Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
za afriku

tvoj nalaz je uredan, II grupa PAPA nalaza uključuje i mali broj leukocita
tvoj ginekolog je u pravu, na osnovu tog nalaza ne postoji ništa što bi trebalo da se leči
 
Poslednja izmena:
....Zdravo.Ja sam iz Makedonija i Imam neki problem pa treba mi vise mislenja oko toga da bi znala sta da uradim. Pre godinu moj ginekolog je oTkrio da imam cokoladnu cistu na desni jajnik. Rekao mi je da takve ciste ne pucaju i da se to odsrani treba da ostanem bremena,da bi mogla da se osusi to ili sa operacija,za koja niko mi ne garantuje dal cu nakon toga moci da imam deca. Isto mi je rekao da je za sad mala i nece da pravi problema,al da razmilim sta cu o tome. Eto prosla je jedna godina,ja stalno idem na preglede i danas mi je rekao da je pocela da raste. Kaze,ni sam pametan,ne znam kakvo resenje da ti dam za sve ovo.Kaze,po meni je najbolje da ostanes u drugo stanje. Kolko mogu da razumem na rezultate cista mi je 25mm x 21 mm .Rekao mi je da pijem Jasmin(Shering) 21 dan sa 7 pauza,pa opet jos 21 dan pa onda da idem i da opet napravimo sve moguce kontrole.Kaze da ta terapija ce malo da zaustavi njen rast,al kao samo da mi da to vreme da razmislim sta da radim.A ja ne znam sta da radim..:))....Zato mi treba Vas savet. Imam decka i mogu jos sutra da ostanem u drugo stanje i spremna sam za to,al bar za godinu-dve. Ne znam dal spored Vas postoji drugo resenje. Molim Vas za odgovor. Hvala puno i izvinite za greske u jezikom...Puno pozdrav..
 
Морам прво да ти поставим питање: да ли би могла да ми препишеш дијагнозу на латинском језику коју ти је др написао у налазу?

Да разрешимо прво мистерију да ли је у питању ендометриоза или није. ;)
 
U slucajevima steriliteta komplikovanih trihomonijazom (narocito kod muskaraca) hiperbaricna terapija daje znacajne rezultate u lecenju i poboljsanju spermograma. Nadam se da sam ti malo razjasnila

pa evo sta mi se desilo, mada mozda i nije bitno: prosle godine sam dva puta davala urin na pregled u kratkom roku. (nasli su mi tada i bakterije ali to nije tema). drugi put su napisali "nadjen trihomonas".
zadnji rizicni pokusaj seh. kontakta je bio mozda pre vise godine, ajd 4-5. znaci kasnije tim putem nisam mogla da ga dobijem. tako da je dr. zakljucila da je bila greska ali sad ja ponovo pitam, je l moguce da nije bila greska i da je to jos tu negde??? ovo je za radoznale doktore jer pretpostavljam da zvuci hipohondricno, ovo ono, drzavni doktori nemaju para itd znaci kome je dosadno pretpostavljam nikom

sto se tice vag. higijene hvala mada zbunjuje me sto me nekad i sa normalnim sapunom ludacki svrbi a nekad skoro nista. mada nikad nije nishta :( verujem da ne koriste bas sve zene te specijalne preparate!!! sta se radilo pre 50 godina
 
pa evo sta mi se desilo, mada mozda i nije bitno: prosle godine sam dva puta davala urin na pregled u kratkom roku. (nasli su mi tada i bakterije ali to nije tema). drugi put su napisali "nadjen trihomonas".
zadnji rizicni pokusaj seh. kontakta je bio mozda pre vise godine, ajd 4-5. znaci kasnije tim putem nisam mogla da ga dobijem. tako da je dr. zakljucila da je bila greska ali sad ja ponovo pitam, je l moguce da nije bila greska i da je to jos tu negde??? ovo je za radoznale doktore jer pretpostavljam da zvuci hipohondricno, ovo ono, drzavni doktori nemaju para itd znaci kome je dosadno pretpostavljam nikom

sto se tice vag. higijene hvala mada zbunjuje me sto me nekad i sa normalnim sapunom ludacki svrbi a nekad skoro nista. mada nikad nije nishta :( verujem da ne koriste bas sve zene te specijalne preparate!!! sta se radilo pre 50 godina
Могуће је да су ти поставили погрешну дијагнозу тамо где су прегледали брис вагине, до се дешава. Зато га понови, па ћеш бити мирна. ;)
Иначе, да могао је Трихомонас да чучи у вагини и толико времена, уме он да се запати, па чак и да не реагује на терапију.

