Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam jednu dilemu
Naime, radila sam briseve pre 2 meseca (vaginalni,cervikalni,hlamidija,mikroplazma, ureaplazma)- sve negativno (radjeno u Institutu za mikrobioloska ispitivanja)
E onda pre nekih 20 dana odem u DZ Vracar, i po njihovim nalazima vaginalni sekret je V grupa, 7 dana nakon toga je III grupa..bez ikakve terapije:eek:sad mene zanima kako je to moguce ako su ovi rezultati bili ok..?
Pri tom, nisam imala odnose u medjuvremenu (uz to imam 1 partnera 10 godina i koristimo zastitu), a koristila sam albothyl vaginalete..Znam sta je V a sta III grupa VS..samo sam pogubljena totalno, i u neverici
Pitanje moje je:sta da radim?ako zamenim dr opet je laboratorija ista..il da opet odem na institut da uradim analize?
 
36 godina, usla u cetvrti mesec trudnoce (prve), na uz mi doca video: na prednjem zidu intramuralni miomatozni cvoric 75mm. Osim sto mi nije jasno kako moze da koristi deminutiv (cvoric) za nesto 75mm veliko, interesuje me koliko i da li to smeta razvoju bebe... doca mi je rekao samo da moze da smeta za prirodan porodjaj, ali meni nije jasno da li to znaci da do tada ne smeta i ne gura se sa bebom, ili on samo nije hteo da me plasi dok ne vidi kako ce se dalje razvijati.
 
Ja imam jednu dilemu
Naime, radila sam briseve pre 2 meseca (vaginalni,cervikalni,hlamidija,mikroplazma, ureaplazma)- sve negativno (radjeno u Institutu za mikrobioloska ispitivanja)
E onda pre nekih 20 dana odem u DZ Vracar, i po njihovim nalazima vaginalni sekret je V grupa, 7 dana nakon toga je III grupa..bez ikakve terapije:eek:sad mene zanima kako je to moguce ako su ovi rezultati bili ok..?
Pri tom, nisam imala odnose u medjuvremenu (uz to imam 1 partnera 10 godina i koristimo zastitu), a koristila sam albothyl vaginalete..Znam sta je V a sta III grupa VS..samo sam pogubljena totalno, i u neverici
Pitanje moje je:sta da radim?ako zamenim dr opet je laboratorija ista..il da opet odem na institut da uradim analize?

Ponovite vaginalni sekret u nekoj privatnj ginekoloskoj ordinaciji ili laboratoriji, to Vam je daleko jeftinije,pa ako se ustanovi da ziasta imate V i III grupu, ond aidite u Institut da ponovite briseve na vec pomenute uzrocnike.
 
A u privatnim klinikama se bas dobro plati to znanje :) Nego mi je smesna postovana dr sa svojim komentarom- nisam ti ja na civiluku ovde!?! Pa ne razumem zasto se uopste prihvatila da odgovara na pitana na forumu ako je nerviraju nasa (i najnebuloznija) pitanja :) Ali, dobro :) Drugarica je pitala svog ginekologa i saznala sam odgovor i zasto od 5. dana i kada pocinjem sledecu :)

Na forumu je zato sto je ludi altruista, a ne nerviraju je vasa pitanja, vec samo nebulozna pitanja i ocekivanje da vam bude na raspolaganju 24/7.
 
imam 32 godine
i ginekolog mi je rekao da su rezultati PAPA TESTA ,treca grupa
dakle nije to treca grupa ,,obicna
vec treca grupa papa,,,tako je rekao
sta to treba da znaci
jeli ozbiljno? dao mi je neke lekove vaginalete ,jako me peku
 
imam 16 god a prvu menstr.sam dobila pre 4god. prve 3god nisu bile bolne, zadnjih god dana svaki put 3-4 sata provedem u uzasnim bolovima ne mogu da hodam, imam strasne grceve, uglavnom su jaci na levoj strani stomaka. da li da odem na ultrazvuk i smem li da primim nesto protiv bolova u hitnoj u tim slucajevima? da li na ultrazvuku moze da se vidi jesam li nevina ili ne?

Kažeš da si nevina, pa šta te onda briga da li se to vidi ili ne...:roll:
Ja imam bolne menstruacije odkad imam odnose... pre toga nikad me ništa nije bolelo u toku menst....
E sad kad će se taj bol završiti, to je pitanje vremena ili ...?
Uzmi rapten K...
 
