Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hm....
Moji rezultati na mikoplazmu i ureaplazmu su pozitivni a mom redovnom i stalnom partneru su negativni tj ok. Da li je to uopste moguce i kolike su sanse da je kod mojih testova doslo do greske uzimajuci u obzir da u vezi postoji 100% poverenja i da mi se vec desavalo ( na drugim pretragama ) da u higijenskom zavodu pogrese?!
Ja moju terapiju vec primenjujem a sad vise nisam sigurna da li da ponovim vadjenje brisa ili sta.....
 
Postovani,
otkriveni su mi bili kondilomi pre pet nedelja, pre cetiri sam isla na intervenciju, a na kontrolu idem za dve nedelje. Naravno, i kandida mi je otkrivena. Ishranu sam promenila, u smislu, izbacila sam slatkise, kafu, jedem beskvasni hleb, kefir itd. Ali pusim. Verujem da ce mi moj dr sve reci kada budem otisla, ali to je za dve nedelje:) Zelela sam da vas pitam koliko se kandida leci i da li su cajevi protiv kandide dobro resenje?

Hvala unapred!
 
Opet ja..
Dr mi je rekao da sam imala 'dobre' kondilome. da li to stvarno znaci da se vise ne vracaju? Odnosno, da li sam u opasnosti od vracanja kondiloma, prilikom bilo kog sledeceg odnosa?

Pozdrav
 
danas sam radila OGTT test sa 100g glukoze....
da li mozete da mi kazete da li su mi rezultati ok....u 30. nedelji sam....meni izgleda strasno....
nisu znali u lab da mi procitaju......nisu sigurni kako ide u trudnoci......
pre opterecenja 5.1
posle 30 min. 7.9
posle 60 min. 12.0
posle 120 min. 10.9
posle 180 min. 7.2
 
Hm....
Moji rezultati na mikoplazmu i ureaplazmu su pozitivni a mom redovnom i stalnom partneru su negativni tj ok. Da li je to uopste moguce i kolike su sanse da je kod mojih testova doslo do greske uzimajuci u obzir da u vezi postoji 100% poverenja i da mi se vec desavalo ( na drugim pretragama ) da u higijenskom zavodu pogrese?!
Ja moju terapiju vec primenjujem a sad vise nisam sigurna da li da ponovim vadjenje brisa ili sta.....

Moze biti i greska a moze biti da partner ima jako dobar imunitet.
Bris pod terapijom nema smisla ponavljati, tek kada se zavrsi terapija i prodje 3 nedelje onda uraditi kontrolni bris.
Nisam samo razumela , da li je i pratner vadio briseve u istoj laboratoriji?
 
Opet ja..
Dr mi je rekao da sam imala 'dobre' kondilome. da li to stvarno znaci da se vise ne vracaju? Odnosno, da li sam u opasnosti od vracanja kondiloma, prilikom bilo kog sledeceg odnosa?

Pozdrav

O kandidi i svim drugim infekcijama prvi post na ovoj temi.
Mislim da se infekcije lece lekovima, i da caj moze da bude samo pomocno lekovito sredstvo.
A sto se tice kondiloma, nema pravila i nema garancija, sve zavisi od tvog organizma.
 
danas sam radila OGTT test sa 100g glukoze....
da li mozete da mi kazete da li su mi rezultati ok....u 30. nedelji sam....meni izgleda strasno....
nisu znali u lab da mi procitaju......nisu sigurni kako ide u trudnoci......
pre opterecenja 5.1
posle 30 min. 7.9
posle 60 min. 12.0
posle 120 min. 10.9
posle 180 min. 7.2

Nisam ni ja sigurna da li su iste vrednosti kod trudnica i ostalih odraslih osoba.
Moraces da sacekas odlazak kod svog ginekologa.
 
dr:
Moze biti i greska a moze biti da partner ima jako dobar imunitet.
Bris pod terapijom nema smisla ponavljati, tek kada se zavrsi terapija i prodje 3 nedelje onda uraditi kontrolni bris.
Nisam samo razumela , da li je i pratner vadio briseve u istoj laboratoriji?


S obzirom da sam ja godisnje 30 puta prehladjena a on nijednom, mogla bih i ja da zakljucim da ima dobar imunitet :) ( hvala Bogu :) )
Da, meni je moj gin. vadio bris a njemu urolog i svi uzorci su radjeni u istom Higijenskom zavodu.
U velikoj sam nedoumici jer sam takodje u hig. radila za mononukleozu i toksoplazmozu pa su pogresili. ( tamo radim pretrage jer je besplatno... )
I sad, da li da se i on "leci" ili ne.... stvarno nemam pojma....
 
Nasla sam neke podatke na netu, nisam siguna koliko su up to date, pa te molim da ih neprihvatas zdravo za gotovo dok ne konsultujes svog ginekologa.

Vrednosti glikemije na pocetku testa >5.8 ;
posle 60 minuta >10.6;
posle 120minuta >9.2;
i posle 180minuta >8.1 mmol/ l su vrednosti koje ukazuju na gestacijiski diabetetes.