А што се свраба тиче, батали сапуне, све до једног. Евентуално купи еуцеринов који је неутралан (ph 5). Сасвим је логично што те сврби. Сапуни, детерџенти, разлажу масти из ткива, исисавају их , кожа и слузокожа постану суви и сврбе до бесвести.

Свраб се јако често виђа код изразито чистих жена и мушкараца. Неког сврби вагина, неког око аналног отвора, неког седална бразда....

Ако не желиш да купујеш еуцеринов сапун, јер прилично кошта (око 250 динара, а сапун је као сваки сапун у смислу трошења), онда се пери само водом и видећеш да ће свраб, чак и спорадични, нестати.;)
 
Pozdrav svima, sada sam se preselila sa teme vantelesna oplodnja na ovu, imam par pitanja za iskusne vukove/vučice odavde...:D

U 8. sam nedelji trudnoće, nama je uspela vto iz prve! Naravno, presrećni smo, ali sada sam pod mnogo većim opterećenjem nego da je u pitanju prirodna trudnoća.... Bili smo na prvom uz prošle nedelje, za sada je sve ok. U subotu sam davala krv za sve one opšte provere, ponovili betu hcg, sve je u normali.

To je kratak uvod, ono što me ajd da kažem muči, jeste da sam dijabetičar od pre dve godine... Ima li neko iskustva sa trudnicom dijabetičarkom, a da nije gestacijski dijabetes?
Moja, mada ne zaslužuje da je tako zovem, dr endokrinolog je prilično nezainteresovana, jedva sam je navatala da me primi, i onda mi zakazala ponovni pregled za mesec dana... Jedna od prvih stvari za koju sam pitala kad sam saznala za dijabetes je kako izgleda dijabetes u trudnoći, i rečeno mi je da mora da se prati, da se 1. 4. i 9. mesec leži u bolnici. A ona ne pominje ništa... Mada sam je dobro regulisana, al otkud znam, kako bih rekla, mnogo je veliki "ulog" da bismo sad to tako olako...

Hvala unapred za inormacije!:bye:
 
Brzo pitanje, ako nije problem.

Prva strana kaze: "III grupa u zavisnosti od subjektivnih tegoba pacijentkinje uz bakteriološki vaginalni bris, zahteva specifičnu terapiju ili samo praćenje".

Meni stigao rezultat: II/III grupa (nisam znala da i tako nesto postoji), Papa test uredan. Nemam tegobe. Da li to znaci da je sve ok, ili moram opet kod cika doktora?
 
Brzo pitanje, ako nije problem.

Prva strana kaze: "III grupa u zavisnosti od subjektivnih tegoba pacijentkinje uz bakteriološki vaginalni bris, zahteva specifičnu terapiju ili samo praćenje".

Meni stigao rezultat: II/III grupa (nisam znala da i tako nesto postoji), Papa test uredan. Nemam tegobe. Da li to znaci da je sve ok, ili moram opet kod cika doktora?

Ako nemaš tegobe ok je. I ja sam imala 3. grupu i očekivala da će zahtevati dodatne analize, međutim pitala me da li ja imam bilo kakav problem sa tim tipa pojačan sekret, svrab itd. ali nisam imala i onda je rekla da ćemo samo pratiti...
 
Ја вам саветујем да једном годишње урадите анализе на Хламидију трахоматис, Микоплазму и Уреоплазму....оне се често крију иза треће групе секрета.
Код неких жена се манифестују кроз запаљенце па у налазу буде леукоците, али умеју и да буду неме.

Зато, превенције ради, једном годишње урадите брис и бићете мирне.
 
Dobar dan. Moja drugaric aje saznala da je u drugom stanju i trudnoca je zeljena, medjutim ona je zadnjih pola godine na terapiji od 1 mg lorazepama i 15mg zolofta ujutru, kada je saznala da je trudna prestala je sa uzimanjem ali sad vec opet osjeca strah i nelagodnost. Da li smije da uzme bar jedan lorazepam da je malo umiri ili je stetno za bebu. Trudna je tek nekih 2 nedelje
 
Molim za prevod obicnim, laickim jezikom...

Nakon HSG-a doktor je konstatovao: "Uterus je sinistroponiran u znacajnoj antefleksiji. Kavum je pravinog oblika, oštrih kontura, bez defekata u punjenju. Obe Falopijeve tube dobro prikazane, dobro prohodne celom dužinom."

Zatamnjena slova ne razumem. :S Da li to ima nekog uticaja na začeće?


Unapred hvala!!!
 
