Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam 20 godina,seksualno sam sktivna,uvek sa kondomom,menstruacija mi nekad kasni,najduze2 ned.,a nekad je redovna,ali sam primetila da je zadnja 3,4 puta kratka-traje oko 3 dana.sta je u pitanju?
Млада си. (ако твој ник говори о годинама :) ) Хормони ти се још увек ''доводе у ред''.
Знаш ли да нпр. естроген који је веома битан за настанак и менструације, а и за плодност, у просеку почиње да се лучи интензивније тек од двадесете године? ;)

А у случају да ти ник не дефинише године, опет није ништа страшно.;)
Битно је да постоји месечно крварење. Мера нормалног трајања менструације је од 2-7 дана и око 150мл крви за то време.
Зато, буди без бриге.

У сваком случају, ако имаш неки страх или слутњу посети свог гинеколога.
 
Od decembra imam problam sa ureaplazmom, pila sam dovicin,hemomicin i jos jedan antibiotik za redom, nakon te terapije u aprilu su mi nalazi bili negativni. Sada opet imam ureapl. i mikoplazmu ali na antibiogramu sam rezistentna na sve antibiotike sem na Josamycin. Doktorka mi je dala da pijem eritromicin?? Njega na antibiogramu ni nema, da li je neko izlecio ovo sa tim antibiotikom??
 
Млада си. (ако твој ник говори о годинама :) ) Хормони ти се још увек ''доводе у ред''.
Знаш ли да нпр. естроген који је веома битан за настанак и менструације, а и за плодност, у просеку почиње да се лучи интензивније тек од двадесете године? ;)

А у случају да ти ник не дефинише године, опет није ништа страшно.;)
Битно је да постоји месечно крварење. Мера нормалног трајања менструације је од 2-7 дана и око 150мл крви за то време.
Зато, буди без бриге.

У сваком случају, ако имаш неки страх или слутњу посети свог гинеколога.

Hvala na odgovoru,ali bih jos nesto pitala. pre nekoliko nedelja mi se pored klitirisa pojavila kvrzica koja je manja od njega.ona je tu stajala neko vreme i onda se malo pomerila pa je nakon otprilike nedelju dana nestala.pre oko pola godine mi se isto to desilo.jednostavno samo se pojavi i samo nestane.sta je to?
 
Hvala na odgovoru,ali bih jos nesto pitala. pre nekoliko nedelja mi se pored klitirisa pojavila kvrzica koja je manja od njega.ona je tu stajala neko vreme i onda se malo pomerila pa je nakon otprilike nedelju dana nestala.pre oko pola godine mi se isto to desilo.jednostavno samo se pojavi i samo nestane.sta je to?
Хммм....тешко ми је да ти одговорим на то питање јер нисам специјалиста гинекологије. Мислим да је то питање за њега.

Јеси сигурна да није бубуљичица?
 
Хммм....тешко ми је да ти одговорим на то питање јер нисам специјалиста гинекологије. Мислим да је то питање за њега.

Јеси сигурна да није бубуљичица?

nije bila bibuljica,jer je tvrda bila i pomerala se nakon nekog vremena.mozete li bar reci na sta sumnjate?
 
Пошто промену нисам видела, а и не могу баш најпрецизније да замислим шта сматраш локацијом ''поред клиториса'' ( колико удаљено, да ли је на унутрашњој страни велике усне, или је на малим уснама...)...може бити свашта нешто, почев од бубуљице, преко лимфног чворића, запаљене лојне жлезде....ако ти се то понови, јави се гинекологу.;)
 
Uopshte niej vazhno shto na temi nije pisano od 2004, jer ce neko drugi to procitati ko ima slichan problem i pomocice mu to.

