Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam 27 godina i poslednji put imala menstruaciju u februaru 2007 godine i od tada nisam vise dobijala uopste. Od kako sam dobila uvek su mi bile neuredne, i vrlo cesto mesecima nisam dobijala. Lekari su mi prepisivali Diane 35 , mada mi to samo prividno pomogne, posto cim prestanem da ih uzimam ja uopste ne dobijam.
Naime sve to bi mene i dalje brinulo da godinu dana od poslednje menstruacije nisam ostala trudna. S obzirom da nisam dobijala toliko dugo, a i nisam imala neke simptome ja sam otkrila trudnocu tek u 4. mesecu. I dalje mi se mnogi smeju i ja ispadam kao kreten kada kazem da jednostavno nisam znala da sam trudna sve do 16. nedelje. Kako god, sada sam u 7. mesecu i u decembru ocekujem bebu. Zanima me kako je moguce da sam ostala trudna ako nisam dobijala godinu dana pre zaceca. Da li to znaci da sam ja imala ovulaciju i bez menstruacije? Po toj logici i devojka koja je napisala post pre mene takodje ima sanse da ostane trudna cak iako ne dobija redovno , pa cak i u tom periodu od 4 godine kada nije dobijala. Takodje ne znam sta ce biti ukoliko budem zelela da imam jos jedno dete. Da li sam ovaj prvi put samo imala srece. Zaista ne znam. Ginekolog mi je samo kratko odgovorio..."sada nije ni vazno kako ste ostali trudni...imali ste srece i trudni ste". Ja sam bila ubedjena da nema sanse da zatrudnim. Udata sam vec 3,5 godine i nikada se nismo cuvali, bas zato sto smo znali da apsolutno nema sanse da ostanem trudna. Vodila sam se logikom, ako ne ovuliram,onda i nema sanse da zatrudnim...medjutim izgleda da sam se prevarila.... Zanima me da li ta amenoreja da se vrati nakon ove trudnoce. Zaista bih volela da mi se ti ciklusi vec jednom srede, posto vise nemam 17 godina i ne mogu da slusam price kao "bice bolje, vremenom ce se srediti", a ja sam znala da nece...samo je bilo gore. Da li se zaista nakon trudnoce ciklus regulise ili su to prazne price?

Kao sto rece tvoj ginekolog, sada uopste vise nije vazno kako si zatrudnela a da si fenomen to zasigurno jesi.
Kakvo ce biti stanje posle trudnoce to niko ne moze da ti kaze ,jer koliko sam shvatila kod tebe nikada nije ni uradjeno pravo ispitivanje uzroka amenoreje, ili se mozda varam?
 
Kako se racuna pocetak trudnoce (nesto sam citala ali mi nije bas jasno) da li se to racuna od pocetka poslednje menstruacije iako jos nije doslo do odnosa (to mi je nejasno),koliko traje trudnoca (280 dana),da li je carski rez sigurniji od normalnog porodjaja za trudnice preko 35 godina (37) i kada se radi carski nakon koliko dana navrsene trudnoce?Mnogo pitanja priznajem,unapred zahvalna.

Prvi dan poslednje menstruacije + 7 dana - 3 meseca.
Trudnoca traje 9 kalendarskih meseci ili 40 nedelja( 10 lunarnih meseci).
Ne, carski rez ima svoje indikacije, godine trudnice, ukoliko nema nikakvih zdravstvenih tegoba nisu indikacija za carski rez, a radi se onda kada se za to steknu uslovi ,pre svega da beba bude dovoljno zrela za zivot van materice.
 
dr:
Kao sto rece tvoj ginekolog, sada uopste vise nije vazno kako si zatrudnela a da si fenomen to zasigurno jesi.
Kakvo ce biti stanje posle trudnoce to niko ne moze da ti kaze ,jer koliko sam shvatila kod tebe nikada nije ni uradjeno pravo ispitivanje uzroka amenoreje, ili se mozda varam?