Ginekolog ti je spominjao nesto tipa da je beba vece tezine, ili imas pozitivnu glukozu u mokraci, da li ti je spominjao zasto te salje na analize.
 
beba je dobre velicine, mokraca je dobra , svi rezultati osim secera su dobri.....secer je pre ogtt-a skocio na 5.8.....zato me je dr i poslala da radim test.....
hvala za informaciju ja nisam nasla nista na netu....:cao:......
 
Imam jedno pitanje...Moja drugarica je pila tablete za kontracepciju 7 god,sa jednom pauzom od godinu dana. Pre mesec ipo dana je prestala,sada joj ciklus kasni nesto vise od 2 nedelje,tacnije,danas joj je 46-ti dan,pa je zanima da li je rizicno ostati u drugom stanju odmah po prestanku koriscenja pilula jer je citala da ne bi bilo pozeljno bar 2-3 meseca posle prestanka. Inace,ima 27 god. Unapred hvala na odgovoru!
 
Imam jedno pitanje u vezi postkoitalne kontracepcije: cemu ta cela prica o Postinoru & Co, kada se isti efekat ( u Farmakologiji, moje izdanje je davne 1996. navodi se 99%) postize kombinacijama derivata estrogena i progesterona? Zasto izlagati organizam tako velikim dozama Levonorgestrela (1500mg), kada u drugoj varijanti imamo 0.1-0.2mg?
 
12 godina je uzasno dugacak period u savremenoj farmakologiji.
Hocu reci mnogo stvari se promenilo u brojnim granama medicine. Pa tako i u ginekologiji.
Tom farmakologijom jos uvek ne vladam najbolje, ali gledajuci neke druge grane medicine i promene koje su se desile, potpuno mi je razumljivo postojanje urgentne kontracepcije.
 
Pitanje za nekoga ko bi mogao biti strucan da odgovori.
Imala sam vanmatericnu trudnocu i nakon toga sam se pocela debljati iako sam umjereno jela. Niko od ljekara mi nije preporucio da uradim hormone, a ja sumljam da je doslo do poremecaja. Jeste mi jedan ginekolog rekao da uzimam tablete hormonske, ali ja ne bih da pijem prije uradjenih nalaza, jer znamo da i nisu tako zdrave te hormonske tablete. Na kraju ne znam ni kojih hormona imam manjak ili visak. Interesuje me moze li vanmatericna trudnoca dovesti do hormonskog poremecaja, sta bi se trebalo uraditi od pretraga i kome uopste da se obratim po tome pitanju???Za osam godina nabacila sam 30kg viska. ne mogu za sve ni da okrivim hormone ali nesto definitivno jeste u pitanju jer su mi i menstruacije neuredne. Ali takve su bile i ranije.
 
dr:
12 godina je uzasno dugacak period u savremenoj farmakologiji.
Hocu reci mnogo stvari se promenilo u brojnim granama medicine. Pa tako i u ginekologiji.
Tom farmakologijom jos uvek ne vladam najbolje, ali gledajuci neke druge grane medicine i promene koje su se desile, potpuno mi je razumljivo postojanje urgentne kontracepcije.

Hvala:)
 
Pitanje za nekoga ko bi mogao biti strucan da odgovori.
Imala sam vanmatericnu trudnocu i nakon toga sam se pocela debljati iako sam umjereno jela. Niko od ljekara mi nije preporucio da uradim hormone, a ja sumljam da je doslo do poremecaja. Jeste mi jedan ginekolog rekao da uzimam tablete hormonske, ali ja ne bih da pijem prije uradjenih nalaza, jer znamo da i nisu tako zdrave te hormonske tablete. Na kraju ne znam ni kojih hormona imam manjak ili visak. Interesuje me moze li vanmatericna trudnoca dovesti do hormonskog poremecaja, sta bi se trebalo uraditi od pretraga i kome uopste da se obratim po tome pitanju???Za osam godina nabacila sam 30kg viska. ne mogu za sve ni da okrivim hormone ali nesto definitivno jeste u pitanju jer su mi i menstruacije neuredne. Ali takve su bile i ranije.

Vanmatericna ne moze dovesti do poremecaja o kome vi govorite.
Potrebno je da se ispitate sa dve strane, ginekoloske i endokrinoloske.
Prvo treba da se obratite svom lekaru opste medicine koji ce vas nakon osnovnih pretraga uputiti endokrinologu pre svega da se ispitaju hormoni stitaste zlezde, a onda sa druge strane u konsultaciji sa ginekologom treba da uradite ispitivanje svog hormonskog statusa.
Ne znam gde se lecite, no svakako treba da znate da ove analize prvo ne mogu da se rade na svoju ruku , postoji tacno sta ,kada i kako se ispituje u zavisnosti od sumnji na odredjeni problem te se to cini po nalogu lekara specijaliste, i drugo, da ta ispitivanja nisu jeftina da bi ih tek tako radili bez pregleda od starne lekara.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top