Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo, pokusacu jos jednom da ostavim poruku. Ne znam da li sam ja smotana toliko, ili nesto ne valja sa forumom. Elem, prvo se izvinjavam ako postavljam pitanje na koje ste vec dali odgovor, ali ja ne mogu da ga pronadjem, pa cu jednostavno pitati.
Imam 24 godine i pijem Logest vec 4 godine. Pre dve godine sam pocela da maljavim vise nego do tada, i imala sam par tvrdih hormonskih dlaka na licu, pa mi je doktorka preporucila da predjem na Yasmin. One mi nisu odgovarale, pa sam se vatila na Logest. A maljavost se vise nje menjala mnogo.
Dalje, vec 5 meseci imam neredovan ciklus. Dobijem dok pijem pilule, a kada ih ne pijem (onih 7 dana) ne dobijem. Predpostavljam da mi se ogranizam prezasitio Logesta, i za nedelju dana idem kod ginekolga i predpostavljam da ce ona taj problem resiti. Ali Vas bih pitala nesto na sta sam od svoje doktorke dobila odgovor prosle godine: Kada je vreme da prestanem da pijem pilule zbog organizma?I kakve one posledice mogu imati na moj organizam,jer ipak ih pijem tako dugo?
Moja doktorka mi je rekla da nema potreba da obacam paznju na vreme, odnosno broj godina koliko se piju pilule, i dok god meni prijaju da je to u redu. Ako sada pocnem da pijem neke druge, koje ce mi biti bolje od Logesta, onda bih mogla tako jos godinama. Zanima me gde je granica?
Inace sam ginekoloski zdrava, i u vezi sa istim partnerom vec 5 godina.

Hvala unapred, i jos jednom se izvinjavam ako ste vec odgovarali na ovakvo ili slicno pitanje...
Prvih deset poruka se posebno odobrava, molim za malo strpljenja.
Nisam bas najbolje razumela deo koji je boldovan.
 
Poslednja izmena:
Zdravo! Da li među vama ima ljudi sa kojima je sve u redu, a ipak ne mogu da imaju decu? Sve, ali baš sve analize su urađene, i kao što rekoh, sve je u redu! Prijavili smo se za državni program veštačkog oplođenja. Kakva su vaša iskustva i preporuke?
 
Zdravo! Da li među vama ima ljudi sa kojima je sve u redu, a ipak ne mogu da imaju decu? Sve, ali baš sve analize su urađene, i kao što rekoh, sve je u redu! Prijavili smo se za državni program veštačkog oplođenja. Kakva su vaša iskustva i preporuke?

MUJER1 ima!Evo ja sam ti zivi primer :).5godina sve u redu nalazi ponavljani po nekoliko puta, hsg 2 puta, histeroskopija, hormonski status cim zastari ponovi se, brisevi ok,spermogram,spermokultura ,torch..sve uredno.Dve godine svaki mesec folikulometrija pracena ovulacija uredna...Stimulisani ciljani odnosi,radjene tri insemenacije neuspesne i radjena vantelesna drzavni program nije uspela.Pauza posle vto tri meseca najmanje.I znas sta sam shvatila?Napravicu duzu pauzu jer ti nemogu opisati koliko je olaksanje odmor od dr, uz,hormona,ciljanih odnosa..napravicu pauzu bar godinu mozda i duze ako za to vreme nista onda cu da razmisljam ponovo o insemenaciji ili vto....Opet je veliko olaksanje znati da mozes prirodno bar znam da sam sve iskontrolisala i pokusala...sad pokusati ono najteze opustiti se :)....Vama srecno na ivf :)
 
Poslednja izmena:
sigurna sam da je o ovome vec pisano,ali ne umem da pronadjem.radi se o necemu sto bi mi odgodilo menstruaciju na par dana.sledeceg meseca putujem u egipat,bas tada treba da dobijem ,a inace su mi jako obilne,bolne.da li nesto moze da se uradi i koliko je to bezbedno.
 
Imam 14 godina i ostala sam trudna. Jedino resenje je da uradim abortus, posto decko i ja ne mozemo da pruzimo zivot tom detetu, bar ne jos. Zelela bi da mi neko pojasni malo oko abortusa i kakve su kontradikcije i gde moze da se uradi i koliko kosta???

HVALA UNAPRED
 
:(Imam 14 godina. Uradila sam dva testa za trudnocu i oba su pozitivna. Pricala sam sa roditeljima i deckom o abortusu, i dosli smo do zakljucka da je to trenutno jedino resenje, posto nas dvoje nismo u stanju da pruzimo adekvatan zivot detetu.
Molila bih za malo objasnjenje o mogucim nuspojavama abortusa, i gde je najbolje uraditi i koliko kosta???
HVALA UNAPRED!
 
Da li bi neko zeleo da mi odgoviri sta znaci. " Oko Orifitiuma uzana REE otvorenog tipa"? Mnogo bi mi znacilo da mi neko kaze, jer se ceo dan opterecujem oko toga. Danas sam bila kod ginekologa a inace sam ranicu na gllicu otklonila laserom, pa je ovo kontrolni pregled. Dr. je reko da je u redu ali me zbunjuje to sto je napisao. Unapred hvala.
 
