Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemamo savet - jednostavnbo receno pojma nemamo iz opisa o cemu se radi. Ako nemate nikakav bol, pecenje, crvenilo, sekreciju - ne vidim zasto biste prestali sa seksualnim odnosima. A i da prestanete nedelju dana - necete umreti. Dakle, zakazali ste pregled kod osobe koja je jedina kompetentna da vam da odgovore na pitanje o cemu se radi. Ovako iz opisa - vrlo tesko. POzdrav
 
Pozdrav svima ucesnicima foruma, vec neko vreme pratim vase teme i evo sada resih da iznesem svoj problem. Mislim da je najbolje da mi Dr. kaze svoje misljenje.
Naime, vec duze vreme imam problema sa menstruacijom. Pored raznih PMS simptoma, grudi, nadutost, nervoza, emotivna nestabilnost i dr. imam jako puno ugrusaka, neprijatnog je mirisa a ovaj put mi se pojavila i temp. 37.9C. Inace, u martu sam bila kog ginekologa, radila kompletan pregled, (UZ< KOLPOS>PAPA>BRIS>)rekli su mi da je sve u redu) ali sam dobila Ciprocinal 500 i Macmiror vag. To mi je pomoglo, ali privremeno. Nakon trepije, menstruacija je postala drasticno obilnija i to je bilo svega dva naredna meseca da bi se ponovo vratilo na staro i kako sam rekla sada i sa temp. i jako je tamne boje, sa ugruscima i sluzi. Pre nego sto se javim gin. volela bih da cujem sta mi DR. predlaze . Unapred se zahvaljujem.
Naravno, moram da se javim gin. ali bih volela da cujem i Vase misljenje.
p.s. Zaboravih da kazem da su mi menstruacije uvek b :oops: bile redovne 27-28 dana a sada sam dobila 7-8 dana ranije.
 
Da je bilo sve ok ne bi dobijala antibiotik i vaginalete,prosto.
Dakle neki uzrocnik infekcije je postojao,da li je saniran kako treba,ne znam, u svakom slucaju nije na odmet uraditi analize koje smo prezvakali ovde hiljadu puta.
Temepartura moze biti simptom ginekoloskih problema ali i ne mora, za sva detaljnije informacije ces ipak morati na pregled.
 
Hvala Dr. na odgovoru.
Zaboravila sam da kazem bitnu stvar- da je lekar sumnjao na endometritis, ali ja posle uzimanja terapije nisam otisla na kontrolu, jer mi je bilo bolje. Krvna slika sa biohemijom koju sam tada uradila je bila OK. Def. Ciprocinal nije delovao ili je trebala jaca doza od 2x500mg dnevno. Sto se tice temp. nisam sigurna odakle je, mozda je neki virus veceras mi se malo povecala a i kasljem.
Nadam se da ce mi biti boje uskoro pa cu otici kod gin.
Pozdrav!!!
 
Mozda je glupo pitanje ali.... pre neki dan sam uz konsultaciju sa svojom lekarkom pocela da pijem Logest(prvi put uzimam neku oralnu kontracepciju) ali sam zaboravila da napomenem da sam od proslog pregleda opet postala pusac... Ima li neke veze posto sam u uputstvu procitala da je rizicno za zene pusace preko 35 god. (imam 23)?
 
AnaipakAna:
Da li su poliginax vaginalete bolje od canesten vaginaleta? Moj ginekolog mi je uvek davala canesten 3, jer je kao najbolji za gljivice, a sada kada sam otisla kod drugog ginekologa (jer je moja na odmoru) prepisala mi je poliginax vaginalete, uz obrazlozenje da su bolje za gljivice od canestena?
I jos nesto, sta je najgore sto candida moze da uradi organizmu? Posto ja nikako da je izbacim, uvek mi se vraca :( Svi pricaju o kandidi, a niko da kaze koliko je ona stetna i sta moze da prouzrokuje, ne daj boze?
hvala!
Ja sam imala uzasnih problema sa candidom jedno 3.god.Lecila sam je svim i svacim na kraju je najednom nema,ali se pojavola ranica a kasnije i dr.gluposti pisala sam o tome.Nego savet za candidu,posto je nemozes leciti samo vaginaletama moras je izbaciti iz organizma.proveri secer u krvi za pocetak.A meni su savetoli sok od kupine tako da sam to dugo pila,i jogurt koji sadrzi bifidus.Pila sam i antibiotike ali od njih mi je bilo samo gore menise candida javila od bactrima recimo.Probala sam i homepatiju ali sada tacno od cega je candida nestala ne znam.Probaj da pijuckas ove sokice i jogurt nece ti skoditi a mozda ti i pomogne.Pozdrav!
 
