Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam veliki problem!
Planirala sam da pocnem da uzimam Orgametril tablete tri dana pre pocetka ciklusa kako bih ga odlozila jer trebam da idem na putovanje za dva dana,medjutim dosta mi je poranilo verovatno zbog stresa i ne znam sta da radim! Verovatno je vec kasno,ali sam za svaki slucaj popila jednu tabletu veceras jer bi mi bas znacilo da stopiram...HELP!
 
jja sam pre dva tri meseca po direktivi svog ginekologa pila pet dana te tablete i tako su mi poremetile cikluse da to nije normalno, prosto se i on kaje što mi ih je davao. Pobogu ljudi, ne igrajte se sa hormonima, nisu to bombone pa ajd teraj.......pusti prirodu neka radi svoje, odloži put ako ti je toliko bitno da nemaš mecu baš na tom putu......o Bože, Bože...................
 
Imam veliki problem!
Planirala sam da pocnem da uzimam Orgametril tablete tri dana pre pocetka ciklusa kako bih ga odlozila jer trebam da idem na putovanje za dva dana,medjutim dosta mi je poranilo verovatno zbog stresa i ne znam sta da radim! Verovatno je vec kasno,ali sam za svaki slucaj popila jednu tabletu veceras jer bi mi bas znacilo da stopiram...HELP!

Stvarno - svasta! A sta opcekujete da cete postici pijenjem tableta ako ste vec dobili ciklus?! Sem da istumbate sebi hormone i po mogucstvu poremetite hormonalni status i sledeci ciklus. Boze ljudi, ponasate se kao da su tablete Tic-tac bombonice, uvek uspete da me zapanjite iz pocetka.... :dontunderstand:
 
Imam veliki problem!
Planirala sam da pocnem da uzimam Orgametril tablete tri dana pre pocetka ciklusa kako bih ga odlozila jer trebam da idem na putovanje za dva dana,medjutim dosta mi je poranilo verovatno zbog stresa i ne znam sta da radim! Verovatno je vec kasno,ali sam za svaki slucaj popila jednu tabletu veceras jer bi mi bas znacilo da stopiram...HELP!

:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
i ja sam zanemela,pazi moliću, jednom godišnje može to sebi da priušti????????????? Pitam se samo da li bar jednom godišnje priuštiš sebi i odlazak ginekologu??? Očito ne, čim radiš ovakve stvari. A i dalji scenario vidim odlično, poremetiće cikluse,tražiće po forumima rešenje kako da ih dovede u red, onda će naprasno skapirati da postoje lekari, otići će, i smem da se U ŽIVOT KLADIM da neće reći da je na svoju ruku koristila hormone. I onda nam nisu dobri doktori, drvlje i kamenje po njima........strašno!!!
 
Ok,tek sam sad shvalila koliku sam glupost uradila. :roll:
Sve u svemu,da,posecujem ginekologa ali ovo mi je bilo toliko hitno-dok bi mi oni zakazali dok ovo-dok ono,eto mene u Spaniji!
U svakom slucaju-hvala...Nadam se da ce ciklus bar malo da mi se skrati zbog blago povecane doze hormona :))) Just kidding! Or not...
 
Postovana Dr.,

Vec sam vam se obratila vezano za neredovne menstruacije uprkos koriscenju kontraceptivnih pilula. Bila sam juce kod ginekologa, i utvrdjeno je uzrok tome to sto imam na levom jajniku vodenu cistu oko 30mm. Doktorka mi je rekla da ce ista da se ili povuce, ili ce puci, ili cu je operativnim putim ukloniti ako preraste 6cm (kontrola za 3 meseca ako ne pukne do tada). I naravno prestajem da pijem pilule, koje su verovatno uzrok ciste jer ih pijem 4 godine.
E sad, moja nedoumica je sledeca: Doktorka je rekla da ce me, ako cista pukne, jako boleti, da se ne uplasim, i da joj se smo javim posle toga da me opet pregleda. A ja sam na nekoliko foruma (kao i na sajtu koji ste vi preporucili na prvoj strani ove teme) naisla na komentare da je pucanje ciste opasno, i da je tada potrebna hitna hiturska intervencija. Mene zanima sta da radim ako do pucanja dodje? Da se njoj javim posle (sto moze biti i par dana ako mi cista pukne u petak uvece npr.!), ili u urgentni?
I jos jedno pitanje, predpostavljam daovakva cista ne smanjuje mogucnost za ostajanje u drugom stanju, ali da li bi ugrozavala trudnocu? Od soka sam zaboravila da pitam doktorku...

Hvala unapred!
 