Zdravi nadam se da ce neko imati odgor na moje pitanje...imam 26 godina i 26.avg mi je bio zadnji dan ciklusa i imala sam odnose sa deckom medjutim uvece sam osetila mnogo jak bol na levoj strani kod jajnika koji je trajajo nekih 10 min sutradan je bilo bolje ali sam osetila da mi se siri kao kocenje i bol niz nogu i preponu otisla sam kod ginekologa da vidim da nije upala jajnika jel sam je imala zimus rekla je da je sve u redu i da idem da dam urin i urinokulturu da vidim da nije pesak kojeg imam u oba bubrega i kamncice majdutim nalazi su ok ne znam sta se to desilo ja i danas osecam bol koji je povremen i koji se siri iza na isijadikus levog kuka da li je moguce neko istegnuce ili sta vec...znacio bi mi savet i vase misljenje hvala
 
Postovana doktorka,

imam 20 godina i uradjen mi je vaginalni bris. Pronasli su da imam streptokoke.Pijem lek cefalexin i koristim vaginalete (napravljenje na bazi cefalexina). Boli me i svrbi klitoris. Da li to ima veze sa streptokokama ili je nesto drugo razlog tome?

Unapred hvala na odgovoru.
 
Ponovite vaginalni sekret u nekoj privatnj ginekoloskoj ordinaciji ili laboratoriji, to Vam je daleko jeftinije,pa ako se ustanovi da ziasta imate V i III grupu, ond aidite u Institut da ponovite briseve na vec pomenute uzrocnike.
Hvala puno, to cu i da uradim....samo zbun je jos veci jer ja sekret uopste nemam (mislim nista se ne vidi na vesu, sto sam i pokazala doktoru)..u glavnom hvala na savetu:klap:
 
Imam 20 godina. Sa 16 sam isla kod ginekologa zbog toga sto do tad nisam dobila menstruaciju. Ginekolog mi je rekao da nikada necu ni imati menstruaciju jer mi je materica nerazvijena i da zbog toga necu moci da zatrudnim. Da li postoji neko sa takvim problemom? I da li postoji neki nacin da ga resim?
 
jel hoce neko da mi odgovori na pitanje?
navela sam ga pre par dana, a niko se ne zanima da mi odgovori.
dakle?


Mozda zato sto mi nismo mali ljudi koji zive u kompjuteru, imamo poslove, zivot i porodice...? Ili zato sto je pitanje odgovoreno vec vise puta, na ovoj istoj temi - samo treba malo vremena utrositi na prelistavanje teme? Ili najzad zato sto je - da - onaj ko Vam je vaginalete prepisao to trebalo da Vam kaze odnosno ako Vam nije rekao trebalo je da pitate...No sve to nije ni vazno, jer ovde cete kad tad ipak dobiti odgovor, ukoliko imate strpljenja da isti sacekate.
 
Postovani,
Imam 25 godina i pijem yasmin vec godinu i devet meseci. Imala sam jednu pauzu od mesec dana, nakon koje sam normalno dobila menstruaciju. Razlog uzimanja tableta yasmin je samo njihov kontracepcijski efekat. Sada bih zelela da prestanem da ih uzimam, jer imam neredovne seksualne odnose, pa smatram da je mozda bolje da ih uopste ne uzimam, kad gube svoju osnovnu namenu. Da li bih smela da sama prestanem sa uzimanjem ili bih trebala da se obavezno obratim ginekologu? Da li posle prekida uzimanja, moze doci do poremecaja ciklusa? Hvala unapred!
 
imam 27 god i u trudnoci mi se pojavila rana na mateici koja je jako krvarila, pa u sedmom mesecu sam imala ogroman hematom koji je bio na dva milimetra od ploda i tokom cele trudnoce sam pila utrogeston i ginipral i hvala bogu sve se super zavrsilo. 10 dana nakon porodjaja dobila sam menstruaciju i to jako obimnu i stalno su me kljukali lekovima i inekcijama za skupljanje materice ( par meseci ) dok nisam otisla na VMA i tamo su mi rekli da sam dobila i da ntrebam da pijem nista. medjutim ranicu nisu videli. pre dva meseca sam ponovo na vma otisla i rekli mi da imam ranicu, dali mi vaginalete povidon jod. papa je bila druga grupa. kada sam otisla pre par dana ranica se opet nije videla. nisam dobila nikakav konkretan odgovor kako se ranica cas vidi cas nevidi, pa vas molim da mi objasnite da li je to moguce i sta treba da radim. hvala vam unapred
 
Ja imam jednu dilemu
Naime, radila sam briseve pre 2 meseca (vaginalni,cervikalni,hlamidija,mikroplazma, ureaplazma)- sve negativno (radjeno u Institutu za mikrobioloska ispitivanja)
E onda pre nekih 20 dana odem u DZ Vracar, i po njihovim nalazima vaginalni sekret je V grupa, 7 dana nakon toga je III grupa..bez ikakve terapije:eek:sad mene zanima kako je to moguce ako su ovi rezultati bili ok..?
Pri tom, nisam imala odnose u medjuvremenu (uz to imam 1 partnera 10 godina i koristimo zastitu), a koristila sam albothyl vaginalete..Znam sta je V a sta III grupa VS..samo sam pogubljena totalno, i u neverici
Pitanje moje je:sta da radim?ako zamenim dr opet je laboratorija ista..il da opet odem na institut da uradim analize?

