Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
na "discovery"-u ide emisija pod nazivom "I didn't know I was pregnant"... radi se o zenama koje nisu imale pojma da su trudne do momenta porodjaja... sve su bile u manjoj ili vecoj meri prekomerne tezine... da li postoji medicinski naziv za ovakvo stanje... i gde moze da se prochita neki struchniji tekst o tome...
Знам да је могуће да се не зна до порођаја, забележени су случајеви и да жене имају менструацију све време...али то је јако ретко.

..i jos nesto... sta se deshava kada pukne cista na jajniku?
Зависи колика је циста. Ако је нека малецка, не мораш ни знати да је пукла. Ако је нека велика, па ако је ''блиска'' са васкуларном петељком јајника (крвним судовима) може узроковати и јако крварење које чак може резултовати и шоком.
 
Mi ne znamo zašto ova žena ide na abortus i zato vas molim da se suzdržite od osuda na osnovu nepotpunih informacija!

па ја је не осуђујем
абортус јесте намерни прекид трудноће...шта је ту осуђујуће?


у мом претходном посту и јесам написала да не подржавам абортус, ал да је одлука на свакоме

верујем да има разлога....
 
a zasto uopste iko oseca potrebu da doda da abortus podrzava/ne podrzava? ko trazi da iznesete stav? nije tema abortus za/protiv... nego pomoc uplasenoj devojci/zeni koja iz bilo kog razloga mora da bude podvrgnuta jednoj medicinskoj intervenciji.
istrajna, glavu gore... i pamet u glavu :*
 
zakazao mi je ginekolog za sutra abortus u totalnoj anesteziji.Ima li neka neko iskustvo MNOGO ME STRAH POMOZITE MI

Draga,

nadam se da si dobro. Ako citas jos ovaj forum samo da ti predlozim da se drzis uputstva svog dr koji je radio abortus. Verovatno ces dobiti neke antibiotike i kapi sa suzavanje materice. Koristi ih dokle god treba, nemoj prekidati terapiju pre vremena.

Kazu koliko je bila trudnoca stara u nedeljama, toliko dana treba odlezati posle zahvata. Znam da nije lako lezati kada te dusa boli, ali izdrzi. Nemoj se naprezati u pvim danima jer ces samo zlo sebi napraviti. Odmori se i skupi snagu. Kada se oporavis, idi kod svog ginekologa na pregled. Ovo nemoj zaboraviti jer tek ce se tada videti da li zahvat uradjen dobro i da li se sve sredilo (fizicki) kako treba. Znam da ti nije lako, ali budi snazna i cuvaj se.

Ja na zalost ovo sve znam jer mi je radjena kiretaza posle pobacaja. Zahvat je slican abortusu ali se ne moze izjednaciti. Kiretaza je samo jedan deo (zavrsni deo) abortusa, koji je najrizicniji deo.

Znam koliko je tesko lezati i ne razmisljati o svemu, ali pogledaj neki film i spavaj ako mozes ili pozovi neku drugaricu koja je vesela da ti pravi drustvo i olaksa tugu.

Puno pozdrava
 
Ljudi, potrebna mi je vasa pomoc!
Popila sam pilulu i nakon 3-4 dana dobila, nije trebalo ali je donekle i normalno zbog pilule. Problem je sto nakon toga uopste nisam dobila.... Prosao je datum moje redovne mentruacije, ali i ove druge..... Da li je moguce da zbog ove pilule sam `preskocila` citav mesec ili sam mozda.....? :confused:
 
Нека се јави гинекологу. ;)


Материца је померена у лево, а требала би бити централно постављена у карлици.
Друго, овај термин ''значајна антефлексија'', вероватно гинеколог мисли на ''хиперантефлексију'', а то значи да ти је материца савијена према грлићу материце више него што се сматра физиолошки.
Можеш имати проблем с останком у другом стању, али чисто оних механичких проблема.
Па кад будеш правила децу, након ејакулције у вагину, саветујем ти да подигнеш ноге у вис, као кад се прави ''свећа'' (значи, без савијања у струку!) да ти се материца мало савије уназад.:lol:

Звучи смешно, али делује.;)

Veliko hvala! :zag:
 
Ljudi, potrebna mi je vasa pomoc!
Popila sam pilulu i nakon 3-4 dana dobila, nije trebalo ali je donekle i normalno zbog pilule. Problem je sto nakon toga uopste nisam dobila.... Prosao je datum moje redovne mentruacije, ali i ove druge..... Da li je moguce da zbog ove pilule sam `preskocila` citav mesec ili sam mozda.....? :confused:
Да, често се дешава да се поремети циклус након тих хормонских таблета и како ти рече Египатска маца :D------------------------------------------------->

Pretpostavljam da u apoteci postoje testovi za rano otkrivanje trudnoce. Ja bih odatle pocela, pa kod ginekologa, ako i dalje nisam sigurna sta se desava.
...уради тест из апотеке.;)
 
...mislim da ne pishe...
...elem, pishe da je nivo HCGa u ranoj trudnoci slichan nivou pre dobijanja menstruacije... ili sam ja to pogreshno prochitala i zapamtila... da li se HCG nastavlja proizvoditi ili je njegova svrha samo u zachecu, tachnije u omogucavanju nastavka razvica posle zacheca?
 