Isla sam i kod ginekologa i endokrinologa. Radila sam razne analize ali na kraju se ipak sve svodilo na to "privremeno je , bice bolje vremenom, sredice se, ustalice se" i tu pricu slusam od svoje 16-te. Medjutim nikada mi niko nije radio neke ozbiljnije analize , da se otkrije uzrok amenoreje. Majka mog oca je imala slican problem, pa mi moji kazu da sam mozda nasledila to od nje. Inace i ona je zatrudnela isto i posle prvog deteta rodila jos dvoje dece u jako kratkom vremenskom periodu (za prvu trudnocu je prilicno cekala).
Neposredno pre nego sto sam saznala za trudnocu , prijavila sam se u bolnici da mi urade sva detaljna ispitivanja kako bi kasnije mogla da odem da probam sa vestackom oplodnjom, ali eto zatrudnela sam nekako prirodnim putem.
Sada mi preostaje samo da se nadam da ce posle porodjaja moji ciklusi da se regulisu...i da cu moci da imam jos dece.
 
Dr molim vas recite mi shta mislite o mom sluchaju

U DZ Stari Grad Papa 2/3 i uredni kolposkopski nalaz. U privatnoj laboratoriji Papa 3 grupa (neshto ER i LE. jedra celija dubokih slojeva mestimicno sa znacima atipije)

Odlazim na kolposkopiju u NF i dobijam ovaj nalaz CERVICITIS CHRONICA

cirkularna REE i AW epitel sa endocerv. propagacijom jod (-) negativan.


Odmah mi na prepad rade biopsiju sa nekom hemostatskom termokauterizacijom (?), a sada kada vidim vase preporuke da se rade svi lab. testovi, razmishljam kako sam strashno pogreshila shto ih nisam imala, jer mi mozhda biopsiju ne bi ni radili? Da li je istina da cervicitis moze da izazove hlamidija i da li se to moze videti na rezultatima biopsije? I da li cervicitis moze da izazove te CIN-ove? Kako se vama chini ovaj koposkopski nalaz i ako bi ste mogli da mi pojasnite shta znache termini REE, AW, endocerv, propagacija? Za negativan jod znam da nije dobar, ali me zanima da li to mozhe da bude od infekcije ili je obicno znak nekih zlocudnih promena?
 
Poslednja izmena:
Videla sam da referetne vrednosti nekih hormona kao sto su estradiol,LH, FSH,progesteron,prolaktin itd. zavise od faze menstruacionog ciklusa. Nisam dobijala menstruaciju 4 god zaredom. Zanima me kako su doktori mogli da tumace moje analize hormona kada ja u tom periodu nisam dobijala i prema tome oni nisu znali u kojoj sam fazi cilusa. Jel se to vidi na ultrazvuku ili oni samo provere da li se moji rezultati uklapaju u referentnu vrednost svake faze ciklusa
 
dr:
Vrlo kartko, bakterija sigurno ne olaksava zacece, cak vrlo nepovoljno utice na kvalitet sperme.
Sve dok je infekcija prisutna nemojte raditi na bebi.
Inace je u pitanju crevna bakterija, kod zena se vrlo lako da preneti sa cmara zbog blizine otvora vagine i anusa. Analni seks moze biti nacin prenosa, ako ga praktikujete vodite racuna da takav seks treba da bude sa kondomom, da se nakon analnog seksa kondom promeni i da nikada nakon analnog seksa ne ide vaginalni.
Naravno redovno tusiranje nakon odnosa. Kad piskite brisite se od napred ka pozadi.
Posto niste do sada radili briseve ne znate ni kada ste dobili infekciju niti koliko dugo je vec nosite.
Nemojte da se plasite antibiotika , vecu stetu pravi bakterija.

Hello iznova. Samo sam vam htjela javiti da je terapija urodila plodom. 17 dana antibiotika za mene i 24 dana za mog muža. Ponovili smo kontrolne briseve i kod oboje je izolirana saprofitna flora.
Imate li neku preporuku kada ponoviti nalaz spermograma, jer smo zbog nekih parametara i upućeni na briseve? Terapija antibioticima je završena prije 10 dana?
Negdje sam čitala da je potrebno spermićima da se obnove oko 72 dana, a da li je to i ovdje slučaj ili možemo uraditi novi spermogram za npr. 20 dana (mislim možemo, nego hoće li se vidjeti rezultati rješavanja bakterije, leukocita, upala i sl.)
Hvala!
 
