Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U poslednjih par meseci imam zestoke bolove u grudima pred menstruaciju, uvek sam ih imala ali sada dve nedelje pre nego sto trebam da dobijem, tako me jako bole da jedva mogu da ih dotaknem.
Da li se to vama desava i da li znate kako da ublazim te bolove jer ne mogu vise da ih podnesem?

Pa i meni se desava da me pred menstruaciju pomalo zabole ali to prođe. Ako su bas tako jaki bolovi kao što kazes, sts drugo da ti savetujem nego bez straha i panike otiđi lekaru.

Nnajverovatnije nije nesto strasno ali ipak najbolje otidiji lekaru specijalisti (kome su dojke uza specijalnost) na jedno dobro pipanje mozda i snimanje pa da ti on kaze sta treba.

Samo hrabro.
 
Da, definitivno cu zakazati kod ginekologa na redovan pregled a da li mi ona moze reci tj sto vi kazete "pipkati" grudi, koliko je ona strucna u tome ili da odmah zakazem snimanje jer sam cula da se dugo ceka...
 
Иди код хирурга који се бави дојком.
Гинеколози се код нас слабо баве дојком.

Хирурзи које се баве дојком су општи хирурзи, супспецијализација-онкологија- дојка. Ок ? ;)
Значи, за таквог тражиш упут у Дому здравља. :)

А мамографија никад није на одмет, закажи и њу.

Иначе, колико имаш година?
 
U poslednjih par meseci imam zestoke bolove u grudima pred menstruaciju, uvek sam ih imala ali sada dve nedelje pre nego sto trebam da dobijem, tako me jako bole da jedva mogu da ih dotaknem.
Da li se to vama desava i da li znate kako da ublazim te bolove jer ne mogu vise da ih podnesem?
najbolje je da odes kod hirurga na onkoloskom, ne znam koliko su nasi ginekolozi strucni za takva stanja...ako ti treba dobar privatnik u Beogradu, javi mi se na PP
zestoki bolovi u grudima uglavnom ukazuju na benigne displazne, ili cisticne promene, ali moras da proveris...ja sam boleve imala u jednom periodu zivota, nekoh par meseci, bili su toliko jaki da nisam mogla nocu da spavam, ne secam se tacno terapije koju sma dobila od svog hirurga, mislim da je bio Hemoral forte, ili tako nesto, ali mi je proslo i bez nje
koliko imas godina? mamografija nije bas sjajna za one ispod 35-40, ultrazvuk ce ti lekar uraditi obavezno
 
Da, definitivno cu zakazati kod ginekologa na redovan pregled a da li mi ona moze reci tj sto vi kazete "pipkati" grudi, koliko je ona strucna u tome ili da odmah zakazem snimanje jer sam cula da se dugo ceka...

Pa ovako kod nas, se dojkama bave uglavnom hirurzi i to onkohirurzi kojima je dojka uza specijalnost. Tkavi su na Onkoloskom institutu u Beg ili Sr. Kamenici a, ima ih dobrih za te stvari iu bolnici na Bezanijskoj Kosi. Naravno redhodno moras imati uput od lekara iz DZ. A. mozes otici i u neku privatnu ustanovu u kojima inace dolaze na konsultacije doktori iz navedenih ustanova, samo se malo raspitaj.

U sustini najbolje je da odes prvo kod hirurga onkologa da te ispipa a, onda ce ti reci da li treba dodatna dijaganostika npr. snimanje uz.

I bez straha samo hrabro, kada budes u prilici javi se da je sve ok.
 
Imam 23 godine, nisam dojila niti sam sada trudna. Zakazala sam kod ginekologa pregled, pa cu posle nje kod onkologa. Inace, dobila sam, danas mi je treci dan, i bol me vec prestaje. Bude narocito izrazen u jednoj dojci, druga boli ali ne tako jako.
Nesto sam kopala juce po internetu vezano za fibroadenom (ako je to u pitanju), kazu da je to zbog povecanja estrogena u organizmu. Ima li to neke veze sa pilulom za dan posle, koju sam popila -nazalost- desetak dana pre ove menstruacije? Mozda je zbog toga bol izrazeniji nego inace?!
 