Napravila sam glupu gresku.
Logest pijem uvece u 12, sinoc sam zaboravila. Setila sam se danas u 16 i popila tu od sinoc. Bila sam u velikoj frci i posto sam pre par meseci isto zaboravila, ali proslo je manje od 12 sati posle uzimanja i tad sam procitala da se uzima odmah druga,isto sam uradila i sad. Medjutim, kad se frka smirila, pre 2 sata, shvatila sam da je proslo vise od 12 sati i na netu nasla informaciju da se u tom slucaju zaboravljena pilula ostavlja u tabli a ostale piju normalno da bi se izbeglo tumbanje hormona i iznenadna krvarenja. I sad me uzasno strah da sam ko zna sta uradila organizmu i to samo zbog glupe frke u kojoj nisam nasla minut vremena da razmislim!!!:dash:
Jel ima nekog resenja il da padam u depresiju?:(
 
Da idemo, ali sta ce biti sa mojim hormonima?:-( Jel postoji bar neka milisansa da sve ostane dobro?

evo, ako ti znace moja iskustva, za cetiri godine koliko pijem pilule sam zaboravila da ih popijem bar 3 puta (tako da se seti posle vise od 12 sati, cak je jednom proslo 20sati!).
za savet sam se u tom periodu obracala call centru, jer su oni radili i vikendom, gde su me dezurni doktori uveravali da popijem tu pilulu kad god se setim, pa makar i dve odjednom (to je bio slucaj kada sam zaboravila da popijem prvu) i da ne preskocim ni jednu.
ispravan savet ili ne, meni nije nista bilo za sve ove godine, pa ne brini, nece biti ni tebi nista... samo meni su tada govorili da nisam zasticena neko vreme, pa koristi kondom 7 dana od kada si zaboravila da popijes pilulu..

ja sam resenje nasla u tome da navijem alarm na mobilnom koji mi zvoni svako vece, pillule su mi uvek u torbi, pa vise nisam dolazila u situaciju da zaboravim na pilulu, i uvek je popijem u isto vreme, kako bi i bilo najbolje...
 
Imam ja jendo pitanje, drugarica mi je u drugom stanju, naravno tek je saznala, ali je u predhodne tri nedelje, pila raptenk, misleci da ce dobiti, jer ju je boleo stomak, imala je napad alergije, gusenje, i primila je injekciju protiv alergije, a i pila je presing. Sta se tu radi??? Koliko je uopste opasno kada naravno ne znamo da smo u drugom stanju, a pijemo lekove. Koliko ja znam, a malo znam, antibiotici se smeju piti, ali penicilin, andolo ne sme, kafetin, i sad vec sta jos ne sme....
pozdrav
 
Raspitala sam se na sajtu 21dan.com, tamo odgovaraju ginekolozi.
Sve u svemu, ako se pilula zaboravi prve ili druge nedelje sve se pije uobicajeno s tim sto se i ta popije kad se seti a ako se zaboravi trece nedelje postoje dve opcije. Ili se popije odmah zaboravljena i to pakovanje se nastavlja do kraja a sledece se odmah nadovezuje, bez sedmodnevne pauze i tako se menstruacija odlaze 21 dan sto kazu da je bezazleno, a druga opcija je da se odmah prestane sa koriscenjem tog pakovanja, napravi pauza(znaci prvi dan pauze je dan kad je pilula zaboravljena) od 7 dana i pocne sa sledecim pakovanjem.
Eto, cisto ako se neka devojka zezne kao ja.
 
Imam ja jendo pitanje, drugarica mi je u drugom stanju, naravno tek je saznala, ali je u predhodne tri nedelje, pila raptenk, misleci da ce dobiti, jer ju je boleo stomak, imala je napad alergije, gusenje, i primila je injekciju protiv alergije, a i pila je presing. Sta se tu radi??? Koliko je uopste opasno kada naravno ne znamo da smo u drugom stanju, a pijemo lekove. Koliko ja znam, a malo znam, antibiotici se smeju piti, ali penicilin, andolo ne sme, kafetin, i sad vec sta jos ne sme....
pozdrav

Ginekolog ustanovi trudnocu i uputi je u genetsko savetovaliste.
 
Mog muza vec neko vreme malo boli ispod levog testisa. Bio je kod urologa koji je oppipao malo zadebljanje, na uz nista. Dao m je Ciprocinal. Posto se bol nastavio, otisao kod drugog urologa, koji nije nista opopao i dao mu da urado Uk i spermokulturu. UK je u redu, a u spermi pise malo streptococus pneum. i osetljiva je na Clindamicin koji mu je dao da pije, dijagnoza pise Epididimitis.

