Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
XYOL - Da li misliš da bi ti trudnoća pomogla da te drugi malo "ostave na miru" i da ti predješ na poziciju osobe o kojoj se brinu? Da npr. to bude opravdan razlog i izostajanja s posla, koji ne bi podlegao kritikovanju? Čini mi se da te sad stiglo ono što si preživljavala i da u trudnoći tražiš "odmor" od svega. Ovo nije kritika, naravno, već moraš sama sa sobom neke stvari da raščistiš. Kakav stav ima tvoj muž u situaciji u kojoj se nalaziš? Imaš li podršku od njega? Ne možeš tako da razmišljaš - da li će neko doći kući ili ne? Bori se da vidiš i pozitivne stvari u životu. Posle kiše uvek dolazi Sunce. Zvuči bezveze, ali je tako. Kad upadneš u krizu, nemoj da se bedačiš, već radi nešto da skreneš misli. Šetaj, čitaj, skači ako treba. Nećeš ništa rešiti tabletama i kukanjem, ali bar pokušaj, daj sebi vremena, ne mogu promene da se dese preko noći. Sve najbolje!
 
Hvala na zapazanju. Bezanje u trudnocu makar i u cillju sagledavanja zivota sa pozitivne strane (radjanje+ budjenje) nije nista manje legitimno od nekih drugih motiva.Mislim, motivi su inace razliciti jer su i ljudi puni raznolikosti, ne verujem da postoje ispravne i nesipravne kategorije kada neko zeli da ima decu.
Istina je da verujem da ce moja budnost i briga dobiti drugaciji oblik ako budem svoju decu imala ali je i istina,tu cu se sloziti sa svima vama, da moje telo izgleda nece da mi izadje u susret i dozvoli radjanje dokle god ne budem prestala da se plasim. Moj muz je mene svestan, zna sa kim ima posla :D. Zeli dete ali ne vrsi pritisak u tom smislu.
Elem , sta mislite o homeopatiji? Umesto bromazapema ;)
 
Bukvalan prevod ili prevedeno na jezik medicinskog laika?
Hronicna upala grlica materice,SCJ (mesto dodira plocastoslojevitog epitela(koji pokriva vaginu) i cilindricnog epitela (koji se nalazi u kanalu grlica)) nije u celini dostupna pregledu i ektopija koja je sanirana....
Mislim da ti tek sad nista nije jasno:)
 
Imam pitanje i molim da mi neko odgovori i pojasni neke stvari.
Radila sam vaginalni i cervikalni bris i rezultat je:
celijski detritus, veci broj raspadnutih PMN leukocita, Gram pozitivni bacili, kokobacili i diplokoke, pseudohife i blastospore. Izolovane gljive iz roda candida. Patogene bakterije nisu izolovane.
Da li celijski detritus i veliki br pmn leukocita ima veze sa gljivicnom infekcijom ili to ima poseban uzrok? Sta je ustvari detritus i kada se javlja povecan broj pmn leukocita? Da li su G+ bacili, diplobacili i koke normalni stanovnici vag flore ili su i oni patogeni na neki nacin?
Pre nego sto sam pokupila rezultate, koristila sam canesten vaginalete (sama svoj doktor) i candida mi sada ne smeta, ali se vrlo cesto vraca (na 3 meseca u proseku, obicno posle menstruacije).
 
draga dr,
da li postoji mogucnost da mi odgovorite na par pitanja
juce sam imala pregled kod ginekologa, ultra zvuk i ginekoloski pregled.
UZ NALAZ: uterus u RV 67x36x45 mm lako prosirenog kavuma. desni ovarijum 28x20mm i levi ovarijum 27x20 mm
GIN. NALAZ : spekulumom lako pojacana sekrecija, na vidljivoj mukozi cerviksa manja promena tipa ektopije. Cervikas dug 1,5 cm , gladak, konican. Uterus u RV, lako sinistroponiran. Leva parametrijaskracena i levi ovarijum privucen uz uterus i osetljiv na palpaciju.

rekla mi je da postoji mogucnost trudnoce, ali da nije sigurna ( zadnja menstruacija je bila 25.03)
jutros sam uradila test , koji je bio negativan.
analizu krvi tek mogu da uradim u ponedeljak, a do tada sta da mislim?
eto ukratko to je moja dilema.
sta vi mislite o tome?
hvala unapred
 
Imam pitanje i molim da mi neko odgovori i pojasni neke stvari.
Radila sam vaginalni i cervikalni bris i rezultat je:
celijski detritus, veci broj raspadnutih PMN leukocita, Gram pozitivni bacili, kokobacili i diplokoke, pseudohife i blastospore. Izolovane gljive iz roda candida. Patogene bakterije nisu izolovane.
Da li celijski detritus i veliki br pmn leukocita ima veze sa gljivicnom infekcijom ili to ima poseban uzrok? Sta je ustvari detritus i kada se javlja povecan broj pmn leukocita? Da li su G+ bacili, diplobacili i koke normalni stanovnici vag flore ili su i oni patogeni na neki nacin?
Pre nego sto sam pokupila rezultate, koristila sam canesten vaginalete (sama svoj doktor) i candida mi sada ne smeta, ali se vrlo cesto vraca (na 3 meseca u proseku, obicno posle menstruacije).