Imam 23 godine, nisam dojila niti sam sada trudna. Zakazala sam kod ginekologa pregled, pa cu posle nje kod onkologa. Inace, dobila sam, danas mi je treci dan, i bol me vec prestaje. Bude narocito izrazen u jednoj dojci, druga boli ali ne tako jako.
Nesto sam kopala juce po internetu vezano za fibroadenom (ako je to u pitanju), kazu da je to zbog povecanja estrogena u organizmu. Ima li to neke veze sa pilulom za dan posle, koju sam popila -nazalost- desetak dana pre ove menstruacije? Mozda je zbog toga bol izrazeniji nego inace?!
За године сам те питала баш због нивоа естрогена који од двадесете (у просеку) па на даље уме да изазива којекакве бенигне дисплазне промене на дојци, односно на дојкама, које заиста умеју веома да боле.;)

Ако је уопште то, ако није предменструални синдром.:)

Што се цисти тиче, оне ретко настају обострано, тако да бих на то сумњала тек на крају.
 
Meni su od prosle godine tek tako krenuli isti simptomi, cak ne mogu nocu da spavam na stranu jer me grudi ttoliko bole da ako `spadnu` na stranu, umirem, nedaj boze da ih pipnem ili samo zakacim necim,,a pre toga godinama nista.. Bila sam na proveri kod gin i sve je kao ispalo ok..
 
Proteklih 10tak dana me u toku dana povremeno probode, zigne u predelu jajnika, bas me onako presece..Bukvalno kao da imam noz umesto jajnika..I taman kad razmisljala da posetim ginekologa ono me protekla 2 dana onako tupo bole bubrezi..Na ultrazvuku su mi pre par meseci pronasli pesak u bubregu, pa me zanima jesu li ova probadanja sa prednje strane koja sam imala ipak od jajnika, ili moze biti i od bubrega bez obzira sto me bolelo samo spreda?
 
imala sam abortus pre 14 dana, vakumom, 6 nedelja trudnoce, proslo bez problema, pila antibiotike cetiri dana i kapi tri dana. posle dva dana je pocelo krvarenje, nista posebno...nekad manje, nekad vise, ali nista ozbiljno. danas sam pocela da krvarim puno vise, ustvari kao da sam dobila menstruaciju, cak sam imala i simptome pms-a juce i danas. koliko ja znam, menstruaciju treba da dobijem tek za mesec dana najranije.ima li neko ideju sta mi je, posto sam se strasno prepala, a kod lekara mogu najranije sutra posle podne. treba preziveti noc...
 
Ja sam u aprilu imala iste simtome i mnogo sam se uplasila. Otisla sam na pregled kod ginekologa i ona je uradila UZ. Posumnjala je na tumor i uputila me na Onkoloski. Dr na pregledu je nakon pregleda rekao da citiram ,,to sto je ona napisala, ja to nisam napipao,, i za svaki slucaj mi preporucio jos jedan UZ kod njegove koleginice. Nakon ponovnog UZ zena mi je rekla da mi je dojka sasvim ok, ali da u danima PMS-a i usled ispunjenosti zlezda tecnoscu moze da dodje do jaceg bola od uobicajenog, kod osoba koje iu dojkama imaju tzv. masne sobe, a to je, po njenim recima, stanje i nema mesta za brigu. Tako da verujem da je i u tvom slucaju ista ili slicna stvar. Naravno ti draga Ananirvanaa idi kod lekara i bices mirnija.
 