U 34 nedelji mi je pukao vodenjak .prebacena sam iz Zrenjaninske bolnice u Novi Sad.ovde Sam primila 4 injekcije za sazrevanje bebinih pluca. Pre tri dana je ispao i sluzasti cep. Malo sam krvarila ali je stalo. Danas je 6 dan od pucanja vodenjaka sa bolovima na 4 minuta. Sada je 35 nedelja i 1 sedmina koliko je I da li je opasno za bebu ovo odugovlacenje - napominjem da sam prosle godine u petom mesecu imala spontani blizanacke trudnoce
 
Dobar dan. Moja drugaric aje saznala da je u drugom stanju i trudnoca je zeljena, medjutim ona je zadnjih pola godine na terapiji od 1 mg lorazepama i 15mg zolofta ujutru, kada je saznala da je trudna prestala je sa uzimanjem ali sad vec opet osjeca strah i nelagodnost. Da li smije da uzme bar jedan lorazepam da je malo umiri ili je stetno za bebu. Trudna je tek nekih 2 nedelje
Нека се јави гинекологу. ;)


Molim za prevod obicnim, laickim jezikom...

Nakon HSG-a doktor je konstatovao: "Uterus je sinistroponiran u znacajnoj antefleksiji. Kavum je pravinog oblika, oštrih kontura, bez defekata u punjenju. Obe Falopijeve tube dobro prikazane, dobro prohodne celom dužinom."

Zatamnjena slova ne razumem. :S Da li to ima nekog uticaja na začeće?


Unapred hvala!!!
Материца је померена у лево, а требала би бити централно постављена у карлици.
Друго, овај термин ''значајна антефлексија'', вероватно гинеколог мисли на ''хиперантефлексију'', а то значи да ти је материца савијена према грлићу материце више него што се сматра физиолошки.
Можеш имати проблем с останком у другом стању, али чисто оних механичких проблема.
Па кад будеш правила децу, након ејакулције у вагину, саветујем ти да подигнеш ноге у вис, као кад се прави ''свећа'' (значи, без савијања у струку!) да ти се материца мало савије уназад.:lol:

Звучи смешно, али делује.;)
 
U svakom slugaju, devojka nije ovde da bi smo je osudjivali. Ona najbolje zna kako joj je. Ne moramo stavljati soli na ranu. Ko moze necim da joj olaksa (makar i simbolicno) - verovatno ce joj znaciti. Zelim da je podrzim u onome sto smatra da mora uciniti i da, ono sto odluci, prodje najbolje moguce :heart:.
 
U svakom slugaju, devojka nije ovde da bi smo je osudjivali. Ona najbolje zna kako joj je. Ne moramo stavljati soli na ranu. Ko moze necim da joj olaksa (makar i simbolicno) - verovatno ce joj znaciti. Zelim da je podrzim u onome sto smatra da mora uciniti i da, ono sto odluci, prodje najbolje moguce :heart:.

Da neslazem se sa abortusom ,ali zasto nekome ciniti jos gore ao se ose jadno, tesko je i njoj zato ako cete da joj sudite nemojte ovde i bas javno ........nikada neznamo kako i sta ce nama sutra da se desi. Sta reci budi hrabra .........
 
zakazao mi je ginekolog za sutra abortus u totalnoj anesteziji.Ima li neka neko iskustvo MNOGO ME STRAH POMOZITE MI

мени је рађена киретажа (претпоставља се да је био спонтани побачај)
није исто, али колико сам разумела, ради се на исти начин
добро је што је у локалној анестезији
после абортуса препотучује се мировање једно недељу дана, антибиотици као превентива (ал то ће већ рећи др ако треба)
није страшно, преживећеш
мада ја нисам за абортус:rtfm:
ал ајде---твоја одлука
 
мени је рађена киретажа (претпоставља се да је био спонтани побачај)
није исто, али колико сам разумела, ради се на исти начин
добро је што је у локалној анестезији
после абортуса препотучује се мировање једно недељу дана, антибиотици као превентива (ал то ће већ рећи др ако треба)
није страшно, преживећеш
мада ја нисам за абортус:rtfm:
ал ајде---твоја одлука
Киретажа = абортус :)
Синоними су у питању.

Све у свему, данас је абортус рутинска процедура. Немаш се чега плашити.
 
Киретажа = абортус :)
Синоними су у питању.


Све у свему, данас је абортус рутинска процедура. Немаш се чега плашити.

јесте, само сам хтела да кажем да сам ја имача спонтани побачај
а овде се ради о намерном прекиду трудноће, тако сам схватила
 
na "discovery"-u ide emisija pod nazivom "I didn't know I was pregnant"... radi se o zenama koje nisu imale pojma da su trudne do momenta porodjaja... sve su bile u manjoj ili vecoj meri prekomerne tezine... da li postoji medicinski naziv za ovakvo stanje... i gde moze da se prochita neki struchniji tekst o tome...

...i jos nesto... sta se deshava kada pukne cista na jajniku?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top