Dobro jutro! evo, opet Logest :) biću kratka: prošla mi je ta pauza od 7 dana, poslednja tableta mi je bila u sredu, i trebalo je juče da kupim novu kutiju i počnem, ali sam zaboravila :roll: zato sam danas kupila i popila. da li je to ok? da li to remeti zaštitu ili nešto drugo? hvala :D
 
Pitanje za dr. : Sta znaci u stvari diagnoza papilomatoza vulve? Da li je to nesto opasno? Moja doktorka je rekla da nije nista opasno, ali da dodjem na kontrolu posle 6 meseci, cisto da pratimo dalji tok, jer kaze da se ti papilomi mogu pretvoriti u kondilome kad mi bude pao imunitet! Isto mi je tako rekla da su ti papilomi nasledni :( ...sad stvarno ne znam sta se to desava? :confused: Inace, danas su mi stigli i rezultati vaginalnog brisa (II grupa) i rezultati papa testa (II grupa). Izmedju ostalog sam je pitala da uradim i ostale briseve, koji su na ovom forumu preporuceni, na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, bakteriolosku vaginozu, itd...Ali mi je ona rekla da nema potrebe za tim, imajuci u vidu moje rezultate...kao i da oni obicno rade te briseve trudnicama i onda kada rezultati pokazu da treba. Sto se one nadutosti malih usmina tice, rekla je da nije nista opasno, kao sto smo decko i ja mislili, vec da se to desava retko, verovatno zbog neke iritacije ili nadrazaja...takodje je moguce i da je od kondoma. Pa sad videcemo kako ce se stvari dalje odvijati. I da, jos jedno pitanje za dr. : Kako je moguce da se papilomi pretvore u kondilome...zar kondilomi nisu polno prenosiva bolest? Zar je moguce da on neceg sto je nasledno, dobijem polno prenosivu bolest, a uvek koristim kondom (uvek od prvog puta!)? Bas me zanima...Unapred zahvalna! Pozdrav !
 
Da li bris na hlamidiju, ureaplazmi i mikoplazmu mogu da uradim nekoliko dana pred menstruaciju ili je bolje da sacekam da mi prodje pa onda da radim? Ili to mozda nema veze? Sve mi se cini da sam negde cula da je sve briseve najbolje raditi posle menstruacije... Odakle mi to? :)
 
dali je neko pio primolut nor za pomeranje ciklusa? ja sam ga koristila pre 2 meseca i sad sam kao pubertetlija,lice mi je puno bubuljica.Dali se nekom desilo nešto slično i šta raditi?
 
AnaipakAna:
Da li bris na hlamidiju, ureaplazmi i mikoplazmu mogu da uradim nekoliko dana pred menstruaciju ili je bolje da sacekam da mi prodje pa onda da radim? Ili to mozda nema veze? Sve mi se cini da sam negde cula da je sve briseve najbolje raditi posle menstruacije... Odakle mi to? :)
Sasvim je svejedno da li neposredno pre ili posle ciklusa. Koliko sam ja informisana, ovo nije zvanična informacija, nije dobro davati ove briseve u ovulaciji jer tada pokazuju lažno negativne rezultate. Ja sam ih skoro vadila i čekala sam dan dva pre menstruacije. Opet kažem informacija nije 100% proverena, neka lekari kažu svoje. Pozdrav i srećno
 
dadoga:
Pitanje za dr. : Sta znaci u stvari diagnoza papilomatoza vulve? Da li je to nesto opasno? Moja doktorka je rekla da nije nista opasno, ali da dodjem na kontrolu posle 6 meseci, cisto da pratimo dalji tok, jer kaze da se ti papilomi mogu pretvoriti u kondilome kad mi bude pao imunitet! Isto mi je tako rekla da su ti papilomi nasledni :( ...sad stvarno ne znam sta se to desava? :confused: Inace, danas su mi stigli i rezultati vaginalnog brisa (II grupa) i rezultati papa testa (II grupa). Izmedju ostalog sam je pitala da uradim i ostale briseve, koji su na ovom forumu preporuceni, na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, bakteriolosku vaginozu, itd...Ali mi je ona rekla da nema potrebe za tim, imajuci u vidu moje rezultate...kao i da oni obicno rade te briseve trudnicama i onda kada rezultati pokazu da treba. Sto se one nadutosti malih usmina tice, rekla je da nije nista opasno, kao sto smo decko i ja mislili, vec da se to desava retko, verovatno zbog neke iritacije ili nadrazaja...takodje je moguce i da je od kondoma. Pa sad videcemo kako ce se stvari dalje odvijati. I da, jos jedno pitanje za dr. : Kako je moguce da se papilomi pretvore u kondilome...zar kondilomi nisu polno prenosiva bolest? Zar je moguce da on neceg sto je nasledno, dobijem polno prenosivu bolest, a uvek koristim kondom (uvek od prvog puta!)? Bas me zanima...Unapred zahvalna! Pozdrav !