Bris na hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu, bakterijska vaginoza. Uopste ne bi bilo lose kad bi to uradila, samo ova prva 3 brisa se naplacuju.
I molim te nemoj da budes sam svoj majstor. Znam da laicima nekada medicina izgleda kao nesto sto razumeju i sto mogu sami, nije tako i cesto sebi napravite jos veci problem.
 
draga dr,
da li postoji mogucnost da mi odgovorite na par pitanja
juce sam imala pregled kod ginekologa, ultra zvuk i ginekoloski pregled.
UZ NALAZ: uterus u RV 67x36x45 mm lako prosirenog kavuma. desni ovarijum 28x20mm i levi ovarijum 27x20 mm
GIN. NALAZ : spekulumom lako pojacana sekrecija, na vidljivoj mukozi cerviksa manja promena tipa ektopije. Cervikas dug 1,5 cm , gladak, konican. Uterus u RV, lako sinistroponiran. Leva parametrijaskracena i levi ovarijum privucen uz uterus i osetljiv na palpaciju.

rekla mi je da postoji mogucnost trudnoce, ali da nije sigurna ( zadnja menstruacija je bila 25.03)
jutros sam uradila test , koji je bio negativan.
analizu krvi tek mogu da uradim u ponedeljak, a do tada sta da mislim?
eto ukratko to je moja dilema.
sta vi mislite o tome?
hvala unapred

Tacno pitanje je?
Da li si trudna?
To ne mogu da ti kazem,ne znam , nista u nalazu ne stoji sto ukazuje na trudnocu.
Tebi jos uvek nije izaostao ciklus?
 
Jos uvek nije izostao, zato sto je od predhodnog ciklusa proslo 20 dana.
u svakom slucaju vama hvala za odgovor :)
ipak cu sutra dati krv na nalizu, pa cu biti sigurna o cemu se radi.
samo sam se uplasila jer nisam bila sigurna sta je u pitanju, da li je trudnoca ili nesto drugo, a to me mnogo vise plasi od trudnoce.

hvala jos jedno i puno pozdrava
 
Zelim da koristim kontracepciske pilule,jer planiram da spavam sa deckom.Imam 18 god. pa me zanima da li mogu da ih koristim?Znam da se ne mogu dobiti bez recepta,ali od cega bi se pregled kod ginekologa sastojao?
 
Zbog varicela koje sam dobila u toku prvog meseca trudnoce preporuceno mi je da uradim prekid ,intrvencija je obavljena u petak ,od tada pijem Bactrim i Metilergometrin .Da napomenem da iza sebe imam carski rez pre 6 godina i ni jednu kiretazu do sada .Da li je normalno da imam bolove u predelu celog donjeg stomaka i jajnika ,nemam temperaturu ali me bole i misici nogu narocito butina. Da li da panicim ili je to normalno stanje posle kiretaze i koliko je normalno da traje ?
 
ja se ovih dana bash panichim zbog varichela, s obzirom da ih nisam prelezala.
uopshte ne znam kakvo je dejstvo tog virusa na plod - zapravo, literatura na netu daje oprechna mishljenja - od najgorih predvidjanja, do "nije to nishta"...

ja sam inache u 24oj nedelji trudnoce.
 
e dugo sam trazila na netu ovakve teme :) i evo nasla sam :)
Ja imam jedan problem,a strah me je da idem doktoru....
Pre par dana,sa deckom sam imala odnos,i bio je malo grublji....Nakon toga,primetila sam,da kad idem u kupatilo,krvarim,ne znam sta je moguci uzrok tome?
Da li je to nesto ozbiljno?
Znaci nemam krvarenje dok ne odem u kupatilo,i onda se stvarno bojim...
Nije mi jasno sta moze biti...
Da li postoji mogucnost da je doslo do nekog unutrasnjeg ostecenja ili...?
Ne krvarim mnogo ali se opet bojim....
Molim za odgovor uskoro...
 
ja imam jedno pitanje,pre par dana sam imala odnos sa deckom,i bojim se da nije doslo do unutrasnjeg ostecenja,jer kad god idem u kupatilo imam blago krvarenje...
Da li je moguce da je doslo do veceg ostecenja?
Nikad pre nisam isla doktoru,tj,ginekologu i strah me je da ode....
 
