Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ameli:
Moj problem je u tome što pokušavam da ostanem u drrugom stanju, medjutim svaki put imam veoma rani spontani pobačaj(3-4 nedelje). Imam nizak nivo progesterona i mislim da je možda u tome problem, ali moja doktorka u domu zdravlja ne želi da mi da nikakvu terapiju, nego kaže, pa dešava se to, sledeći put će biti u redu :cry: a imala sam već tri takva pobačaja!!!
Prvo ces da promenis doktorku u svom dz,onda ces da trazis uput za GAK u Visegradskoj.Tebi treba ginekolog kome je uza specijalnost problematicne trdunoce.
Toplo ti preporucujem dr.Ljubica iz Visegradske(naravno ako si iz Beograda),prvo sto je divan covek a drugo strucnjak svetskih razmera,on se nalazi na odeljenju za rizicne trudnoce.
Tebi treba da se uradi niz ispitivanja,nije sve vezano samo za progesteron,ima tu jos caka.
Vazno je da ne odustajes.
 
dr:
ameli:
Moj problem je u tome što pokušavam da ostanem u drrugom stanju, medjutim svaki put imam veoma rani spontani pobačaj(3-4 nedelje). Imam nizak nivo progesterona i mislim da je možda u tome problem, ali moja doktorka u domu zdravlja ne želi da mi da nikakvu terapiju, nego kaže, pa dešava se to, sledeći put će biti u redu :cry: a imala sam već tri takva pobačaja!!!
Prvo ces da promenis doktorku u svom dz,onda ces da trazis uput za GAK u Visegradskoj.Tebi treba ginekolog kome je uza specijalnost problematicne trdunoce.
Toplo ti preporucujem dr.Ljubica iz Visegradske(naravno ako si iz Beograda),prvo sto je divan covek a drugo strucnjak svetskih razmera,on se nalazi na odeljenju za rizicne trudnoce.
Tebi treba da se uradi niz ispitivanja,nije sve vezano samo za progesteron,ima tu jos caka.
Vazno je da ne odustajes.
Puno hvala na savetu. I ja sam čula za doktora Ljubića, ali ne znam da li ja kad sa uputom odem na GAK mogu da biram kod kog lekara hoću da idem? A i predpostavljam da se čeka dugo na zakazani pregled(možda mesecima). Zato sam, izmedju ostalog htela da idem kod privatnog.
 
Veoma nezgodno za preporuku. Dobrih i losih lekara ima i u privatnom i u drzavnom sektoru - da ne meditiram sada na temu da se, najcesce, radi o istim lekarima, koji rade na oba koloseka.
Etika je varijabilna stvar i zavisi iskljucivo od licnosti lekara, na zalost. Slusala sam (a moglo se i procitati u stampi) sijaset losih, cak i horor iskustava na ovu temu.
To sto ces platiti veliki novac za privatan pregled ne znaci i da ce ti biti posvecena adekvanta paznja, niti da ces biti ispostovana kao pacijent na pravi nacin. Na zalost (ponovo), mnoge privatne ordinacije su manufakture za stancovanje novca - pre no mesta za lecenje ljudi.
Na tvom mestu bih se drzala preporuke prijatelja/rodjaka u ciji sud imas poverenja - ni to ne mora da bude garancija kvaliteta, ali je nesto za pocetak.
Licno sam imala dobra iskustva sa ginekoloskom ordinacijom Sretenovic (bave se upravo humanom reprodukcijom i problematikom u vezi), bracni par - Dr. Zoran Sretenovic i Dr. Marta Savic, nekada u Proleterskih Brigada, sada negde u okolini Hrama Sv. Save na Vracaru. Preko 988 bi trebalo lako da saznas broj telefona. Cene su relativno visoke, ali su dobri lekari, temeljni i savesni. Jedina zamerka je sto bi mogli biti malo opusteniji i uslovno receno, prijatniji.
Napominjem da je to moje iskustvo.
 
ameli:
Moj problem je u tome što pokušavam da ostanem u drrugom stanju, medjutim svaki put imam veoma rani spontani pobačaj(3-4 nedelje). Imam nizak nivo progesterona i mislim da je možda u tome problem, ali moja doktorka u domu zdravlja ne želi da mi da nikakvu terapiju, nego kaže, pa dešava se to, sledeći put će biti u redu :cry: a imala sam već tri takva pobačaja!!!
U Gradskoj bolnici na Zvezdari imas dr.Zarica, odlican je!
 