Da, definitivno cu zakazati kod ginekologa na redovan pregled a da li mi ona moze reci tj sto vi kazete "pipkati" grudi, koliko je ona strucna u tome ili da odmah zakazem snimanje jer sam cula da se dugo ceka...

nemoj odmah da trcis na mamografiju nije to tako naivna procedura

trazi ultrazvuk

idi prvo kod kod gin neka te ispipa, pa trazi da ti odradi ultrazvuk, pa tek ako se tu nesto vidi onda ce ti i oni sami dati uput da uradis mamografiju
 
nemoj odmah da trcis na mamografiju nije to tako naivna procedura

trazi ultrazvuk

idi prvo kod kod gin neka te ispipa, pa trazi da ti odradi ultrazvuk, pa tek ako se tu nesto vidi onda ce ti i oni sami dati uput da uradis mamografiju

Pa mamografija se i ne radi pre 40 - te osim kod zena sa povecanim rizikom sto procenjuje lekar.

Zvuci cudno ali kod nas se dojkama ginekolozi ne bave ili se jako malo bave, time se kod nas uglavnom bave hirurzi kojima je dojka uza specijalnost.
 
Postovani
Obracam vam se svima ako ste u mogucnosti da nam ikako pomognete ako ste bili u slicnoj situaciji kazete sta ste uradili i da li ste nasli resenje
Naime pre devet godina hvala bogu dobili smo prelepu zivu i zdravu cerkicu.Ceo nas svet je okupiran sa njom.Zelimo jos dvoje dece ali vec osam godina bezuspesno.
Doktori su rekli da supruga ima zapusene jajovode.Resenje je bilo laparaskopija ili vantelesna.Isli smo od VMA preko GAKA Novi Sad i sam neznam gde sve nismo isli.
Radili smo dva puta vantelesnu u renomiranioj beogradskoj klinici da vam kazem iskreno cista komercijalizacija tudje nesrece 3000 eura puta 2 plus injekcije zaledjavanje 300 eura i td.Nikakve priznanice ne dobijate,a jedini papir koji dobijete je izjava kojom ih ne teretite ni za sta.Dosta o njima neka im su bogom proste pare.
Probali smo sa cajevima od mace,list maline,koren rena......
O raznoraznim travarkama i babama sa ugljevljem mogu roman da napisem.

Hvala unapred
 
Da li si se mozda u tih poslednjih meseci ugojila? Ako jesi, samim tim su ti se i grudi malo povecale, a vece grudi vise i cesce bole nego manje. Nije pravilo, ali je tako. Znam po sebi. Nadam se da ce ti sve biti okej! :)
 
cime treba da se pere pisa, ako uopste treba da se pere necim sto nije voda?
(zenska pisa, u stvari sluzokoza vagina+anus+ono izmedju)
procitala sam da postoje neka sredstva 3.8-4.5 ph. je l to ok izbor ili ne mora ni to nego nesto drugo?
je l problem ako se pere 2x dnevno posto se obicno tusiram pre spavanja i posle. na nekom sajtu kazu 2x je ok a ne nekom ne vise od 1x.
onda sam uvek prala i pisu (obicnim sapunom) ali nekoliko dana sam se manje tusirala i manje je svrbela! pa sam to povezala s tim.
(mozda je najbolje ne peri uopste? hehe)
(svrab - prosle god. na gin. pregledu nisam imala gljivice p aje dr rekla da je to neka alergija verovatno na prasak. posle sam citala da moze da ima veze sa dijabetesom pa sam zakljucila da imam dijabetes pa sam mislila da je neresivo)
2x kad se nema menstruacija. ili je dosta 1x tim nekim sredstvom. neki pominju hipermangan? je l ima nesto jeftino? osim tog ph je l bitno jos nesto za sredstvo, sta ima u sebi, na bazi kog ulja itd

*

na pregled kod ginekologa, je l bolje ici okupan ili neokupan sto se tice vagine? ona mi je rekla da je ok ako se okupam. ali onda nije pravo stanje stvari, posto ne smrdi? od prethodne veceri da ne perem nicim? ako hocu i da mi pregleda grudi je l bitno u kom delu ciklusa idem

je l moguce da se trihomonas zadrzi u organizmu 6-7 godina i da tada nije bilo penetracije nego pokusaj i sta bi onda bilo da je tako. da li moze da se dobije nekim drugim putem osim seks odnosom ili pokusajem odnosa. zato sto mi je u jednom pregledu urina to nadjeno pa su konstatovali da je najverovatnije greska ali ko zna.