Zavrsava antibiotike ali jos boli. Uradice opet spermok. verujem da ce biti sterilna jer je ionako bilo malo bakterija. Dok ne ode opet kod lekara, interesuje me sta ide dalje. Bakterija nema, a njega i dalje boli pri cemu urolog nista nije napipao?
Planiramo bebu, pa me zanima da li ovo moze da utice na spermogram?
 
A jesi li ti bila kod ginekologa?
Sto se tice supruga i njegovog problema, kada zavrsi antibiotike treba da napravi pauzu desetak dana pa da ponovi nalaze, ako se bol i dalje bude odrzavala naravno da se javi urologu.
 
Zdravo svi...
Nova sam ovde, ali sam pročitala predhodne stranice ...međutim imam jedno ili nekoliko pitanja :lol: ako može neko da mi pomogne..
Pre dve godine su mi ustanovili kondilome sa vanjske strane. I tada sam htela da radim tipizaciju ali mi je doktorka rekla da to ne moram da radim jer su "zloćudni" kondilomi veoma retki. :roll:
Od kad su mi ustanovili kondilome išla sam na kontrolu svakih 6 meseci, ali zadnjih godinu dana nisam bila. Sada, posle dve godine, pojavili su se i iznutra. Pitala sam ginekologa (novog) da li bi mogla da radim tipizciju (pošto sam se malo ipak informisala od kad su mi ih ustanovili) on je rekao da može ali da košta 16.000din. Da li je moguće da je to tako skupo (čitala sam i negde piše da košta 4.000 a negde maks.8.000din)? Rekao je da to kao šalju u Mađarsku na analizu i da će on te kondilome, koje mi ukloni poslati tamo.
Es sada, drugo moje pitanje - da li se šalje bris (tako sam negde pročitala) ili kondilomi (kako on kaže) na analizu?
I da li postoji negde u Novom Sadu mogućnost da se izvrši tipizacija i gde?
Ja tražim na internetu već dva dana ali samo sam u Bg to našla.
Hvala...
 
Bila sam kod gin. pre dva meseca i sve je u redu, ali otici cu da mi urade bris.

A zasto toliko dugo treba da ceka posle terapije, zar nije dovoljno par dana pa da uradi ponovo?
 
Zdravo svi...
Nova sam ovde, ali sam pročitala predhodne stranice ...međutim imam jedno ili nekoliko pitanja :lol: ako može neko da mi pomogne..
Pre dve godine su mi ustanovili kondilome sa vanjske strane. I tada sam htela da radim tipizaciju ali mi je doktorka rekla da to ne moram da radim jer su "zloćudni" kondilomi veoma retki. :roll:
Od kad su mi ustanovili kondilome išla sam na kontrolu svakih 6 meseci, ali zadnjih godinu dana nisam bila. Sada, posle dve godine, pojavili su se i iznutra. Pitala sam ginekologa (novog) da li bi mogla da radim tipizciju (pošto sam se malo ipak informisala od kad su mi ih ustanovili) on je rekao da može ali da košta 16.000din. Da li je moguće da je to tako skupo (čitala sam i negde piše da košta 4.000 a negde maks.8.000din)? Rekao je da to kao šalju u Mađarsku na analizu i da će on te kondilome, koje mi ukloni poslati tamo.
Es sada, drugo moje pitanje - da li se šalje bris (tako sam negde pročitala) ili kondilomi (kako on kaže) na analizu?
I da li postoji negde u Novom Sadu mogućnost da se izvrši tipizacija i gde?
Ja tražim na internetu već dva dana ali samo sam u Bg to našla.
Hvala...

Analiza jeste skupa, ne znam gde se radi u NS.
Mislim da je Beograd blizi NS nego Madjarska.:dontunderstand:
 
Moja dijagnoza je Amenorrhoea sec.Imam 30 godina, nisam rađala.
Menstruacije uopšte nemam više od godinu dana. :worth:
Radila sam hormonske analize na Gaku u Višegradskoj koje upućuju na prevremeni klimaks zbog povećanih vrednosti fsh i lh (FSH - 64 IU/L i LH - 111 IU/L)
Ostali hormoni su u granicama ref. vrednosti, a nalazi kod ginekologa su "školski primer", Imam displaziju dojki i nešto mulja u žučnoj kesi. Nalazi kod hematologa su ok sem povišenog CRP2 koji je 9,78 (<3). Doktorka predlaže lap.biopsiju jajnika i da se ispita hipofiza. Ima li neko preporuku za endokrinologa, na private?! Maša?
Hvala za onaj recept sa smokvicama, javiću rezultate :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top