Anonymous:
dr:
ameli:
Moj problem je u tome što pokušavam da ostanem u drrugom stanju, medjutim svaki put imam veoma rani spontani pobačaj(3-4 nedelje). Imam nizak nivo progesterona i mislim da je možda u tome problem, ali moja doktorka u domu zdravlja ne želi da mi da nikakvu terapiju, nego kaže, pa dešava se to, sledeći put će biti u redu :cry: a imala sam već tri takva pobačaja!!!
Prvo ces da promenis doktorku u svom dz,onda ces da trazis uput za GAK u Visegradskoj.Tebi treba ginekolog kome je uza specijalnost problematicne trdunoce.
Toplo ti preporucujem dr.Ljubica iz Visegradske(naravno ako si iz Beograda),prvo sto je divan covek a drugo strucnjak svetskih razmera,on se nalazi na odeljenju za rizicne trudnoce.
Tebi treba da se uradi niz ispitivanja,nije sve vezano samo za progesteron,ima tu jos caka.
Vazno je da ne odustajes.
Puno hvala na savetu. I ja sam čula za doktora Ljubića, ali ne znam da li ja kad sa uputom odem na GAK mogu da biram kod kog lekara hoću da idem? A i predpostavljam da se čeka dugo na zakazani pregled(možda mesecima). Zato sam, izmedju ostalog htela da idem kod privatnog.
Na uputu se naglasi koja patologija je u pitanju,na gaku stvarno imaju odlicno odeljenje za problematicne trudnoce,kod koga kod da zapadnes bices u pravim rukama.Sto se tice cekanja,ne ceka se mesecima,pa trudnoca traje samo 9 meseci :lol: sta bise desilo da pacijentkinje cekaju mesecima,svi bi izgubili bebe,daleko bilo.
Samo hrabro!
 
Dr. Boba,Palmoticeva 33, telefon: 3226945
Divna zena, dobar lekar, bila sam prezadovoljna pregledom, cak vise nego u Sloveniji gde zivim i imam svog ginekologa. Cena pregleda je bila u septembru prosle godine 30eura, ne verujem da je nesto drasticno skocila od tada. Pozovi, dogovori se. Nemam nijednu zamerku ni na osobolje koje tamo radi, ni na ordinaciju a kao sto rekoh, doktorka me je odusevila znanjem i pristupom pacijentu.
 
Predlazem da posetis DR. Rastka Maglica koji radi u GAK Narodni front.Mozes ga potraziti i garantujem da je super lik,i istrucnjak bas za problematicne slucajeve.
 
Popa:
Ja sam ginekolog i bavim se odskora specijalizacijom fertiliteta natalnog produkta fetusa mortnog odpadka abortusa.Pozivam sve majke koje su pobacile,da se jave ponovo,jer na o.t.o odeljenju doslo je do razvoja,tako da rekloniramo jajni razvoj, i fetus mozemo oziveti operacijom dizanja zombija.Iz kine je stigla aparatura na VMA,uz
poklon engleske vlade u vidu instrumenta infiltera vitusa,kroz kordoba sinus korone abortiranog mladja.Tako da se vishe nekoristi primitivana hirurgija,vazisekcije experimenda kastrata bebe,nego se brion postavlja u sarkofag
krio-kapsulu,te ceka da mozda odluka mlade majke bude konacna,pa mozda za koju godinu kada se situira,moze
traziti fetus nazad.Fetus u prva tri meseca trudnoche se vadi,ubacuje u komoru aparata za izleganje,onda se mrzne krio-kripto,i moze mu se produziti rok trjanja neogranicheno,sem sto je unazad neophodna operacija carski rez,da se fetus vrati u matericu,radi razvoja u celo telo i porodjaj normalno.Do sada je uspevalo na ovcama,a odskora po americkom-ruskom modelu kibernetike robotike humanoida,i ljudi su usli u zlatnu zoru evolucije medicine,te cheka nas mozda nekad da recimo zacnemo na vishe zena, a one se pod stare dane odluche ili posle razvoda da porode dete.To reshava sluchaj odbeglih majki iz domova gde su bile silovane i zlostavljane.Neretko chak nasilno i rode,ovako moze zatraziti uslugu hitne pomochi ambulante,ostaviti dete i porodjaj za bolje dane.
Neka je svima na znanje Hipokratova zakletva :Svi ljudi su stvoreni zdravi od bolesti deli ih samo zao chin.Kada se medicinom zlo porazi i neutralishe u moguchnosti da vide svoje delo i time se osnaze,onda nakon zlatne zore nastupa zlatno doba chovechanstva.CU :idea:
A da se ti prosetas malo do "Laze" :?:
 