* pocela sam da kopam po ovoj temi za ove odgovore ali mi je suvise komplikovano
 
Postovani
Obracam vam se svima ako ste u mogucnosti da nam ikako pomognete ako ste bili u slicnoj situaciji kazete sta ste uradili i da li ste nasli resenje
Naime pre devet godina hvala bogu dobili smo prelepu zivu i zdravu cerkicu.Ceo nas svet je okupiran sa njom.Zelimo jos dvoje dece ali vec osam godina bezuspesno.
Doktori su rekli da supruga ima zapusene jajovode.Resenje je bilo laparaskopija ili vantelesna.Isli smo od VMA preko GAKA Novi Sad i sam neznam gde sve nismo isli.
Radili smo dva puta vantelesnu u renomiranioj beogradskoj klinici da vam kazem iskreno cista komercijalizacija tudje nesrece 3000 eura puta 2 plus injekcije zaledjavanje 300 eura i td.Nikakve priznanice ne dobijate,a jedini papir koji dobijete je izjava kojom ih ne teretite ni za sta.Dosta o njima neka im su bogom proste pare.
Probali smo sa cajevima od mace,list maline,koren rena......
O raznoraznim travarkama i babama sa ugljevljem mogu roman da napisem.

Hvala unapred
Nije moje iskustvo ali prepricavan dogadjaj naj bolje drugariceiz NS.4 vestacke 2.500 e u privatnoj klinici u NS bezuspesno.Konkurisali su i u Betaniji al su odbijeni.Otisli su u Prag po prepuruci jednog ginekologa kod jednog od naj vecih strucnjaka u Evropi neznam ime doktora al predpostavljam ako je vec neki poznat strucnjak sigurno mozete nesto o njemu naci.Podatke su mu poslali mailom, termin zakazali telefonom i u Pragu vantelesnu platili 500e ceo put za njih dvoje i boravak u hotelu 4-5 dana je kostao manje nego jedan tretman u NS. Pokusavali su ukupno 6 god, posle dve vestacke u Pragu ostala je trudna.Nadam se da sam vam iole minimalno pomogla.
 
Ja samo mogu da pretpostavim o kojoj bolnici pricate!Sto se tice savete ne mogu vam ga dati iz prostog razloga sto smo mm i ja slicno prosli kao vi,dali brdo para i zivaca i nista.Mada vi imate cerku koja i treba da vam bude centar sveta i mi bi voleli bar jedno dete da nam se desi.Puno pozdrava i slozicu se da je mozda najbolje resenje inostranstvo,veliki pozdrav:bye:
 
cime treba da se pere pisa, ako uopste treba da se pere necim sto nije voda?
(zenska pisa, u stvari sluzokoza vagina+anus+ono izmedju)
procitala sam da postoje neka sredstva 3.8-4.5 ph. je l to ok izbor ili ne mora ni to nego nesto drugo?
je l problem ako se pere 2x dnevno posto se obicno tusiram pre spavanja i posle. na nekom sajtu kazu 2x je ok a ne nekom ne vise od 1x.
onda sam uvek prala i pisu (obicnim sapunom) ali nekoliko dana sam se manje tusirala i manje je svrbela! pa sam to povezala s tim.
(mozda je najbolje ne peri uopste? hehe)
(svrab - prosle god. na gin. pregledu nisam imala gljivice p aje dr rekla da je to neka alergija verovatno na prasak. posle sam citala da moze da ima veze sa dijabetesom pa sam zakljucila da imam dijabetes pa sam mislila da je neresivo)
2x kad se nema menstruacija. ili je dosta 1x tim nekim sredstvom. neki pominju hipermangan? je l ima nesto jeftino? osim tog ph je l bitno jos nesto za sredstvo, sta ima u sebi, na bazi kog ulja itd

