.

Pitanje:

1. Da li je moguce da sam temperaturu dobila od stresa jer me je davanje anestezije NENORMALNO bolelo? Podlozna sam takvim reakcijama na stres-temperatura pred ispite, putovanja i sl.

Nisam pekmez i bol dobro podnosim (punktirali su mi ciste na stitnoj zlezdi bez anestezije-nisam se mrdnula, 3x su mi cedili cireve na preponama velicine oraha bez anestezije-malo je bolelo, zube i dalje popravljam bez anestezije...), ali bol od ubadanja igle mi je nesto najgore sto sam do sada dozivela. Mislila sam da cu se onesvestiti, potpuno sam se preznojila!

2. Sinoc i jutros mi je curkalo, po par kapi, rozikaste vodene tecnosti. Da li je to normalno?

Inace, doktorka mi je rekla da narednih 15 dana mazem Flogocid i nista vise. Kontrola za mesec dana. Imala sam vise papiloma-kondiloma spolja, na usnama, nego unutra.

3. Koja je razlika izmedju papiloma i kondiloma?

Izvinite ako Vas gnjavim i ako je ovo neko vec pitao. Procitala sam prvih 20-ak strana i nisam nasla slicna.

Unapred zahvalna i veliki pozdrav.
 
sara-key:
Imam 23 godine, zbog nekih stomatoloskih intervencija zubar mi je rekao da pocnem da pijem antibiotike, moje pitanje je da li ja smem iz preventivnih da razloga koristim kansen vaginalete jer mi se uvek kada pijem antibiotik pojavi VI grupa sekreta?
Savete takve prirode ne volim da dajem. U principu da ali...
 
hari hari:
Sta se desava za vreme pauze od 7 dana? Da li sam zasticena to vreme ili ne? Imala sam nezasticeni odnos dva dana pre nego da pocnem da pijem drugo pakovanje pilula (ja uzimam yasmin), a to je bio i treci dan ciklusa, da li postoji sansa da sam u drugom stanju?
Sorry zbog kasnjenja odgovora, sanse su gotovo nikakve za trudnocu i da, mozes da pocnes da pijes drugu kutiju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top