Papilomatoza najcesce nastaje kao posledica iritacije ,pojacanog sekreta,ulozaka,sintetickog vesa...i vrlo cesto je tesko razluciti da li je u pitanju papilomatoza ili kondilomi i bas zato se pacijentkinje savetuju da dolaze redovno na kontrolu,nazalost kondilomi su najcesce kontaktna infekcija tako da u ovom slucaju kondom nije 100%zastita.
 
Djevojka mi je juce bila kod ginekologa da uradi Papanikolau test i kolposkopiju. Prilikom kolposkopije nadjena joj je eritroplakija i predlozeno joj je jos juce da treba da radi biopsiju nakon koje bi trebalo da se ukloni ta eritroplakija (koja je velicine da se ne moze ukloniti radio talasima vec se mora izvrsiti "mala hirurska intervenija"). Kada je danas zvala za rezultate Papa testa reklu su joj da ima 3. grupu i opet su joj ponovili da bi trebalo da uradi biopsiju. Rekli su joj kako bi najbolje bilo da to uradi poslije menstruacije (koju bi trebalo da dobije za nekih 7 dana). Kako je krajnje zabrinuta (karcinom) to me je zamolila da se raspitam preko neta.
To vas ja zbog toga pitam sta tacno znaci ovaj rezultat Papa testa? Koji je procenat pojave karcinoma iz eritroplakije? Koliko bi dugo trajala terapija? Koliko bi bila teska ta "mala hirurska operacija"? Da li je seksualni odnos kontraindikovan u tom nekom periodu?

Hvala unaprijed.​

P.S. Nadam se da ne postavljam pitanje koje je bilo postavljano do sada (pregledao sam predhodne teme). Ukoliko jesam primite moje iskreno izvinjenje. Kako mi je mnogo stalo do cure zelio bih da je koliko toliko smirim. Jos jednom hvala.
 
radmikeli:
Djevojka mi je juce bila kod ginekologa da uradi Papanikolau test i kolposkopiju. Prilikom kolposkopije nadjena joj je eritroplakija i predlozeno joj je jos juce da treba da radi biopsiju nakon koje bi trebalo da se ukloni ta eritroplakija (koja je velicine da se ne moze ukloniti radio talasima vec se mora izvrsiti "mala hirurska intervenija"). Kada je danas zvala za rezultate Papa testa reklu su joj da ima 3. grupu i opet su joj ponovili da bi trebalo da uradi biopsiju. Rekli su joj kako bi najbolje bilo da to uradi poslije menstruacije (koju bi trebalo da dobije za nekih 7 dana). Kako je krajnje zabrinuta (karcinom) to me je zamolila da se raspitam preko neta.
To vas ja zbog toga pitam sta tacno znaci ovaj rezultat Papa testa? Koji je procenat pojave karcinoma iz eritroplakije? Koliko bi dugo trajala terapija? Koliko bi bila teska ta "mala hirurska operacija"? Da li je seksualni odnos kontraindikovan u tom nekom periodu?

Hvala unaprijed.​

P.S. Nadam se da ne postavljam pitanje koje je bilo postavljano do sada (pregledao sam predhodne teme). Ukoliko jesam primite moje iskreno izvinjenje. Kako mi je mnogo stalo do cure zelio bih da je koliko toliko smirim. Jos jednom hvala.
Ajde opet procitaj temu od pocetka molim te, na sva tvoja pitanja postoje odgovori sa sve linkovima i objasnjenjima.
 
imala sam sekret zeleno-zute boje pracen svrabom,a onda sam koristila prolom vodu,kamilicu,sodu....sad je ok,nemam vise sekret.......a kod ginekologa nisam otisla jer sam nevina,Da li bih ipak trebala da odem?

Unapred hvala!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top