Улога ХЦГ-а је да индукује производњу андрогена и да индиректно инхибира ефекат естрогена на раст фоликула у јајнику.
Синтетише се он и касније, у току трудноће и ако му се вредност спусти указује на то да се нешто дешава са постељицом.

Што се нивоа ХЦГ-а пре добијања и у раној трудноћи тиче, мислим да си погрешно разумела.:)
Ниво приметно расте само ако постоји трудноћа или ако се деси хормонски поремећај.;)
 
...kkoliko dugo se sintetishe HCG?
...zasto se onda ipak desava da test na trudnocu pokaze negativno a postoji trudnoca? ...usput, kazu da postoji izvesno malo vaginalno krvarenje posle zacheca, koje nije bas kao menstrualna krv nego je nesto shucmurasto... sto moze da navede na pogreshan zakljuchak da nema trudnoce... i to se deshava uglavnom kod neredovnih mensturacija... true?
 
...kkoliko dugo se sintetishe HCG?
...zasto se onda ipak desava da test na trudnocu pokaze negativno a postoji trudnoca? ...usput, kazu da postoji izvesno malo vaginalno krvarenje posle zacheca, koje nije bas kao menstrualna krv nego je nesto shucmurasto... sto moze da navede na pogreshan zakljuchak da nema trudnoce... i to se deshava uglavnom kod neredovnih mensturacija... true?

Fabrička greška? Nepravilno skladištenje? Nepravilna upotreba? ....
 
pa ne, kontala sam da mozda moze da dodje do pogreshnog rezultata zbog nekih fizichkih problema, kao sto rece zbog nekih zdravstvenih stanja... na to sam mislila... anyways... thnx... sorry na smaranju... samo sam kompulsivno znatizeljno bice... a lekari inache ne vole kada im postavljas gomilu slichnih pitanja... :D
 
pa ne, kontala sam da mozda moze da dodje do pogreshnog rezultata zbog nekih fizichkih problema, kao sto rece zbog nekih zdravstvenih stanja... na to sam mislila... anyways... thnx... sorry na smaranju... samo sam kompulsivno znatizeljno bice... a lekari inache ne vole kada im postavljas gomilu slichnih pitanja... :D

Sve ovo što sam ti ja rekla je pročitano na uputstvu za upotrebu testa, tako da - ništa spektakularno...
 
jasno, ali mene su vishe interesovala ta zdravstvena stanja zbog kojih moze da dodje do pogreshnog ochitavanja... uze- problemi iz te oblasti... dakle u vezi sa jajnicima, matericom i sl. ...ne radi se o spektakularnosti nego o obavestenosti...
 
...kkoliko dugo se sintetishe HCG?
...zasto se onda ipak desava da test na trudnocu pokaze negativno a postoji trudnoca? ...usput, kazu da postoji izvesno malo vaginalno krvarenje posle zacheca, koje nije bas kao menstrualna krv nego je nesto shucmurasto... sto moze da navede na pogreshan zakljuchak da nema trudnoce... i to se deshava uglavnom kod neredovnih mensturacija... true?

jasno, ali mene su vishe interesovala ta zdravstvena stanja zbog kojih moze da dodje do pogreshnog ochitavanja... uze- problemi iz te oblasti... dakle u vezi sa jajnicima, matericom i sl. ...ne radi se o spektakularnosti nego o obavestenosti...

Људски организам није као компјутер.
Не можемо ми ни о чему говорити са 100% сигурности.

Значи, код веееелике већине жена ХЦГ се синтетише на тај устаљени начин- до трудноће има једну улогу (подстицање синтезе андрогена и инхибирање раста фоликула), од момента трудноће, пошто се синтетише у хорионским чупицама, вредност му расте и задобија улогу и у одржавању трудноће.
Пошто се у току трудноће синтетише само у хорионским чупицама, његово смањење вредности ће указати на инсуфицијенцију (пропадање) постељице.

Дакле, ако је жена здрава, а тест исправан, морао би резултат бити позитиван. Већ у првој недељи трудноће вредност му се довољно повиси да тест може да га региструје.;)

Иначе, да , постоје жене које чак и целу трудноћу имају као менструацију. Није то право крварење, већ нешто попут сукрвице која буквално само прља веш.
Али оне то, у незнању, побркају са менструацијом и онда гле чуда, шокну се кад им се постави дијагноза трудноће старе 4-5 месеци.

Жене које немају крварење сваког месеца, не значи да немају овулацију, то је и доказано. Тако да оне чешће сазнају за трудноћу кад већ одмакне.;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top