Hello iznova. Samo sam vam htjela javiti da je terapija urodila plodom. 17 dana antibiotika za mene i 24 dana za mog muža. Ponovili smo kontrolne briseve i kod oboje je izolirana saprofitna flora.
Imate li neku preporuku kada ponoviti nalaz spermograma, jer smo zbog nekih parametara i upućeni na briseve? Terapija antibioticima je završena prije 10 dana?
Negdje sam čitala da je potrebno spermićima da se obnove oko 72 dana, a da li je to i ovdje slučaj ili možemo uraditi novi spermogram za npr. 20 dana (mislim možemo, nego hoće li se vidjeti rezultati rješavanja bakterije, leukocita, upala i sl.)
Hvala!

Rano je, strpite se jos malo.
 
Dr molim vas recite mi shta mislite o mom sluchaju

U DZ Stari Grad Papa 2/3 i uredni kolposkopski nalaz. U privatnoj laboratoriji Papa 3 grupa (neshto ER i LE. jedra celija dubokih slojeva mestimicno sa znacima atipije)

Odlazim na kolposkopiju u NF i dobijam ovaj nalaz CERVICITIS CHRONICA

cirkularna REE i AW epitel sa endocerv. propagacijom jod (-) negativan.


Odmah mi na prepad rade biopsiju sa nekom hemostatskom termokauterizacijom (?), a sada kada vidim vase preporuke da se rade svi lab. testovi, razmishljam kako sam strashno pogreshila shto ih nisam imala, jer mi mozhda biopsiju ne bi ni radili? Da li je istina da cervicitis moze da izazove hlamidija i da li se to moze videti na rezultatima biopsije? I da li cervicitis moze da izazove te CIN-ove? Kako se vama chini ovaj koposkopski nalaz i ako bi ste mogli da mi pojasnite shta znache termini REE, AW, endocerv, propagacija? Za negativan jod znam da nije dobar, ali me zanima da li to mozhe da bude od infekcije ili je obicno znak nekih zlocudnih promena?

Svaka infekcija koja traje dugo i ne leci se moze dati hronicni cervicitis.
Dobro je sto ti je uradjena biospija, bolje je biti siguran ali svakako da mikrobiologija ima svoje mesto u dijagnostici, i kad se oporavis, uradi ih za svaki slucaj.
Termini koje spominjes su strucni, vec sam ih objasnjavala par puta , zona reepitelizacije i sl.
Tebi to nista u prakticnom smislu ne znaci.
Javi kad dobijes rezultate kakav je nalaz.
na ostala pitanja koja si postavila namerno ne odgovaram jer ne zelim da spekulisem sta bi bilo kad bi bilo, sve moze ali i ne mora.
Svaki pacijent je prica za sebe.
 
dr:
Svaka infekcija koja traje dugo i ne leci se moze dati hronicni cervicitis.
Dobro je sto ti je uradjena biospija, bolje je biti siguran ali svakako da mikrobiologija ima svoje mesto u dijagnostici, i kad se oporavis, uradi ih za svaki slucaj.
Termini koje spominjes su strucni, vec sam ih objasnjavala par puta , zona reepitelizacije i sl.
Tebi to nista u prakticnom smislu ne znaci.
Javi kad dobijes rezultate kakav je nalaz.
na ostala pitanja koja si postavila namerno ne odgovaram jer ne zelim da spekulisem sta bi bilo kad bi bilo, sve moze ali i ne mora.
Svaki pacijent je prica za sebe.

Dr hvala najlepshe :)
Na neki nacin sam i pretpostavila da neces ulaziti u spekulacije, ali ja sam u nekom fazonu da se pripremim i na najgore, jednostavno tako mi je lakshe.Molim te, ako bi mogla samo da mi objasnish da li je hemostatska termokauterizacija neshto shto se daje za sprecavanje krvarenja posle biopsije, ili je pak spaljivanje promena? I josh neshto, poshto je doktorka rekla da je zahvacena relativno manja zona, da li biopsijom to eventualno mozhe biti skinuto? Primer -- dobijem neki visoki CIN u nalazu, a on mi je mozhda vec biopsijom skinut. Da li se posle biopsije ponavlja papa ili odmah ide na intervenciju u sluchaju da je CIN visok?
 
Ti si bas resila da dignes sebi stres na maksimalni nivo?
Termokauterizacija - ciljano termičko uništavanje promena na kozi,sluzokozi,i tu nema krvarenja.
Vec sam ti rekla, ne zelim da spekulisem.
Spusti loptu na zemlju, nema potrebe da sebi pravis dramu.
 