*

na pregled kod ginekologa, je l bolje ici okupan ili neokupan sto se tice vagine? ona mi je rekla da je ok ako se okupam. ali onda nije pravo stanje stvari, posto ne smrdi? od prethodne veceri da ne perem nicim? ako hocu i da mi pregleda grudi je l bitno u kom delu ciklusa idem

je l moguce da se trihomonas zadrzi u organizmu 6-7 godina i da tada nije bilo penetracije nego pokusaj i sta bi onda bilo da je tako. da li moze da se dobije nekim drugim putem osim seks odnosom ili pokusajem odnosa. zato sto mi je u jednom pregledu urina to nadjeno pa su konstatovali da je najverovatnije greska ali ko zna.

* pocela sam da kopam po ovoj temi za ove odgovore ali mi je suvise komplikovano

Prvo da treba da se pere necim sto nije voda imas golmilu preparata koji se zovu tecni sapun za INTIMNU NEGU i oni su Ph prilagodjeni za tu regiju.
Drugo treba da se peres pre posete ginekolog on briseve uzima sa grlica a to sa vodom i sapunom neces sprati tako da kupanje nije stetno.
Trece ovo zadnje mi nije jasno sta ti nije jasno al evo nekoliko cinjenica prvo sve polno prenosive bolesti mogu da se prenesu i drugim putem a ne samo polnim odnosom. Kod zena, infekcija grlica i vagine trihomonasom dovodi do smanjenja kiselosti vagine. Kod zena postoje simptomi koji se odlikuju, svrabom, pecenjem, pojacanim penusavim sekretom zuto-zelene boje koji je karakteristicnog mirisa. Komplikacije trihomonijaze kod zena mogu biti vrlo ozbiljne. Ove zene su izlozene povecanom riziku za pobacaj, preterminski porodjaj, radjanje dece sa manjom telesnom tezinom, kao i karcinom grlica materice. Osim toga Trichomonas vaginalis moze da prouzrokuje infekcije urinarnog trakta, adneksitis, pneumoniju, bronhitis i tzv. U terapijske svrhe jos uvek najbolje rezultate daje metronidazol (Orvagil) i Atrican, uz napomenu da lecenje mora obuhvatiti oba partnera. Opsta higijena i upotreba kondoma predstavljaju najbolje preventivne mere. U slucajevima steriliteta komplikovanih trihomonijazom (narocito kod muskaraca) hiperbaricna terapija daje znacajne rezultate u lecenju i poboljsanju spermograma. Nadam se da sam ti malo razjasnila
 
Dobila sam rezultate Papa testa i ginekolog mi nije prepisao nista a ja sam malo ceprkala i skontala da ima neke upale, pa vas molim da protumacitete nalaz i date neki savet sta bih mogla da radim da izlecim tu upalo , pogotovo sto sam trenutno daleko od civilizacije ali imam internet.
papanikolau test:"U razmazu je prisutno nesto Le, celije skoro svih slojeva skvamouznog epitela bez znakova atipije . Papa II Bethesda BCC"
pozdrav
 
dobila sam terapiju vaginalete antibiotika 10 dana zbog e. coli u vaginalnom brisu
pocecu sutra da ih uzimam i treba 10 dana svako vece po jednu
ali ja treba da dobijem oko 12
zaboravila sma da pitam dr u vezi toga
sta da radim kada budem dobila?
da pauziram par dana dok ne prodje menstruacija? al to ce uticati na lecenje?

Neće.
Pauziraj i nastavi terapiju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top