Trudnocu mi je vodio prof.Milos Cvetkovic koji je nacelnik VRT-a na GAK-u,mada sam ga ja posecivala privatno u Poliklinici Jevremova.
Posto je doslo do odredjenih komplikacija on mi je zakazao prijem za bolnicu na njegovo odeljenje.
Tamo sam prvi put lezala dve nedelje i bila prezadovoljna.Na istom odeljenju je i doc.A.Ljubic,a o ostalom osoblju mogu reci samo najlepse.
VRT je inace odeljenje visokorizicnih trudnoca na kome pojedine zene provedu i svih devet meseci a svaka pacijentkinja koja je jednom tamo lezala ima odmah na otpustu zakazan ponovni prijem kroz 4 nedelje i na taj nacin vas prate veoma studiozno.Desava se da legnete samo dva dana da bi napravili potrebne analize i idete kuci.Njihove pacijentkinje tokom devetog meseca jednom nedeljno dolaze na ctg,i nista se ne prepusta slucaju.
Sto se A.Ljubica tice on je ekspert za vantelesnu oplodnju i znam nekoliko zenica koje su bile njegovi pacijenti a sad su srecne mame vrlo cesto i blizanaca.
Dakle sve pohvale ekipi VRT-a,a ono sto nisam pomenula a vazno je jeste da je najsredjenije odeljenje na GAk-u i najcistije,zahvaljujuci nacelniku Prof.Cvetkovicu ali i glavnoj sestri Dragani koja nevidjeno dribla spremacice ali se ne libi da vikne i na neodgovorne pacijentkinje koje iza sebe ostavljaju haos...
Ukoliko je neko zainteresovan za vise saveta vezanih za odrzavanje trudnoce na GAK-u neka se obrati.
Ja sam inace pacijentkinja sa urodjenim deformitetom materice,sa kojim se veoma tsko ostaje u drugom stanju,a zahvaljujuci predanoj ekipi odeljenja danas sam mama divne petnaestomesecne devojcice.
 
Moja prijateljica ima 3 neuspele trudnoće iza sebe.
1982god. Prva trudnoća gubitak ploda zarad manjka plodove vode krajem 7 meseca,druga pobačaj u trećem mesecu, treća u 2 mesecu bebino srce nije se čulo. Pravila je pauze izmedju trudnoća po godinu dana.Poslednji put su poslali uzorak za Beograd nalaz je glasio uginuće ploda.Još joj nisu dali uput za Beograd (Šabac je u pitanju) a njena materijalna situacija joj nedozvoljava odlazak kod privatnika.Prosto više ne zna kome da se obrati. Ja ovim putem želim da joj pomognem, pa bih molila za svaku informaciju gde potražiti pomoć a da te ne oderu. Unapred hvala.
 
mamablagonama:
Trudnocu mi je vodio prof.Milos Cvetkovic koji je nacelnik VRT-a na GAK-u,mada sam ga ja posecivala privatno u Poliklinici Jevremova.
Posto je doslo do odredjenih komplikacija on mi je zakazao prijem za bolnicu na njegovo odeljenje.
Tamo sam prvi put lezala dve nedelje i bila prezadovoljna.Na istom odeljenju je i doc.A.Ljubic,a o ostalom osoblju mogu reci samo najlepse.
VRT je inace odeljenje visokorizicnih trudnoca na kome pojedine zene provedu i svih devet meseci a svaka pacijentkinja koja je jednom tamo lezala ima odmah na otpustu zakazan ponovni prijem kroz 4 nedelje i na taj nacin vas prate veoma studiozno.Desava se da legnete samo dva dana da bi napravili potrebne analize i idete kuci.Njihove pacijentkinje tokom devetog meseca jednom nedeljno dolaze na ctg,i nista se ne prepusta slucaju.
Sto se A.Ljubica tice on je ekspert za vantelesnu oplodnju i znam nekoliko zenica koje su bile njegovi pacijenti a sad su srecne mame vrlo cesto i blizanaca.
Dakle sve pohvale ekipi VRT-a,a ono sto nisam pomenula a vazno je jeste da je najsredjenije odeljenje na GAk-u i najcistije,zahvaljujuci nacelniku Prof.Cvetkovicu ali i glavnoj sestri Dragani koja nevidjeno dribla spremacice ali se ne libi da vikne i na neodgovorne pacijentkinje koje iza sebe ostavljaju haos...
Ukoliko je neko zainteresovan za vise saveta vezanih za odrzavanje trudnoce na GAK-u neka se obrati.
Ja sam inace pacijentkinja sa urodjenim deformitetom materice,sa kojim se veoma tsko ostaje u drugom stanju,a zahvaljujuci predanoj ekipi odeljenja danas sam mama divne petnaestomesecne devojcice.
Pošto ja imam stalno rane pobačaje, da li mi vredi da idem tamo ( VRT na GAKu) pre trudnoće, da se urade ispitivanja, ili oni primaju samo žene koje su već u drugom stanju?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top