U redu, poslusacu te

Ali vidi, ne dramim za tu termokauterizaciju, samo mi nije jasno da prvo uzme isecak tkiva za biopsiju, a zatim spali neku promenu. Koja je tu logika, kad promene posle spaljivanje moze da nema, a biopsija pokaze nesto drugo? Eto, molim te odgovori mi samo jos na ovo, jer imam potrebu da mi bude sto vise stvari jasno. Ipak radi se o mom telu, a nisam ni znala da ce nesto da mi spaljuju.

I samo da ohrabrim sve one koji se plase biopsije, da je to zaista zahvat koji se i ne oseti. Cak i ta termo obrada (za koju sam ja mislila da je neshto u okviru biopsije) protekla je super i ja sam posle te male intervencije otisla sa prijateljem na kafu. Pozdrav svim zhenama ovog topika, a posebno dragoj i chelichno stalozhenoj dr . :)
 
Ama opusti se.:)
Nije to podrucje velicine fudbalskog igralista, uzeli su biospiju i uklonili promenu, gotova stvar.;)
Stici ce rezultati, tebi je uklonjeno to sto je izmenjeno, ici ces redovno na kontrole i obavezno uradi tu mikrobiolosku dijagnostiku.
 
Videla sam da referetne vrednosti nekih hormona kao sto su estradiol,LH, FSH,progesteron,prolaktin itd. zavise od faze menstruacionog ciklusa. Nisam dobijala menstruaciju 4 god zaredom. Zanima me kako su doktori mogli da tumace moje analize hormona kada ja u tom periodu nisam dobijala i prema tome oni nisu znali u kojoj sam fazi cilusa. Jel se to vidi na ultrazvuku ili oni samo provere da li se moji rezultati uklapaju u referentnu vrednost svake faze ciklusa? Mislim da oni provere da li se rezultati uklapaju u sve referentne vrednosti?
 
Pozdrav svima na forumu
a naročito onima koji se pate sa amenorejom sec. jer je to i moj problem
Sada imam pitanje u vezi moje drugarice. Skidala je kondilom, i radila je biopsiju na Gaku.
Evo izveštaja dr spec:
Oko oneticijuma ektopija i REE sa slikom mozaika na 2 i 3 sa u predelu REE slabo(+) poz. U predelu introtuss i na vulvi cond.acc. TE: Orvagyl vag
Termocanterisatio facta est
Nakon prepisane terapije sledi kontola i ovaj nalaz iz Laboratorija za eksfolijativnu citologiju: PA___prazno_____nalaz, masovna inflamacija Potrebno je prvo lečenje kolpita, a potom ponoviti PA. Th.Orvagyl vag i tbl.
Zabrinuta sam za nju.
Kakvo je vaše mišljenje doktorka?
Hvala vam puno
:heart:
:bye:
 
cao..pozdravljam sve..prosle godine sam postovala na ovom forumu povodom moje trece grupe papa testa,i mozaika,za koji je ginekolog rekao da izgleda simpaticno,hehehehe.
u glavnom,nakon tog nalaza otisla sam u "inostranstvo',tj komsijsku zemlju i ponovila nalaz.papa test mi stigao uredan,dakle nije bilo abnormalnih celija,nije bilo CIN-ova.istina bila je pristuna promjena na stanicama uslijed upale izazvane bakterijom gardnarelom.Eeeee,tu sam se jaako iznenadila,jer nikad nisam ni cula za tu bakteriju,a kamoli da je neko ima.I nemam pojma sta je to..i kako to da moze izazvati upalu.
Tada su mi uz papa test uradili i nalaz na HPV visoko rizicni ...i stigao je negativan rezultat.Dakle,sem upale tom bakterijom,papa test je bio uredan kao hpv test.\Pa sta je onda moglo da da ovdje kod nas nalaz papa 3 . grupu.Dali je moguce da je jedan od ta dva testa bio pogresan...?
i kakva je to bakterija gardnarela,valjda se tako pise,kako se dobija???

da li je moguce da patolog pomijesa izgled celije zahvacene upalom,tj. nekom bakterijom...i celije koja je izmjenjena uslijed neceg drugog?
bas sam konfuzna.sto razlicitih pitanja..izvinjavam se unaprijed..i zahvaljujem,ako neko od strucnih osoba odgovori.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top