:(Imam 14 godina. Uradila sam dva testa za trudnocu i oba su pozitivna. Pricala sam sa roditeljima i deckom o abortusu, i dosli smo do zakljucka da je to trenutno jedino resenje, posto nas dvoje nismo u stanju da pruzimo adekvatan zivot detetu.
Molila bih za malo objasnjenje o mogucim nuspojavama abortusa, i gde je najbolje uraditi i koliko kosta???
HVALA UNAPRED!

Posto si maloletna potrebna ti je dozvola roditelja.
Sa majkom otidji kod ginekologa u dom zdravlja a dalje ce ti sve biti pojasnjenjo.
Ili na institut za majku i dete, u savetovaliste za mlade.
Crno dete...:(
 
Da li bi neko zeleo da mi odgoviri sta znaci. " Oko Orifitiuma uzana REE otvorenog tipa"? Mnogo bi mi znacilo da mi neko kaze, jer se ceo dan opterecujem oko toga. Danas sam bila kod ginekologa a inace sam ranicu na gllicu otklonila laserom, pa je ovo kontrolni pregled. Dr. je reko da je u redu ali me zbunjuje to sto je napisao. Unapred hvala.
Sve je ok, vraca se sve na svoje mesto.
 
E ja imam jedno pitanje,mozda ce se nekome to ciniti glupo,ali eto ja cu se ipak usuditi da pitam.Skoro sam bila kod ginekologa na pregledu,i rekla je da je sve u redu,da ne treba da se brinem,a mene zanima, da li je ona onako odokativno mogla da vidi da li imaju kakve infekcije i sl,.bez uradjenih analiza? Posto vec neko vreme,imam pojacan sekret i neki beli iscedak,koji je nekad jako pojacan,a nekad ga ima malo.
Pa me zanima sta bi mogao biti uzrok tome? I da li stvarno nemam razloga da se brinem da je to nesto ozbiljno?
Unapred hvala na odgovoru....
 
Bila sam na sistematskom pregledu i doktorka mi je rekla da imam ranicu na grlicu materice.
Ali posto je osoblje bilo jako neljubazno nisu mi rekli o cemu se radi.
Pa bih vas molila da mi odgovorite sta bi predstavljala ta ranica, da li je opasna i kako se moze izleciti?
Hvala unapred!
 
Intreresuje me da li vakcina protiv HPV-a deluje ako je vec utvrdjeno da neko ima HPV?
Ako zena ima HPV, a nema kondilome, da li virus nekako moze da naskodi detetu ako zena planira da ostane u drugom stanju?
 
Intreresuje me da li vakcina protiv HPV-a deluje ako je vec utvrdjeno da neko ima HPV?
Ako zena ima HPV, a nema kondilome, da li virus nekako moze da naskodi detetu ako zena planira da ostane u drugom stanju?

Ne deluje.
Kao sto si i sama rekla to je vakcina, ona pokriva odredjeni broj sojeva HPV i funkcija joj je kao i kod svake vakcine preventivna.
HPV ne utice na trudnocu.
 
Imam jos dva pitanja vezana za ranicu koja se pojavila na grlicu materice.
Da li postoji mogucnost prosiranja te ranice, posto trenutno nisam u mogucnosti da odem kod doktora?
I drugo pitanje. Da li mogu da imam odnose dok ne resim problem sa ranicom grlica matrice?
Veoma mi znace vasi odgovori, veoma sam se uplasila jer do sada nisam imala nikakvih problema...
Hvala vam!
 
dr:
Prvih deset poruka se posebno odobrava, molim za malo strpljenja.
Nisam bas najbolje razumela deo koji je boldovan.



Izvinjavam se sto mi je ovoliko trebalo da pogledam Vas odgovor. Ne razumem zasto je pogresno boldovano, ali moj naglasak je na sledecem:

-posle koliko godina je vreme da se prestane sa pilulama (Logest)? Sigurno postoji neka preporucena granica, jer ja moje pijem vec 4...
-da li postoje posledice po organizam posle tolikih godina unosenja hormona?

Hvala najlepse!
 
Imam 19-st godina.
Ako ste to mene pitali?
I molila bih odgovor sto pre,jer me to bas zanima....
Hvala,,

Da, tebe sam pitala.
Pregled je sustina svega.
Ukoliko je polje pregleda cisto, bez znakova infekcija a osoba je mlada, to joj je prvi kontakt sa ginekologom ne uzima se odmah papa nalaz.A brisevi se uzimaju prema tegobama pacijentkinja.
Vaznije je pitanje da li umes da razlikujes promene sekreta u toku ciklusa, ovulaciju i tome slicno.
Sekret nije isti odmah posle ciklusa, pred ciklus ,u ovulaciji.
Imas li ti nekakve tegobe, tipa svraba, peckanja, obilatog sekreta neprijatnog mirisa koji prlja ves, bilo sta od toga?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top