Vrtic u koji ide moja cerka bio je izvor manje epidemije varicela ,ali je potpuno nesrecno bio izabran momenat da se ide na drugo dete.
Sta je tu je, a ja sam popila svoju drugu dozu kapi za skupljanje materice i osecam se gore nego ikada ,pa bih postovanoj dr bila vecno zahvalna kada bi mi odgovorila na pitanje u predjasnjem postu.Da znam sta mi je ciniti 1) mucim se i trpim 2) idem kod lekara
 
Sta znaci 'osecam se gore nego ikad'? Imate krvarenje? Jake bolove? temperaturu? Ako imate trijas ovih simptoma obavezno se javite lekaru. U suprotnom, bol u donjem stomaku je nromalan, pre samo 3 dana ogfulili su vam matericni zid, butni misici vas bole od intervencije, nista strasno. Ako ste zabrinuti svakako se javite lekaru. Mislim da smao treba dati sebi vremena da se organizam smiri - nista za paniku. Pozdrav
 
ja imam jedno pitanje,pre par dana sam imala odnos sa deckom,i bojim se da nije doslo do unutrasnjeg ostecenja,jer kad god idem u kupatilo imam blago krvarenje...
Da li je moguce da je doslo do veceg ostecenja?
Nikad pre nisam isla doktoru,tj,ginekologu i strah me je da ode....

Svasta je moguce, javite se ginekologu. Ako ste dovoljno odrasli za seks, dovoljno ste odrasli i da prevazidjete strah i odete lekaru, nema razloga za strah. Ako ste adolescent - imate dr Kacu Sedlecki u Savetovalistu za adolescente na Institutu za majku i dete. Obzirom da imate seksualne odnose neophodno je da se odlucite i za ginekologa koji ce Va su buduce voditi.
 
dr:
Bris na hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu, bakterijska vaginoza. Uopste ne bi bilo lose kad bi to uradila, samo ova prva 3 brisa se naplacuju.
I molim te nemoj da budes sam svoj majstor. Znam da laicima nekada medicina izgleda kao nesto sto razumeju i sto mogu sami, nije tako i cesto sebi napravite jos veci problem.
Uradila sam bris na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, sve negativno. Jedino jos nisam na bakterijsku vaginozu. Koj se uput trazi za taj bris? Uradila sam vaginalni i cervikalni bris, jel to nema veze sa bakt. vaginozom?
Niste mi odgovorili sta je celijski detritus i da li on ima neke veze sa kandidom? Kada se javlja povecan br raspadnutih pmn leukocita? Samo kada je neka bakterijska infekcija u pitanju ili moze i gljivicna ili virusna?
 
Odlicno.
Ne, bakterijska vaginoza je sama za sebe, i prakticno da te odmah utesim to je poremecaj nase sopstvene flore i nije seksualno prenosiva infekcija.
Celijski detritus je masa koja nastaje raspadanjem celija, moze biti naravno uzrokovana infekcijom.
Zasto sam sve ono pisala u ranijem postu zato sto uz kandidu cesto ide udruzena i bakterijska infekcija.Ako si u prilici da uradis bris na bakterijsku vaginozu,ok, ako ne, jedino sto trebas jeste da u konsultaciji sa ginekologom ispratis pojavu kandidijaze i da lecenje bude ispraceno od strane doktora.
 
Koji je po Vama najefektivniji nacin lecenja kandidijaze? Poslednjih nekoliko meseci vise puta mi je gin. davala kanesten i jos neke vaginalete zbog konstantne VI grupe. Dva puta sam radila sve briseve (hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, VB i CB na gljivice i bakterije) i to je sve negativno. Ali tu VI grupu ne mogu nikako da "izlecim". Na kraju mi je moja dr rekla da postoje neke zene koje konstantno imaju VI grupu koja se kod njih kao ne leci?! Koliko to moze da ima smisla?
Da spomenem da zaista vodim racuna o ishrani, slatkise bas slabo jedem, a lekove (antibiotike) bas dugo nisam pila (znam da oni mogu izazvati kandidu).

Hvala!
 
Dragi moji i drage moje,
nova sam na forumu i ne znam da li je vec bilo o tome reci, no, zamolila bih vas za informaciju o tome sta je potrebno za lekarsku komisiju. U petom sam mesecu trudnoce:-)
Pozdrav svima!
 
mene zanima jedna stvar,cula sam da postoje anti-bebi pilule koje su blage i mogu se uzimati bez prethodne konsultacije sa ginekologom. Postoji li uopste neke anti-bebi koje se mogu uzimati na svoju ruku? Nova sam,izvinjavam se ako je ovo pitanje bilo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top