Naime, imam 18 godina, i dva meseca zaredom, negde na sredini izmedju dve menstruacije [ne znam dal i je bash sredina..] osetim bolove u stomaku, kao kada imam menstruaciju, samo blazhi.. Bas smo u skoli ucili da neke zene osete bolove prilikom ovulacije i da je to negde na sredini izmedju dve menstruacije. Zanima me sta vi mislite o tome? I da li ih jos neko oseca? Ako da, da mi malo opishe bol, pa da vidim da li je to to, jer ne znam bas najbolje da ga objasnim...
 
Uopshte niej vazhno shto na temi nije pisano od 2004, jer ce neko drugi to procitati ko ima slichan problem i pomocice mu to.

Naime, imam 18 godina, i dva meseca zaredom, negde na sredini izmedju dve menstruacije [ne znam dal i je bash sredina..] osetim bolove u stomaku, kao kada imam menstruaciju, samo blazhi.. Bas smo u skoli ucili da neke zene osete bolove prilikom ovulacije i da je to negde na sredini izmedju dve menstruacije. Zanima me sta vi mislite o tome? I da li ih jos neko oseca? Ako da, da mi malo opishe bol, pa da vidim da li je to to, jer ne znam bas najbolje da ga objasnim...

Imam i ja takve bolove tih dana. Onako kao da probada, pa ne mozes lepo ni da sedis. Imas utisak da te sa svih strana boli...
 
vrsta bola je individualna,kod neke zene je to probadanje u predelu jajnika,kod neke tup bol u karlici,tezina,pritisak,,,ma sve sto moze da ti padne napamet :) uglavnom,pored ovog "simptoma" ovulacija moze da se prepozna i po specificnom sekretu koji se tada izluci,on je jaaaako gust ali potpuno providan i rastegljiv.Kod nekih zena se u tom sekretu mogu naci i tragovi krvi,sto ne treba da bude zabrinjavajuce.Naravno,ako se krvarenje nastavi u toku nekoliko dana,otici kod ginekologa jer to vec nije ovulacija.
 
Zanima me da li neko moze da mi kaze posle koliko popijenih pilula ostvaruje se zastita jer ja bih popila samo 1 kutiju,da li uopste ima zastite tokom pijenja prve kutije ili bi morala ba pocnem i drugu da bih imala zastitu samo mesec dana?:confused:
 
Zanima me da li neko moze da mi kaze posle koliko popijenih pilula ostvaruje se zastita jer ja bih popila samo 1 kutiju,da li uopste ima zastite tokom pijenja prve kutije ili bi morala ba pocnem i drugu da bih imala zastitu samo mesec dana?:confused:

tablete se piju svakog dana, samo se na taj način postiže adekvatna zaštita od neželjene trudnoće...
 
Imam 32 godine i, mada ne planramo bebu, kao "zastitu" koristimo samo prekinuti snosaj. Ciklusi su mi prilicno neredovni i produzeni i uglavnom su izmedju najmanje 30 i 35 dana (mada je prethodni bio cak 38, i trajao svega 4-5 dana umesto uobicajenih 7). Ranije su mi dijagnostifikovani mikrocisticni ("sitnocisticni", kako pise na jednom nalazu) jajnici uz debljinu endometrijuma od 3-4 mm. Radila sam i hormonski status (pre oko godinu dana), 2. dan ciklusa, i bio je u redu, osim blago povisenoog progesterona. Ovog meseca su mi grudi postale veoma bolne (ne samo na dodir) vec od 16. dana ciklusa, sto je krajnje neuobicajeno. Poslednja menstruacija je bila 28.8. i, iako mislim da je rano za kucni test, uradila sam ga, i nakon dosta vremena (vise od pet minuta, u svakom slucaju) se blago pojavila druga linija (samo do pola), a posle toga je na mestu test linije ostala samo ruzicasta flekica. Sve u svemu, u dilemi sam da li da sumnjam na trudnocu ili nesto drugo, da li bi trebalo da se javim lekaru i da li je prerano da radim bhcg iz krvi. Hvala i pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top