V grupa je trichomonas vaginalis, taj bris nisi radila ali ne bi me cudilo da suu dz pogresili.
Jer V ne moze bez terapije da prodje.
 
imam 32 godine
i ginekolog mi je rekao da su rezultati PAPA TESTA ,treca grupa
dakle nije to treca grupa ,,obicna
vec treca grupa papa,,,tako je rekao
sta to treba da znaci
jeli ozbiljno? dao mi je neke lekove vaginalete ,jako me peku

III grupa papa testa jeste ozbiljna stvar.
A o tome imate na pocetku ove teme i u prvih deset strana.
Potrebno je da uradite sve vise hiljada puta na ovom forumu navedene mikrobioloske briseve.
Obavezno kolposkopiju i nakon toga vas ginekolog donosi odluku da li ce biti potrebna biopsija.
 
Postovani,
Imam 25 godina i pijem yasmin vec godinu i devet meseci. Imala sam jednu pauzu od mesec dana, nakon koje sam normalno dobila menstruaciju. Razlog uzimanja tableta yasmin je samo njihov kontracepcijski efekat. Sada bih zelela da prestanem da ih uzimam, jer imam neredovne seksualne odnose, pa smatram da je mozda bolje da ih uopste ne uzimam, kad gube svoju osnovnu namenu. Da li bih smela da sama prestanem sa uzimanjem ili bih trebala da se obavezno obratim ginekologu? Da li posle prekida uzimanja, moze doci do poremecaja ciklusa? Hvala unapred!

Kad zavrsis kutiju sa sledecim ciklusom ne zapocinji novu.
Sto se tice poremecaja ciklusa, moze ali i ne mora.
Nemoj se time opterecivati.
 
imam 27 god i u trudnoci mi se pojavila rana na mateici koja je jako krvarila, pa u sedmom mesecu sam imala ogroman hematom koji je bio na dva milimetra od ploda i tokom cele trudnoce sam pila utrogeston i ginipral i hvala bogu sve se super zavrsilo. 10 dana nakon porodjaja dobila sam menstruaciju i to jako obimnu i stalno su me kljukali lekovima i inekcijama za skupljanje materice ( par meseci ) dok nisam otisla na VMA i tamo su mi rekli da sam dobila i da ntrebam da pijem nista. medjutim ranicu nisu videli. pre dva meseca sam ponovo na vma otisla i rekli mi da imam ranicu, dali mi vaginalete povidon jod. papa je bila druga grupa. kada sam otisla pre par dana ranica se opet nije videla. nisam dobila nikakav konkretan odgovor kako se ranica cas vidi cas nevidi, pa vas molim da mi objasnite da li je to moguce i sta treba da radim. hvala vam unapred

Jeli uvek ides kod istog ginekologa ?
 
Postovana doktorka,

imam 20 godina i uradjen mi je vaginalni bris. Pronasli su da imam streptokoke.Pijem lek cefalexin i koristim vaginalete (napravljenje na bazi cefalexina). Boli me i svrbi klitoris. Da li to ima veze sa streptokokama ili je nesto drugo razlog tome?

Unapred hvala na odgovoru.

Nadam se da je terapija ordinirana na osnovu antibiograma.
Svrab moze biti i od streptokoka ali i od gljivica koje idu uz antibiotskuu terapiju.
U svakom slucaju zavrsi terapiju, obavezno idi na kontrolu i p[rati savete svog ginekologa.
 
kad sam se porodila bila sam u pancevu prvi put kod tog ginekologa a sada sam posle dve godine bila na vma isto kod doktora kod koga sam bila nekada davno posto moj ginekolog je sada nacelnik i retko kada prima pacijente na pregled.
 
Poslednja menstruacija mi je pocela 16. avgusta i tad sam pocela da koristim Logest u dogovoru sa ginekologom. 19. pilulu sam popila par sati kasnije nego uobicajeno, a 20. pilulu sam zaboravila da popijem. Ne znam kako, bila sam sigurna da sam je popila. Danas sam popila poslednju tabletu.
Danas sam imala i bolove kao pred menstruaciju, cak imam i braon mrlje kao na pocetku/pri kraju menstruacije.
Kupila sam novu kutiju. Da li bi trebalo da pravim pauzu od 7 dana ili ne?
Sutra putujem i ne mogu da odem kod ginekologa do 15. septembra.

Sta bi bilo najbolje da uradim?

Unapred hvala! :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top